Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Lidka
19.09.2015 4 z 5

Jodi Picoultová je jedna z mých nejoblíbenějších, přiznám se, že už pár dní mám knihu přečtenou, ale stále neohodnocenou..., no, nic naplat, prostě nemohu dát nejvyšší hodnocení příběhu, který pro mne byl neuvěřitelný, přišlo mi, že spisovatelka chtěla něčím za každou cenu ohromit a takto to překombinovala. Píšu to tu s těžkým srdcem, protože kniha byla jinak moc krásná, po dlouhé době jsem se dostala ke knížce, kde jsem se těšila, kdy už ji zase budu moct vzít do ruky a pokračovat ve čtení. V poslední době mám na knihy s paranormálními jevy smůlu, mám pocit, že je to pro spisovatele snadné se s jejich pomocí vyvléknout při řešení prekérních situací. Mne tím teda neohromí.

P.S. Všechno to, co jsem se dozvěděla o slonech, ale stálo za čtení. Zajímavé, že v líčení příběhů o slonech paranormálních jevů nebylo třeba.

kler1207
17.09.2015 5 z 5

Na začátek bych ráda napsala, že 4,5 hvězdičky by za mě bylo ideální. Další kniha po Vypravěčce od J. Picoult, která se četla sama. Asi se lze setkat jen se dvěma názory na knihu - bylo to skvělé nebo bylo to postavené na hlavu. Nutno podotknout, že je sto lidí, sto chutí. Četla jsem názory, kdy se čtenáři nemohli do knihy začíst, já jsem naopak od prvních stránek chtěla vědět, jak to celé je. Četla jsem názory, kdy podle čtenářů měla kniha spád až poté, co začala vyprávět Alice, mně osobně se tyto pasáže začaly líbit až ke konci. Pro mě to byla ta z knih, kdy hrozně moc chcete vědět, jak to celé je, ale zároveň nechcete, aby příběh skončil. A konec? Šílenost. Ale líbilo se mi to, četla jsem to místy nevěřícně s otevřenou pusou, některé pasáže jsem četla dvakrát, abych se ujistila, že opravdu čtu správně. Příběh však byl krásný, ani bych nevěřila, že se mi děj ze sloních rezervací bude tolik líbit.

Simmminek
14.09.2015 5 z 5

Krásný příběh. Děj, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Žádná stránka nebyla navíc. Vše do sebe postupně zapadalo. Prostě úžasné čtení a já knihu zařazuji mezi mé nejoblíbenější. Knize dávám 5 hvězdiček a jiné hodnocení si nezaslouží. Byla dokonalá až je mi líto, že jsem ji už dočetla. Nedá se prozradit víc. Ale jenom bych chtěla ještě napsat, že pokud máte rádi slony, tak po přečtení této knihy je budete milovat, a ti kteří je nemají rádi (nevím jestli vůbec takoví lidé mohou existovat), tak si je zamilují taky :-)

Šánka
11.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha o síle mateřské lásky, která je věčná jako život sám.
Jsem ráda, že jsem své pocity z knihy nechala uležet a hned po dočtení nenapsala rozčarování a zklamání ze závěru. A proto teď s odstupem můžu k závěru říct ....,že jsme jen lidé a je těžké si připustit, že je tady něco neuchopitelného, co odmítáme přijmout do své mysli, ale ve skrytu duše věříme, že to ,,něco'' tady je.
Jodi P. se povedl napsat jedinečný mistrovský kousek.

JanaDor
08.09.2015 4 z 5

Nemohla jsem uvěřit, že tak skvělé vyprávění končí takto pitomým způsobem. Mám ráda paranormální vsuvky, to mi nevadí, ale toto…..Pro mě to bylo překombinované, nereálné a prostě se mi to nelíbilo. To je jediné mínus celé knihy. Ráda ji budu doporučovat, protože si to kniha zaslouží, ale zároveň budu upozorňovat, že je na konci vlastně všechno jinak. Ať jdou do ní s vědomím bez očekávání. A třeba zrovna je kniha překvapí a užijí si ji i s tím závěrem. Protože jak víme, sto lidí, sto chutí a to se týká i knih.

buschka
06.09.2015 5 z 5

Krásný příběh o silném poutu mezi matkou a dcerou. Čtenář se tu dozví hodně zajímavostí ze světa slonů. Klobouk dolů, co vše musela autorka nastudovat. Dojemné úseky o truchlení slonů.

Mikik
05.09.2015 5 z 5

Nádherný příběh. Skoro nemám slov. Autorka mě zase naprosto dostala a mně se její styl vyprávění opravdu líbí. Po Vypravěčce další skvělá kniha, která mnohým překvapí. Nejvíce asi tím, jak to vše vlastně bylo..

Paja85
05.09.2015 4 z 5

Knížka mě prvních cca 200 stran nudila tak, že jsem myslela, že ji odložím. Dialogy mě nebavily, tak nějak jsem pořád čekala, kdy se to rozjede a nebýt pozitivních ohlasů zde na databázi, knihu bych odložila. Když na cca 200 straně převzala vyprávění z 90% zmizelá Alice, kniha nabrala konečně spád. Rozuzlení nečekané, autorka nezklamala a i přes prvotní zdlouhavý rozjezd si autorka zaslouží pochvalu.

