Stratení nájdení

Stratení nájdení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265851/bmid_strateni-najdeni-265851.jpg 4 1314 253

Bill Hodges série

Druhá časť plánovanej krimi trilógie o Billovi Hodgesovi prichádza pod názvom Stratení nájdení a v prípade, že vás prvý diel, Pán Mercedes, obišiel, nemusíte sa obávať, kniha sa dá čítať aj ako samostatný román. King si vyhradil dostatok času, aby všetky postavy náležite predstavil a kým sa v príbehu zjavia známe tváre, budete so zápletkou dokonale zžití. Tá sa točí okolo posadnutosti, či už je to posadnutosť čítaním, spisovateľmi, alebo pomstou. Centrom diania je rukopis k poslednému románu autora, ktorého zavraždí fanatický fanúšik. Z jeho rúk sa rukopis dostáva k mladíkovi, ktorý ešte netuší, že vrah má i s ním svoje plány...... celý text

Literatura světová Encyklopedie
Vydáno: , Ikar (SK)

Finders Keepers , 2015

tlllk
25.09.2019 3 z 5

Zisťujem že čím som starší tým horšie znášam takéto detektívky, dávam prednosť keď sa všetko zlé odohrá na začiatku. Ako nebolo to zlé a musím si dať chvíľu pauzu kým sa pustím do záverečného diela.

gemi
08.09.2019 4 z 5

Druhý díl třídílné série o bývalém detektivu Hodgesovi. A o hodně lepší než ten první, na který navazuje jen velmi nenásilně a vše je dobře zasazeno do kontextu, takže může docela dobře fungovat i samostatně, ovšem v okrajové lince tady pokračuje příběh magora Bradyho z prvního dílu a byla by škoda o ni přijít. Navíc když kniha končí tak, že je zřejmé, že se linka s magorem potáhne i do třetího dílu, kde nejspíš opět vystoupí do popředí. Čtenář se s trojicí Hodges - Jerome - Holly pořádně potká až skoro v půlce knihy. Příběh je místy vyloženě strhující.

ddkk
23.08.2019 4 z 5

Napínavé pokračování Pana Mercedese - poslouchala jsem jako audioknihu. Vůbec to nebylo špatné, jako vždy u Kinga promyšlený děj, slušný spád a překvapivé rozluštění...doporučuji.

danny_21
22.08.2019 4 z 5

Rozhodně povedenější než předchozí díl, rozhodně proto, že postavě detektiva a jeho partě není dáno tolik prostoru a do popředí se tak dostaly ostatní hlavní postavy a tvrdím, že zlosyn č. 2, Mr. Bellamy, je povedenějším šmejdem než Mr. Mercedes ( prozatím ) - uvidíme, kam ta pootevřená telekineze dvířka povedou - "Sračky jsou hovno" za fajnových 80 %

Triplex
10.08.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, které zároveň představilo možný směr posledního dílu trilogie.

de_baques
09.08.2019 4 z 5

Trochu jsem přeskočil pořadí knih a četl tento díl až po finálním, nicméně vzhledem k téměř nulové provázanosti to nevadilo. Samotný děj je průměrným Kingem (čili lehce nadprůměrným románem), které autor seká sériově v mezičase, kdy se mu nedaří napsat nic nápaditého. Tato kniha, stejně jako řada jeho obdobných, zapadne spolu s ním.

soupik2012
03.08.2019 4 z 5

Kniha se na začátku hodně vleče, až jsem se místy téměř nudila. Ale po zhruba 1/4 rozvláčného a nepříliš záživného příběhu se děj krásně rozjede. Napětí se neustále stupňuje, až do samotného finále. A finále to je naprosto grandiosní, tak jak jsem u Kinga zvyklá. Možná mi trošku vadí ten černobílý pohled. Stejně jako v knize Pan Mercedes, tak také v této, je padouch jenom padouchem, bez špetky lidskosti a naopak klaďas je až příliš dokonalý. Takový skutečný život není. Možná by neškodilo, klaďase trochu pošpinit a padoucha polidštit. Rozdělení audioknihy na 4 různé hlasy podle postav mi přišlo zbytečné. Bohatě by stačilo zachovat dvojici hlasů, tak jako to bylo v předchozí knize Pan Mercedes.

Laylak
23.07.2019 5 z 5

Za mna dobre :). Dej bol zaujimavy a putavy, citalo sa to same.

PetK
23.07.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si při audiu zvykla na několikero hlasů včetně Jana Kanyzy, protože s Kingem mám neodmyslitelně spjatého Jiřího Žáka. Možná i proto byl můj dojem ze začátku trochu rozpačitý, ale příběh samotný mě zaujal. Jak vždycky říkám - čím míň duchařiny, tím lepší King. Tohle je druhý díl, určitě si dám i další.

Aleen
15.07.2019 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a pan Kanyza mi poskytl pár velmi příjemných týdnů, po které jsem poslouchala při cestách v autě. Mně se Mistr líbí i coby autor detektivek. Napínal mě k prasknutí. První případ z této série jsem četla již před lety a vím, že se mi líbil, nicméně jsem vlastně zapomněla o co přesně šlo. Takže se mi tento způsob, kdy spolu případy téměř nesouvisí, moc líbil. Zaslouží si plný počet právem.

