Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Marcela52
04.02.2021 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, zaujala mě zápletka i zasvěcený pohled do života slonů. Hodně jsem se toho o nich dověděla, ale to prolínání skutečných událostí se světem zemřelých mě trochu mátlo. Závěr příběhu byl tak na můj vkus až příliš překombinovaný a i těch emocí bylo příliš. Tak dávám o jednu hvězdičku méně.

abssint
12.01.2021 3 z 5

Teda takový konec jsem opravdu nečekala !? Knížka se četla hezky. Zajímavé spojení realistických faktů o slonech a nadpřirozena... Obojí se prolínalo celým dějem a mě to docela bavilo. Ale podle mě to na víc jak 3 hvězdy nemá.

Marci70
04.01.2021 5 z 5

Zajímavé pasáže o slonech.. A konec překvapivý.

Felidae
27.12.2020 3 z 5

Nečekala jsem žádnou zářivou literaturu, ovšem Duch šmrncnutý Šestým smyslem tedy také ne.

kyssling
18.11.2020 5 z 5

Tahle kniha je přesně ten důvod, proč by měl každou knihu, film čtenář hodnotit střízlivě z hlediska počtu hvězd, aby pak mohl oddělit pěknou knihu, skvělou knihu a naprosto výjimečnou knihu.

Dlouho jsem nečetl tak skvěle, mile sepsaný zajímavý příběh, autorka opravdu umí krásně volit slova, věty, oddělit jednotlivé části příběhu. Včlenit zajímavé informace. No a v závěru opravdu překvapí a dojme. Když jsem uronil pár slz věděl jsem, že tuto knihu lze doporučit a já děkuji za možnost ji přečíst !

MedvidekS
07.11.2020 5 z 5

No... To bylo zvláštní. Nejdříve mi byla většina postav nesympatická, ale postupem času děj gradoval a na konci jsem si řekla WOW, to je vlastně hustý. No a pasáže o slonech byly úžasné :-)

Špekyn
01.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Úvod je poněkud pochmurný. Část první: Taková pomalu ubíhající, občas moc prvoplánová (př. nalezení řetízku po 10 letech na místě nehody), chvilkami zmatená (událostmi, které se odehrály mezi střídáním vypravěčů). Část druhá: Stále pomalé, rozvážné tempo, ale vše se začíná vyjasňovat. Jen Jenna je na 13letou dívku moc vyspělá, uvědomělá a pamatuje si detaily z dětství, což není možné. Zajímavé jsou pasáže o věštění a jeho praktikování a samozřejmě fakta o slonech. Pohnuté osudy slonů jsou velmi emotivní. Závěr knihy je šokující, chvíli nechápete a tápete a říkáte si, že to je přece nějaká blbost. Je to prostě rozčarující, jak je všecko najednou vzhůru nohama a celé to byl blud…
Po formální stránce: jiný styl písma pro každého vypravěče je nevídaný, ale funkční – lépe se orientuje, z čího pohledu je zrovna vyprávěno.
Celkově tedy až na pasáže o slonech to nebyl úplně šálek mého čaje. Chybí tam napětí nebo větší zvraty. Chvílemi jsem chtěla knihu i odložit, ale nakonec mi to nedalo a chtěla jsem znát rozuzlení. Rozhodně si chci knihu někdy přečíst ještě jednou, z toho „správného“ pohledu.

Sofós
31.10.2020 3 z 5

Jsem rozpačitá. Velmi zajímavé téma, nechybí napětí. I když se kniha docela tàhla, četla jsem dál a nemohla se dočkat rozuzlení. A právě konec byl pro mně obrovským zklamáním. To mi k autorce prostě nesedí...

devildeny
08.10.2020 4 z 5

Opravdu krásný příběh, co se týče slonů. Zase si jich budu vážit o něco více, lidé by se od nich mohli leccos naučit. Proto také nechápu, jak může někdo tak úžasnému tvoru ublížit jen kvůli vlastnímu zisku, vážně doufám, že takoví "lidé" se za to budou škvařit v pekle. Příběh Anthonyho Lawrence, z jehož prací autorka také čerpala, mě vážně dojal, určitě si přečtu i nějakou jeho knihu. Vzdávám hold všem, kteří se podílí na ochraně přírody. Co se týče příběhu Jenny a Alice, už jsem se v tom začínala zamotávat a nechápala, co se teda vlastně stalo. Říkala jsem si, proč dva dospělí lidé, kteří musí vydělávat a platit účty, věnují veškerý svůj čas 13ti leté holce, která chce najít svojí mámu. Pak mi ale autorka vzala vítr z plachet, protože se to celé otočilo o 180 stupňů. Nejdřív jsem byla docela zklamaná, protože to na mě bylo až moc fiktivní, ale zase se to asi vztahovalo k tomu, že co se týče vnímání slonů, existuje něco mezi nebem a zemí.

zimolka
17.09.2020 5 z 5

Opět krásné čtení,závěr tedy velmi překvapivý.

