Výzva

Výzva https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460534/bmid_vyzva-CVP-460534.jpg 4 717 122

Briar U série

< 4. díl

Vysoká měla být moje šance, jak bych se mohla zbavit komplexu ošklivého káčátka a roztáhnout křídla. Místo toho jsem skončila v domě sesterstva plném nepříjemných holek. Nedokážu mezi ně zapadnout, proto nemůžu výzvu sester z Kappa Chí odmítnout. Výzva zní: Sveď toho nového rajcovního hokejistu ze třeťáku. Conor Edwards vymetá každou párty v univerzitní Řecké čtvrti stejně jako postele holek ze sesterstev. Zamilujete se do něj dřív, než pochopíte, že kluci jako on nevěnují holkám jako já jediný pohled. Pan Oblíbený mě však zachrání – místo aby se mi vysmál, souhlasí s tím, že se mnou půjde do ložnice a bude předstírat, že jsme na to spolu vlítli. A pak mě naprosto dorazí, když oznámí, že v tom předstírání chce pokračovat. Jak se ukázalo, Conor se rád baví a dál to hrát na holky ze sesterstva mu připadá jako hodně velká zábava. Odolat jeho pohodářské povaze a sexy vzhledu je však skoro nemožné. A navíc si začínám myslet, že v Conorovi se toho možná skrývá víc, než dává sám najevo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Dare , 2020

knihomolkaL
13.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Příběh další dvojice z Briaru, tentokrát Conora a Taylor. Líbilo se mi to, ale tentokrát - a nevím, zda je to mým mnohem vyšším věkem než mají naši hrdinové - jsem tak nějak úplně nedokázala pochopit ta jejich trápení a i následné "rozchody", které z těchto problémů pramenily. Řešení se mi zdála snadná a nechápala jsem, proč se v tom oba tak utápí. Ale jak jsem již zmínila, příběh se mi celkově líbil, odpočinula jsem si u něho a jsem ráda, že Conor a Taylor našli svůj šťastný konec.

narisa
07.06.2021 5 z 5

I poslední díl z této série se mi moc líbil. Connor byl super, když se přestal sápat po všech holkách kolem. Taylor mi byla sympatická a dohromady tvořili zajímavý pár. Opět jsou tu scény, kde jsem se zasmála. Dostal mě Chad Jensen, kterého jsem měla ráda už v předchozích dílech, to byla paráda. Co mi chybělo, bylo to, že se vše už odehrávalo v jiném domě a také s jinými vedlejšími postavami. Chudák Hunter se ani tentokrát mistrovského titulu nedočkal. Také mě moc mrzelo, že už tu nebyla žádná zmínka o Rupi a Holisovi. A to nemluvím o nějakém epilogu o tom, jak je to s Huntrem a Connorem po škole. A jak to vyřešili Brenna a Jake? Jinak se mi kniha a příběh moc líbila. Jen mi chybělo víc návazností na předchozí díly. Hodnotím tak 4,5*.

Wabinka
06.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh Taylor a Conora byl celkem fajn, tak jak jsme u Elle zvyklí... Kdyby skončil o pár desítek stran dřív a nebyl tam naprosto zbytečný Taylořin "problém" a její naprosto nelogické chování poté.

petulkapeta
06.06.2021 5 z 5

Občas se všichni rozhodneme špatně a skončíme na nesprávném místě,
a přesto se ocitneme přesně tam, kde máme být. Conora jsem poznala
díky jedné šťastné náhodě. Byla jsem ve špatný čas na špatném místě
a poznala přesně toho správného muže. Naučil mě, jak se mít ráda,
a ukázal mi tu moji stránku, o níž jsem do té doby neměla ani ponětí.
Ukázal mi, že jsem silná, krásná a sebevědomá.
Byla to vyzva,to rozhodně ne,byla to nutnost,tohle si nepřečist by snad byl hřich,tolik skvělych a vtipnych scen a taky setkani s oblibenci..Brenou,trenerem...
Proste kdo mate radi tuhle autorku,serii proste neslapnete vedle to ani nahodou...

