Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

Termina
23.01.2019 3 z 5

Chvílemi jsem měla pocit že čtu naučnou encyklopedii o slonech .. dokonce jsem měla tendence a chuť přeskakovat stránky ( nakonec jsem to neudělala) .. konec byl pro mě dost překvapivý a ještě že tak protože bez závěru knihy by jsem měla pocit ztráty času.

haski
21.01.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Moc pěkně se četla, zajímavé pasáže ze života slonů a lidí kolem nich. Trochu duchařiny, něco o životě po smrti, něco o smrti po životě. Napínavé, trochu mysteriózní a hlavně překvapivý závěr.

SammSamm
16.01.2019 5 z 5

Krásná kniha vynikající autorky :-) Konec knihy mne zcela překvapil a dovedl mne k hlubokému zamýšlení se nad životem jako takovým. Líbilo se mi i téma slonů, spoustu jsem se o nich, díky této knize, dozvěděla.

Janinka.V
16.01.2019 5 z 5

Ten konec byl tak překvapivý, v hlavě už jsem viděla, že to dopadlo naprosto jinak.. Na konci jsem si i pobrečela a pak ještě dlouho premýšlela. Jodi prostě opět nezklamala

Sametka81
10.01.2019 5 z 5

Mé první setkání s touto autorkou. A ačkoliv mám slony velmi ráda pasáže o nich mi přišly až moc dlouhé. Jinak samotný příběh byl zajímavý a i když jsem si říkala jak to asi dopadne, konec knihy byl překvapující. Těším se na další knihu této autorky.

esfinge
01.01.2019 5 z 5

Krásný, dojemný příběh. Jsem moc ráda, že jsem si nečetla předem zde recenze, protože nechat se připravit o takový překvapivý konec, to by mě mrzelo. A tak jsem si poslednich 40 stran poplakávala a po docteni ještě dlouho o pribehu přemýšlela. Moc mě bavily pasáže o slonech.
Jak jsem byla zklamaná Velkými maličkostmi od autorky, tak Čas odejít má ode mne zasloužených 5 hvězd.

brijana
30.12.2018 5 z 5

Kniha, kterou nešlo přestat číst. Moc zajímavý příběh s nečekaným koncem.

Devil-Ivet
19.12.2018 5 z 5

Velmi zajímavý a poutavý příběh s tak nečekaným koncem. Nedokázala jsem se odtrhnout, jak čtivě to bylo napsané. Zatím nejlepší kniha, co jsem od autorky četla.

Allla9
16.12.2018 5 z 5

Pohlazení po duši s nečekaným rozuzlením.

Verun-Kasanda
11.12.2018 4 z 5

K Jodi Picoult jsem se dostala pres Vypravecku. Myslela jsem, že lepší kniha se mi zase dlouho do ruky nedostane, pak jsem ale četla Vlka samotáře a Prostá pravda a asi bych nedokázala říct, která se mi líbila nejvíce.. Je čas odejít byla pro mě jiná. Mela jsem většinu času pocit, že takhle kniha spisovatele nesedla, ačkoliv to bylo čtení zajímavé - pasáže se slony- nebylo pro mě až tak poutavé.. pomalu jsem se ale začínala i do příběhu postav. Konec ale nezklamal a překvapil a jako u všech jejich knih jsem probrecela poslední strany a najednou bylo vše jinak.. určitě si knihu někdy zase přečtu.. dekuji za ni :-)

alsae
04.12.2018 4 z 5

Kdyby tento příběh napsal kdokoliv jiný než Jodi Picoult, tak si asi řeknu, že to byla pěkná hloupost. Ale ona to umí tak krásně napsat a vyprávět, že vás to vtáhne do děje a řeknete si, že to byla krásná kniha.