Ales.BD
04.07.2019 3 z 5

Trochu slabší než první díl. Pomalejší, hrozně dlouho trvá než se na scéně objeví Bill Hodges. Nepříjemně mě překvapil paranormální prvek, který se do toho vkrádá a vůbec jsem nějak nechápal Billovy návštěvy u předchozího pachatele.

Gordonlord
29.06.2019 4 z 5

King má občas výkyvy v kvalitě a čtivosti, ale tohle se mu opět povedlo. Padouši i hlavní hrdinové jeho knih mívají takový lehce obskurní nádech co se týče osobnosti a zde je psychologie jednotlivých postav opět hezky rozpracovaná. Jedná se spíš o detektivku, ale plnou napětí a zajímavých nápadů.

Karnager
08.06.2019 4 z 5

Pro mě aspoň o hvězdu lepší než pan mercedes :) bylo fajn odpíchnout se od známého bodu do neznáma. Taky bylo hezké prolínání časů a střídání hrdinů. I když v určitý moment na mě přišla myšlenka, že se ve finále objeví jeden detail a ten pak opravdu přišel :) Prostě "Miserye" :) a na konec si king šikovně otvírá vrátka pro další pokračování..tak už se těším :)

Toomm
13.05.2019 5 z 5

Za mě rozhodně o kus lepší než první kniha. Moc se mi líbilo propletení přiběhů a postav. A Morrisovi jsem i fandil, byl to sympaťák :-)

zpevSusannah
13.05.2019 4 z 5

Sračky jsou hovno a Kingoviny jsou časované bomby, které explodují v ten správný okamžik, tak aby čtenář zavřel knihu s pocitem, že sladká finální třešnička byla sežrána celá i se stopkou!
Druhý díl nezklamal, i když rozjezd byl malinko vleklý a rozpačitý oproti Panu Mercedesovi.
Těším se na poslední kousek z této série, protože čuchám, čuchám velkou jízdu :-).

85098211
17.03.2019 4 z 5

Hned na začátku bych chtěla poznamenat, že je určitě lepší tuto řadu číst ve správném pořadí. Protože v tomto druhém díle je spousta odkazů na knihu Pan Mercedes a i dějově jsou obě knihy dost propojené. Tato kniha je také dobrá, i když se mi zdála lehce slabší než první příběh s Billem Hodgesem. Zhruba do poloviny mi připadala hodně rozvláčná a moc mě nebavila. Naštěstí později se rozjela na plné obrátky a konec je opravdu bombastický, i když zároveň dost drastický, jak tomu u Kinga bývá obvyklé. A já si zase od něj dám na chvíli pauzu ;-).

Anushka1
14.02.2019 4 z 5

První díl Pan Mercedes se mi líbil o chlup víc. Ale to nijak na kvalitě knihy neubírá. Sledujeme akorát jiný příběh, kde láska ke spisovateli a jeho dílu může přivést lidi do krajních situací. Opět se tu setkáváme s ústřední trojicí Bill, Holly a Jerome, kteří musí opět zachraňovat lidské životy. Dále se tu objevuje i mercedesový vrah Brady, který je po setkání s veselým pleskačem mimo, "vypnutý". A nebo není? Předpokládám, že odpověď se dozvím v posledním díle trilogie Konec hlídky. Takže jdeme na to...

opic 12
02.02.2019 4 z 5

Jo a to víte,že sračky jsou hovno ???
Hmm a je to venku.Je taky venku to,že tu máme opět civilního Kinga bez nadpřirozených berliček a to bych moc rád podotknul.Je to o lidech a Stephen o lidech píše a proto ho mají rádi.Nastaví situaci v zápletkách,které nejsou až tak vzdálené od našich životů.
To celé prošpikuje sarkasmem a ironií.Žádný intelektuální filosofování.Protože co ? Protože sračky jsou hovno ! A mý čtenáři mi rozumějí...
No je mi jasný proč je Pan Mercedes jednička.Zahodte předsudky a prdět na to.Poněvadž Právo nálezce je vyprděně důstojný pokračování a výtečně ho v lesčems doplnuje.Bill Hodges se objeví sice až po několika stránkách,ale nevadí.Komplikovanost není nijak závratná v předvídatelnosti.Autor však tahá za špagátky suveréností hodnou mistra a proč ? Proč ? Vždyt to ví už každý a refrén zní...King je prostě King.
Ještě něco na okraj.S názorama je to jako dírka v zadku:má ji každý.Viz Stephen a jeho kniha Právo nálezce.

Polly
06.01.2019 5 z 5

Napínavé jak špagát :D přečetla jsem snad za dva dny a už se nemůžu dočkat třetího dílu ... a jestli se tahle kniha někomu zdá nudná tak nechápu co za akci by ještě víc chtěl ... .

antonin0999
01.01.2019 4 z 5

Komu se líbil "Pan Mercedes", měl by číst dál. Potká se znovu se starým sympaťákem Billem a jeho parťáky. Tváří v tvář šílenci.
A kdopak se nám to probudil v nemocnici? Je jeho hlava doopravdy tak pochroumaná?
Mistr King se začíná někdy trochu opakovat, ale není to lidské? Alespoň si své poznámky nenechává pro sebe jako "pan Rothstein"...