Obnažená

Obnažená https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136861/bmid_obnazena-136861.jpg 4 1412 238

Crossfire série

Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah – a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují. Román v zahraničí zaznamenal velký úspěch, práva se prodala do 34 zemí, a stal se mezinárodním bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Bared to You , 2012

mili.h
06.04.2015 5 z 5

Všechny tři díly jsem již před nějakým časem dočetla, ale potřebovala jsem dostatečný odstup, abych všechny informace a pocity mohla strávit. Píši to jako hodnocení všech tří knih, protože se mi jednotlivé díly těžko rozdělují, beru je prostě jako celek...
Z počátku jsem si myslela, že půjde pouze o pohádku typu "jak se úžasný milionář, který se nechce vázat postupně zamiluje do úplně obyčejné dívky, která samozřejmě trpí nějakým komplexem či traumatem a samozřejmě si nezaslouží, aby ji někdo takový miloval. Zažijí pár bolestných situací, vyřeší nedorozumění a happy end je na světě"
Ano,přesně tohle jsem čekala, ale dostala jsem víc.... mnohem víc.
Příběh se rozjel už od první řádky a s postavami se seznamujete v průběhu knihy. Autorkou natolik propracované postavy, které se snaží vypořádat se svou minulostí, bolestí a traumatem z nich dělá natolik silné, charismatické a komplexní postavy, které buď musíte milovat nebo nenávidět. Mě si získaly oba, plně si mě omotali kolem prstu.
Autorka pro mě dokázala z něčeho předvídatelného udělat šifru mistra Leonarda. Knihy mě naprosto pohltili, jsou plné zvratů, nečekaných situací, neočekávaných zjištění .... Občas jsem měla pocit, že se řítím 220km/h do ostré pravotočivé zatáčky a nevím,zdali to ustojím...ano, zvládla jsme to, zalykám se blahem a prudce vydechuji úlevou. ..ale ne! to ještě není konec, protože před sebou spatřím další zatáčku, tentokrát horší, ostřejší a tak čekám a srdce se mi nakrátko zastavuje překvapujícím zjištěním, že zdaleka ještě není konec a čeká mě ještě dlouhá cesta do cíle plná ostrých zatáček, výmolů....
A přesně takhle jsem se cítila, když jsem knihy bez dechu hltala.
Knihy 100% doporučuji, jsou tak plné zvratů, intrik, překvapení a logických vyústění, že jsou to pro mě jedny z nejpřekvapivějších knih, co jsem kdy četla.
A upřímně se těším na čtvrtý díl, protože zůstalo tolik otazníků, které mi nedají spát, že snad začnu odpočítávat dny do jejího vydání. A co vím jistě? Že mě autorka ani tentokrát nezklame a já ještě zažiji nejedno překvapení.

Laf
14.03.2015 4 z 5

Moc pěkné čtení. Zase trochu jinak podané, takže mě to bavilo číst a neměla jsem pocit, že je to další knížka jak přes kopírák. Jsem zvědavá, jaké bude pokračování :)

jitka7
11.03.2015 3 z 5

Momentálně čtu poslední díl, docela to ujde, ale není to typ knížky, od které bych se nemohla odtrhnout nebo kterou bych četla jedním dechem. Asi to není knížka, ke které bych se vracela.

barahousko
06.03.2015 5 z 5

Kam se hrabe padesát odstínů šedi na sérii Crossfire. Tyto knížky jsou mnohem lepší, milovníci erotickýc románů si zde také přijdou na své, a stejně tak i ti, kteří preferují příběh. Za mne mnohem lepší než Šeď, všechny tři díly jsem přečetla za jeden víkend a od té doby patří Sylvia Day mezi autory, od kterých čtu vše.

Veronika.C
28.02.2015 5 z 5

Nádherní knížka, hned se pouštím do druhého dílu. Hezký příběh, čtivě psaný, hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila a tato série určitě bude patřit k mým oblíbeným. Doporučuji

123.Iveetka
25.02.2015 3 z 5

Taková nenáročná erotická oddychovka, žádná výrazná zápletka. Děj není nudný, ale je hodně vážný. Postava Evy mi občas lezla krkem, ale to se tak někdy stane. :D Možná jsem čekala něco lepšího.

vlcice326
11.02.2015 2 z 5

Kniha mi moc nesedla.Další díly asi číst nebudu

Rendolet
09.02.2015 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale bastard mě nadchnul více.

LucyNej
23.01.2015 5 z 5

Přesně můj šálek kávy.

historikola
15.01.2015 3 z 5

Zdravím Vás čtenářky a čtenáři,

tuto knihu jsem dostal ke čtení od své kamarádky. Dnes již jsem rád, že jen půjčenou.
Děj eroticko podivného příběhu mi přišel trošku moc strojený a v některých pasážích i trošku delší než bylo nutné. Hlavní dvě postavy se neměli setkat. Když se nad tímto příběhem zamyslím, tak děj je prapodivně složený. Hlavní představitelka snad nemá pořádný život. Práce, cvičení, jídlo a sex. A to je jedno v jakém pořadí. Autorka mě dostala detailním popisem scén. Teď nemyslím sexuálních, ale dějových. Když se zaměřím na detaily tak nejprve je napíše a v další smyčce je opomíná. Třeba jako zatmavovací zeď v pracovně Gideona. Mám to chápat tak, že potom již tu zeď a dveře nezatmavovali při sexu. To jako na ně ostatní koukali? To zajisté ne. Prostě autorka zapomíná na detaily. Popravdě, kdyby se mě někdo zeptal jestli je to dobrá knížka a má ji cenu číst tak asi řeknu, že ne. Mě osobně to nějak nenadchlo. V některých částech knížky jsem si vzpomněl na knížku Tarantule (http://www.databazeknih.cz/knihy/tarantule-uveznena-pamet-65493) tam jsem si alespoň početl a bylo to zábavné. Mělo to spád a pořádný děj. Nevím proč jsem si na tuto knížku vzpomněl. Možná jsem ji podvědomě srovnával (děj a vyprávění).
Za sebe bych to viděl, že do mé knihovny nepatří. Uvidíme co spisovatelka napíše dále. Je mi jasné, že nelze odsoudit spisovatelku po přečtení jedné knížky. Každý má slabé chvilky :)
David

