Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4168 4168

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Abes
26.03.2013 4 z 5

Před chvílí jsem doslova přepral Oslici od Nicka Cavea a už se nemůžu dočkat až si počtu o dalším vyvrheli. Vím že tento pán umí a oproti výše zmíněné to nejspíš bude jazda jako na tobogánu... a taky že ano. Od první strany zapomínám na odporné Psíhlavsko, smývám mrtvolný puch, odháním mouchy a nechávám se usměrňovat mantinely, které King umně vystavuje. Holt autor, který cílí na masy a my mu to s chutí žerem.

Raccon
24.03.2013 3 z 5

Zajímavá knížka, první, kterou jsem od Stephena Kinga přečetl. O šikanované dívce, která má ale jisté nadpřirozené schopnosti. Kniha napsaná zajímavým stylem s výpověďmi různých svědků, článků z novin, úryvků z knih a podobně. Působí velmi realisticky a vtáhne do děje.

J.angel
22.03.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od Kinga přečetla - výborná! :)

hanaheu
10.03.2013 4 z 5

Místy jsem měla chuť knihu odložit nudou,ale když člověk nepoleví dočká se zaslouženého ovoce které mu kniha určitě dodá.

katka101
10.02.2013 5 z 5

Carrie je naprosto dokonalá knížka, nechápu jak normální člověk muže napsat takové dílko - Bude to možná tím, že King není normální :) v dobrém slova smyslu...Avšak popis ženských problémů a pocitů byl naprosto šokující, pět hvězdiček je málo..

hajna
10.02.2013 4 z 5

Má první knížka od Stephena Kinga a musím říct, že konec jsem čekala velkolepější, osoby propracovanější a více propracované detaily, které jsou Kingovi vlastní.

number00
05.02.2013 4 z 5

Ctyri hvezdicky jen proto, ze je kniha moc kratka. Mnoho postav by si zaslouzilo par radku o sobe navic.

X3ON
02.02.2013 5 z 5

Vyborne ctivy pribeh o ubohe carrie, ktera na konci vsem vytre zrak :D

doktorking
07.01.2013 3 z 5

Když berme v potaz že to je první kniha Kinga ještě k tomu vylovená z koše,ve své době určitě hit který pak umocnil zfilmováním ještě B.DE PALMA a mistr se zde ještě rozjíždí ale už tady je znát ten smysl vcítění do postav a skvělý děj.Nádherná ukázka toho co dokáže fanatismus,jinak když srovnávám s pozdější tvorbou Kinga tak souhlas lepší pruměr.

kindlic
29.12.2012 4 z 5

Moja druhá Kingova kniha (po Full dark, No stars / Bezhviezdna tma / Černočerná tma). Kniha je dosť krátka, číta sa veľmi dobre ale zasa na druhú stranu by jej neuškodilo viac vyprofilovať postavy - a to by si žiadalo aspoň ďalších 50-100 strán. Inak na to, že je to prvotina pôsobí fakt super a naznačuje Kingovu cestu na vrchol...

Teším sa na film s Chloë Moretz v hlavnej úlohe - jar 2013

Bača
15.11.2012 3 z 5

Musím se přiznat, že je to má první kniha od Kinga. Dle všech komentářů jsem se na ní vyloženě těšil, byla popisována moc zajímavě. Avšak po přečtení se přiznávám, že jsem došel k jakémusi zklamání. Možná jsem čekal moc, snad si ji budu v budoucnu muset přečíst ještě jednou, nevím... Příběh rozhodně zajímavý, ale ten konec mohl být i jinačí obrátky =) ... Přiznám se, že ono přeskakování mezi dějem a výpisky knih budoucích mi někdy trochu zamotaly hlavu. =) Ale abych jenom nehanil, kniha se čte leckdy svižně a příjemně. Těším se na další knihu od Kinga. =)

Lenka Žofka
04.11.2012 4 z 5

Někde se začít musí...a začít zrovna Carrie mi přijde hodné krále hororu. Kniha je slabší než ostatní Kingovky proto, že si v pozdějších letech sám nastavil laťku vysoko.

tygrilady
28.10.2012 3 z 5

Pro mě jedna z těch horších kingovek.....

