Výzva

Výzva https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460534/bmid_vyzva-CVP-460534.jpg 4 717 717

Briar U série

< 4. díl

Vysoká měla být moje šance, jak bych se mohla zbavit komplexu ošklivého káčátka a roztáhnout křídla. Místo toho jsem skončila v domě sesterstva plném nepříjemných holek. Nedokážu mezi ně zapadnout, proto nemůžu výzvu sester z Kappa Chí odmítnout. Výzva zní: Sveď toho nového rajcovního hokejistu ze třeťáku. Conor Edwards vymetá každou párty v univerzitní Řecké čtvrti stejně jako postele holek ze sesterstev. Zamilujete se do něj dřív, než pochopíte, že kluci jako on nevěnují holkám jako já jediný pohled. Pan Oblíbený mě však zachrání – místo aby se mi vysmál, souhlasí s tím, že se mnou půjde do ložnice a bude předstírat, že jsme na to spolu vlítli. A pak mě naprosto dorazí, když oznámí, že v tom předstírání chce pokračovat. Jak se ukázalo, Conor se rád baví a dál to hrát na holky ze sesterstva mu připadá jako hodně velká zábava. Odolat jeho pohodářské povaze a sexy vzhledu je však skoro nemožné. A navíc si začínám myslet, že v Conorovi se toho možná skrývá víc, než dává sám najevo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Dare , 2020

Vendulik
16.05.2021 3 z 5

Začatek knihy perfetkní. Mělo to spád a nutilo mě to číst stale více a více. Někdy v prostředku jsem se ale začala nudit. Příběh knihy mohl být více propracovaný, hlavně mezi hrdiny.

Ale knihy z hokejového prosřední mě neomrzí. Bavíme číst o vymykaných chlapech :)

ElikaS
15.05.2021 5 z 5

Elle Kennedy je sázka na jistotu a její příběhy z hokejového prostředí miluji. Má správnou kombinaci vtipu a dramatu. Jasně, všechny její knížky jedou přes stejnou šablonu - děvkař, který potká tu pravou se zamiluje a hned se promění. Následně se objeví krize, kterou hrdinové překonají a vše je zalité sluníčkem. Ale proč by to mělo vadit? Občas taková vtipná, oddechová romantika není na škodu. Na každou knížku Elle se vždycky budu těšit.
I když jsem nadšená, tak musím říct, že tahle knížka se mi zdá z celé série Off Campus a Briar U nejslabší. Přišlo mi tam méně humoru, i když to je možná tím, že minulý díl nastavil laťku hodně vysoko. Navíc mi tajemství Conora přišlo neoriginální a v poslední době mi přijde, že je to jedna z nejčastějších zápletek romantických knih. Zase na druhou stranu jsem ocenila příběh Taylor a skutečnost, že se projednou nejednalo o sebevědomou hlavní hrdinku, kterou nic nerozhází. I když se tak pokoušela vystupovat. To bylo příjemné osvěžení.

oresvo
14.05.2021 5 z 5

Další skvělý kousek. Možná je ale dobře , že jsem knížky četla s rozestupem.
Tahle série je svým způsobem podobná.kluci jsou drsňáci, děvkaři, ale jak potkají hlavní hrdinku najednou jsou v celibátu, myslí jen na ni a jsou to zlatička. I přes to všechno tyhle příběhy miluji.
Conor je takový medvídek, trpělivý se srdcem na dlani. Taylor má trochu komplex ze svého těla. Příběh se mi ale libil . Četlo se to rychle, svižně, par humorných scén . Určitě doporučuji přečíst.

Myška43
14.05.2021 5 z 5

,,Všichni se snažíme zjistit, kdo vlastně jsme a schováváme se za maskou odvahy. Je ale takový i Conor? Kluk s více zářezy na hokejce, než kolik v lednu napadne vloček sněhu? Kdo je skutečný Conor Edwards?"

Opravdu je to poslední díl? Já bych to brala jako povinnou četbu. Každý měsíc další díl. Žeru tyto příběhy hojejistů a jejich holek.
Celou četbu jsem se usmívala jako blbeček. Ukáply mi i slzičky dojetí, ale hlavně smíchu. Miluju Elle, je to úžasná spisovatelka. Dávno nejsem cílová skupina, ale myslím, že takové příběhy budu číst i jako babička :)

,,Oba jsme se všemi možnými způsoby pokusili sabotovat svoje stěstí, drželi se starých zvyků a nejistot. Dodavá mi však naději, že pokaždé skončíme tady. Spolu....."

Celou sérii řadím mezi mé nejoblíbenější. Ráda si tuto bandu v budoucnu připomenu. A děkuji paní spisovatelce za další čtenářský zážitek. Jak jinak, že?

