Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295649/bmid_dedicka-ohne-XcZ-295649.jpg 5 3081 3081

Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě – pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Denča23
31.01.2020 5 z 5

Moje nadšení je každou dočetlou knihou větší a vetší. Ze začátku mě ale \"štvalo\" přeskakování děje k čarodějnicím, ale musím přiznat že Manon a její \"oř\" se mi začali líbit a jen doufám, že se nakonec přidají k \"dobré\" straně. Tak uvidíme co přinese další díl :)

PanKlobouk
28.01.2020 5 z 5

Prvni dve knihy me az tak nezaujaly, nektere pasaze jsem mel tendence preskakovat a tak jsem po precteni druhe uvazoval, zda vubec jit do treti... a jsem moc rad, ze jsem do toho sel.
Tato kniha me na zacatku chytla a do konce uz nepustila. Pribeh super, porad se posouval dale, takze skoro zadna hlucha mista a skoro zadna prehnana romantika, ktera mi tak vadila v predchozich dilech. Nove postavy mi taky sedly (az na Sorschu). Vrele doporucuji vsem.

janebeauty9860
09.01.2020 4 z 5

Vůbec mě nebavily části o čarodějkách. Spousta nových postav.

chodícírohožka
07.01.2020 5 z 5

Velmi akční a napínavý díl. Zpočátku jsem měla obavy, jestli si zapamatuju všechny postavy, které se objevují, ale zvládla jsem to a některé jsem si dokonce oblíbila. Oproti minulým dílům je v tomto hodně magie a nadpřirozených bytostí, víc než mám ráda, ale ani to nakonec nebyl problém, protože autorka si s tím pěkně pohrála (jen vzdáleně mi sem tam něco připomínalo Harryho Pottera). Čtení to teda bylo skvělé - akorát devatenáctiletý kapitán s mnohaletou praxí a zkušenostmi vojáka v důchodu mi pořád ještě kroutí hlavou (a to je jinak Chaol moc hezká postava)...

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

Indigo857
02.01.2020 3 z 5

S tímto dílem se příběh i život hlavní hrdinky začali ubírat jiným směrem než v předchozích dílech, ovšem to neubralo knize na stupňování napětí. Ovšem první dva díly mě více chytli za srdci a vdechli mému čtenářskému duchu větší špetku originálního, zajímavého příběhu.

kalache
15.12.2019 3 z 5

...jak říkám,nejsem holka...

Čtenář1234
12.12.2019 5 z 5

zatím nejlepší díl :)

Klarkaa
09.12.2019 5 z 5

Již hltám 4. Díl. Je to bombovni série, opravdu mě velmi baví. Doporučuji všem kdo mají rádi trochu scifi trochu romantiky.

linda_pauer
25.11.2019 3 z 5

Třetí díl pro mě nebyl žádná sláva. Prostředí mě nezaujalo, skoro nudilo, akce mi tam přišlo mnohem méně anebo už byla prostě ,,okoukaná,,. Všechno co se týkalo čarodějnic mě ze začátku hodně zajímalo, ale nakonec to byla bída. Kniha jako celkově byla dobrá, ale číst to pro mě byl teror. Ideální by bylo, kdyby to někdo vzal a půlku vyškrtal, aby to všechno lépe odsýpalo.

Andynka
24.11.2019 4 z 5

Trochu jsem se s knihou trápila. Je to pěkná bichlička. Naproto mě nebyvilo čtení o čarodějnicích. Doufám, že to trápení s nima bude do budoucna k něčemu. Ale jinak to bylo super. Pomalu (opravdu pomalu) se odhaluje a sbírá odvahu práva královna. A to mě moc baví. Všechny ty strategie... to sbírání se ode dna.
Každopádně se úplně děsím o čem budou ty další bichle. Když já vidím to rozuzlení na jednu knihu. No, nechám se překvapit. :-D

Artep5244
20.11.2019 3 z 5

Ach jo! Tenhle díl mi teda dal. Celé tři čtvrtiny knihy jsem si říkala, co to proboha autorka se svou sérií provedla? Kam se vytratilo všechno to, co jsem obdivovala na prvním a druhém díle? Kapitoly s čarodějnicemi se sice ze začátku jevily nadějně, ale nakonec mě vůbec nebavily. Vytržení hlavní hrdinky z prostředí skleněného hradu mě také nepotěšilo. Mlžné skály jsou sice fajn, ale to co se tam odehrávalo mi přišlo spíše nezáživné. Ještě, že jsme se alespoň dočkali nové postavy Jeřába, jehož zařazení do příběhu považuji za jednu z mála příjemných novot.
Když už jsem se smířila s tím, že tenhle díl holt nějak dočtu, přišla naštěstí poslední čtvrtina knihy. Konečně jsem v příběhu opět našla to, na co jsem se těšila už od začátku. Nebýt této poslední části, byla bych z knihy naprosto zklamaná.

