Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

iris861
02.11.2016 5 z 5

Krásná kniha. Krásná a čtivá!!!! I když jsem byla přesvědčená,že konec je jasný,byla jsem totálně překvapená.

bookcase
28.10.2016 5 z 5

Výborný román, napsaný tak jak to autorka umí. Konec mě taky rozsekal.

anibeni
26.10.2016 5 z 5

Výborná kniha, jejíž závěrečný zvrat byl tak šokující, že jsem ho musela přečíst dvakrát, než mi to došlo... Opravdu skvělý příběh a velmi zajímavé poznatky ze života slonů. Tuto knihu jsem si fakt užila po všech stránkách...

MaLoMe
06.10.2016 4 z 5

Ak toho neviete veľa o slonoch, tak sa toho dosť dozviete. Ak už niečo viete, určite sa dozviete niečo nové. Ale hlavne sa veľa dozviete o bolesti, láske a veciach, ktoré sa nedajú odmerať, odvážiť a vedecky dokázať. Spočiatku plynie kniha pomaly, ale v druhej polovici sa to dobehne.
Na rozdiel od iných komentárov si nemyslím, že autorka chcela za každú cenu šokovať. Od momentu kedy sa v knihe objavila okultistka bolo zjavné, že to môže dopadnúť inak ako je všeobecné očakávanie. Jodi je už taká, kto čítal jej iné knihy, vie že to je jej trademark.
Ja som bol spokojný, aj keď po 30% som uvažoval že knihu odložím, pretože som si nebol istý či ma to bude ďalej baviť. Ale to len preto, lebo som očakával knihu o niečom úplne inom ako sú dojímané slonie príbehy prepojené s tými ľudskými.

DarkFireflies
03.10.2016 4 z 5

Skvělý příběh, silné myšlenky, děsivý rozbor psychiky lidí i zvířat...

První polovina knihy trochu zdlouhavější, zato konec mě dostal. Chápu výhrady - člověk takový zvrat nečeká a ne každému je ta nadpozemská dějová rovina po chuti, za mě to bylo ale něco nového a nečekaného. A abych nezapomněla - autorka je schopná psát i o obyčejných věcech poutavě a čtivě, což se jen tak nevidí.
Knížka se má člověka dotknout - a mě tahle nečekaně dojala. Po dočtení mě zanechala s těžkým srdcem - což znamená že na ni jen tak nezapomenu.

fis.rena
26.09.2016 5 z 5

Krásné počtení (y) ,jsem velice mile překvapena,protože Vypravěčka teda spíš nic než moc,tudíž jsem od této knihy moc neočekávala. A vida! Vyprávění více osob a jejich pohled na věc a události je perfektní a moc se mi líbí v globálu čtení. V příběhu nic nepřebývá ani nechybí,naopak je tam všechno...láska,tragédie,smutek,otázky a posléze i odpovědi,ze kterých jsem se teda na konci obsypala husí kůží,protože jsem to takhle skutečně nečekala.
No,a ti sloni,že jo...to byla prostě nádhera číst. Kouzelná Botswana a divoká příroda,nádhera. Vřele doporučuji jako oddechovou četbu.

Channach
22.09.2016 5 z 5

454 stránek přečteno téměř na jeden zátah. Čas odejít mi vyrval srdce z těla a vysmál se veškerým mým očekáváním. Dostane i vás. Více v mé recenzi v záložkách.

fruitbueno
14.09.2016 3 z 5

Nízké hodnocení především proto, že mi trvalo téměř čtrnáct dní se vůbec začíst do knížky. Střídání vypravěčů (a stylů) mi nevadil, příběh však takříkajíc stál na místě. Pořádný rozjezd přišel vlastně až na samém konci, kdy autorka vybalila karty a nutno říct, že překvapila. Celou dobu jsem si ale říkala, jestli to spíš nebyla její vlastní bezradnost, jak vlastně příběh ukončit...

Ditula
11.09.2016 5 z 5

Knihu mi doporučila a půjčila kolegyně z práce, jelikož si ji velmi pochvalovala. Autorku jsem předtím neznala, tak jsem nevěděla, co čekat a velmi mne kniha překvapila! Moc zajímavé čtení, autorka má pěkný styl psaní. Kniha, která má v sobě spoustu tajemství, záhad a zaměřená trochu do detektivky a duchařiny, což by člověk možná na první pohled nečekal. Líbí se mi zde popis života slonů, po přečtení máte pocit, že to jsou nejúžasnější a nejzajímavější zvířata :-)

Holanka
10.09.2016 5 z 5

Kniha je plná tajemství, duchařiny, záhad a slonů. Jodie Picultová nádherně popsala slony a jejich život. Člověk, který čte tuhle knihu má pocit, že sloni jsou nejúžasnější zvířata na planetě a musíte si je zamilovat. Hlavní hrdinové, Alice, Jenna, Serenity a Virgil jsou skvělí a realistický a nejsou dokonalý, což se mi velmi líbilo a bylo to jakoby byli skutečný. Knihu musím jenom vychválit. Byla skvělá a těším se na další knihy od Jodie Picultové.

kol8tka
30.08.2016 5 z 5

Moc hezká a čtivá knížka s překvapivým rozuzlením a zajímavým vyprávěním ze života slonů.