Patw
23.10.2012 3 z 5

Knížka se mi velmi líbila než došla ke konci. Celý závěr příběhu o Carrie White jsem si představoval rozhodně jinak. Pan King to napsal skvěle, vše podrobně popsal, ale na konci si nedal už tu práci. Zvláště incident v tělocvičně mi přišel moc odfláknut. Vše bral "hopem". Myslel jsem si, že si své závěrečné "číslo" Carrie užije, ale (díky Panu Kingovi) se všech zbavila až moc snadno a rychle. Více se pak autor věnoval úryvkům z různých knih a článků.

Gerret
03.10.2012 5 z 5

Jak už jsem psal u Žhářky, mám rád příběhy o lidech se zvláštními schopnostmi a tenhle patří mezi ně. Moc se mi líbilo jakým stylem byla kniha sepsaná: Tj. z pohledů různých postav, odbočky do minulosti, články z novin, rozhovory, atd. A i když nám do předu sám autor vyzradí kam bude děj směřovat, vůbec to není na škodu. Knihu jsem přečetl strašně rychle, netrvalo mi to ani 2 dny (dalo by se to v kuse stihnout ani ne za 10 hodin). Hodnocení 95%.

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Nemúže šťastná být, říkal si bodrý lid, ta holka má svúj svět, a nechce zestejnět..." /opakovaná poznámka v zošite Carrie Whiteové/

Posi
02.09.2012 3 z 5

Ať už je jáká je, něco se zde probouzí. Talent k té opravdivosti a lidskosti bez řečí ve slovech. Moc ukazovat nás v právém světle a dojít o kousek dál.

pistalka
27.08.2012 3 z 5

Románem Carrie King debutoval a ač se na jazyk derou slova vesměs pochvalná, nelze Kingovu první knihu nevnímat v kontextu pozdější tvorby. Kdyby té nebylo, asi by nám poměrně jednoduchý a krátký příběh o mladé dívce, tyranizované fanatickou matkou i netolerantními spolužáky, přišel skvělý, svěže, originálně a kvalitně napsaný. On takový do určité míry je, děj pěkně odsýpá, struktura románu, doplněná o různé úryvky z novin, policejních spisů apod. nedovolí knížku mnohokrát odložit, dokud ji po krátkém čase nedočtete. Je vidět, že King se s talentem narodil a do budoucna ho už jen piloval, Carrie zkrátka není špatná knížka. Na druhou stranu jsme u autora přeci jen zvyklí na detailní a intimní svázání s postavami, na propracovanou psychologii, zálibu v detailech každodenního života. Desítky a stovky střípků, které poskládané dohromady tvoří ty špalky z našich knihoven, na které nedáme dopustit; To, Nezbytné věci, Nespavost, Svědectví a jiné. Ty mi zkrátka u Carrie chyběly a bylo to poprvé, co se mi jich u čtení některé z Mistrových knih nedostalo. Carrie je zkrátka příliš stručná, než aby mě jí King nadchnul, a kdyby byla jen mírně delší a obsáhlejší (padesát stránek řekněme), přispělo by to k větší bohatosti románu a mně ke spokojenosti.
Nelze než (také s odstupem času) hodnotit průměrně: 6/10

petunie1
24.08.2012 4 z 5

Matně si vzpomínám na stejnojmenný film, který jsem kdysi viděla. Věděla jsem tedy, o co v knížce jde. Možná proto mne samotný děj příliš nevtáhnul. Byla jsem spíše zvědavá, jak autor celý příběh podá. I když Steven King patří k nejlepším, nedokázala jsem se do knížky pořádně začíst. Škoda. Připravila jsem se o silný čtenářský zážitek, protože tématicky je knížka Carrie velmi zajímavá.

Eneo
30.07.2012 4 z 5

Nenechte si do čtení mluvit ani komentovat, kamarádka mi naspoilerovala jednu z nejdůležitějších částí a myslím, že kdybych ji v průběhu čtení nečekala, měla bych lepší zážitek.