Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 728 201

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

Johny_H.
28.03.2022 5 z 5

Tak upřímně nevím co si o této knize myslet. Kdyby byla zfilmována což na rozdíl od ostatních knih by bez problémů šlo tak tento film bych nikdy nedokoukal. Bylo by to roztáhlé plné pohledů které mají říci více než slova. V knize to funguje protože jde napsat co si daná postava myslí ve filmu to funguje za předpokladu, že máte dobré herce a umíte číst výrazy postav. Příběh jako takový je místy zbytečně utahaný a hlavní postavy mají nevýhodu jako blázen a pořád a pořád jsou na tom jen hůř a hůř. Prakticky se až divým jak je možné, že tyto postavy přežívají. Mám tuto autorku rád a proto toto hodnocení 5/5, ale vzhledem k tomu že je to nejhorší co jsem od ní četl tak kdybych měl být objektivní dám 3,8/5. U druhého dílu jsem na začátku a tam ani neobjektivně nemohu dát a to už vím teď víc jak 4. Po knize Kořist a legendární sérii strašidelné domy zklamání. Zdůraznil bych také velké plus v podobě dvou postav a snadnosti čtení, kdyby jich bylo více nebo bylo vše složitěji napsáno, asi určitě bych nedočetl ani první díl.

Adris
26.03.2022 2 z 5

(SPOILER) POZOR, pro někoho spoiler (přibližuji o čem kniha skutečně je:) :

-----------

Zajímavé podání apokalypsy nebo nečekaného chemického útoku. Trochu ve stylu Walking dead. Pro lidi, co mají toto téma rádi, proč ne. Ovšem zrušila bych linku s Dorranovou matkou. To bylo za mě zbytečné. Taky tam bylo na mě až moc vnitřních mologů, sebepitvání. Kdybych si toto odmyslela, byl by to dobrý příběh o přežití v nové éře s kapkou romantiky nebo nečekaného spojenectví. Potenciál příběh má. Druhý díl už ale nejspíš vynechám, neboť na mě píše autorka až trochu moc pohádkově (což mi třeba u série s "duchy" až tak nevadí).

cornetka
17.03.2022 3 z 5

Na mě je to až příliš nerealistické.

sipkulka
16.03.2022 4 z 5

Knížka se moc pěkně četla, není to přímo horor jako že bych se vyloženě bála, ale příběh jako takový je zajímavý. Hvězdičku ubírám za zbytečně uspěchaný konec a těším se na další díly.

katallinka
13.03.2022 4 z 5

Knížka splnila má očekávání, velmi dobře se četla a já jsem se často bála. Svět i postavy byly vytvořeny zajímavě. Nicméně vztahy mezi Dorranem a Clare byl hrozně nepravděpodobné. Navíc na posledních 50 stranách bylo strašně moc nelogičností a oproti zbytku knížky byl děj hodně zrychlený. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do tvorby této autorky konečně pustila a těším se na další díl.

1alena1
11.03.2022 2 z 5

Zřejmě nejsem cílová skupina pro tuto literaturu. Jako horor mi to nepřišlo dost "hororové" a jako příběh už vůbec ne, děj žádný. Určitě si kniha najde své čtenáře, ale mě to opravdu nezaujalo.

Kee
09.03.2022 3 z 5

Hlasy v bouři u mě suverénně balancují na hodnocení 3,5 hvězd, protože kniha mi přijde jako celek nevyvážená.

První půlka knihy servíruje tajuplnou, zasněženou atmosféru, kdy se čtenáři kalí pohled sílící vánicí a vidí tak zhruba půl metru před sebe. V takovém prostředí i stíny zlověstněji potemní a postapokalyptický nádech dává podivným zvukům v lesích zcela jinou perspektivu.