ApolenkaS
29.08.2016 5 z 5

Já od té knížky nic zázračného nečekala. Vyprávění o rituálech slonů bylo moc zajímavé a tak nějak mě ta kniha pohltila, ani jsem si nevšimla jak. Strašně mě bavila Serenity. A pak mi na konci prostě spadla brada, protože jsem to vůbec nečekala. Moc moc dojemné!!!!

Janoud
18.08.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha s duchařskou zápletkou, jak bylo psáno v předešlých komentářích- závěr byl překvapivý, nečekaný, snad trochu překotný. Pasáže o životě slonů a jejich truchlení a o tom, jak podobné mohou být rituály těchto zvířat a lidí skvěle doplnily příběh.

nenúfar
08.08.2016

Konec musel překvapit každého a celkově dává knize úplně jiný rozměr. Byla jsem naprosto nadšená z povídání o slonech a jejich životě. Prostě nádhera! Knihu jsem si nejdříve půjčila od kamarádky, ale po přečtení jsem vletěla do prvního knihkupectví a koupila si ji :-) takové poklady stojí za to mít....

vandalka
06.08.2016 3 z 5

Před grafomanskými autory se mám obvykle na pozoru, takže jsem si nemyslela, že někdy budu číst Jodi Picoultovou. Ale Bosorčino nadšení mě nalákalo a díky za to, protože Leaving Time mě skutečně bavil. Nejvíc se mi líbily ty části o slonech, v doslovu mě velmi potěšil seznam literatury, ze které autorka vycházela a utvrzení se v tom, že popisované naprosto úžasné chování slonů se zakládá na skutečnosti. Picoultová popisuje truchlení, tak jak probíhá u slonů a vlastně i u lidí, protože tohle téma se jako červená nit vine celým románem. Samotný příběh je velmi smutný a v zásadě velmi prostý, nebýt různých nedorozumění, přehmatů a hru měnícího zvratu na konci románu, asi by nebyl ničím zas tak zajímavý, ale autorce se podařilo jej podat tak poutavě, že jsem celé první tři čtvrtiny knihy byla jak na trní, jak to vlastně dopadne. Ale i to do jisté míry senzacechtivé vyústění příběhu nakonec dává smysl – konečně chápu některé do očí bijící zdánlivé nesmysly, které mě rozčilovaly dříve v knize, a třebaže tím zakončením nemusím být nadšena, pořád mi zůstává ta radost z nových vědomostí o slonech a z napínavého čtení :)

m7241
04.08.2016 5 z 5

Ten zvrat na konci jsem teda nečekala. Dal celé knize nový rozměr, což byla fakt pecka. Možná akorát těch Aliciných keců o slonech mohlo být krapet míň... ;) Ale jinak moje druhá kniha od této autorky (1. byla Vypravěčka) a zírám, jaká témata jsem schopna skrz její příběhy přijmout. Za normálních okolností to není nic pro mě, ale od ní je to čtivé. Snad se mi dostane do ruky i některá další z jejích knih.

knihomolka008
01.08.2016 4 z 5

Čas odejít je stejně jako Vypravěčka velice pěkný a poutavý příběh, jenom ten konec byl na mě příliš uspěchaný.

pavla5015
26.07.2016 5 z 5

Autorce se opět podařilo mě přesvědčit, že umí obrátit příběh o 360°. Na rozdíl od mnohých ostatních mě ale onen zvrat na konci knihy nadchl, ač jsem byla chvilinku v šoku, o to víc mě to ale vtáhlo!

jezek693
14.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Hlavně u konce jsem se nemohla odtrhnout. Děkuji své kamarádce a zároveň i spolužačce za to že mi tuto knihu půjčila.

sabca
30.06.2016 4 z 5

Můj komentář se ztotožňuje s komentářem Kateřiny 1011. Konec mi k tomu taky nesedl. Vzhledem k tomu, že nevyhledávám knihy s nadpřirozenou tématikou, tak se mi tak se mi to opravdu nemohlo líbit. Příběh sám o sobě se četl dobře.