Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

pichova.veru
18.08.2017 3 z 5

Dlouho jsem si chtěla přečíst Bridget v knize :) Bohužel jsem docela zklamaná, vím že kniha je velmi často něco jiného než film ....jsem velký fanda Bridget Jonesové a filmy miluju ale kniha mě nebavila a další díly číst nebudu...

Dimas
16.08.2017 3 z 5

Hledala jsem oddychové čtení a tento účel knížka naprosto splnila.

Lemurka
03.08.2017 1 z 5

Kniha se mi nelíbila (nedočtěno), film ano (většinou to bývá naopak)

markettH
01.08.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Bavila jsem se a v mnoha myšlenkových pochodech jsem se s Bridget našla ;-). Kdo se chce zasmát, neudělá chybu, když sáhne po tomto příběhu.

ThePeace135
20.07.2017 5 z 5

Bridget Jonesová je prostě Bridget Jonesová :D film viděný snad milionkrát, po knize sáhnuto až teď, 19 let od jejího vydání... Nutno podotknout, že je kniha ještě zábavnější než film a díky tomu, že jsem tentokrát přistoupila k opačnému pořadí - film / kniha, jsem po celou dobu měla před očima ztřeštěný obličej obtloustlé Renée Zellweger... Brigetino neustálé se potácení mezi Danielem Cleverem, který snad nikdy nedospěje a Marcem Darcym, který je zase dospělý až moc, okořeněné těmi nejrůznějšími trapnými a šílenými situacemi, no co víc si jako příjemnou letní oddychovku přát... 4* + ta pátá za to, že jako představitele Marca Darcyho si Helen Fielding vybrala právě Colina Firtha, po kterém Bridget celou knihu tak zoufale vzdychá :)

vackovakl
11.07.2017 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, snažila jsem se ji nepřirovnávat k filmu, který jsem viděla X krát. Film je film, kniha je kniha. Potěšila, neurazila. Je to příjemné čtení na léto, k vodě, nebo do autobusu :)

Niu
10.07.2017 5 z 5

Nooo, tak tohle bylo pro mne překvápko. Film znám, ale kniha je celkem jiná. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy dostala takový záchvat smíchu u knihy, že bych pro slzy neviděla na řádky. Opravdu doporučuju. Bridget je prostě Bridget.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Ehm, první dva díly super, ten třetí...asi čtenář musí být v jejích letech, aby mu to přišlo vtipné...

VeliiQ
23.06.2017 3 z 5

Vzhledem k filmu jsem čekala něco lepšího, na druhou stranu mě to zabavilo a občas jsem se i zasmála. Ale prostě s filmem se to nedá srovnat. Občas zbytečně sprostý.

Luciáš55
13.06.2017 5 z 5

Příjemná oddechovka, u které se nemusí přemýšlet ....

medvídě
10.06.2017 3 z 5

Kniha mě chvílemi nebavila a musela jsem se do ní nutit. Dá se číst, ale musí na ni být správná nálada. Asi budu přemýšlet, jestli se pustím do dalších dílů, a když ano, tak s odstupem času. Asi si spíše pustím filmové zpracování.

PS: Pod 60 kg je nadváha?!? Tak to hlavní hrdinka musí být trpaslík, aby něco takového bylo možné.

lukyli154
26.05.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře. Bridget je prostě hrozný pošuk :-) Ale musím se přiznat, že film se mi líbil více.

Malina20
22.05.2017 5 z 5

Oddechová, přitom velmi zábavná kniha. Hodně jsem se nasmála. Doporučuji.

TaLu
11.05.2017 4 z 5

Přečetla jsem již dávno, pamatuji si, že nejvíce jsem se smála, když Bridget psala vánoční pohledy v podroušeném stavu a pak je odeslala :o)) Nevím, v kterém je to díle, ale podle mne tato scéna ve filmech chybí. Filmy má ráda moje dcera, ty jsem viděla opakovaně a určitě se na ně podívám znovu.
Ale kniha mne bavila rovněž.
Překvapilo mne, že tady nemá vyšší hodnocení.

koki.veru
04.05.2017 4 z 5

Taková velice odpočinková a příjemná knížka. Příběh obyčejné svobodné třicátnice, kterou trápí obvyklé ženské problémy (váha, chlapi, kariéra). Člověk se při této knížce odreaguje a zapomene na své vlastní problémy.

happy-smile
02.05.2017 3 z 5

Na Bridgetin deník jsem se chystala už hodně dlouho a teď musím říct, že jsem vlastně o nic nepřicházela. Několikrát se pousmějete, několikrát si zaklepete na hlavu, ale to je tak všechno. Nějaké extra zajímavé situace, humorem nabité scénky nebo snad emocemi překypující chvíle (když už to má být ten román pro ženy), se nekonaly. Takže ani u mě se nějaké velké nadšení nepřišlo. Na druhou stranu jako taková oddechovka se to určitě hodí. Kniha nenadchne, ani neurazí, a tak zatím nemám v plánu číst i další díly.

Galadwen
02.05.2017 2 z 5

S přemáháním dočteno. Nápady se vyčerpávají na prvních 40 stranách, pak už je to víceméně pořád dokola, takže celkem nuda. Hlavní hrdinka je neschopná a dost povrchní alkoholička, která si za svoje problémy může sama, nijak se jí tudíž nedalo fandit. Občas mě zarážel i překlad, některé divné pasáže a poznámky měly být zřejmě v originále vtipné, ale v češtině jsou jen nesrozumitelné. Asi to chtělo větší obratnost překladatele v práci se slovními hříčkami a popkulturními narážkami.
Shrnutí: odskočila jsem si projednou kvůli knižní výzvě k žánru, který běžně nečtu, a po tomto jsem si celkem jistá, že jej nebudu číst ani nadále.

MíšaS.
01.05.2017 4 z 5

Film je lepší než kniha, ale ani ta není špatná. Četlo se to hezky, rychle a bez problémů.

MartinaSladkova
22.04.2017 2 z 5

Nebudu se tu rozepisovat. Jsem ráda, že jsem po přemáhání knihu dočetla a už nikdy víc.

Eorin
13.04.2017 2 z 5

Opět - film byl daleko lepší a (asi) bohužel jsem Bridget nejdříve viděla a až poté četla. Velmi mě to zklamalo a po přečtení mě to od dalších dílů odradilo. Bridget tam byla vykreslená jako opravdu hrozná troska a blbka, kterou bych za kamarádku rozhodně nechtěla a v podstatě jsem absolutně nevěřila, že by se Markovi aspoň líbila, natož aby se do ní opravdu zamiloval. Prostě taková hloupá slepice versus inteligentní muž na určité výši. To není ani popelkovské, to je prostě.. divné a neuvěřitelné.
Dávám o hvězdu víc za to, že díky této předloze byl natočen celkem zdařilý film.