Nelly
03.09.2015 5 z 5

Nádherný příběh, který Vás strhne a dokonale překvapí. Úžasné propojení lidských příběhů s životem slonů a něčím, co existuje mezi nebem a zemí. Bohužel nelze napsat více, aby člověk neprozradil budoucím čtenářům něco z děje. Tato kniha si opravdu zaslouží pět hvězdiček ve všech směrech.

Safienka
02.09.2015 5 z 5

Wow! Tak to jsem nečekala!! Úžasná kniha...asi nejlepší za poslední dobu...!Skvěle se četlo...strhující to bylo...prostě jsem se nemohla odtrhnout!

*kika*
01.09.2015 5 z 5

Proste..paaani! Napise tahle autotrka nekdy spatnou knihu? Dokonale propracovane, pohledy vsech postav neskutecne osobni, ctive, hned si je zamilujete. A ten zaver, tak ten opravdu vyrazi dech a vsechno prevrati vzhuru nohama. Proste ctete a mate dva zazitky, jeden ze samotne knihy, a pak ten druhy v zaveru kdy mate vlastne uplne novy pribeh. A citlivky jako ja urcite uroni par slz :o)

evasamankova
20.08.2015 5 z 5

Jodi Picoult mi vzala slova a vyrazila dech. Úžasná kniha protkaná tím největším poutem - poutem matky a dítěte. A nezáleží, zda jde o člověka nebo slona.
Dojímavé, smutné a velmi silné vyprávění. Klobouk dolů před Jodi Picoult za její úžasné přiblížení světa slonů! A samozřejmě i za naprosto nečekané, až šokující rozpletení celého příběhu.
Po dlouhé době mám zase jednou pocit, že pět hvězd na ohodnocení je málo.
Recenze:

Jaruce
17.08.2015 5 z 5

Kniha moc hezká, dobře se četla, hezký příběh a ten konec - úplně nečekaný, ale super.
Knihu doporučuji.

gossipavlina
13.08.2015 5 z 5

Co kniha, to originál. I tentokrát. Zase originální. To je prostě celá Jodi.
Tentokrát mě osobně tenhle román úplně na 100% nechytnul, já ty paranomální jevy moc nemusím. Ale za originalitu, čtivost, a množství zajímavých informací ze života slonů, které si musela autorka nastudovat, klobouk dolů, dávám plný počet hvězd.

Zpětně ještě musím doplnit (kniha mi nedá spát), že na celé knize mi nejvíc vadilo zakončení. Byla jsem zklamaná, měla jsem pocit, že mi autorka něco slíbila a nesplnila to. Pět hvězd nechávám. Mám pro Jodi slabost.

kneslova
10.08.2015 5 z 5

Po knize od J.Picoultové sáhnu vždy jak nějakou uvidím a na rozdíl od jiných spisovatelů nebývám zklamaná. Čas odejít je vynikající román.Poprvé co od ní čtu i s mysteriozní zápletkou...
Jak už zde bylo napsáno, pro mne dokonalé přiblížení světa slonů (což už J.Picoultová dokázala v jiném románů s vlky). Prostě výborné, napínavé čtení, kapitoly psány vždy z pohledu jiné postavy posouvají děj dopředu.... něco jsem tušila, ale konec opravdu šokující. Nádherná kniha.

ovpana
04.08.2015

Hezké a příjemné čtení

Babouš
03.08.2015 5 z 5

Ten příběh je prodchnutý jakousi mystickou silou, něčím primordiálním, něčím, co na planetě Zemi bylo dlouho před příchodem člověka a bude to tady i dlouho po něm. Je to snad mateřská láska? Pouto k rodině? Duchové? Jak říká jedna z hlavních postav: "věda nemá odpověď na všechno…" Opět vynikající kniha od Picoultové, tentokrát i s parádním překvapením pro čtenáře. Ale to je jen bonus, mě autorka dostala už tím, nakolik dopodrobna si vyrešeršovala všechny ty informace o slonech.

*kika*
30.07.2015 5 z 5

Uz ji mám objednanou a nemuzu se dockat. Tahle autorka at zvoli jakekoliv prostredi nikdy nezklame. Nadprirozeno? Hmmm tak to jsem zvedava.. Z anotace jsem to uplne necekala :o)

mmmisulka.r
30.07.2015 5 z 5

Měla jsem to štěstí a knihu už mám přečtenou. Můžu vám jen říct...wow! Já byla nadšená. Ano, musím přiznat, tahle kniha nebude pro každého. Je to klasický román, ale s prvky nadpřirozena a tak trochu vlastně i cestopisný. Ale dokáže upoutat od první stránky. Jodi Picoult opět potvrdila, že psát prostě umí. Co nejdříve napíšu recenzi.