MarKy95
13.05.2021 2 z 5

Zklamání, hodně velké. Jak kdyby to nepsala ani Elle. Oproti předchozím dílům se to nedá srovnávat.

maafa
13.05.2021 4 z 5

Tak já tedy zklamaná rozhodně nejsem....i když nevím, jestli se to počítá, když jsem ve věku matek hlavních hrdinů:)...Ale co, věk pro mě ve čtení není překážkou:).
Na rozdíl od některých čtenářek pro mě nízké sebevědomí Taylor, i způsob, jakým se ho snažila překonávat, byl naopak osvěžením. Nemusí být každá young adult knížka plná super krásných, super sebevědomých a super chytrých hrdinek....
Conor byl, jak jinak, zlatíčko, a první půlka knihy byla svižná a vtipná. Pak to sice bylo chvilku trochu rozvleklé, ale i tak jsem spokojená. A narozdíl od předchozích dílů této série oceňuji i hezkou obálku.
Už teď se těším na další oddechovku od Elle.

anna7852
13.05.2021 5 z 5

Jooo,čekání se vyplatilo a opět nadšená.
Všechny série od Elle jsou naprosto boží

Ketfl
12.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět úžasný příběh od Elle, který jsem si mimořádně užila. I přesto, že se mi zdál příběh Taylor a Conora nejslabší, i tak si dle mého názoru zaslouží (a právem) plný počet bodů. Líbilo se mi, že jednou taky hlavní hrdinka nebyla jako proutek. I když se mohlo to stěžování na její postavu jevit už otravně, mě to zas tak nevadilo, protože jako bych se slyšela sama. Já jsem taky věčnej komentátor svojí postavy. Kniha měla jednu velkou vadu, kvůli které bych ji autorce nejraději reklamovala, a tou je Pablo Prasobar! Jako upřímně, od minulého dílu se těším na prase, který v závěru prostě vůbec nedostanu, to je velké zklamání! No, co se dá dělat, že jo. Nicméně příběh se mi líbil, klidně bych ho ukončila po přiznání Conora, ta další zápletka s Taylor už být ani nemusela, ale chápu, proč to autorka zmínila. Jinak nemám co vytknout. No, doufejme, že se s hokejisty z Briaru zase brzy setkáme. Autorka by teď měla vydávat 5. díl k Off-campus, tak snad se dostane i k nám. Budu jedině ráda.

Elize
11.05.2021 5 z 5

Další kniha ze série přečtená jedním dechem. Elle Kennedy opět dokazuje, že i když už napsala pěknou řádku knih o hokejistech, tak stále má co nabídnout a kvalita knih se nijak nesnižuje. Pěkné, romantické, čtivé a nechyběl ani humor. Moc oceňuji, že kromě hlavních protagonistů nezapomněla ani na malé hvězdičky, kterými jsou například trenér Chad, který zkrátka nemůže chybět a jehož sarkasmus mě vždycky rozseká. Hlavní dvojice byla sympatická a hezky se k sobě hodila. Za mě jednoznačně doporučuji, krásné romantické čtivo, kdy čtenář hltá jednu stranu za druhou a zároveň se modlí, aby to nikdy neskončilo.

Dellphi
10.05.2021 3 z 5

Styl Elle Kennedy se mi líbí a prostředí z hokeje prostě miluju. Kdo by taky nechtěl číst o úspěšných, nesmírně přitažlivých a namakaných hokejistech, že? Přesto mi v této knize něco chybělo, patrně to bude i tím, že jsem díky jejím dříve vydaným knihám měla mnohem větší nároky a očekávání. Bohužel tentokrát mi to přišlo slabší. Vztah mezi Conorem a Taylor se vyvíjel tak nějak moc rychle a já jim to až tak nevěřila. Navíc mi tady chyběly humorné chvilky, které v předchozím díle vedly na plnou čáru.

Každopádně další knížky od této autorky si nenechám ujít a už se nemůžu dočkat dalšího maskota! Kéž by se vrátil Pablo Vejcovar! :-D

Atira
10.05.2021 4 z 5

Knížka se mi opět velmi líbila, byla plná humoru a skvěle jsem se bavila, přesto se věnovala i vážnějším problémům, což jí dodávalo hloubku. Jediné, co mě trochu mrzí a stalo se mi u autorky už víckrát je, že ty konce vypadají hodně uspěchané, jako by psala a najednou si uvědomila, že jí do maximálního limitu zbývá pár stran a tak to všechno prostě honem ukončila. Zanechává to ve mně pocit neúplnosti a mírné nespokojenosti, protože celá kniha plyne určitým tempem a pak najednou... Ne. Proto, ač nerada, ubírám jednu hvězdu.

Kristyna.20
10.05.2021 3 z 5

Já jsem trochu zklamaná... Měla jsem od Conora úplně jiná očekávání. Ve Hře mi přišel jak kopie Deana, tak jsem myslela, že i jeho kniha bude v podobném vtipném duchu jako jeho příběh s Allie, ale ne.

