Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295649/bmid_dedicka-ohne-XcZ-295649.jpg 5 3060 466

Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě – pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

HEIDI1203
10.06.2020 4 z 5

Tenhle díl mě opravdu moc bavil. Sice mě trochu mrzelo, že Celaena nechala Chaola a nahradila ho Jeřábem, ale Jeřába jsem si taky zamilovala. Fakt dobrá knížka. Celá tahle série je úžasná.

padajicidvere
17.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Uff. Co na to říct. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, pokud jsem nemusela. Všechny tři dějové linie jsem hltala jedním dechem. Celaenina vnitřní proměna byla odměna za všechny ty útrapy. A ten závěr? Úchvatný! Kdybych nemusela studovat do práce, vrhnu se na další díl.

barbb8k
16.04.2020 5 z 5

Tento díl je určitě nejlepší z celé série. Do děje jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.
Celou knihu jsme si naprosto užila, nejvíc se mi líbily hádky dvou hlavních postav. Ty jsou prostě nezapomenutelné a naprosto úžasné.
Od poloviny knihy mi stále v břiše létali motýlci. V této knize je navíc úžasná romantická linka.
SPOILER miluju hate to love.
A ten konec???? bomba

nikiss76
12.04.2020 5 z 5

Pravděpodobně moje nejoblíbenější kniha z celé série. Cealena odjíždí do Wendlynu, kde ji cvičí vílí bojovník Jeřáb. Cealena a Jestřáb se z počátku navzájem nenávidí, proklínají, bojují spolu, ale postupem času si k sobě najdou cestu a jejich vzájemný vztah je plným důvěry, upřímnosti a pochopení. V této knize projde hlavní hrdinka také největší osobnostní proměnou a klíčovou roli v tom sehrál i Jeřáb. Tahle část knihy byla opravdu kouzelná a plná vtipných momentů této dvojice.
Další dějovou linkou jsou klany čarodějnice a jejich wyverni, kteří celé knize dodali obrovskou jiskru. Manon s Abraxosem a Třináctka, to byla prostě jízda.
O trochu méně mě bavila část děje odehrávající se ve Zlomuvalu. Samozřejmě chápu, že byla nutnost rozvíjet příběh i dalších klíčových postav, kteří byli v blízkosti krále Adarlanu (Chaol, Dorian, Aedion) , ale asi bych to trošku zkrátila.
Jinak nemám co vytknout. Paráda, už knihu čtu podruhé.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Čím dál lepší. ♥ doporučuji

Steiniglovka
28.03.2020 4 z 5

Takhle...do série ST jsem šla proto, že zbožňuju sérii Dvorů a těm Skleněný trůn zatím nesahá ani po kotníky :)
Ale když budu hodnotit nezaujatě, třětí díl se mi líbil zatím ani nejvíc. Hodně jsem si oblíbila Manon a i kvůli ní se těším na další díl, zajímá mě jak se její postava bude vyvíjet. Hlavně její sblížení s Wyvernem...to bylo dokonalé.
Doufám, že mě v dalších dílech čeká hodně zvratů a že Celaena pestaně fňukat a pořádně se opře do bitvy za své království a za svůj lid :)

kolacky
26.03.2020 5 z 5

Tak trochu spoiler: V 55. kapitole jsem se zhluboka nadechla spolu s Celaenou - ona s magií, já s úlevou...

zaandulee
25.03.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Když se Celaena vydala mimo Zlomuval, myslela jsem si, že tento díl mě moc nenadchne, jelikož tam s ní nebudou tolik figurovat ostatní hlavní postavy. Nakonec mi to vůbec nevadilo, byla to příjemná změna a samozřejmě jsem si zamilovala Jeřába, hned jak se tam objevil. Jediné co mě na knize moc nezaujalo byly ty kapitoly, které vyprávěly, co zrovna dělají Železozubé čarodějnice, přišlo mi to dost nezáživné a nudné.