Jakmile se však z lesa vynoří dům a my lépe poznáme jeho zákoutí, příběh začíná nabírat odlišný spád. Pečlivě vybudovaná atmosféra se s dalším vývojem postav i odhalováním tajemství poněkud hroutí. Romantická linka mezi dvěma hlavními hrdiny by mi nevadila, její začátek byl vystavěn poměrně uvěřitelně, ale ve chvíli, kdy dojde na vyjadřování citů jako by se postavy poněkud zploštily a smrskly jen na objekt zájmu toho druhého. Jak zmiňují jiní uživatelé, Dorran se stává příliš dokonalým, Clařino tělo zase v průběhu příběhu projde tolika útrapami, že se divím, že ještě drží pohromadě - a to jen proto, aby byla hlavní hrdinka stále zranitelná a více či méně vratká v nohou, takže ji Dorran má za úkol od autorky téměř všude nosit v náručí.

Vyústění knihy se nabízí a není úplným překvapením, ačkoliv dám dalším dílům šanci, protože mě zajímá, zda se kvalita příběhu zase zvedne a zejména, jakým způsobem autorka vysvětlí proměnu většiny obyvatelstva planety.

kristinica
04.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Hodnocení jsem viděla, ale říkala jsem si, že by bylo fajn udělat si vlastní názor, takže ano, opravdu i procenty je to její nejslabší kniha. První půlka se mi zdála poměrně dobrá, ale pak se děj smrskl jen na červenou linku, zombie a čekání, zda se Clare zase přizabije na cestě po schodech. Vážně, kdo tu holku učil chodit? Vždyť prakticky nebyla kapitola, aby sebou někde nešvihla nebo z ní netekla krev ze všech možných i nemožných míst. Dorran je příliš dokonalý, rozhovory postrádají vtip i hloubku. Zajímalo by mě, jak to celé s apokalypsou vymyslí, ale další díly kvůli tomu číst neplánuji, radši si počkám na nový strašidelný dům.

nela3812
02.03.2022 4 z 5

Konečně jsem našla knihu od Darcy, která mi sedla od samého začátku a po dočtení nemám téměř co vytknout. Během čtení jsem jako v dětství běhala od vypínače k vypínači a bála se, ze mě sledují přízraky. Tato kniha vynahradila všechny mrazivé scény, kterých jsem se u jiných autorčiných knih nedočkala.

Kniha je napsána velmi čtivě a napínavě už od prvních stran. Pohltila mě okamžitě a i když nemohu říct, ze by mě zcela bavila hlavní hrdinka, tak mi to celkové prostředí knihy a příběh plné vynahradili. Mnohem raději bych viděla do hlavy Dorranovi, než Clare. Nebo alespoň půl na půl, jeho myšlenky mi tam často chyběly a ty její mi často přišli zcela iracionální. Ale kdo ví, dokud člověk podobnou situaci nezažije, neví jak by se sám zachoval.

Cely příběh má trochu apokylyptický nádech. Dělá to na mě dojem konce světa, ať už jde o počasí nebo o to, co se lidem děje. Mrzí mě, ze nám toho autorka v prvním díle moc neodhalila a doufám, ze druhy díl přinese nějaké vysvětlení událostí, které se stali. Autorka byla v tomto ohledu až příliš tajemna a nedala nám žádné kousky skládačky, mám tedy jen spoustu teorii postavených na zkušenostech z jiných knih.

Hodnotím 4/5 a okamžitě se vrhám na další díl. Protože ten konec? Chci co nejdříve vědět, co se odehrávala ve světě mimo panství. A těším se, ze snad blíže poznám i další postavy.

Pitbullka
27.02.2022 4 z 5

Tohle bylo veliký překvapení. Obecně mi tvorba autorky příliš nesedí, ale Hlasy v bouři mě bavily. Líbilo se mi to prostředí domu, bylo to akční, čtivé. Těším se na další díl.

zbožňuju_knihy
26.02.2022 4 z 5

Pěkně čtivé, ten obrovský dům a zima, nehoda a neznámý podivínský muž = bomba.
Zbytek bohužel mě trochu zklamal, i když Darcy používá dost podobné kulisy stále dokola. Spoiler: ta jeho bystrá máma pro mne celou knihu zazdila.