Děj mi místy přišel nudný, zápletka u obou hrdinů jako by byla psaná na sílu. Taylor by byla v celku fajn, kdyby stále neřešila svoji postavu, to mi akorát kazilo u čtení náladu. Pro mě nejslabší díl z celé série, ale jsem ráda, že jsem měla možnost si ho přečíst a zas se vrátit ke své oblíbené sérii :)

milst
10.05.2021 5 z 5

Bylo to úžasné, já si pro jistotu přečetla znovu předcházející díly ;)

lusitta05
10.05.2021 4 z 5

No rozhodne som sa viackrát nahlas smiala,čo si myslím,opäť super práca prekladateľky. Vždy si rada prečítam takéto príbehy o mladých ľuďoch,a ešte keď sú to namakaní športovci,nie je o čom. Conor s dobrým srdcom ma očaril. Takže som spokojná.

Babu002
09.05.2021 5 z 5

Hrozně jsem se těšila. Autorka je prostě skvělá!
Conora jsem si moc oblíbila ve Hře. Připomínal mi Deana, což je jen tak mimochodem moje nejoblíbenější postava, takže jsem si říkala, že to bude sranda. A taky že jo! Ale musím se přiznat, že jsem byla zvědavá, kdo je doopravdy ten pohodář Conor, kterého nikdy nic či nikdo nerozhodí. Nezklamal. Je skvělá postava!
Jejich vztah byl zajímavý pozorovat. Určitě skvělý díl, u kterého si člověk odpočine a taky zasměje!

Těším se až vyjde kniha The Legacy. Jsem zvědavá na jejich život, který je poté. Moc doufám, že to bude i u série Briar U, protože třeba Summer a Fitze bych rozhodně chtěla vidět.

martina1797
09.05.2021 5 z 5

Bože, tak já už nevím co psát abych se neopakovala. Bylo to skvělé, vtipné a neuvěřitelně čtivé. Rozhodně ANO!!!

JanuldaN
09.05.2021 4 z 5

Elle Kennedy je za mne královna hokejových, milostných, žhavých romancí - moje guilty pleasure. Její knihy se skvěle čtou, obsahují úžasné ústřední dvojice a vždy je v nich kapka humoru. Pokaždé když od ní něco vyjde, jsem jako dítě v cukrárně - nedočkává, natěšená, knihu objednávám v předprodeji :-D.

Poslední díl série Briar U je svým způsobem odlišný od všech předchozích knih ze série (počítám i sérii Off-Campus). Hlavní postavou zde totiž není silná, sebevědomá žena dokonalých tvarů, ale obyčejná holka, která je trochu při těle a jejíž největší problém pramení z toho, že si vůbec nevěří. Její dětství a okolí z ní udělalo nesebevědomou ženu plnou mindráků. Mužská postava je v tomto případě opravdu k sežrání - sladký, hodný, rozumný a dokonce i vtipný Conor. Společně tvoří úžasný pár, kterému od začátku příběhu fandíte.
Za mne by kniha mohla končit dřív - ihned po tom, co se vyřeší Conorův problém. Zápletka s videem už pro mne byla navíc, ačkoliv chápu, proč ji tam Elle dala.

Jsem ráda, že se autorka rozhodla v rámci karantény nezahálet a vrátila se znovu k sérii Off-Campus. Nemůžu se dočkat až jí v září vyjde The Legacy - sbírka povídek o tom, "co bylo po". Jedna povídka pro každý pár. Logan a Grace, Dean a Allie, Tuck a Sabrina, a Hannah a Garrett. Doufám, že se Elle rozhodně něco podobného sepsat i k sérii Briar U, nebo že se budou alespoň postavy z Briar U objevovat v The Legacy. A taky doufám, že kniha vyjde co nejdříve i v češtině.

Majuš333
09.05.2021 5 z 5

Najlepšie by asi bolo, čítať všetky časti série za sebou, ale čo už... Od Výzvy som dostala presne to, čo som očakávala a hlavne potrebovala :) Dúfam, že Elle už čoskoro vymyslí nejakú novú sériu o hokejistoch... Ale teraz sa hlavne teším na "THE LEGACY" (https://www.ellekennedy.com/coming-soon)

Tak toto mi naozaj chýbalo :)
„Trenére?“ ozve se Hunter. S povzdechem sebou škubne. ,,Kluci uvažovali, jestli byste nám mohl říct, co je novýho ohledně maskota.“
„S tím prasetem? Vy jste to zatracený prase ještě pořád nepustili z hlavy?“
„No, ne. Bez Pabla Vejcobara má pár kluků absťák.“

cerna7151
08.05.2021 4 z 5

Bylo milé se zase vrátit k těmhle sympaťákům...

Evka3814
08.05.2021 5 z 5

Já ty hokejky fakt miluju❤a vlastně i ty jejich baby:) Velcí kluci s velkým♡ Co příběh to originál a člověk se neodtrhne dokud to nepřelouská do konce. Rozhodně je to další série ke které se s chutí vrátím a dám si ji najednou:)))

tajemství první láska romantika kanadské romány

Elle Kennedy
kanadská, 1982