Nikčos
10.09.2020 odpad!

Za mě velký špatný teda, nedočteno, odloženo s pocitem zklamaní. Od začátku prostě zvláštní.

michaela3483
26.08.2020 5 z 5

Třetí kniha od Jodi, co jsem četla a opět nezklamala.
Četla se jedním dechem a ten konec... Měla jsem na krajíčku.

Mabie
24.08.2020 1 z 5

Tak toto se mi prostě nelíbilo. Až tak, že jsem odložila knihu nedočtenou.

tofudo
03.08.2020 5 z 5

Od autorky čtené tři knihy po sobě, normálně autory střídám, ale tady mi to vůbec nevadilo. Každá její kniha mi přišla naprosto odlišná. Úžasná zápletka, strašně zajímavé informace o chování a životě slonů a z duchařské oblasti. Příběh má perfektní spád naprosto úžasný konec, který by mě vůbec nenapadl.
Věta, která mě utkvěla v paměti: „Děti jsou kotvami matek.“

Anna 13
17.07.2020 5 z 5

Tato kniha se nápadně vymyká všemu, co kdy Jodi Picoultová napsala...
(Nebo tedy tomu, co u nás od ní bylo vydáno).

Nemyslela jsem si, že by mě tato vynikající bestselleristka mohla ještě překvapit. Přečetla jsem od ní vše, co u nás od ní bylo vydáno a mám pocit, že tato kniha je jakousi její hrou - úplnou výjimkou.
Lehce si pohrává s nadpřirozenem. Zvířecí říši se věnuje tak, že si ani neumím představit, jak náročné muselo být tohle všechno o slonech nastudovat a pochopit.

Závěr knihy byl pro mě jeden z největších literárních šoků, jaké jsem kdy prodělala. Strčil by všechny "nečekané" konce dnešních thrillerů do kapsy. Nemá konkurenci.

Nedivím se, že se ke mně kniha dostávala tak dlouho, neboť pochopím všechny duše, které si knihu přečetly, vrátily se hned na její začátek a začaly znovu. Cítím vaši touhu, mám ji taky. Vidět to tentokrát správně, znovu. Jinak. Ještě jednou.
Rozhodně je ČAS ODEJÍT jednou z těch knih, která se v životě musí přečíst vícekrát. Ke které se člověk musí vracet.

Picoultová splétá příběh, který má romantický i traumatický nádech. Příběh ve kterém se prolíná divoká nezkažená příroda se světem lidským.
Emotivní.
Dechberoucí.
Tragické.
Zarážející.
Totálně šokující.
A odvážné. Hodně odvážné. Protože ať už čekáte cokoliv, nedostanete klasickou Jodi. Takhle se nám čtenářům ještě nepředvedla.

Netrpělivě očekávám další knihu.
Na knihách této rusovlasé ženy mám vypěstovanou slušnou celoživotní závislost.

Vlaďkaa4
01.07.2020 5 z 5

Další z knih, u které mám na konci husí kůži.

Pavlaj
18.06.2020 5 z 5

Fantasticky vystavěná zápletka. Závěr překvapí, i když by vlastně neměl - autorka poctivě poskytla všechny stopy a všechna vodítka k tomu, aby konec nijak překvapivý nebyl. To jen ta naše myšlenková setrvačnost nám brání dřív vidět očividné. Výborná detektivka, i psychologický a milostný příběh. Mně se to četlo samo. I když pro někoho, kdo ze zásady odmítá paranormální jevy, to asi čtení nebude, Zajímavosti o slonech krásné, i když mi není jasné, proč by někdo pochyboval o tom, že sloni nebo jiná zvířata truchlí po svých zemřelých. Kdo jednou truchlící zvíře zažil, tak už žádné pochyby nemá.

Allys
18.06.2020 4 z 5

Zaujímavý príbeh, aj keď miestami trochu zdĺhavý, hlavne v prvej polovici, ale kniha má aj úžasné a pútavé časti, za ktoré to stálo. Časti o slonoch boli krásne, čitateľ sa môže z ich života toho dozvedieť naozaj veľa. Čo mi však vadilo, bolo pokrytectvo Alice, ktorá sa síce rozplývala nad tým, aké sú slonice úžasné matky, ale sama na svoje dieťa viac menej kašlala a prednosť mali vždy slony na úkor dcéry a aj za cenu ohrozenia vlastného dieťaťa. Kapitoly s dcérou a vyšetrovaním boli super, rovnako aj tak trochu mysteriózny záver s prkvami nadprirodzena, ktorý som vôbec nečakala, ale milo prekvapil. Dej bol rozprávaný z pohľadu štyroch osôb v rôznych časových rovinách, čo bolo výborné, čitateľ tak získa komplexnejší pohľad na situácie. Vypravěčka sa mi však páčila viac.

Marryzlis
18.06.2020 4 z 5

Trochu haluznost, ale jinak se mi to líbilo.

Jikovka
15.06.2020 4 z 5

Zajímavé čtení s neobyčejným koncem