Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Gabba99
02.08.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, čekala jsem, jak se zápletka vyvine, jedna z mála knih která nemá čitelný konec, který byl dojemný, smutný a krásný.

Ildi
02.08.2017 5 z 5

Krásna kniha, držala ma v napätí od začiatku až po koniec. A ten záver , úplne neskutočný. A ako bonus krásny až smutný pohľad do ríše slonov , týchto nádherných zvierat.

natalie8531
27.07.2017 4 z 5

Musím přiznat, že většinou u čtení knihy předem odhadnu, jak to asi všechno dopadne, ale tady u této jsem ten konec fakt nečekala.

hrachover
14.07.2017 5 z 5

Že je Jodi Picoultová znamenitá spisovatelka, podle mě, nedokazuje knížka Vypravěčka, ale právě tato knížka. Nezamotávajícím způsobem se proplétá minulost, současnost i budoucnost postav. O tom jak se kvůli těm, které milujeme, omezujeme a vlastně nejsme ani tak šťastní, ale co, vždyť ono je to pohodlné že? Přece nepůjdu z vyhřátého, pohodlného, ale skoro spokojného života někam, kde by mě, nedej bože, mohlo potkat to opravdové štěstí. A pak je pozdě. Ten koho milujete, nemusí být tím, kým ho vy vidíte. Kým si přejete, aby byl. Ono se to nakonec stejně ukáže, ta syrovost, ten okamžik, kdy se vám ty růžový brýle rozbijou, anebo vás rovnou ušlape slon. Protože dokonce i sloni poznají, kdy je čas odejít.

PetraBery
23.06.2017 5 z 5

Stejně jako v jiných autorčiných knihách je i v této skvěle zpracované dané téma (v této knize život slonů), kdy autorka jde do hloubky a dostáváme neskutečné množství informací. Příběh, o kterém kniha vypráví je hlavně o lásce - mateřské. A také o hledání lidí, kteří nám chybí, pokud jakýmkoliv způsobem nejsou přítomni. Četlo se mi to opravdu dobře, konec mě překvapil, asi jsem čekala něco jiného. Dám plný počet, ale pocitově to mám tak na 4,5 hvězdy :o).

alnahu
20.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha příběh, ze sloní rezervace v které se dozvíme dost ,ze života slonů-hlavně mě zaujal jejich pohřební rituál, když sloní matce umřelo mládě. V příběhu třináctiletá Jenny –pátrá po své matce, která záhadně zmizela na pomoc si vezme i jasnovidku .Kniha se četla dobře.

stovice
14.06.2017 4 z 5

Celou dobu jsem si říkala: "Co to sakra má být? A pak přišel ten AHA moment, kdy všechno zapadne.

syskas
12.06.2017 5 z 5

Kniha má tri roviny. Je to zaujímavá a zamotaná detektívka. Okrem toho fascinujúci opis života slonov (normálne by mi ani nenapadlo čítať niečo o živote slonov, ale toto sa čítalo veľmi dobre). No a v neposlednom rade duchárska kniha. Pre mňa kombinácia, ktorá by mi nikdy nenapadla. Ale je naozaj skvelá. No a záver - to sa ani nedá komentovať, ak nechcem prezrádzať :-)

Mr.Pajek
05.06.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem vůbec netušila, o čem kniha bude. Myslela jsem, že to bude vyšetřování v africkém prostředí, občas nějaký ten slon..ale duchařina? Tak to jsem nečekala, ale bylo to celkem příjemné čtení, v mém případě bylo dobře, že jsem neznala příběh, protože bych se do knížky nejspíš vůbec nepustila.

dexeded
31.05.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Picoultové, kterou jsem četla. ;)

Lucky_one
29.05.2017 5 z 5

Krásná kniha, emotivní, zajímavá a velmi čtivá. A také místy velmi smutná. Určitě doporučuji, stojí za přečtení. :)

hrosik3
17.05.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, protkaná smutkem, tragédií a životem slonů. Až mě z toho mrazilo. Doporučuji!

moho
11.05.2017 5 z 5

Povídání o slonech zajímavé, mnoho nových informací, jsou mi ještě milejší než dřív. Kolegyně varovala, ať počkám na závěr, prý co na to povím. Takže - překvapení, chvíli trvalo, než mi to došlo, ale nakonec fajn.

Anahk1
03.05.2017 4 z 5

Tato kniha mi byla doporučena s tím, že budu velmi překvapená závěrem.. No upřímě se tak stalo:-) .. A jsem za to ráda.. Moc hezká a čtivá knížka s překvapivým a řekla bych, že pro mnohé čtenáře, i nečekaným koncem.. DOPORUČUJI !!?

misssicccka
22.04.2017 5 z 5

Cokoliv napisu, muzu neco prozradit, je to krehky pribeh o materstvi, ktery je hlavne krehky na prevypraveni, snad jen: rikala jsem si, jak z tohoto zmatku autorka udela poradek v ctenarove hlave, musim ji prece na necem nachytat, kde to nedoladila, hapruje mi tam jen scena jedne facky. A dekuji moc za vypraveni o slonech a jejich pocitech a vztazich, byla to krasa.

elenk
04.04.2017 4 z 5

Kniha se mi nečetla lehce,,povídání o slonech jsem ke konci lehce vypouštela ačkoliv jsem vděčná za to,ze kniha byla take informativního rázu...nicmene jsem samozrejme byla zvědavá na rozuzleni...kniha pro mne byla v prvních dvou třetinách spíše o pochopení jednotlivých postav...a presto jsem nepochopila nic.téma věštění miluji,ale nebylo ho zde tolik...pointa knihy se skutečně skrývá az na samém konci...konec je opravdu krasny az mi slzy tekly.

postrach
01.04.2017 4 z 5

Příběhů z Afriky,je napsáno mnoho.Tento vypráví,teprve třináctiletá dívka,která pátrá,po své matce.Dojemný a silný příbhěh.Autorka,píše silné a dojímavé příběhy,které chytnou za srdce a jsou napínavé,což dokázala i v knize,jež byla zfilmována-Je to i můj život.Tuto autorku si zařadím do oblíbených i do své knihovny.

LeleN
23.03.2017 4 z 5

Napínavá s nečekaným rozuzlením

Barbanka
21.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha!!! Dlouho jsem tak krásně napsanou knihu nečetla. Vyprávění o slonech, mě naprosto uchvátilo a příběh Jenny a její matky také.Na konci jsem měla husí kůži a hlavně by mě ani ve snu nenapadlo, že to takhle skončí !!! Tozhodně si přečtu další knihy od této autorky

hajrys
21.03.2017 5 z 5

Wow ... a já do poslední chvíle netušila... Tahle kniha byla na rozdíl od těch předchozích čtených, alespoň pro mě, nepředvídatelná. A tím mě naprosto dostala.