Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4160 547

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Zábavné, King sa ešte len rozbiehal ku svojim najlepším knihám.

Usire
26.01.2021 4 z 5

Není to horor, spíše psychologické drama. V USA je obrovský hype kolem tohoto díla, ale já to tak necítím. Myslím, že King má mnohem lepší knihy než Carrie.

RADOST
15.01.2021 3 z 5

Dobře napsaný horor ze života obyčejné střední školy v obyčejném městě. Horor o jinakosti, která vede k vyčlenění a šikaně. O jejích příčinách, pocitech pachatelů i oběti, oboustranné gradaci a zdrcujícím vyústění.
Při čtení zaujme a navíc nutí k zamyšlení. Ty odlišné a šikanované každý z nás už někdy potkal a možná si i přiložil své polínko. Proč se to děje? Proč jsou jiní? A čeho budou schopni, když najdou sílu s tím skoncovat?

Človíček78
13.01.2021 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé, žádná hluchá místa. Ani chvilku jsem se nenudila. Útlá knížka, ale přesto plná děje a napětí.

MarqueeMoon
10.01.2021 4 z 5

Nenávidím fanatizmus vo všetkej forme. Fanatizmus, svojské výklady a mylné interpretácie v najmä Kresťanstve a Islame zapríčinili od nepamäti príliš veľa zla. Margaret White je jedna z najodpornejších záporných postáv v celej Kingovej bibliografií. Na Kinga veľmi útla knižka, samozrejme, už pri prvom vydanom románe badať ako úžasne King píše, no ďalšie dve knihy s podobnou tematikou (mimoriadnych nadprirodzených schopností u jedinca) Mŕtva zóna a Podpaľačka sú pre mňa omnoho väčšími favoritmi. To ale neznamená, že to nebola výborná kniha a nezhltol som ju pomerne rýchlo.

Zorka
27.12.2020 4 z 5

Carrie je klasika, jejíž filmovou verzi jsem zhlédla už před lety. Kniha mě překvapila prolínáním časových rovin a také opravdu velkou snahou působit věrohodně - až jsem si chvílemi hledala citované dokumenty, jestli opravdu neexistují :-).

zandu
13.12.2020 5 z 5

Prostě mazec. A to jsem Carrie původně ani číst nechtěla...

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Snad jedna z mých prvních knih pana Kinga. Trvalo mi nějakou dobu zvyknout si na jeho styl vyprávění, ale vydržela jsem a získala lásku na celý život: totiž knihy pana Kinga. Pro mně velký zážitek, jak z jeho knih tak z filmů.

Atekram
25.11.2020 4 z 5

Naprostá klasika.

antonin0999
24.11.2020 3 z 5

Jednohubečka hodící se na stůl některého z těch ponurejších podzimních večerů. S pálivou příchutí. Na této prvotině je znát, co po mnohá příští léta šéfkuchař hororů King piloval a zdokonaloval. Příběh zde servíruje bez výraznějších překvapení, hlavní zápletka je čtenáři jasná poměrně záhy.
Mainské menu zachraňuje styl psaní a popisy - v těch kraloval King už tehdy.

Krchnaida
01.11.2020 3 z 5

Tak já nevím...mám smíšené pocity... Rozhodně znám mnohem lepší knihy. Druhá polovina příběhu byla záživnější, ale docela jsem ráda, že jsem už dočetla. Moje druhá “kingovka” a nevím, jestli sáhnu po další. Možná mu dám ještě šanci, jsem si vědoma, že toto byl jeho začátek psaní.

veronika4001
24.10.2020 4 z 5

Carrie, utlačovanou a šikanovanou dívku, jsem zpočátku litovala. Snad většina lidí, kteří působí jako slabší se nakonec ukáží jako silní a z těch, co byli (na povrchu) silní jsou slaboši. Každopádně Carrie byla v pubertě, a jako taková spatřována svými spolužáky za křehkou, jemnou dívku. Bohužel tyto vlastnosti spolu s větší vyspělostí dívky znamenaly o to více šikany a dalších fyzických a psychických útrap, vlivem nichž si sáhla až na dno svých sil. Takže Carrie se nakonec musela všelijak bránit. K její odvaze postavit se tyranii pomohla smrt jejího přítele.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a myslím, že jednou to bude můj top spisovatel.. Nebo jím už vlastně je!

Sany33
20.10.2020 4 z 5

Na tých bezmála 200 strán ide o veľmi slušné čítanie. Ak vezmem do úvahy aj fakt, že sa jedná o Kingovu prvotinu, je latka postavená naozaj vysoko. Aj napriek tomu že sa Kingovo meno spája skôr s horormi, Carrie by som zaradil skôr medzi teenege thrillery. Postavy sú veľmi pútavo napísané a príbeh odsýpa svižným tempom. Ja som to zhltol za doobedie a večer som si ešte pustil aj film, ktorý vo veľa veciach zaostáva za knihou. 80%
Obľúbená postava: Tommy

Zuzaček22
13.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha od Kinga a super.zadne nudné pasáže,prostě to jelo od začátku do konce.

Seabeast
23.09.2020 3 z 5

Jako debut 27-mi letého začínajícího Kinga vcelku úctyhodný počin. Velmi se mi líbila forma textu, která různě přeskakovala v čase, byla složeninou fiktivních článků, úryvků z fiktivních knih, rozhovorů, reportáží apod. Tuhle King nakousne vývoj událostí, aby rozvířil znepokojivé tušení vyústění, které posléze dotáhne do konce. Kniha se četla dobře, ale dle mě postrádá místy na poutavosti. Ať už jde o volbu dialogů, vylíčení postav nebo samotná osa příběhu. Jedná se zkrátka o menší nadprůměr, který v jádru zajímavá forma nemůže zachránit. Nejvíce vtahující moment přijde bohužel později - tragédie na školním plese. Nicméně, i tak je Carrie ve finále zajímavý hororový román (nejen pro ženy). :-)

evvva
18.09.2020 5 z 5

Po delší době návrat ke Kingovi...nelituji! Carrie ...klasika, "kingovka" jak vyšitá. Takže s chutí do toho, krve bude požehnaně...

Rainbow_Owl
02.09.2020 5 z 5

Skvelá Kingova prvotina. Náboženský fundamentalizmus, dievča s nadprirodzenými schopnosťami, stredoškolské útrapy a šikana. Čo môže z tejto kombinácie vzísť?
"Všetci len nenávidia a nikdy s tým neprestanú".

Erutan
01.09.2020 5 z 5

Jsem rád že tohle byla Moje první přečtená knížka od Kinga. Odstartovala mou cestu od "tak jo , přečtu si další" k "nemůžu číst nic jiného".

Venny345
21.08.2020 4 z 5

Také jste při čtení knihy cítili vztek? Já ano... Celkově ty principy, které uplatňovala Carriina matka byly absurdní. Zkrátka, když jsem o nich četla, byla jsem plná vroucí páry jako varná konvice.
Kniha byla výborně vygradovaná až do samého závěru. Nedivím se, že odstartovala Kingovu zářnou kariéru.