Maruš.D
05.06.2021 4 z 5

Celou sérii si užívám, at už je díl slabší nebo ne. V této jsem se bavila i nebavila. Musím souhlasit, že Tay byla občas na facku, ale chápu jí. Body-shaming je závazná věc v této době a je velmi těžké se přes nějaký ten stereotyp dostat. Jsem za ní ráda, že našla někoho, kdo jí miluje takovou jaká je.
Conor mi byl velmi sympatický, líbilo se mi, jak se snažil a jak se změnil.
Poslední zápletka mi také přišla nesmyslná a jakoby autorka jen potřebovala nahnat nějaké stránky do počtu. I přes to jsem si čtení užila a ráda s k této sérii vracím. :-)

betule3
05.06.2021 3 z 5

Za mě byl tohle nejslabší díl z celé série. Hlavně mi asi úplně nesedla hlavní hrdinka Taylor. Působí na mě dost podobným dojmem jako Sabrina z autorčiny předchozí série off campus. Neustále se utápí v sebelítosti a myšlenky, že není dost dobrá, se objevují téměř na každé stránce. Nechci tyhle situace rozhodně nijak zlehčovat, ale Taylor mi tím už prostě lezla na nervy. Také zápletka na konci byla dle mého názoru dost zbytečná a nelogická. Celá tahle recenze vyznívá dost negativně, což úplně nebyl můj záměr. Autorka umí psát velmi čtivě, a já vlastně od knihy dostala vše, co jsem požadovala. Conorům příběh mě bavil sledovat a odhadovat. Takže i když tenhle díl nedosahuje kvalit svých předchůdců, jako nenáročné čtení je i tak stoprocentně fajn.

Alieen
31.05.2021 3 z 5

Miluju autorku, i sérii, nicméně bohužel Výzva patří k těm slabším knihám. Možná, že mi jen tolik neseděly hlavní postavy, nicméně i tak dávám vyšší hodnocení, než si kniha zaslouží. Ono taky.. Celou knihu "poslouchat" výlevy holky, co si není jistá svojí postavou dost otráví, i když se s ní dokážete ztotožnit.

uminaa
30.05.2021 5 z 5

Opäť je tu koniec ďalšej skvelej série a som z toho trošku smutná :( Knihy od tejto autorky jednoducho miluje. Vďaka štýlu a vzorcu písania, humoru - a vlastne všetkému, vždy dostanem zaujímavý a zábavný príbeh, ktorý sa mi podarí zhltnúť ako malinu. Milujem ten sarkazmus a tie vtipné hlášky, ktoré mi aj po mesiacoch od dočítania ktorejkoľvek knihy od Elle dokážu vyčariť úsmev. Taylor a Connor mi boli obaja veľmi sympatický a ich príbeh ma naozaj bavil

AliceTief
29.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale stejně mám radši příběhy Campus Off než Briar U...

lucie.sela
28.05.2021 4 z 5

Návrat na Briar U jsem si díky této knize užila. Mám ráda knihy E. Kennedy a tady opět nezklamala. Zhruba do poloviny mi děj doslova letěl a já nebyla schopná přestat číst. Užila jsem si komické situace hlavního páru, které se příjemně opakovaly. Oba hrdinové mi byli sympatičtí a měli své, i když podobné, démony. Nízké sebevědomí je něco, co společnost často podceňuje jako maličkost nebo dokonce jen jako způsob vynucení chvály. Myslím, že autorka se této temné stránky povahy zhostila skvěle a rozhodně to nepřeháněla. Jednu hvězdu jsem ubrala za zbytečnou zápletku děje. Podle mě stačila jedna pořádná a nebo dálod sebe, protože takto jak byly brzy po sobě mi to úplně narušilo tu pohodovost čtení :-)

havrmoni
27.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak to mám za sebou a to doslova. Knihy Elle a i ty se Sarinou mám ráda pro jejich pohodu. Nejsou tam bůh ví jaké dramata spíš takové rozmíšky mezi partnery. Tady mě vadilo u Tay to setrvávání ve strachu jak vypadá a jak jí údajně vidí ostatní. A krom toho, jak o sobě nakonec sama řekla, byla zbabělá. Radši se schovala a čekala až to pomine. Víc mě bavil Conor a jeho dějová linka, jeho problém nebo jak to nazvat , se vzhledem k jeho minulosti dal očekávat a zapadl do celkového obrazu. To natažení ještě o zvrat v Tayně případě bylo zbytečné, nezáživné a opětovné patlání se v jejích masochystických ( jiné slovo, mě nenapadlo )myšlenkách mě fakt nebavilo. Za mě bohužel nejhorší z celé série. Jdu si spravit chuť s Him a WAGs.

Kiwicatko
24.05.2021 5 z 5

Na Conora jsem se tesila. Po Fitzovi to byl v tehle serii druhy chlap, kterej me zaujal. Ale Tay me stvala. Ani nevim cim, taky nejsem zrovna prubojna, ale ona po sobe nechala slapat takovym zpusobem, ze to bylo fakt neskutecny.

ivetapl
21.05.2021 5 z 5

Elle opět nezklamala
Já tohle prostě miluju. Hokejisti z Briaru jsou prostě boží ️
Elle tohle prostě umí a já její knihy žeru
Tohle je prostě boží, čte se to samo a nasmějete se.
Trošku mě naštvala Tay, když se rozešla s Conorem.. ale to by nebyla Tay, kdyby to neudělala z důvodu, z jakého udělala.
Každopádně tohle doporučuji! A kdo jste ještě nečetla, tak šup na to!

