Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4168 4168

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Gadamf
22.09.2013 5 z 5

Úplne najvyššie zo všetkých hororov. Po prečítaní som sa stal doživotným fanúšikom a analyzátorom (špekulantom) v tomto veľkom fenoméne zvanom Carrie. Veľmi kritickým, prísnym okom (so zošpúlenými perami) hľadím na každú novú filmovú adaptáciu, ktorú trh prinesie.

Standa Šebek
06.09.2013 3 z 5

Jsem fanda Stephena Kinga, ale Carrie mě trochu zklamala. Výborný námět, skvěle zvolený styl, ale nic z toho nebylo využito naplno. Spousta věcí jako by byla trochu odfláklá a zejména někdy dialogy či myšlenkové pochody postav se mi zdály nevěrohodné, nucené a toporné. Je prostě poznat, že jde o prvotinu. Ale ani tak se rozhodně nedá říct, že by šlo o špatnou knihu, která by nestála za váš čas. To určitě stojí. Jen ve stínu dalším mistrových děl působí dosti průměrně.

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Další z hororů, jehož hlavní postavu bych opravdu nechtěla potkat na vlastní dotek. :)
Moc se mi líbila, akorát, jak už tady zmiňovali jiní, náboženský fanatismus jde opravdu znát.

ChrisSparrow
27.08.2013 4 z 5

Přečteno za dva dny, moc se mi líbila :)

keduler
26.08.2013 4 z 5

Tuto knihu hodnotím jako dobrou. Řekl bych že je na ní znát, že je prvotinou pana Kinga. Protože pokud si ji člověk porovná s jinými knihami, které od Kinga četl, tak její styl je oproti těmto knihám poněkud mdlý. Každopádně i tato knížečka stojí za přečtení. Sice neuchvátí, ale každopádně potěší.

MichaelaMalinka
10.08.2013 3 z 5

Z této knížky mám zvláštní pocity, náboženský fanatismus, ponižování, nakonec katastrofa ve městě. Od Kinga jsem zvyklá na mráz po zádech, mravenčení a husí kůži, u této knížky jsem spíše hleděla s nechápavým výrazem. Asi jsem prostě čekala víc, ale i tak jsem ji přečetla celkem rychle a dozvěděla se zajímavé věci.

Sentir
06.08.2013 4 z 5

Abych se přiznal nemam rád náboženský fanatismus a po přečtení Carrie ho nemam rád ještě víc :D ("nečisté polštáře" mě dostali). Každopádně knížku jsem přečetl během dvou dnů, nezaujala, ale ani nezklamala...

TessDragon
30.07.2013 3 z 5

Z Carrie mám hodně rozporuplné pocity. Zhltla jsem ji sice poměrně rychle, ale přece jen je to velmi tenká knížečka. Ani nevím jaké ji dát hodnocení. Čekala jsem ale asi rozhodně víc. Možná více popsat průběh v tělocvičně, možná více hororovější atmosféru, zde to bylo spíše dramatické vypětí. Přišlo mi to trochu odfláknuté, ale na to, že je to první román S.Kinga, byl rozhodně nadprůměr. Jediná asi sympatická a spřízněná duše mi přišla Sue. Také mi trošičku vadily spoilery z útržků, ale to už je podle vkusu a někoho to možná ještě více navnadí. Nakonec dávám Carrie průměr, líbilo se mi to, ale úplně to nebylo podle mého očekávání. Ale s radostí si přečtu další Kingovky.

fellaZ
19.07.2013 5 z 5

Moje první Kingovka. Toto prostě změnilo můj život. King je King s velkým K!!! Nápínavé od začátku do konce, sice krátká kniha, ale bál jsem se tý její matky a usnul jsem až ve 3 ráno. =)

Makoves
18.07.2013 5 z 5

Můj druhý román od Kinga. Misery se mi líbila víc, nicméně Carrie si také zaslouží plný počet hvězdiček.

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Po prdeli zpracovaná prvotina - novela, od ktorej sa nedokážete odtrhnuť.