ŠárkaStrnadová
24.02.2022 1 z 5

Čekala jsem víc, děj byl příliš předvídatelný, málo strašidelný, nejslabší Darcy.

wlado
21.02.2022 4 z 5

Prvá časť výborná, záhadná, pripomínala mi Mestečko Pines. Po odhalení o čo vlastne ide, kniha stratila to hlavné napätie, no odporúčam prečítať. Som zvedavý na druhý diel.

AndulinaU
20.02.2022 4 z 5

Trochu jsem se bála, když jsem viděla hodnocení knihy tady na databázi, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Je to dost jiný než ostatní knihy. Takový mix postapo scifi, zároveň zase její oblíbený strašidelný dům, i když o duchy se tentokrát nejednalo. Já si knížku užila a těším se na další díl. Trošku mi občas vadili časové nesrovnalosti, ale to je podle mě překladem, např. že ticho nastalo před několika týdny a za chvíli psala že to bylo před 2... Ale jinak super, četlo se to pěkně, pořád se něco dělo

kercah
20.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se velice dobře četla, ostatně stejně jako všechny ostatní. Nejsem úplně postapokaliptický nadšenec, ale tady jsem to nějak zvládla. Chybělo mi tam aspoň lehký náznak odpovědi na otázku Proč? Se to všechno vlastně stalo…, ale jelikož je zde uvedeno, že se jedná o sérii, dávám velké hodnocení a očekávám, co příjde :).

stepii5577
20.02.2022 3 z 5

Vzhledem k rozporuplným reakcím na knihu jsem nečekala bůhví jaký zázrak, ale přesto se mi příběh do 2/3 líbil. Ovšem post apo příběhy nebudou pro mě to pravé ořechové. Jelikož romantiku moc nečtu, tak mě překvapilo, že tady mi romantická linka hlavních hrdinů propletená celou knihou nijak nevadila. Jaké bylo překvapení, když posledních sto stran začala být totální spatlanina a mě to zcela zkazilo dojem z knihy. Nevím tedy, zda do druhého dílu jít, malá zvědavost tam je .

martinaandulka
19.02.2022 5 z 5

Moc povedený hororový román a těším se na další díl.Já ho přečetla za 1 den je pravda,že jsem nemocná a mám na to čas,ale stránky ubíhali a já byla nedočkavá co bude dál.... .

Sysel
18.02.2022 5 z 5

Mě kniha ohromila. Četla se sama. U konce každé kapitoly jsem musela začít další. Musela jsem číst. Těšim se na druhý díl!

Anette99
17.02.2022 5 z 5

Zajímavý začátek série. Hororem bych to možná úplně nenazvala, protože moc strašidelná kniha jako celek není (jak jsme u Darcy zvyklí), ale přesto se pár děsivějších momentů najde; je to spíše taková odpočinková knížka. Ale četla se dobře, bavilo mě to a zajímá mě další vývoj situace ve světě, který ovládli neznámí mutanti.

michimuller
16.02.2022 4 z 5

Hlasy v bouři se autorce tak úplně nepovedly, možná malinko lepší průměr a oproti jejím strašidelným domečkům o dva levely určitě níž. Co mi na stylu autorky naprosto nesedí i z jiných knih je vztahová romantika, nevím proč, ale z toho mám snad rovnou kopřivku. Obrovské sídlo postavené uprostřed pravidelně vysázeného lesa s nulovou infrastrukturou, odříznuté od civilizace a přitom naprosto soběstačné. Zahradnické pokusy mi přišly víc děsivé, než zombii příšerky. Myslím si, že pokud bylo záměrem post apokalypsa, tak to nevyšlo a byla z toho tak trochu strašidelná pohádka. Ovšem díky jménu autorky si to fanoušci určitě přečtou.

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v