greetchen
09.01.2015 4 z 5

Mám z této knihy naprosto rozporuplné pocity. Gideon a Eva - pár, který se nikdy neměl potkat, který se k sobě až patologicky nehodí, který se možná jednou navzájem zabije. Stejně jako mezi nimi roste hořkost a potřeba se hádat, roste i erotické dusno a vášeň. A tu umí autorka zatraceně dobře prodat. I když mi ze vztahu ústředního dua občas naskakovala odporem husina a z hlouposti a nevěrohodnosti jejich dialogů a zejména Gideonových výroků (takhle muži fakt nemluví, leda v představách nevyzrálých naivek) a z absurdnosti událostí a omýlání toho, jaký je Gideon fešák stále stejnými slovy... se mi chtělo... hodit knihu s řevem proti zdi. Přesto jsem ji dočetla a s chutí. Autorka píše skvěle a s tak vulgární otevřeností, že vám fantazie pracuje naplno a kalhotky vám to obrací chtíčem naruby. Přes všechna NENENE jsem knihu nadšeně dočetla a běžím pro druhý díl.

angelbooks
26.12.2014 5 z 5

Je to už druhá kniha co čtu od této spisovatelky a musím říct, že tato se mi líbila mnohem více než kniha Očarovaná.
Docela se i těším na další díl, doufám, že v nem se dozvím něco víc o nočních můrách Gideona. A taky, jak se to bude nadále vyvíjet mezi Evou a Gideonem :).

PomněnkaPrvní
14.12.2014

Autorčin styl psaní naprosto nečtivý, erotické pasáže nutno přeskakovat. Scény nudné. Námět zajímavý, jen kdyby se ho chopil jiný spisovatel.

Jablotro
02.11.2014 3 z 5

No tak nevím, asi bych neměla psát hop, dokud nepřeskočím, ale jaksi si nemůžu pomoct, třeba to pak změním až knížku dočtu, protože teď jsem zatím za 7 kapitolou. No byla jsem fakt zvědavá, když jsem tu našla pár komentářů, že tohle bylo lepší než Odstíny. Protože sotva jsem dočetla všechny Odstíny, tak jsem se vrhla tady na toto. No asi to byla chyba a měla jsem minimálně půl roku počkat, protože Odstíny mě fakt uchvátily. Toto mi zatím připadá jako trapná parodie. Už jen to, že v Odstínech je Anastasie a zkráceně jí říkají Ana, tady je Eva, v Odstínech je Christian Grey, v tomto Gideon Cross, takže stejné iniciály. No a příběh pro mě zatím Eine grosse katastrofe :D Vždyť Christian je oproti Gideonovi zdrženlivé neviňátko, Gideon zatím na mě působí jako macho, který vidí ženskou a hned ji řekne, že by jich chtěl opíchat - co takové sexuální harašení? Hned ji povalí na gauči v kanclu a chybí chvilka a hned ji to tam udělá, ale když ona ho pak osedlá v autě, tak se zdráhá jak panna. No nevím, třeba potom změním názor, jestli to zvládnu dočíst.

Lenka.Vílka
07.10.2014 3 z 5

Byla jsem prekvapena...velice prijemne prekvapena...hezky romanticky pribeh s trochou erotiky v hlavni roli se sympatickymi hrdiny a ja si celou dobu rikala, co je asi za problem :'( ...vadilo jenom to, ze mi chvili trvalo zacist se, nez jsem si zvykla na styl psani, ale potom jsem si uz nestezovala...nejak se mi to nakupilo, takze musim prirovnavat...treba takovy bozsky cizinec se mi cetl mnohem lepe, ale rozhodne lepsi nez stark...mam v planu pokracovat v serii...chtala jsem dat ctyri, ale nemuzu...

krvavy bod
25.09.2014

Kniha je super :-) neskutocne som sa do nejj zacitala :-D tesim na ostatne knihy

NicaCola
13.08.2014 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - pohodové čtení v tomhle deštivém počasí :-) Eva mi chvilkama lezla na nervy tím jejím urážením, ale mávla jsem nad tím rukou. Druhý díl už na mě čeká :-D

adrianna0305
15.07.2014 3 z 5

Tak hlavní hrdinové jsou značně narušené osobnosti :-D ...ale aspoň nejsou tupé, jako v jiném nejmenovaném bestselleru ;-) Občas tam řeší zbytečnosti, ale těch zajímavějších stránek je tam přece jen víc.
Jedna z těch lepších erotických knih :-) co můžu doporučit.

Beni
15.06.2014 5 z 5

Nádhera! Prostě WOW! Nejdříve se četla jako e-book, ale po dočtení ve 3 hodiny ráno, jsem si ji hned v 8 musela koupit i s druhým dílem v knihkupectví a jsem prostě nadšená!!! Jen tak dál :-)

LadyElisa
15.06.2014 5 z 5

Krása, kam se hrabou Odstíny. :D Má videorecenze: http://knihyjakosen.blogspot.cz/2014/06/recenze-obnazena-sylvia-day.html

milostné romány erotika Padesát odstínů

Sylvia Day