Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5822 1149

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

xxtom
20.08.2021 5 z 5

Napínavé čtení, nečekaný konec. Určitě stojí za přečtení.

Manifest blech
13.08.2021 5 z 5

Moje první od Agathy a pecka. Krásně plynule se to čte a ať si myslím, co chci, stejně je to jinak.

StarPopcorn
06.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejznámejší a asi i nejpovedenější kniha od Agathy Cristie. Prvních 40 stran nuda, představování postav a cesta na Černochův ostrov. Ale pak…Zbytek knihy jsem přečetl za jeden večer a nedokázal jsem se odtrhnout, dokud jsem nezjistil, kdo je vrahem. Určit kdo je vrah se mi nepodařilo odhadnout (opět) po celý děj knihy, přičemž to probíhalo asi nějak takto:
Já: „Podle mě je vrahem ten Rogers„
*Rogers je o 30 stran později zabit*
Já: „Dobrá, takže teď to musí být Blore“
*Blore je o 70 stran později zabit*

A tak dále… ;-D

Monika1717
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto skvělá detektivka. Přečteno za jeden den. O vrahovi jsem si myslela, že by to mohl být ten ............., když ho pak našli mrtvého, tak jsem byla v koncích. Knihu jsem potřebovala jsem do výzvy. Od Agathy jsem zatím nic nečetla, jen jsem viděla některé detektivky zfilmované. Knižní výzva mi pomohla k této královně detektivek najít cestu.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Skvěle napsaná detektivka, napínavá s gradujícím dějem. Né, že bych četla mnoho detektivek ale tahle je nejlepší jaká se mi dostala do ruky.

vodovodnice
24.07.2021 5 z 5

Jak je tohle možný??? Ten zvrat na konci, to je naprosto něco ... nového :-) Šmankote tohle je neuvěřitelná, skvělá detektivka... Zažila po delší době knižní extázi.
Po celou dobu nemám páru kdo je vrah, moje tipy postupně nevychází, tak si říkám, že: "tak fajn asi to bude tenhle ***" jenže ten taky padne... Krucipísek to není možné...: "né, tenhle vrah to určitě nebude..." A pak *** Já nemám slov, tahle knížka mne naprosto dostala.
A ten závěr je prostě famózní a NEČEKANÝ.
Musím říct, že co jsem zatím četla všechny detektivky, tak tahle je všechny trumfla.
Nemluvě o dramatickém napětí, který stále stoupá.
Konec mne naprosto překvapil. :-) Tuhle knížku z knihovny nedám :-D .

Vladix
20.07.2021 5 z 5

Perfektní, neuvěřitelná kniha. Agatha Christie je prostě skvělá. Proč mi trvalo tak dlouho začít ji číst?!

adevis
19.07.2021 4 z 5

Tato kniha mi už dva a půl roku ležela jen tak v knihovně (jsem ostuda ostudná). Ale věděla jsem, že ji jednoho dne přečtu. Tak konečně! Má první Agatha Christie a nebylo to vůbec špatné. Při čtení jsem hodně myslela na Nevítaného hosta od Shari Lapeny. Samozřejmě vím, že Agatha napsala knihu už v roce 1939, ale tu Lapenu jsem prostě nemohla dostat z hlavy. Nevadí!
Myslím si, že děj knihy určitě znáte nebo je vám to alespoň podle názvu více než jasné. Takže k tomu vám nic psát nemusím. Na první stránce je říkanka o deseti černoušcích, která vám hned napoví, že se bude v knize umírat. Ve velkým. Kniha je poutavá, rozhodně zaujme a nedá se od ní odtrhnout, protože potřebujete nutně vědět, kdo je vrah. A slibuju vám, že budete překvapení. Já byla. Takže i když nedávám plný počet hvězd jsem spokojená. Jsem spokojená především proto, že jako první Agatha byla právě tahle, určitě to nebyla špatná volba.

Stilinski_xoxo
17.07.2021 5 z 5

Za mě naprostá pecka, od Agathy jsem četla detektivky asi čtyři, takže nemám zase tak velkou možnost srovnávat, ale určitě nejlepší z těch které jsem četla.

Ryšava
06.07.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Agatha Christie je královnou detektivek a nedivím se, že tahle kniha je její nejlepší. poslouchala jsem ji a skoro jsem ani nedýchala, jak se napětí stupňovalo. Všem doporučuji si knihu přečíst, lepší detektivku jsem nečetla

vladka321
05.07.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Perfektní rozklíčování. Skvěle popsané charaktery postav. Jako vždy dokonale dokonalá Agátha Christie.

Katulinka69
02.07.2021 3 z 5

Agatha

Edona
27.06.2021 5 z 5

Výborná detektivka. I přes větší množství postav jsem se po chvíli orientovala. Děj graduje a vy prostě čtete, protože chcete zjistit, jak to bude dál. A veršovaná říkanka o černoušcích je dnes už dá se říci kultovní záležitostí. Doporučuji.

zuzu8480
13.06.2021 5 z 5

Agatha je prostě Agatha. Tu nejde nemilovat.

99jana99
11.06.2021 5 z 5

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

Lu200
08.06.2021 5 z 5

Skvěle napsané. Líbily se mi drobné náznaky a indicie v průběhu. Klaním se před autorčinou obrovskou představivostí a promýšlením detailů.
Čtenář samozřejmě nic netuší, až do poslední kapitoly, kdy se dozví, jak to vše bylo.
Velmi napínavé, i když nezvykle moc mrtvol na Agathu v jedné knize:-).

Pavlína197
07.06.2021 5 z 5

Geniální detektivka.

uminaa
06.06.2021 5 z 5

Agatha Christie je jednoducho fenomén - neuveriteľná predstavivosť a dar slova, ktoré dokázala spojiť a preniesť na papier.
Keby som mohla, dám 10*
A vlastne aj dávam ********** ;)

katka.oo
06.06.2021 5 z 5

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.

Lucka12345
02.06.2021 5 z 5

Asi po první půlce knihy už jsem se nemohla ani hýbat-byla jsem tak začtená a hlavně napjatá. Sama jsem si připadala jako jeden z černoušků a měla jsem strach. Knihu i autorku jsem si zamilovala a můžu jen doporučit.