Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5812 1148

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Hermiona419
15.12.2021 5 z 5

Panebože! To bylo jízda, děsivá, mrazivá, dokonalá a inteligentní zároveň. To, jak autorka vykouzlila obrovské napětí, které by se dalo krájet, je naprosto neuvěřitelné. Agathě Christie právem náleží titul Královny detektivek.
Děkuji za tento nezapomenutelný čtenářský zážitek.
Klaním se a obrovsky smekám před touto paní Spisovatelkou.

Petkona
09.12.2021 5 z 5

Tohle byla určitě jedna z nejlepších nebo dokonce nejlepší detektivka od Agathy Christie možná nejlepší jakou jsem vůbec kdy četla. Nejvíc geniální na tom všem je asi ten nápad a zápletka a pomalé spění ke konci, kdy do opravdu poslední vteřiny nemáte šanci odhadnout, kdo je nebo by mohl být vrahem. A to rozuzlení bylo opravdu geniální a hrozně mě bavilo sledovat děj událostí. Nechybělo napětí a knihu jsem skoro nemohla odložit. Opravdu skvělá kniha a určitě pro milovníka detektivek je to skoro povinnost :)

rozina351
05.12.2021 5 z 5

Kniha, na kterou by i deset hvězd bylo málo :-) Naprostá klasika, skvěle vylíčené charaktery, atmosféra v kulisách viktoriánského sídla na osamělém ostrově by se dala krájet, osudová nevyhnutelnost a úžasná pointa. Královská detektivka královny detektivek!

alabra
04.12.2021 5 z 5

Agatha patří mezi mé oblíbené autory a s touhle nejklasičtější klasikou jsem se už setkala poněkolikáté. Filmová zpracování, knihy i audionahrávky jsou úžasné, zajímavý je i osobní život autorky, o které se učí i děti ve škole. Opět vynikající zážitek.

MadlenkaM
03.12.2021 4 z 5

Jako jo, příběh mě pohltil. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem. Ale pro tu poslední hvězdičku tomu něco chybí... Na mě to asi bylo moc brutální a syrové.

anna492
29.11.2021 5 z 5

Mimořádný čtenářský zážitek! Způsob, jakým jsem hltala každou stránku a nebyla schopna se od knížky odtrhnout, mě přenesl zpátky do dětství, kdy bylo normální nechat se jen tak unášet příběhem a nevnímat svět okolo.

Usire
24.11.2021 5 z 5

Velké překvapení, které jsem upřímně nečekal. Televizní zpracování různých děl mě nechává naprosto klidným, ale knižní forma mi úplně sedne. Děj je strhující a do posledního okamžiku napínavý. V podstatě mě to navnadilo přečíst i další knihy od Agathy Christie.

KatarínaK.
23.11.2021 5 z 5

Agáta! Královna! Její detektivky nelze hodnotit jinak než superlativy. Bravurně geniální !

IvetaZ
22.11.2021 5 z 5

Moje první Agatha a jsem nadšená, to jste přece nikdo nemohl tušit předem! Absolutně nechápu, kam na ty zápletky autorka chodila a jak byla plodná v tom psaní! Určitě si časem najdu něco dalšího :-)

drakamena
22.11.2021 4 z 5

Kniha, ve které všichni dostali to, co si zasloužili. Nejzábavnější byla předposlední kapitola, kde se následně policisté snažili přijít na to, co se to, k čertu, na tom ostrově vlastně stalo. Tam jsem se i zasmála.

Nejlepší hláška? "No prosím. Další cvok!"

Disinka
22.11.2021 5 z 5

No tak toto me dostalo... Knihy Agaty Christie moc nemusim, ale na doporuceni moji mamky jsem se do ni pustila a musim rict, ze to byl moc dobrej pocin a priznam se, ze az do sameho konce jsem netusila ani zbla kdo za vsecko muze... Doporuciju pro vsechny, kdo maji radi detektivni zahady...

VeDny
20.11.2021 5 z 5

V úvodu, kde se všech deset postav poprvé ukazovalo čtenáři s nějakými atributy a vlastnostmi, jsem si říkala, že to snad nedočtu, jestli to v tomhle stylu bude pokračovat. Ale pak se dostali na ostrov a už to jelo. Naivně jsem myslela, že knížka z třicátých let mě nemůže postrašit, to jsem byla dost vedle, naopak dokonale přesně mířila na mé běžné obavy a stihomamy. Vraha jsem hledala každou chvíli v někom jiném a nakonec jsem byla velmi překvapená. Přiznávám, že v postavách jsem se za celou knihu nebyla schopna zorientovat. Vlastně až poslední stránky mi v tom udělaly jasno, ale to přičítám spíše tomu, že jsem si v půlce knihy udělala několikaměsíční pauzu. :)
Pokud jste od autorky ještě nic nečetli, tohle vás určitě nezklame.

kopeceli
13.11.2021 5 z 5

Ale saprlot, to byla napínavka! Málem jsem se nedokopala k vaření oběda. Tento typ detektivky mi nadmíru vyhovuje, užila jsem si to.

Timkim
13.11.2021 5 z 5

Musím uznat, že tato kniha je oproti záhadě na zámku Styles, jako noc a den....tady jsem se od prvních slov Vladimíra Čecha bavil, že to bude mít takový spád jsem netusil. Každou chvíli jsem měl podezření na někoho jiného.
Vážně mě to bavilo a proto hodnotím vysoko.

kittlerka
11.11.2021 5 z 5

Moje první kniha od Agathy. Poslouchala ji jako audioknihu, byla to naprostá pecka. Příběh měl spád, celou dobu jsem byla napnutá (bude to i perfektním přednesem Vladimíra Čecha - doporučuju!). Vraha jsem celou dobu tušila špatně, rozhodně si ráda přečtu další její knihy:)

Arielka1
05.11.2021 3 z 5

Od knihy jsem očekávala daleko víc.
Do děje jsem se začetla až když zbývali 4 "černoušci", což mě mrzí, protože autorku mám ráda.

Trudi806
03.11.2021 5 z 5

Jó, název prý už dneska nekorektní, ha ha, ale super čtení.

pohoda58
28.10.2021 5 z 5

Klasika, děj měl spád, super kniha.

Tyn_a
17.10.2021 5 z 5

Tak tohle bylo geniální.
K Agátě jsem se dostala moc pozdě, kdybych se mi do rukou dostala dřív věděla bych už dávno, jak geniálně a poutavě píše.

Moc se mi líbilo vrcholení příběhu, to jak gradoval a já jsem do té doby netušila, kdo by mohl být vrah a autor promyšlených vražd.
Stránky ubíhaly jako voda..neustále se mi otáčely mezi prsty...až byl konec.
Stránek byl klidně snesla víc!

Díky, díky a v brzké době sáhnu po další knize od autorky :))

lucifess
15.10.2021 5 z 5

Vrah mi zůstal utajený až do poslední chvíle. Tohle jsem nečekala, Agatha je opravdu mistryně detektivek.
Když jsem četla od Shari Lapeny Nevítaného hosta (byla dobrá), pár lidí v komentářích ke knize psalo, že příběh připomíná Agathu Christie a její knihu Deset malých černoušků. Prý proti tomu nic moc. Tak jsem věděla, že si ty černoušky fakt musím přečíst :) A jo, je to pravda, líbila se mi ještě víc! Moje první a rozhodně ne poslední Agatha.