Muž bez minulosti

Muž bez minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395744/bmid_muz-bez-minulosti-Unu-395744.jpg 5 614 159

David Raker série

PŘIŠEL O VZPOMÍNKY A TEĎ JE CHCE ZÍSKAT ZPĚT. CO KDYŽ HO TO ALE BUDE STÁT ŽIVOT? Když se k médiím donese zpráva o zbitém mladém muži, který si nepamatuje, kdo je ani odkud pochází, rychle mu dají přezdívku „Muž bez minulosti“. O deset měsíců později je Richard Kite – pokud se tak vůbec jmenuje – stejně bezradný jako na začátku. Navzdory neúnavné snaze policie se k němu stále nikdo nehlásí a stopy rychle vychládají. Kiteovou poslední nadějí je soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Jenže Raker má víc otázek než odpovědí… Co je Richard Kite zač? Proč ho nikdo nezná? Jak se vším souvisí tělo neznámé ženy nalezené dva roky předtím na opuštěné železniční trati? A co když je Richardova minulost plná tajemství, na která by radši zapomněl – nebo hůř, která by ho mohla stát život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

I Am Missing , 2017

bigben
01.07.2019 4 z 5

Trochu zamotaný děj kolem hlavních postav, ale děj šel rychle možná až moc:-)

Skiller
29.06.2019 5 z 5

Jedním slovem: Paráda.
Dvěma slovy: Naprostá paráda.

Pípasek
22.06.2019 5 z 5

Tento autor mě nikdy nezklame. Naprosto super čtení.

Ajuszka
21.06.2019 5 z 5

Tak tohle bylo trošku jiné,než jsme u Weavera zvyklí a mě se to líbilo mnohem víc.Vůbec mi zde nechyběl Healy a další zbytečné vysvětlování kdo je kdo.Kniha měla spád,napínavý příběh s jakž takž hezkým koncem.Určitě neváhejte,stojí za přečtení

JajinkaBeck
15.06.2019 5 z 5

Tenhle díl mě maximálně nadchnul. Jako kdybychom se nějakou oklikou vrátili na začátek, k prvnímu románu "Hon na mrtvého", ale vlastně vůbec nevrátili, jako kdybychom byli někde mnohem dál. Podobně jako zmíněný "Hon na mrtvého" je to román, který skvěle stojí sám o sobě. Nezdržují nás (pardon, nemyslím to zle) žádní Healyové, Crawové ani dcerušky. Prostě od začátku šlápneme na plyn a jedeme. Navíc na poměrně silné emoční vlně, která to všechno tlačí na novou úroveň. Nešťastného a plachého "muže bez minulosti" musí litovat snad každý, ostatně stejně je na tom i Raker. Ten tak do případu spadne sakra rychle a řekla bych, že i z jiných důvodů, na jaké u něj býváme zvyklí. A tak si najednou po chvíli četby, kdy je před námi nějakých 450 stran, řekneme: "Ty vado, Davide, ale tady nemáš kam..." Má. Je pravda, že v tomhle románu má hlavní hrdina i kus štěstí, když ve správný čas narazí na ty správné stopy, upřímně je mi to ale milejší, než když je prostě neomylný a všechno "uhádne". Oproti některým minulým knihám je mi navíc extrémně sympatický i příběh jako takový, líbí se mi prostředí i vyvrcholení. Ačkoliv se slovem "líbí" by měl v tomhle případě člověk zacházet opatrně. Závěr se snaží působit pozitivně, ale Weaver si naštěstí na nic nehraje a neudělal z něj telenovelu.

irva
14.06.2019 4 z 5

Začátek knihy super, ale ten konec už nějak ztratil napětí.

Reat
07.06.2019 5 z 5

Tak nějak si říkám, že v každém mém komentu ke knize od Tima Weavera mám kromě chvalozpěvů i skrytou maličkou výtku...a mám ji i tady. Možná zbytečně překombinované, až sci-fi jsou prostě některé zápletky navrstvené přes sebe. Jakoby TW nestačilo čtenáře uchvátit jednou pointou, neboť prakticky okamžitě ji přebíjí dalším a dalším "wow" efektem, až příběh možná ke škodě věci mění v nastavovanou kaši. Nic proti, moc se mi to líbí, zbožňuju to číst, jsem nadšený jako vždy, jen prostě mám ten pocit, že by méně bylo v tuto chvíli více. Ale samozřejmě, že je to TIM WEAVER, takže....skvělé, skvělé, skvělé!!!!!