Eduarda
11.11.2018 4 z 5

Ať mám kteroukoliv knížku od téhle autorky, čtu a příběh na pár dní kompletně ovládne mojí hlavu. Ještě jsem nepřišla na to, čím přesně to je, ale s jinými autory se mi to moc nestává. Tentokrát ale hvězdu dolů za sloní pasáže - chápu, proč tam byly, ale i tak mi trochu zkrotily nadšení.

Babo
01.11.2018 4 z 5

Je to už asi 5. kniha od Jodi Picoultové a je zase jiná ,ale stejně čtivá .
Její schopnost vybírat si neotřelá témata je myslím její největší plus.
Pro mě to bylo příjemné čtení , hlavně po všech těch Exodech, Hanách , Zběsilostech a podobných hrůzách minulého století .
Trocha napětí , tajemna a spousta informací o životě a chování slonů byl příjemný mix a je mi jasné,že zase někdy sáhnu po nějaké zajímavé knize Jodi Picoultové .

Petra17
22.10.2018 3 z 5

Takto necekany zvrat jsem necekala. Chvilemi dost tahla knizka. Obcas jsem se musela do cteni nutit. Vymyslela to zajimave a konec to dost vylepsil.

Maevie
10.10.2018 3 z 5

Po všech slovech chvály, které jsem na knížky od Jodi Picoult vyslechla, jsem se upřímně těšila, až se mi nějaká konečně dostane do rukou. Čas odejít ale rozhodně není můj šálek kávy. Části, kdy je vypravěčkou Jenna, mi vůbec neseděly, jako by si sama autorka nevěděla s teenagerkou rady. Naopak kapitoly, které jsou věnovány slonům a jejich chování, mě uchvátily.

loudomar
04.10.2018 3 z 5

Tak nevím nevím. Od autorky jsem četla již Vypravěčku a Velké maličkosti a dost možná jsem se trefila do jejich nejlepších děl. V tomto případě však hodnotím ještě hodně slabými třemi hvězdami. Ačkoliv jsem milovník přírody vyprávění o chování slonů mi přišlo chvílemi opravdu zdlouhavé. První polovina knihy se hrozivě táhla a děj se nikam neposouval. Dále se už četlo lépe, ale ten konec? No být příznivcem esoteriky, okultismu a podobných "oborů", určitě bych byla schopná závěr docenit, takhle mi nezbylo ale nic jiného než posledních 40 stran jen kroutit hlavou.

85098211
29.09.2018 4 z 5

Kniha je napsaná čtivým stylem, který způsobí, že se čtenář jen těžko od příběhu odpoutává. Líbila se mi také zvolená tematika života slonů, i když jsem byla ze začátku právě z tohoto důvodu lehce skeptická. Autorka mě však po této stránce příjemně překvapila a musím uznat (četla jsem i Vypravěčku), že psát opravdu umí a to na jedničku! :-) Jediné, co mě tak trochu zklamalo, byl onen zvláštní závěr, který mne osobně - protože uvažuji převážně racionálně - spíš iritoval a moc mi nesednul...

Opatov
28.09.2018 5 z 5

Jodi proste umi. Kazda knizka od ni je propracovana do detailu. Tahle je krome zajimaveho pribehu vypovedi obrovske lasky ke slonum, kteri jsou vyliceni jako inteligentni bytosti, ktere v zajeti trpi. Hrozne zajimava knizka.

hanka0706
27.09.2018

Knížka která mě dostala a nejde na ni zapomenout...celou dobu člověk přemýšlí jak by to mohlo být a tvoří si vlastní závěry a nakonec sedí s otevřou pusou a husí kůži všude po těle...

wiana82
26.09.2018 5 z 5

Bohužel jsem si přečetla komentář od qydko, když jsem byla asi v půlce knihy a pak mě hned napadlo, jak to bude....to mě odnaučí číst komentáře dopředu! Ale i tak jsem byla napnutá až do konce.
Kniha určitě stojí za přečtení, jedna z těch, které se nezapomínají...Moje první a určitě ne poslední od Jodi..