Irika
11.07.2013 4 z 5

První část knihy je trošku zdlouhavější, ale druhá půlka to vynahrazuje. Když začne jít do "tuhého", čte se to velmi dobře a vše dostává smysl. Tenoučká knížka, stačila mi cesta busem přes Německo a téměř jsem měla dočteno. Člověk by tomu i uvěřil, velmi věrohodně podáno. Doporučuju milovníkům Kinga.

petiska
27.05.2013 4 z 5

Carrie je velice zajímavá kniha. Od Kinga mám právě rozečtené "To" a přečetla jsem útlou knihu povídek, kterou jsem nedávno objevila v naší knihovničce. Vůbec jsem neměla tušení, že tam něco takového máme. Stephen King je velice manipulativní autor, alespoň co se týče nepoznaného světa a věcí, které ani my sami nevidíme a nevyhledáváme. Moc se mi tahle kniha líbila. V jeho podání mě to zaujalo tak, že jsem to měla během víkendu přečtené. Mít čas, dám to i za jeden den. Je velmi čtivá a děj není nijak složitý na pochopení.
Velice se mi líbilo to, jak prokládal příběh úryvky z knihy "Exploze stínu" a potom ještě zápisy jedné studentky. Byl to takový zpětný pohled do minulosti. Navíc se potom zase hned navazovalo na tehdejší přítomnost - to bylo to nejlepší!
Už si vyhlížím další knihy a pevně doufám, že v Kingových příbězích najdu přesně to, co hledám :-) Doporučuji. V podstatě to je horor, ale hororových prvků je tam mnohem méně než jako například v povídce "Prám".

mercedes1j8
24.05.2013 5 z 5

Knížka skvělá, vpodstatě jediná od Kinga, kterou jsem kdy dočetla.

St. Jimmy
20.05.2013 4 z 5

Odkládám knihu a nabývám dojmu, že King se s darem přesvědčivosti prostě už narodil. I při čtení jeho románové prvotiny jde o vysoce sugestivní četbu, od které prostě nelze odejít. Samozřejmě každý autor se postupem času vyvíjí a i King zde není místy tolik elegantní jako v románech, které napsal později. V Carrie to skvěle vynahrazuje svojí originalitou (úryvky z fiktivních dokumentů se jeví jako velmi dobrý nápad) a již zmíněnou přesvědčivostí. Už jen zápletka, do které King připletl drobné, nenápadné nitky na témata „metody a výsledky bigotní katolické výchovy“ a „šikana na školách“, je ve své jednoduchosti úžasná. Pokud do výsledku přičteme ještě šikanovanou dívku, procházející pubertou, navíc obdařenou telekinetickými schopnostmi, máme na světě Carrie.

martisf
06.05.2013 5 z 5

Další skvělá kniha od mistra Kinga. Snad jen proložení děje policejními zápisy a citacemi z knih, které o případu později " vznikly" trochu ubírá na rytmu, jinak ale výborné
čtení.

mrvikovak
29.04.2013 2 z 5

Musím říct, že mě knížka trochu zklamala. Hlavně konec. Viděla jsem kdysi film a líbil se mi víc, což se mi stává málokdy.

Kájula
23.04.2013 5 z 5

Má první kniha, kterou jsem od Kinga četla. Musím říct, že tato kniha se mě velmi dotkla. Autor v ní popisuje příběh dívky , která prochází spoustou bolesti a utrpení. Cariie mi bylo velmi líto a cítila jsem s ní její bolest. Když zaútočila na město chápala jsem její hněv a nedivila jsem se, proč to dělá, i když to co dělala, správné nebylo. Je neuvěřitelné, jak King dokázal popsat pocity všech těch lidí..jak dokázal popsat události, co se tam staly, tak důvěryhodně jakoby je sám prožil. Myslím, že popsat pocity dospívající dívky není tak jednoduché, ale on to dokázal více než mistrovsky. Jeho knihy jsou skvělé a on patří mezi mé nejoblíbenější autory..

luci75
23.04.2013 4 z 5

škoda, že nebyla delší :)

makulka22
08.04.2013 5 z 5

Skvěle zpracovaný psychologický román, jež líčí hrůzy malé Carrie. Podle mého názoru jedna z Kingových nejlepších knih, z níž místy až mrazí. Díky netradičnímu způsobu psaní (střídají se úhly pohledu, názory jiných lidí, novinové výstřižky...) je kniha úžasně čtivá a napínavá až do konce.