Jass
21.05.2021 3 z 5

Ufff.... Víte, po většinu knihy jsem si její četbu vážně užívala. Měla jsem výhrady, ale s určitým sebezapřením jsem je jednoduše ignorovala. A pak přišlo posledních 50 stránek... Ale nejprve k tomu, co bylo před tím.
Conorova linka se mi víceméně líbila, sice bych ho místy vzala něčím po hlavě, ale jeho pocity byly pochopitelné. Fakt, že se pokoušel vyhnout následkům svých činů byl pochopitelný. A způsob, kterým je celá jeho charakterová linka uzavřená... možná mi trochu zvlhly oči.
Pak tu máme Taylor, která byla taky fajn, ač byla její postava strašně nevděčně napsaná. Autorka nám jí totiž krmí po lžičkách. Myslím, že by u svých čtenářů mohla předpokládat nějakou základní inteligenci. "Body image" (způsob, kterým vnímáme své tělo) je poměrně citlivé téma, pokud je napsané špatně může být nepříjemné to číst, protože každý máme svoje vlastní malé nejistoty (jak nám ostatně sama autorka přednáškovým stylem v knize sděluje). Spojování neatraktivity s mírnou nadváhou už tu bylo milionkrát a začíná se zvrhávat do určité stereotypizace, nechci autorce vyčítat, že se pustila touhle cestou, ale měla s tím udělat něco nového. To se ale nestalo. A... no, už se v tom nechci rochnit, je tam spoustu malých věcí, které mi trochu vadí, ale celkově jsem měla Taylor ráda. Její mindráky byly přehnané, na druhou stranu v umírněnější formě se v tom (v určitých místech) asi každý musí trochu vidět.
V dalším odstavci asi spoilery... nejsou konkrétně formulované, ale řeším konec knihy...
No jo, jenže pak se autorka rozhodla, že Conorovo drama nestačí a musíme přidat ještě jedno... a to pro mě byl kámen úrazu. Zaprvé si myslím, že další drama nebylo potřeba, ale budiž... takové věci se můžou stát. Ale Taylořina reakce pro mě byla naprosto nepřijatelná. Naprosto. Později se nám autorka snaží ukázat, proč tohle udělala a částečně tomu rozumím, když jsem vážně hodně vytočená, tak se často chovám podobně, ale... to tady nebyl ten případ. Conor v tom byl naprosto nevinně a ona využije znalosti nejslabších míst a... tohle zkrátka není cool. Ten závěr pro mě celou knihu úplně zkazil a dočetla jsem ji jen s určitým sebezapřením. Takže za mě ve výsledku zklamání...

P.S. Nevíte někdo jestli se plánuje další díl? Myslela jsem si, že nemá být, ale vzhledem k tomu, že se Prasobar neobjevil na scéně?
To mi připomíná, že tahle kniha naprosto postrádala humornou linku, kterou autorčiny knihy obvykle mají... což je dost škoda...

badliar_id
19.05.2021 5 z 5

Já Elle Kennedy prostě miluju. Její knihy mě vždy pobaví a dodají mi energii, která mi schází. Každá její kniha je skvělá!
Čekala jsem podle recenzí a hodnocení, že kniha bude nic moc, ale PANE BOŽE! Já osobně jí naprosto miluju (ne tolik jako Návrh, Skóre a Risk, ale miluju) a získala si mě hned na začátku.
Conor je prostě zlato a mělo by se o něm více mluvit! Taylor mě občas fakt štvala, ale jinak jí zbožňuju. A ten jejich vztah? Ach joo, nemohla jsem z nich. Zlatíčka.
Líbilo se mi, že to byl ze začátku fake vztah, ale nám bylo samozřejmě jasný, že brzy to fake nebude :Dd
Překážky tu samozřejmě byly, ale naštěstí se všechno v pohodě vyřešilo, i když jsem si málem vytrhala vlasy :D..
Miluju všechny vedlejší postavy! Hlavně naše Briar U kluky. Trošku mě štvalo, že nebylo tolik scén na ledu a ani moc s ostatními chlapci, ale jinak jsem byla spokojená.
Asi to neuchvátí všechny, ale já to vážně zbožňuju.!
Tahle a Off-Campus série mi bude neskutečně chybět! Už teď je mi jasný, že si brzy dám rereading, protože bez téhle série nemůžu normálně fungovat :dd..
No nic, už aby byl venku díl The Legacy..
Hrozně moc doporučuju tuhle a Off-Campus sérii!!

