Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Millyf
05.08.2019 5 z 5

Moja prva kniha od autorky a urcite nie posledna.Prave som ju docitala a musim povedat,ze po polovici dostala taky spad,ze som sa nemohla odpútať a kedze citam po veceroch,cely den som o nej premyslala ???? Putavy pribeh,nezvycajny namet a za mna aj mrazive rozuzlenie.

lištička123
17.07.2019 5 z 5

Knížky od této autorky se moc hezky čtou, ani tato není výjimka. Jsou to vždycky velmi silné příběhy, na kterými pak ještě většinou nějaký čas přemýšlím.

pavpaz
14.07.2019 5 z 5

Velice poutavě napsané, nečekaný závěr. Za mě skvělé čtení. Byla to má první od této autorky a určitě ne poslední.

Shinju
01.07.2019 5 z 5

Prostě dokonalost!

Ctenar1202
23.06.2019 5 z 5

Skvela kniha. Nejen, ze jsem se dozvedela spousty informaci i zivote slonu, ktere jsem dosud nevedela, ale kniha, dostala po polovine takovy spad, ze mi padala brada a posledni tretina? To mi brada spadla opravdu. Skvele, skvele, skvele.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Jakožto milovník slonů považuji tuhle knihu za naprostý skvost ♥ I přes to, že se jedná o beletrii, jsem se dozvěděla hodně nových zajímavých informací o slonech - autorka totiž vychází ze skutečných studií :) Nicméně, s knihami Jodi Picoult mám bohaté zkušenosti, a proto mě velice překvapilo, co se z příběhu nakonec vyklubalo. Pro mě osobně to bylo příjemné překvapení, ale chápu, že někomu se závěr může zdát hodně překombinovaný. Jako jediné mínus bych viděla postavy, krom Alice mi nikdo k srdci nepřirostl.

cinapo
26.05.2019 5 z 5

Nádherný příběh, který mě naprosto pohltil a rozuzlení bylo pro mě tak nečekané, že jsem zůstala zírat s otevřenou pusou.

Vlcice72
16.05.2019 5 z 5

Originální příběh s naprosto nečekaným rozuzlením, který mne velmi zaujal. I díky naléhavému tématu, kterému se věnuje. Mohu doporučit.

domihruzkova
07.05.2019 3 z 5

Už dlouho jsem se zakončením knihy nebyla tak nespokojená, jako právě tady. Celou dobu soucítím s Jennou, přemýšlím, jak to celé bylo, doufám ve šťastné shledání dcery s matkou a nakonec se to celé obrátí o 360 stupňů a všechno je to jinak. Škoda toho konce, mohla to být fakt dobrá kniha.

PS: Jinak ty informace o slonech, které se člověk při čtení dozví, rozhodně stojí i za ten špatný konec :)

preciousek
29.04.2019 5 z 5

Kniha dočtena, ze začátku jsem se musela nutit do čtení, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.. a ten konec? no tak to mi spadla brada :D a uplný konec jsem teda obrečela, u mě klasika... ted je na řadě Vlk samotář, tak uvidíme...
Zatím ani jedna knížka od Jodi, kterou jsem četla mě nezklamala....

Verrrunka
18.04.2019 3 z 5

No, za mě spíš průměr... Rozhodně si myslím, že by mělo být někde v anotaci varování, že se jedná spíš o takovou duchařinu. Čekala jsem trochu víc detektivku a víc vyšetřování. Ale Jodi píše velmi čtivě, děj mi příjemně utíkal, jen to prostě není můj šálek kávičky tyhle okultní záležitosti. Co ale musím vyzdvihnout byly pasáže o životě slonů, to mě bavilo neskutečně, a jsem ráda, že to vypadá, že to nebyly jen výmysly, ale že to opravdu takhle funguje.
Za mě ale bohužel nefungovala kniha jako celek. Autorku ale nezatracuji a zkusím zas něco příště.

Luca235
09.04.2019 5 z 5

První setkání s touto autorkou a rozhodně ne poslední! Kniha mě moc bavila, líbil se mi styl vyprávění i pro někoho možná až moc podrobný popis života slonů. Závěrečný zvrat byl tak nečekaný, že mě to nejen donutilo knihu dočíst jedním dechem, ale následujících 24 hodin jsem měla co dělat, abych myslela na své povinnosti a ne na osudy hrdinů příběhu.

LaDouceBrise
27.03.2019 5 z 5

Věděla jsem, že knihy Jodi Picoultové mě nikdy nepřestanou překvapovat a bavit. Ani Čas odejít mě nepřesvědčil o opaku, děj s detektivním podtónem a napínavou zápletkou udržel mou pozornost někdy i celé dny a já neustále prahla po tom dozvědět se, co se vlastně s Alicí stalo. Oslovil mě způsob, jakým si autorka vybírá témata - vždy jsou aktuální, diskutabilní, nelehká a vyžadují spoustu času na to, abychom do dané problematiky mohli proniknout. Střípky ze života slonů pro mě představovaly něco naprosto nového, o čem jsem ještě nikdy nečetla, a mnohé mi to také přineslo a pomohlo si uvědomit. Sloní paměť a schopnost truchlit mě ohromila a vzbudila ve mně ještě větší respekt k těmto obrům.

