Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1468 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

lushi
27.09.2016 4 z 5

Potřebovala jsem oddechovou četbu a rozhodně jsem nesáhla vedle. Přečetla jsem ji snad během jednoho nebo dvou dnů. Z hlediska žánru románů pro ženy jde rozhodně o skvělou knihu, u které se člověk skvěle zasměje (a polituje chudáka Bridget).

Hřibče
19.09.2016 5 z 5

Kupodivu to byla fakt sranda. Myslela jsem si, že v porovnání kniha versus film to bude tak nastejno, ale kniha je fakt skvělá. Je trochu jiná, ale nesmírně vtipná. Ty Bridgetiny hlášky jsou naprosto úžasné! Hned se dám do druhého dílu. :)

Markéta:)
10.08.2016 5 z 5

První a zatím jediná knížka u které jsem se opravdu nahlas smála. Bridget mi přirostla k srdci, ji prostě nelze nemilovat! Určitě se v nejbližší době vrhnu na další dva díly.

irefir
29.07.2016 3 z 5

Četla jsem už dávno a film jsem viděla mockrát. Příjemně jsem se bavila. Jasně, je to třeba brát s velkým nadhledem, tak to autorka taky myslela.

redsharon
18.07.2016 5 z 5

Film znám nazpaměť a minule jsem v knihkupectví narazila na knihu, tak jsem si řekla, že si jí koupím a přečtu a rozhodně nelituju :-) Je to neskutečná ,,čurina" :D Fakt co každý druhý odstavec, to výtlem :D
V tom filmu je to maličko jinak, ale to nevadí :-) Přijde mi to s kvalitou nastejno :-)
Jdu se zvážit! :-D

Mruskulka
17.06.2016 5 z 5

Film jsem viděla opravdu mnohokrát, takže mě knížka vůbec nepřekvapila. Byla hodně pohodová, čtivá a ke kávě ta pravá.

lapagerie
27.04.2016 5 z 5

Bridget mě vždycky pobaví, její strasti s muži, váhou, matkou jsou prostě nadčasové.

edith79
20.04.2016 4 z 5

Tak tohle je asi jeden z mála případů, kde film předstihl knihu. Tedy alespoň podle mě.

Simhel
15.04.2016 3 z 5

Tohle mě moc nebavilo, ale přečetla jsem to

BlankaTr
20.03.2016 5 z 5

Kdykoliv si tuto knihu ráda přečtu, mám všechny díly Bridget a to jak v knižní podobě tak i filmové a jsem velice spokojená :) Vždy mi zažene chmury a výborně pobaví :)

Balrog
04.03.2016 1 z 5

Je mi 30, takže bych asi měla být cílovou čtenářkou. Na rozdíl od Bridget ale bohužel vyznávám kvalitní vztahy, když už si dopřeju jednorázovku, tak ji i beru jako jednorázovku, nenechám svou matku, aby mi organizovala život, a vyhýbám se lidem, kteří mi nedělají dobře.
Bridget nedokáže nastavit hranice vlastní matce, která s ní hovoří jak s nesvéprávným debilem (čteno v angličtině, ale lezla jsem po zdi z neustálého Don't be silly, darling), což mě rozčilovalo na nejvyšší míru. Dále se z jakési zvrácené masochistické touhy setkává s přáteli vlastních rodičů nebo s vlastními "přáteli", kteří jí promlouvají do duše, ať už má chlapa a děti, protože teď její život stojí za houby. Po takovém setkání musí Bridget vypít láhev vína a probrečí celou noc, což se jí sice nedivím, ale divím se, že si to nechá líbit.
Nežiju v takovém pošahaném vyděračském prostředí, takže jsem knihu neocenila. Bridget ve skutečnosti nemá problémy s chlapama, ale sama se sebou, což chlap nevyřeší.
Lidem s vyřešenými vztahy knihu nedoporučuju.

ppetaa27
03.03.2016 4 z 5

Knížka mojí puberty. Líbila se mi a klidně si ji přečtu i teď.

AdélKrat
25.02.2016 4 z 5

Lehké čtení a britský vtip. Četla jsem všechny tři díly a viděla oba filmy. První dvě knihy mě velmi bavily a tak i filmy. Bohužel třetí kniha tak dobrá není. Třetí kniha je už takový výkřik do tmy, najdou se tam vtipné pasáže, ale je jich opravdu poskrovnu. Už to není ta třicetiletá Bridget, ale paní ve svých letech u které je už trochu úsměvné zažívat to, co zažívala ve třiceti. Což je škoda.

fruitbueno
24.02.2016 3 z 5

Jako zábava na delší trasu do vlaku ideální. Hlubší myšlenky nebo smích však nečekejte...

Jity-Lovies
22.02.2016

Přečetla jsem všechny tři díly a bylaj sem ze všech nadšená :)

oosona
03.02.2016

Moc jsem se nasmála

Sykysan
23.10.2015 4 z 5

Tahle kniha je zcela vonneguteskní.

sarekaslukova
20.10.2015 4 z 5

Knížka je skvěle napsána, ale občas jsem nechápala britský humor. Ale co jsem pochopila, tak u toho jsem se ohromně bavila. Ale musím říct, že občas mi Bridget lezla silně na nervy.

SladkaK
23.09.2015 5 z 5

Tuhle knihu bych nazvala skvostem u kterého jsem se nespočetněkrát smála nahlas. Její sarkasmus a to, jak byla po potrhle ironická sama k sobě bylo skvělou a bláznivou kombinací. Jediné mínus píši za vsuvku o její matce a grázlovi Juliovi a jejich peněžním manýrku, bez kterého by ta kniha mohla být jen lepší.

juli2
06.09.2015 3 z 5

Kniha neurazí ani nenadchne. Kniha se hezky čte a je velmi jednoduchá na čtení. Jako oddechové čtení je to dobré. Jsou tam i scény, u kterých jsem se zasmála. Zároveň potěšilo filmové zpracování, které knihu dost kopíruje.