Zomy
19.05.2021 4 z 5

Kdyby bylo všechno na světě tak jisté jako to, že knížka od Elle Kennedy pobaví, hned by se líp dýchalo :-)

Přidávám se do místního klubu čtenářek, které už zdaleka nepatří mezi vrstevníky Conora a Taylor, ale co, v hlavě jsem pořád mladá dvacítka a bylo velmi osvěžující se většinu knihy uculovat.

Je pravda, že závěrečná "povinná" gradace byla trošku na křeč, ale to autorce odpouštím, protože svůj úkol Výzva rozhodně splnila a na nic víc si nehraje.

Lofda
18.05.2021 4 z 5

Maafa už napsala všechno za mě..
Další hoodně milá oddychovka od Elle, rozhodně nezklamala. Škoda toho natahovaného drama na samém konci, ale ráda to autorce odpustím a budu se těšit na další "shledání" u jejích příběhů ;-)

Ella161
17.05.2021 5 z 5

Čtení od téhle autorky je sázka na jistotu. Víte, co Vás čeká a víte, že koupením knihy nešlápnete vedle. Jasně. Všechny její příběhy jsou si vlastně dost podobné. Sexy hokejista, který je děvkař, ale až potká tu pravou, tak se z něho stane svatoušek. Neodsuzuji to a její příběhy miluju, protože Elle píše opravdu čtivě, ale... neuškodilo by, kdyby alespoň v nějaké knize nebyl ten chlap děvkař. No ale já mám ráda klišé, takže mi to zas tak nevadí.

Tenhle příběh mě fakt bavil. Hned mě to vtáhlo do děje a já se od toho nemohla odtrhnout. Bylo to vtipné, jak jinak. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala ( i tohle se dalo očekávat). Navíc se mi fakt líbilo, že tady hlavní hrdinka (tedy Tay) není moc sebevědomá, i když mi to občas i vadilo. Byla to ale zase změna, kterou jsem uvítala. A teď k postavám.

Conor je fakt zlatíčko! Správný kluk se srdcem na dlani. Nikdy nikoho nenechá ve štychu a ta jeho potřeba chránit Tay... fakt jsem se u toho rozplývala. Navíc byl vtipný a neskutečný pohodář, což bylo jedno velké plus. Určitě je to taková ta postava, na kterou budete ještě pár měsíců s úsměvem vzpomínat a ukradne Vám malinkou část vašeho srdíčka, ačkoliv o to ani "nestojíte".

No a Tay? Jak už jsem zmiňovala, ona měla vlastně nulové sebevědomí. I když jí ostatní říkali, jak skvěle vypadá, tak si stála furt za svým. Občas mě to i štvalo, ale chápala jsem jí. Když se necítíte ve svým těle dobře, tak neposloucháte ostatní nebo si myslíte, že když Vás pochválí, tak si dělají jen srandu. Nicméně. Byla to moc milá i vtipná holka. Studovala pedagogiku a upřímně mi to k ní strašně sedělo. Jsem ráda, že nakonec nějaké to sebevědomí získala a cítila se lépe ( za což mohl samozřejmě Conor).

Takže knihu určitě doporučuji, protože si u ní krásně odpočinete a nejednou Vám vykouzlí úsměv na tváři (já se přiznám k tomu, že jsem se celý příběh usmívala jako blbeček). Také bylo moc fajn, že se tam objevily postavy z minulých dílů. To mě opravdu potěšilo.

pelikosi
16.05.2021 3 z 5

vsechny knihy od Elle se mi libily, i kdyz uz jsem vekem trochu mimo. Hokejove a univerzitni prostredi je zajimave. Konkretne tento dil vsak nejak "neslape", v jednom z komentaru ctenarka uvedla, te ji pripada, jako kdyby knihu napsal nekdo jiny. Souhlasim, postavy tentokrat nepropracovane, dej " netahne" dopredu, zkratka zvlastni.

Vendulik
16.05.2021 3 z 5

Začatek knihy perfetkní. Mělo to spád a nutilo mě to číst stale více a více. Někdy v prostředku jsem se ale začala nudit. Příběh knihy mohl být více propracovaný, hlavně mezi hrdiny.

Ale knihy z hokejového prosřední mě neomrzí. Bavíme číst o vymykaných chlapech :)

tajemství první láska romantika kanadské romány

Elle Kennedy
kanadská, 1982