Mám ve zvyku vyjadřovat se k postavám, bohužel u této knihy je to velmi těžké, aniž bych prozradila ono velkolepé rozuzlení, které na konci překvapí nebo alespoň trochu zarazí každého čtenáře. Stále nevím, co na to říct. Na jednu stranu chápu, že záměrem bylo šokovat, ale opět nevím, zda by nebylo lepší to prostě ponechat bez toho velkého obratu o téměř 360 stupňů.

Téma věštění je mi naprosto cizí a ani po přečtení knihy údajným schopnostem věštců nemůžu uvěřit, nicméně do knihy se to hodilo a ani mi to moc nevadilo. Celý příběh je fikce a já ho také jako fikci chápu, i když mnohdy působil značně realisticky, především tedy kapitoly Alice, které se týkaly jejího života v rezervaci, její lásky, špatných rozhodnutí a následků, které musela snášet sama, když o vše přišla.

V konečném důsledku mi toho příběh poskytl opravdu hodně, od příjemného odpočinku u četby přes prožívání důležitých životních okamžiků s hlavními hrdiny až po spoustu obohacujících otázek týkajících se obyčejného života, jeho smyslu, duševních chorob, manželské nevěry a v neposlední řadě především závažných problémů dnešního světa, jakými jsou například pytláctví nebo černý obchod se slonovinou. A také nekonečno nevyřčených odpovědí ohledně posmrtného života a věšteckých schopností...

KNIHU DOPORUČUJI VŠEM, KTEŘÍ RÁDI PŘEMÝŠLÍ, HLTAJÍ DETEKTIVKY, PSYCHOLOGICKÉ ROMÁNY A NEBOJÍ SE NEČEKANÝCH ZVRATŮ V PŘÍBĚZÍCH :)

,,Negativní okamžiky si lze zapamatovat. Ty traumatické se zapomenou."

,,Na paměti je jedna zvláštní věc. Není to jako videozáznam. Je to subjektivní. Je to kulturně podmíněné vylíčení toho, co se stalo. Nezáleží na tom, jestli je to přesné, záleží jen na tom, jestli je to nějak důležité pro nás. Jestli nás to učí něco, co se potřebujeme naučit."

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Čekala jsem jakým směrem se bude kniha ubírat, příběh z prostředí slonů mne z počátku nudil, naštěstí byl prokládaný linkou Jenny, která mě bavila moc.
Každopádně ten konec?
Jodi má skvělý dar. Na konci knihy čtenáře dokonale šokovat. Zase mě dostala.

raraul
02.03.2019

Úžasná kniha, přečetla jsem jí jedním dechem a moc se mi líbila. Do poslední chvíle jsem byla napnutá a čekala jak to dopadne. Jodi Picoultová mě opět nezklamala!!!

misowi84
24.02.2019 4 z 5

V pořadí již třetí kniha od Jodi Picoult. Vypravěčka v mém osobním žebříčku zatím
ale stále vede :-)

Zlatinka.Emilly
22.02.2019 3 z 5

Koukám, že se všem komentujícím kniha líbila, tak já poplavu proti proudu. Blbost!!! Když už se mi zdálo, že se to od str. 350 začíná rozjíždět, tak se to dvacet stránek před koncem zase pokazilo. Prostě jen bláznivá duchařina. Jediné, co mě něco dalo, bylo povídání o slonech, kdy jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí a tomu také tedy dávám tři hvězdičky. Mám ještě jednu knihu od Picoultové, takže uvidím, a pokud to půjde stejným směrem, už od ní asi nic jiného číst nebudu.

Leenah
13.02.2019 2 z 5

Tak tohle čtení bylo hodně náročné. Moje třetí kniha od autorky, a rozhodně nejslabší. Ke čtení jsem se musela nutit (kromě pozdějších pasáží Alice), kniha by se dala zkrátit klidně na polovinu a nijak by jí to neuškodilo, části o slonech mě začaly nudit hodně brzy (a to mě nenudí jen tak něco)... Víceméně všechny postavy mi byly nesympatické - drzá rozcapená puberťačka, vědma vydělávající si lhaním lidem, detektiv ochlasta... Spousta duchařiny, pro mě osobně žádný přesah do reálných mezilidských vztahů, prostě naprosto odlišné od toho, na co jsem u Picoultové zvyklá. Celkově velké zklamání a nezachránil to ani nečekaný konec. Spíš mě to zklamalo ještě víc, jako bych autorce nemohla věřit reálně vůbec nic. Ale asi to je proto, že duchařinu opravdu nemám ráda.

jana5661
31.01.2019 5 z 5

Velmi silný příběh. Ten konec jsem opravdu nečekala. Tohle bylo moje první setkání s Jodi Picoult a určitě si přečtu i její další romány.

maru8293
24.01.2019 5 z 5

Moje první knížka od autorky a od té doby se stala jednou z mých oblíbených. Myslela jsem si, že jsem vše pochopila, ale na konci jsem byla vyvedená z míry. Skvělá kniha!