Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4168 4168

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

hroneczek
11.08.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Kinga četla a hned super! Drží vás v napětí, zajímavě a živě vše popisuje tak, že si můžete situaci představit se všemi potřebnými detaily. Určitě si od něj přečtu něco dalšího.

DK_Ronie
28.07.2020 4 z 5

Mně se prostě líbí, jak se King nebojí hned na začátku knihy fláknout nějaký spoiler a stejně vás od té knihy pak nepustí. Umí udržet napětí.

Jak tu někdo psal, líbí se mi, že u téhle knihy to docela odsejpá, žádné zbytečné opisování, vše rovnou k věci. Občas až mráz po zádech.

Nicméně Řbitov za mě asi pořád nejlepší jeho kniha, kterou jsem (zatím) četl.

Gordonlord
24.07.2020 3 z 5

První Kingův román.

Skvělé je, že tady ještě nemá svoji grafomanskou úchylku a všechno co napíše, jde rychle, bez oklik a prázdného okecávání rovnou k věci. Takže žádné dlouhé entré, ale rovnou dostaneme Carrie, vrženou do víru svých problémů s periodou a ukázku jejích telekinetických schopností.

Příběh je zajímavý, napínavý, pořád se děje něco, co mě nechce pustit a hlavně se to děje mnohem rychleji a akčněji, než v Kingových dalších knihách. Tohle fakt odsýpalo jedna báseň.

Až tedy do poloviny knihy. V okamžiku, kdy začne ples, už naprosto přesně dopředu víte, jak to celé proběhne a skončí. A to i "díky" novinovým, knižním a policejním zápiskům z budoucnosti, kterými King čtenáři spoileruje děj své knihy ještě předtím, než ho vlastně v reálném čase napíše. Navíc ta druhá, dokonale předvídatelná polovina knihy se už hrozně táhne.

No...první půlka je lahoda. Tam jsem měl cuky dát plný počet hvězd, ale tu druhou jsem dočetl už jen z povinnosti.

eva8754
09.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha

ste_mi
15.06.2020 4 z 5

Zpočátku mě kniha moc nenadchla, ale autor rozhodně umí stupňovat napětí... Od Kinga jsem četla řadu jiných příběhu, které se mi líbily vice, ale Carrie celkově opět dost dobrý.

bigbabe
06.06.2020 3 z 5

Po přečtení Řbitovu zvířátek kvůli ČV jsem si chtěla přečíst prvotinu Stephena, protože jsme vedli debatu o tom, jestli se takhle vypsal nebo byl dobrej už první knihy.
Není to brak, ale určitě jde vidět, že se vypsal. (-:

sedw
26.05.2020 5 z 5

Velmi krátké, velmi zábavné. Zpětně jde poznat, že se jednalo o prvotinu, což mělo ale i svá pozitiva - hlavně úderný příběh, který šel rovnou k věci, bez dlouhých popisů, na které jsem si u Kinga zvykl, ale nikdy mi úplně nepřestaly vadit. Klidně bych tuto knihu doporučil všem, kteří nic od Kinga nečetli, aby zjistili, jestli to je autor pro ně.

Maki7
19.05.2020 3 z 5

Ani nevím, co napsat do komentáře. Z této knihy mám opravdu smíšené pocity :-/

AnoMANder
18.05.2020 3 z 5

Na Kinga neobvykle útlé, ale o to svižněji ubíhá děj. Má to svou tíživou atmosféru a člověk minutu po minutě napínavě sleduje, co se právě děje ve městě. Smutné zjištění, že k probuzení jejich schopností a takové tragédii Carrie dohnalo nepřátelské prostředí doma a ve škole. Děti dokáží být kruté :-(
P.S. Trochu mě překvapil velký počet mrtvých v samotném městě oproti školnímu plesu. Ale to je drobnost.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Můj druhý knižní horor od Kinga a já jsem spoko! :) Kdysi jsem viděla i film a během čtení se mi z něho pár scén vybavilo.. Musím říct, že i když se jedná o autorovu prvotinu, tak se mu tento krvavý masakr moc povedl!

Voliarty
06.05.2020 3 z 5

Čo sa týka postáv, tak ja ti vám neviem. Samotnej Carrie mi bolo síce ľúto, ale že by mi bola nejak sympatická, tak to povedať nemôžem. Jej matka mi tiež prišla, skôr ako postava, ako karikatúra na náboženských fanatikov. Ostatné postavy ale ušli.

Čo sa mi ale páčilo bol koniec, ktorý pôsobil tak správne zúfalo a depresívne. Dokonca aj tie vsuvky v podobe vyhlásenia komisie a novinových článkov, z ktorých som mal pôvodne obavy, že budú rušivé, ma nakoniec celkom bavili.

