Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4168 4168

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

pufina
02.07.2012 5 z 5

Než jsem se pustila do Carrie, přečetla jsem od slavného Kinga díly Temné věže (tu poslední jsem odložila, ani nevím proč) a povídky Za soumraku (ty byly dost nepovedené). Takže toto je má "první" samostatná kniha od Kinga - je to čtivé, napínavé, opravdu skvělý příběh. Je to taková kingovská jednohubka :-)

Kaka.cs
01.07.2012 4 z 5

První část knížky mi přišla moc zdlouhavá, nic se tam nedělo. Ale druhá a třetí část byla skvělá.
Vcelku se mi knížka celkem líbila.

Angelot
18.05.2012

Od Kinga má první :)
Skvělá! Vcucla mě a nepustila až do konce. Ráda se k ní zase vrátím.

Lenynek
01.04.2012 4 z 5

První a asi poslední Kingova kniha, kterou jsem přečetla. Ne, že by byl špatný, ale není to tak úplně můj šálek kávy. Carrie bylo moc dobré počtení.

Calwen306
16.03.2012 5 z 5

Jedno z najelpších Kingových diel. Počas čítania som musela s Carrie súcitiť a prežívať jej trápenia.Štýl písania v tejto knihe sa odlišuje od Kingových ostatných kníh no na kvalite to určite neuberá, práve naopak. Už sa teším keď si Carrie znovu prečítam, je to jedno úžasné literárne dielo!

aannyy
15.03.2012 5 z 5

Parádní kniha! Holka jim to pořádně nandala :)

raisen
13.02.2012

Chudák holka, no. Aspoň jim to pořádně nandala, hehe. Na to, že to je prvotina pana Kinga, se kniha povedla. Parádní počtení.

sheylka
07.02.2012 4 z 5

Jak vy říkáte - první Kingova kniha... Já ji ovšem jako první nečetla, sáhla jsem po ní až po několika jiných knížkách od tohoto autora... Tohle dílko je něčím jiné, zvláštní, zvrácené. Nebyl to King takový, jakého ho znám, trošku jsem tápala ve svých vlastních pocitech, jestli se mi ta kniha vůbec líbí či nikoliv... U žádné jiné knížky jsem asi zároveň nepociťovala lítost a nenávist vůči hlavní postavě. Už jen to, že v nás, čtenářích, dokázal King vyvolat tak rozporuplné pocity si zaslouží náš obdiv.

Peťanka
12.12.2011 4 z 5

Prní Kingův román a přesto velmi povedené dílo - smekám.

Lady.Marmalade
26.10.2011

Kniha při které je vám hlavní hrdinky líto a zároveň ji i proklínáte. Nevinná dívka, kterou není radno naštvat ! Cerrie se mi také velice líbí, jak je popsáno kam až fanatická katolická víra dokáže zajít a jak dokáže poškodit psychiku člověka.

Adelica-Opica
05.09.2011 4 z 5

Bylo mi ji tak líto... Úžasně napsané, líbilo se mi jak to je proložené výpověďmi přeživších a tak.

Náhodář
03.09.2011 4 z 5

Krásná kniha, která nikoho neurazí:) První, kterou jsem od Kinga vůbec přečetl... Vlastně druhá, kterou jsem vůbec přečetl:D

Amnesiac
20.08.2011 3 z 5

Takto nejak vyzerá perfektná dramatická kniha, King využil všetky zbrane dobrého spisovateľa počnúc charakterizáciou cez psychológiu až k suspenzii. Skvelá, ,,vychcane" napísaná kniha.

Kvothe
12.08.2011 3 z 5

Carrie mě osobně zklamala. Na Kinga mi tato kniha přišla jaksi málo uvěřitelná a potenciál přiběhu se mi zdál nevyužitý. Možná to je ale tím, že jsem čekal od Carrie hodně už předtím, než jsem knihu začal číst. Schopnost telekineze mi totiž vždy přišla jako jedna z nejlepších nadpřirozených schopností vůbec - pohybovat hmotou jen pomocí mysli, to je prostě dechberoucí představa. Hlavní postava mi pak připadala nesympatická, neschopná, omezená a zvláštně vykreslená. Ačkoli to co píši zní velmi záporně, tak to ale není mým úmyslem - stále se jedná o zajímavou a čtivou knihu, která mně osobně přijde v porovnání s jinými Kingovkami slabá, ale jak jsem se již zmínil, možná je důvodem to, že jsem od ní příliš očekával.

Vendiii1
29.07.2011 4 z 5

Vážně. Nevím. Co. Říct.
Podivně zvrácená, nechutná. Ale svým způsobem úžasná.

KrvMys
27.07.2011 4 z 5

Carrie je obyčejná dívka, jejíž život je poznamenán nabožensky fanatistickou matkou, která považuje všechny obyčejné věci jako růst prsou nebo menstruaci za hřích neboli ďáblův počin. Proto je také vyloučena ze společnosti vrstevníků, což graduje až do krvavé lázně na maturitním plese, kam je pozvána nejoblíbenějším klukem školy. Carrie se nejdřív snaží utéct, ale nakonec je jí vše jedno a má jen jeden cíl. Zničit všechny, kteří ji podvedli! Tuto knížku jsem přečetla málem na jeden zátah a nešla ani spát. I když je kratší, pořád se tam něco děje a vy se nemůžete odtrhnout, dokud vše neskončí. Líbí se mi, jak autor prokládá příběh vždy nějakým úryvkem z knih přeživších nebo policejních záznamů. Také střídání různých pohledů postav v příběhu výborně ozvláštňuje děj. Nyní nemůžu porovnat s ostatními díly Kinga, ale líbí se mi styl, jakým je napsaná a těším se na další skvosty ;-)

Trina1
05.05.2011 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od Stephena Kinga. Nikdy mě nenapadlo číst jeho knížky, mám ráda detektivky, ale horory moc ne. Přesto jsem zkusila si Carrie přečíst. Nemohla jsem se od ní odtrhnout - je skvělá. Stephena Kinga přiřazuji k dalším mým oblíbeným autorům.

Meii
03.04.2011 4 z 5

naprosto dokonalé dílo z Kingové dílny.. Carrie mě dostala.. doporučuju přečíst na 1000000%.. nemohla jsem se od ní odtrhnout

Polly
26.03.2011 5 z 5

Carrie je důkazem toho, že si člověk má dát pozor na to, koho šikanuje ..... . :) Obdivuji Kinga jak dokáže popsat pocity surově a brutálně, ale přitom přirozeně. Mluví mi z duše. Někdy si myslím, že to ani není člověk. :D

anisek989
28.01.2011 5 z 5

Výborná knížka.Přečetla sem jí jedním dechem a nemohla se od toho otrhnout.