VeronikaInken
09.11.2019 4 z 5

Maas píše dobře,kniha se čte snadno,vše má spád,ale je fakt že kdykoli musí caellana podstoupit nějaký větší souboj,tak je to nuda.pořád dokola omílá jak padá na hubu a nakonec se zvedne.nevím,podle mě jí ten popis nejde.naštěstí souboj nezabírá,tak velkou část příběhu.a jinak mi sem tam vadí že myšlenky autorky neplynou snadno,ale člověk si někzeté pasáže musí přečíst vícekrát,aby vúbec pochopil o co jde.já třeba doteď nechápu,co caeleně chaol udělal, že me nedala už šanci a proč on se tak zděsil její a dorianovi moci.taky dorianův vztah a pocity k chaolovi nechápu.je to takové pofidérní...nemusela by psát tolik v náznacích ale říct to přímo....jinak samozřejmě zabavná oddychovka:)

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

První polovinu jednoznačně táhla Manon a já se fakt těším, až o ní budu číst i dál. Celaena byla v první části na facku a byla tak neskutečně moc protivná. Pak se to ale zlepšilo a nakonec je to ta stará dobrá Celaena. Chaol trochu zklamaní, Dorian mohl dostat víc prostoru. Cenu za nejlepšího mužského hrdinu ale dostává Jeřáb (i když jsem ho měla radši s tou tvrdou slupkou drsňáka).

Kayla
03.11.2019 5 z 5

Páni. Je to čím dál lepší a lepší. Zpočátku jsem se bála, že kniha bude nudná a hlavně na mě má moc stran. Ale vůbec to nevadilo. Kniha se četla téměř sama. A potřebuji akutně další díl.

Katie46
20.10.2019 5 z 5

Tento díl byl po prvním a druhým díle asi nejvíce zajímavý a začalo mě to u něj hodně bavit. Navíc jsme se seznámili s Jeřábem a zase trochu víc s vílím světem. Za mě rozhodně palec nahoru.

viola5163
16.10.2019 5 z 5

Mnohem lepší než druhý. Dobrý děj, akce co za to stojí a rozvinutá minulost hlavní hrdinky. Postavy mě zaujaly všechny. Okolí bylo podle očekávání skvěle ztvárněné.

pepa3rd
28.09.2019 4 z 5

Hned na začátku musím říci, že tento díl mě konečně chytnul. Celaena je duševně rozervaná a nejistá sama sebou, jako někdo, kdo si prošel peklem koncentračního tábora, kdo v mládí ztratil vše a protloukal se světem tak jak se dalo, jak ji vychovali, skrze desítky mrtvých, jež zabila ruka obávaného zabijáka, kterým údajně je. V knize jsou tři linie, kde hned z kraje musím zmínit tu ze Zlomuvalu, která je z větší části nudná až k pláči a slouží jen k vyplnění, v této sérii nepostradatelné, romantické linky. Chudák Dorian je nucen si prožít další osudovou (a z pohledu čtenáře i autorky čistě prvoplánovou) lásku s naprosto zbytečnou postavou, která byla do děje doslova uměle naroubována, když autorka na dvou stránkách odvypráví její příběh z předchozí knihy. Jinak se tu děj točí v kruzích a jen zdržuje, protože to podstatné by se vešlo maximálně do jedné kapitoly. Pak je tu příběh Celaeny, ktetá konečně prochází nějakým vývojem, který je zajímavé sledovat. Sice velmi pokulhává návaznost na předchozí díl (odjíždí duševně v pohodě) i skutečnost, že její stav nevyvolá to co si prožila za poslední roky, ale smrt "kámošky", kterou sotva znala. Když ale zapomenete na souvislosti, je tahle linie skutečně strhující a napínavá. Poslední line, kterou jsem zprvu nechápal, jsou čarodejnice. Prozatím směřuje úplně mimo veškeré dění, ale přesto mě vyprávění bavilo stejně, jako hlavní příběh. Čarodějky jsou sice temné, nelítostné a krvavé, ale na pozadí cítíme jakousi změnu, přerod, díky čemuž má člověk potřebu toho odhalovat stále víc. Takový vývoj mi v předchozích knížkách chyběl u Celaeny. Pokud mám tedy upřímně hodnotit, tak tahle knížká je kvalitativně o level výš předešlým a nebýt té neskutečně protivné naroubované romantické linky a přítěže nesmyslů, kterou si nese z předchozích dílů, neměl bych moc co vytýkat, protože je tu konečně napraveno to hlavní. Uvěřitelný vývoj postav. 80 %

Fazulajda
23.09.2019 5 z 5

Musím uznat, že v této knize se stalo opravdu hodně. Seděla, respektive jsem ležela, nad knihou celé hodiny a nebyla schopna se odtrhnout. Konečně se projevila komplexita světa, který Maasová vytvořila. Ale Manoniny kapitoly mě nudily k zbláznění. Číst o tom, co s kde šustne ve Wendlynu se Celaenou nebo v Adarlandu s Dorianem a Chaolem mě baví, ale dokud není Manon a vše okolo ní podstatné pro příběh tak, jak zatím je, je mi to naprosto ukradené.

dadako
16.09.2019 4 z 5

Díly mají stoupající tendenci. U prvního je holt znát, že jej psala velmi brzy a několikrát přepracovávala.