Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Yorika
11.06.2020 3 z 5

Díky knize jsem získala nový pohled na slony. Slon je zajímavé zvíře. Inteligentní. Empatické. Toto se mi líbilo. Samotný příběh však už méně. Celé to vyprávění o ztracených matkách a dcerách mě příliš nenadchlo. Je to detektivka? Spirituální seance? Psychologické drama? Není těch dílků příliš mnoho, aby se z nich dal slepit dobrý příběh? Pak i ten závěr je takový chaotický a těžko uvěřitelný.
Má první kniha od této autorky. I přes menší rozpaky, ji dám ještě šanci.

Bláža9
08.06.2020 4 z 5

Pro mě spíše slabší kniha od autorky, ale ten konec byl opravdu nečekaný. Co se mi na J. Picoultové opravdu líbí je způsob, jakým dokáže o daném tématu psát, ať se jedná o potraty, znásilnění či slony :-)

helenkan
30.05.2020 4 z 5

Pro mě rozjezd trochu pomalý. Nějak jsem se nemohla začíst a najednou to nešlo odložit. A konec fakt nečekanej. Docela překvápko.

tamara1351
26.05.2020 5 z 5

Pro mě absolutně dokonalý a opravdu nečekaný závěr,který zaslouží 5 hvězdiček.Čtivá kniha s velmi zajímavou zápletkou.

Maarty
11.05.2020 2 z 5

První třetina knihy lákala ke čtení.V polovině už jsem se přemáhala, ale stále ještě hořela jiskřička zvědavosti,jak že to teda bylo a jinou knihu jsem po ruce neměla. Dočetla jsem,ale ten konec se vážně nepovedl.

Drahuš
06.05.2020 4 z 5

Krásná kniha, napínavá s neuvěřitelným závěrem....a to je právě to, proč jen čtyři hvězdy. Ten závěr byl až moc.......

Marosusu
01.05.2020 5 z 5

Veľmi napinavy príbeh a veľmi sa mi páčilo prostredie slonov ..záver nečakaný ..moja prvá kniha od autorky určite pozriem aj ďalšie ;-)

a.k
19.04.2020 5 z 5

Jenna se nikdy nesmířila se zmizením své mámy Alice. Tenkrát byla ještě malé dítě, když se ve sloní rezervaci stala tragédie, při které zemřela jedna ze zaměstnankyň. Jenna se rozhodne vypátrat, jakou souvislost mělo tehdejší neštěstí s matčiným zmizením .
Příběh s detektivní zápletkou byl výborný a moc se mi líbil. Ale ještě působivější byla pro mě použitá tématika ze světa slonů. Slona považuji za jedno z nejúchvatnějších zvířat. Autorka zde úžasně zachytila sloní rituály, chování v různých situacích a jejich výjimečnost.

Barbara182
05.04.2020 4 z 5

Skvěle napsaná knížka, první nejmíň polovina knihy byla hodně napínavá a byla jsem zvědavá, co se vlastně s Jenninou mámou stalo :-) Konec knihy je pak hodně nečekaný, ale osobně musím říct, že mě trochu zklamal - představovala jsem si tisíc různých možných scénářů a nakonec to nebyl ani jeden z nich :-( Celkově mi to pak trochu pokazilo dojem z knihy, ale i tak jde o další skvělý román Jodi Picoultové :-)

Venny345
28.03.2020 5 z 5

Měla jsem obrovské štěstí, že jsem si tento literární skvost ještě zachvátila den před tím, než byly uzavřeny knihovny...
Jodi Picoult nám opět nabídla doslova diamant literatury. Z "obyčejného" námětu, jenž by mohl představovat uhlík, postupným tlakem, jež byla snaha, trpělivost a píle autorky, vznikl nádherný diamant, který byl vybroušen do briliantu, díky nečekanému rozuzlení!
Jak to ta Picoult dělá?

hnilda3
26.03.2020 4 z 5

Konec mě překvapil, ale nějak mi ten styl a motiv nevyhovoval tak, jako u jiných autorčiných knih.

Lienilda
15.03.2020 5 z 5

Pět hvězdiček, nedá se jinak. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nejaky příběh tak dostal, abych promacela kapesník. Informace o slonech jsou super, závěr překvapující a já se jdu naučit jak poskládat origami slona. Doporučuji k přečtení.

charleene
03.03.2020

Čtivé dílo s působivými pasážemi, které detailně popisují život chobotnatců i citlivé propojení roviny běžných smyslových zkušeností s rovinou nehmotnou. Příjemný zážitek!

Radka1911
11.02.2020 5 z 5

Krásná kniha o mateřské lásce a lásce ke zvířatům. Konec mne dost překvapil, ale bylo to napínavé, čtivé, a dávám pět hvězdiček.

marcela8908
08.02.2020 4 z 5

Opravdu něco tak jiného jsem nečekala, ale hodně nového jsem si dozvěděla o životě slonů

Bookaholik
08.02.2020 5 z 5

Nečekaný konec, úžasné kapitoly ze zivota slonů a něco úplně jiného, než ostatní Jodina tvorba ????

Aghatte
06.02.2020 2 z 5

Četla jsem a nemohla se rozhodnout, zde se mi to líbí nebo ne, nechápala jsem, o čem to vlastně je a bude, proto jsem si - já kráva- přečetla komentáře, v domnění, že mi poradí. Jelikož někteří jedinci vážně musí všechno zkazit, neměla jsem už dalšího čtení ani chuť. Dočetla jsem to, ale bez nadšení.
Alice mi byla protivná, sice zachraňovala celý sloní svět, ale na nemocného manžela a dítě moc času ani lásky neměla. Ty dojemné kecy kolem slonů mě nebavily, a hlavně jsem si pořád říkala, no hlavně, že Ty se tím řídíš.
Věštkyně byla politováníhodná a tudíž mi jí bylo líto. Virgil byl politováníhodný a tudíž mi ho bylo líto. Holčička byla politování hodná a tudíž mi jí bylo líto...
Mně osobně ta Jodi nějak nesedí.

swixl
01.02.2020 5 z 5

Kniha mne pohltila na dlouhou dobu, několik dní jsem se k ní v myšlenkách vracela. Pasáže popisující jak fungují sloni a jejich rituály mne uchvátily snad nejvíce. Určitě se ke knize jednou ještě někdy vrátím.

Lucie425
27.01.2020 4 z 5

Poměrně brzy jsem odhalila o co v té knize jde, nápovědy mě k tomu dovedly dřív, než je asi autorkou zamýšleno. I tak se mi kniha velmi líbila, a bavila mě. Ty pasáže o slonech byly velice zajímavé, a dozvěděla jsem se mnoho nového.

anavi2009
26.01.2020 5 z 5

Ted jsem dočetla.. A ještě pořád zadržuju dech.. Skvěle napsané, jsem v šoku z konce, tohle jsem fakt nečekala..