E.lisabeth
23.03.2020 3 z 5

Ja nevim... Asi jsem uz proti tyhle serii zaujata, ale me je proste Celeana neprijemna od prvniho dilu a jeste mi prijde ze se skoro nic v takovy tlusty bichli nestalo, krom konce. Posledni dil co jsem mela doma koupeny a do ctvrteho si urcite nepohrnu.

leník511
21.03.2020 5 z 5

(4,5 hvězdičky) Pro mě zatím nejlepší díl. Stejně se ale přikláním víc k druhé sérii od autorky (Dvory).

petrulka
10.03.2020 5 z 5

Tenhle díl má konečně grády. Ne že by první dva byly špatné, ale chybí ta správná nálož pohádkovosti. Oblíbence mám jasného od první zmínky, samozřejmě Jeřába, ostatní mužské postavy jsou zatím slabší. S Aelin to mám tak nějak napůl, zato čarodějnice a wyverni, to je pro mě třešnička na dortu.

Konfu97
05.03.2020 5 z 5

Sarah opět nezklamala! Ač ze začátku přemýšlíte, co se vlastně bude dít a proč je to, tak jak to je, nakonec se opět nemůžete odtrhnout! A ten konec? Moje jediná myšlenka byla "To jako vážně?!" Ještě, že mám další díl již připravený v knihovně. :D

adela9782
29.02.2020 4 z 5

Série skvělá, konečně se tu už něco začíná dít. Hned se vrhám na další díl. Jinak, Jeřáb je skvělej!

Alíša236
18.02.2020 4 z 5

Dobré, z mého pohledu rozhodně lepší, než první dva díly. Konečně se opravdu něco děje a přijde mi moc fajn i ta psychologie a nutnost přijmout a poznat své stíny, aby se zrodilo světlo.

Cvan
15.02.2020

Tak já nevím, nedokážu se rozhodnout, jak knihu ohodnit. Určitu kvalitu jistě má, ale působí na mě, jako by se autorka snažila každému zavděčit. Příběh je přecpaný postavami a zápletkami, které mi přijdou úplně zbytečné a nebavilo mě se přes to překousávat, abych se dostala k těm pár věcem, co mě jakž takž zajímaly... Hlavní hrdinka mě irituje v každém díle, možná je to jen můj osobní problém, ale působí na mě nereálně, vadí mi, že každou chvíli jí za každou cenu musí někdo trhat na kusy, že se nedokáže rozhodnou, jestli je vlastně kladná, nebo "záporná" a tak dál.
Asi už dál pokračovt nebudu. Ztratila jsem nad knihou hodně nervů a už ani nevím, o čem jsem četla.

amejzlík
08.02.2020 4 z 5

Tento díl série měl, na to že už byl třetí, poněkud pomalejší rozjezd. Ale když jsem se překousala přes zhruba prvních 150 stran už to stálo za to. Autorka to vždycky zaonačí tak, že těsně před koncem rozjede další zápletku a tak vás navnadí na další díl.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

SpeeDeeX
31.01.2020 4 z 5

Třetí díl se mi líbil ale oproti prvním dvěma dílům mi přišel trochu slabší. První polovina mě moc nebavila a měla jsem pocit, že se tam nic neděje. Druhá polovina je už o dost lepší a konec jsem četla s otevřenou pusou. Líbila se mi dějová linka s Manon, Abraxosem a Třináctkou. Těším se na další díl :)

Denča23
31.01.2020 5 z 5

Moje nadšení je každou dočetlou knihou větší a vetší. Ze začátku mě ale \"štvalo\" přeskakování děje k čarodějnicím, ale musím přiznat že Manon a její \"oř\" se mi začali líbit a jen doufám, že se nakonec přidají k \"dobré\" straně. Tak uvidíme co přinese další díl :)

PanKlobouk
28.01.2020 5 z 5

Prvni dve knihy me az tak nezaujaly, nektere pasaze jsem mel tendence preskakovat a tak jsem po precteni druhe uvazoval, zda vubec jit do treti... a jsem moc rad, ze jsem do toho sel.
Tato kniha me na zacatku chytla a do konce uz nepustila. Pribeh super, porad se posouval dale, takze skoro zadna hlucha mista a skoro zadna prehnana romantika, ktera mi tak vadila v predchozich dilech. Nove postavy mi taky sedly (az na Sorschu). Vrele doporucuji vsem.