Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4168 4168

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Market10
14.01.2014

Carrie je chudák. Už od začátku knihy jsem ji litovala a tak trochu jí rozuměla. Za to, že ji ostatní dívky považují za podivínku, sama ani nemůže. Teď se jen brání, sice dost drsně, ale má proč. King prostě nezklamal a i tato kniha mne velmi zaujala

mapet85
06.01.2014 5 z 5

Napriek tomu, že je to autorova prvotina, myslím, že autor splnil moje očakávania. Knihe nechýbalo napätie, akcia, mysterióznosť. Otáčal som stránku za stránkou a pomaly sa blížil k desivému rozuzleniu. Úryvky z vedeckých štúdií a novín len zvýrazňovali autentickosť príbehu. Odporúčam a teším sa na ďalšie autorove knihy. Myslím, že všetci čo šikanovali v detstve autora si povedali po dočítaní tejto knihy, že ešteže Stephen King nemal telepatické shopnosti. :)

NatalieHaltuf
02.01.2014 5 z 5

I když je to prvotina, pro mě je to absolutní jednička. Přečtená jedním dechem! Skvělé byli ty útržky z výslechů, článků a výpovědí. Jsem absolutně spokojená!

laydee
29.12.2013 3 z 5

Knížku jsem dostala letos k Vánocům a byla jsem nadšená- zalezla jsem si pod deku, pěkně sama doma a hltala každou stránku. U knížky jsem usnula a milovaná Carrie mě strašila ve snech. Do nedávna jsem nevěděla, že knížka je Kingova prvotina a musím říct, že dobré. Ten náboženský fanatismus mi tam sednul jak prdel na hrnec. Líbili se mi i ty úryvky z novin a výslechů atd, to tomu dodávalo na skutečnosti ale někdy mě brzdili. Dávám *** protože jsem ještě nečetla všechny knihy od Kinga.

Vanous84
27.12.2013 4 z 5

Jako prvnotina celkem dobre .... trosku sviznejsi by to mohlo byt, ale jinak se to cetlo pekne.

popomala
26.12.2013 4 z 5

Jelikož jsem u Kinga zvyklý na víc, dávám 4. Ale sama o sobě je to super knížka, která stojí za to přečíst.

yank3e
25.12.2013 4 z 5

I první autorova knížka se dobře čte, jen ty úryvky z novin a různé výpovědi, kterými je proložená, někdy zbytečně zdržovaly a jen natahovaly text.

kilometr
13.12.2013 5 z 5

Mistrovské dílo.100%.

Habana
03.12.2013 5 z 5

Kniha jako celek je dobře udělaná. Když jsem ji poprvé četla v 11 letech, tak jsem ji musela odložit. přeci jenom v 11 si raději přečtete něco, jednoduchého.
Co mě nejvíce na knize vadilo, bylo prolínání s policií. Stává se to hodně, že čtenář ponořený do děje, přeskakuje tyto pasáže. Můj osobní názor je, že autor protáhl tímto děj.
Některé pasáže, zejména ke konci, se čtou víckrát, než jednou, protože občasné tápání, co se děje je frustrující.

Pro mě je tato kniha jedna z nejlepších, který King kdy napsal. Je tu tak trochu vidět, že v tu dobu se teprve proslavoval. Kdyby nyní vydal jako knihu nákupní lístek, byl by to besceler, tak jako tak.

Bramborka1982
23.11.2013 2 z 5

Jsem trochu zklamaná. Na to jak je z mnoha koutů vychvalovaná. Mám na knihách od Kinga raději protáhlejší děje, delší napětí a víc překvapení. Carrie je na mě čitatelná jak včerejší noviny a trochu moc šup šup

Jajulle
23.11.2013 4 z 5

Ze zacatku mne stvaly uryvky z knih, ale pak to zacalo byt drama a shltla jsem to behem chvilky.

Michaela91
22.11.2013 5 z 5

Děj to byl opravdu dobrý ž sem se nestačila divit, napínavý i když jsem se občas ztrácela.

Nuny
12.11.2013 5 z 5

Kniha je skvělá. První od S.Kinga, kterou jsem přečetla a míním pokračovat dál. Je pravda, že se musí občas přemýšlet, kdo je kdo, co je co.. a tak... ale jinak to opravdu stojí za to.

LilyLake
03.11.2013 5 z 5

Musím říci, že kniha mě velice překvapila. Byla daleko lepší než film. Byla krásně napsaná a líbil se mi styl, který autor střídal mezi příběhem a jednotlivými úryvky z knih :)

fons
31.10.2013 5 z 5

U mě je to pět hvězdiček, i když hodně naštvaných! Zkrátka, styl, jakým je kniha napsaná, mi nebyl vždy zrovna příjemný a nejednou jsem se musel vrátit o pár stránek zpět a přesvědčit se, jestli necvokařim. Ale nevadí, celý je to vykompenzovaný příběhem - ten mě uhranul už když jsem ještě jako malý škvrně viděl na kazetě film se Sissy Spacek. Tehdy mi to přivedlo nejednu noční můrku, o tom žádná. A nedávno jsem viděl nejnovější zpracování s Chloë Grace Moretz, který mi dostatečně dokopalo k tomu, si knížku konečně přečíst. Co si budem povídat - kniha a film hrajou úplně rozdílný role. Co mi sedělo ve filmu, v knize chybělo, ale zároveň si po přečtení říkám, že by ty filmy přece šlo natočit úplně jinak! Téma příběhu je senzační a já si to její konečné využití schopností patřičně užíval, i když bylo k vyvolání efektu dohnané do extrému. Ze slovní zásoby a kvality textu je relativně cítit, že jde o autorův začátek, ale i tak jsem si během čtení chrochtal slastí a do knížky se v budoucnu určitě rád znovu pustím.
Čte se svižně - já jí měl vzhledem ke své vytíženosti zvládnutou za dva dny. Každopádně je to solidní, dobře fungující drámo, který jedině doporučuju!

Wanderer
31.10.2013 5 z 5

Najlepšia kniha akú som od Kinga čítala :)

xNelly
28.10.2013 5 z 5

perfektní... Carrie jsem neznala, po shlédnutí aktuální filmové verze jsem si ji musela přečíst....

Nereovna
27.10.2013 1 z 5

Přečtením této knihy jsem byla velice zklamaná. Myslela jsem si, že od Kinga knížka musí stát za to (když film byl skvělý), ale byly to naprosto vyhozené peníze. Neucelený děj, věčné úryvky z nějakých knih, absolutně se nehodící myšlenkové pochody postav rušící příběh... No hrůza! Odradilo mě to od přečtení dalších knih od tohoto autora :-(

Alisce
06.10.2013 4 z 5

O přečtení této knihy jsem dlouho uvažovala. Našla jsem jí na burze knih za 5 Kč tak jsem jí hned brala!:D Není to úplně horor, ale je to skvělá kniha, která vás vtáhne do děje. Carrie mi bylo vlastně i líto. Určitě se pustím do čtení dalších knížek od Kinga.

monushka
29.09.2013 4 z 5

Moje druhá přečtená kniha od Kinga. Opět jsem četla jedním dechem a husinu jsem měla po celém těle.