Taktiež štylistika je zvláštna, ale tam neviem, či to nebude chyba prekladu.

Celkovo nemôžem povedať, že by šlo o zlú knihu, ale čakal som asi trochu viac.

Lenisk@
02.05.2020 5 z 5

Carrie je jedna z těch knih, do nichž člověk musí dospět. Téměř před 12 lety ve mně King zanechal pocit, že ho nikdy znovu číst nebudu. Carrie jsem četla hrozně dlouho a šíleně mě nebavila. Dnes jsem ji otevřela znovu a doslova ji zhltala za odpoledne. Pohltila mě. Teď už jsem dokázala ocenit Kingovu práci s textem, která mě kdysi jen otravovala. Obávám se, že Carrie to jen začala.

Kalima206
23.04.2020 5 z 5

Ať si říká každý kdo chce, co chce, mě je Carrie líto.
Měla "posraný" život už od narození a doteď nechápu potřebu některých jedinců šikanovat takové slabé články.
Každopádně mě mile překvapilo, jak se zde King hned pustil do děje, protože většinou má takové pomalejší rozjezdy a pak to je akce za akcí :D
Každopádně mě se kniha moc líbila :)

BGolias
18.04.2020 4 z 5

Příběh o šikanované dívce, která v sobě objeví telekinezi mě zaujal už svým námětem. Výsledek je silně pohnutý příběh protkaný náboženským fanatismem a naprostou destrukcí, která je pro Stephena Kinga tak typická. Nemůžu říci, že by šlo o nejlepší Kingovku, protože ty skutečné skvosty napsal až později. Rozhodně ale se tomuto románu nedá upřít, že má duši. A že hlavní protagonistku plně chápu v jejím příběhovém směřování. 80%

Greenfingers
16.04.2020 5 z 5

Carrie je klasická "kingovka", ve které autor plně prokázal své literární nadání a nezaměnitelný styl psaní.

MamaKnihomolka
23.03.2020 4 z 5

Jako milovníka Stephena Kinga mě jeho první publikované dílo nemohlo minout.
Skvělá kniha, kterou jsem sfoukla za pár večerů. Děj je čtivý a úryvky z knih, novinových a časopisových článků dodávají příběhu na věrohodnosti. Měla jsem pocit jakoby se ta tragédie opravdu stala. Nejvíc crazy na tom je, že jsem měla až takový pocit jako bych to sama prožila.
Samotné Carrie mi byli líto a fandila jsem ji. Její máma byla naprostý magor, ale jako horor to na mně nepůsobilo. S filmem nemohu posoudit protože jsem ještě ani jeden neviděla, ale napravím to.

Maratka
15.03.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla dát Kingovi po přečtení Řbitova zviřátek, který mě nijak zvlášť nezaujal, ještě šanci. Carrie se mi líbila moc. Bavilo mě, jak autor střídal u popisu děje pohledy vícero postav na věc, díky čemuž jsme se o některé události nejprve dozvěděli jen namátkou, neúplně, pak se vše ale s tím, jak jsme se přesunuli k jiné postavě, pěkně propojilo, doplnilo. Kingovi se výborně dařilo vykreslení jednotlivých postav, člověk s nimi mohl soucítit, fandit jim nebo jimi být naopak úplně zhnusen. Zajímavým, ozvláštňujícím prvkem pak byly také úryvky z "vědecké" literatury, novinové články, závěry z vyšetřovací komise, kterými autor celý text prokládal. Knížku jsem četla s tím, že jsem si dopředu nezjišťovala moc informací a nevěděla, o čem přesně bude, takže jsem se mohla hezky nechat pohlcovat atmosférou, kdy člověk dlouho ví, že přijde něco hrozného, neví ale co to bude, může jen odhadovat a užívat si celý vývoj, zažívat pocity napětí, beznaděje ale i naděje, znechucení, cítit sílu i slabost, až se to v závěru celé uzavře.

MarieKnihomolka
14.03.2020 5 z 5

Podsaditá, uhrovitá a zesměšňovaná hlavní hrdinka Carrie se pomstí světu. Popis životů obyčejných lidí a jedno malé psycho. Pak lidé doutnali v županech pod el. proudem. Skvělá, mrazivá atmosféra.

cmelinka21
08.03.2020 2 z 5

Som Kingovou fanúšičkou,ale táto kniha je z môjho pohľadu slabšia,vie to aj lepšie.

andrea7191
13.02.2020 5 z 5

Tyhle prvotiny autora měly své klouzlo a ani po letech z nich nic neztrácejí.