Awča
06.06.2019 5 z 5

Přiznávám, že autor patří k mým oblíbencům, a tak asi nejsem moc objektivní :-) Příběh mě vtáhnul již od začátku, byla jsem zvědavá, jak si s tímto téměř beznadějným případem David poradí. Bavilo mě sledovat ty tenké nitky, které vydoloval, a které ho nakonec dovedly k cíli. Ovšem předtím trocha komplikací a dramatu, krásně nadávkované, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

RADOST
04.06.2019 4 z 5

Originální, zajímavé, napínavé. Dobře vystavěný detektivní příběh. Stálé napětí, tajemství. Odpovědi vyvolávají nové otázky, neustálá gradace, která snad nikdy neskončí. Jen mi trochu vadilo, že brilantní spisovatelské umění takto kočírovat text bylo až příliš znát a přebilo i spontánnost, emotivnost. Bylo to napínavé vyprávění, z něhož vyplývají i jistá poučení. Ale nechytlo mě u srdíčka, nepohltilo mě tak, jak bych si přála. Proto jen čtyři hvězdičky.

tulip131
28.05.2019 4 z 5

Slušně zamotaný příběh, ale čím víc se odhalovala minulost a pravda, tak děj dostávala grady. Doufám, že s Davidem budou další knihy.

Titas9001
23.05.2019 5 z 5

Netuším, zda u Tima už neztrácim soudnost, ale tady nad plným hodnocením vůbec neváham. Je to strhující, temné a do detailu propracované. Čtěte a připadá vám, že současně sledujete film, od kterého se nemůžete odtrhnout. Tím umí skvělé navodit atmosféru. Pozoruhodné a nádherné čtení, kde se snad nikde netlačí příliš na pilu a závěr opravdu šokující.

Valeyman
22.05.2019 5 z 5

Muže naleznou na pláži s poraněním hlavy, po probuzení je mu diagnostikována disociační amnézie. Muž si matně vybaví, že se jmenuje Richard, myslí si, že vyrůstal na pláži a pamatuje si část televizní znělky. Jinak má v hlavě jednu velkou černou díru. Po 10ti měsících se nikdo k němu nehlásí, je to NIKDO - Muž bez minulosti. Tak tady jsem si hned na začátku říkal Time jak z toho chceš něco poskládat ? Každá z jeho knih začínala výslechem kamarádů, příbuzných, kolegů z práce posléze výpis hovorů, bankovních účtů atd. Tady ovšem nebylo nic z toho k dispozici. Tim Weaver mě ovšem překvapil a poskládal z toho opět ponurý, tajemný a návykový příběh, kde to na konci do sebe zapadlo a vy jste zůstali v němém úžasu. Parádní dílo. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování You Were Gone, kde se má na scéně objevit Davidovo zemřelá žena Derryn, nebo to nebude ona ? Tim nás určitě zase překvapí

kolacky
22.05.2019 4 z 5

Hodně zvláštní, hodně zajímavé! Tak nějak strašidelnější než jindy a moc dobře popsané. (Jenom ty Císařovniny ostrovy budou nejspíš vymyšlené???)

Tina2712
20.05.2019 5 z 5

Vynikající! Tim Weaver je neuvěřitelný spisovatel - píše strašně poutavě - četla jsem jí jedním dechem. Stejně jako všechny jeho knížky... Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Martiiiik
16.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, stejně jako všechny předchozí. Originální příběh, trochu tajemna, hodně napětí.. prostě jednička :-) vřele doporučuji, je to úžasný autor :-)

Lethania
14.05.2019 5 z 5

Pokud se alespoň částečně odprostíme od Davidova superhrdinství, tak nám Tim Weaver naservíroval na zlatém podnose další brilantní detektivní příběh, který vás nenechá vydechnout. Napětí se co stránku stupňuje až to vygraduje v překvapivý závěr. Vše tak do sebe krásně zapadne. Můžu jen doporučit a už vyhlížím další díl.

Klaaarka
14.05.2019 5 z 5

Skvělá. Napínavé od začátku až do konce.

hs777
13.05.2019 5 z 5

David Raker pátrá po zmizelých. V osmém pokračování je to trochu jinak, zmizelá není osoba, ale její paměť. A tím začíná neuvěřitelná jízda, která se větví, zaplétá, na chvíli se nitky začnou spojovat, aby se vzápětí zase zašmodrchaly a já, jako už poněkolikáté, jsem měla problém se odtrhnout. Se shovívavostí k Davidově supermanovství doporučuji.

vera4669
13.05.2019 5 z 5

Perfekt. Na nový díl s Davidem jsem se moc těšila a nezklamal. Napínavá kniha s postupným odhalením a pro mě překvapením ke konci. Celá série je skvělá a na podzim se můžeme my fandové těšit na další