Beznádejná

Beznádejná
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/bmid_beznadejna-182776.jpg 4 2679 2679

Bez naděje / Beznádejná série

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Hopeless , 2013

xSimaix
25.09.2017 4 z 5

Bez Naděje je bezpochyby skvělá kniha. Colleen je autorka, která vás jednoduše přinutí cítit emoce postav, i když nechcete. Její styl psaní a vylíčení emocí je nesmírně obdivuhodný.
Příběh jako takový začíná velice odpočinkově, prvních 100 stran čtete o normálním životě mladé teenagerky, dalších 100 stran čtete o tom, jak některé věci v jejím životě nesedí a snažíte se sami přijít na to, co se Sky stalo. Posledních 170 stran je velice emotivních, překvapivých a krásných. Celý příběh do sebe zapadne jako dokonale přesné puzzle, po význam jména až po spojitosti dvou hlavních hrdinů. Je vážně vidět, jak skvěle měla celý příběh autorka promyšlený. Klobouk dolů. :)
Hvězdičku dolů dávám možná až za přílišnou dokonalost hlavních hrdinů jako páru. Nevadilo mi to až tolik (minimálně, příběh to zaplnil), ale stejně bych ji kvůli tomu hodnotila jako 4,5*. :")
Doporučuji! :)

jani.ruzicko
25.09.2017 5 z 5

Colleen Hoover je Colleen Hoover =) knížka mě vážně bavila... pro mě byly některé věci velkým překvapením, rozuzlení příběhu a tak... a celkově příběh byl velmi emočně nabitý... téma bylo velmi citlivé a vlastně i nepříjemné, bohužel ale né nemožné...=/ Holdera jsem si hned zamilovala, Sky byla velmi silná =) knížka se četla velmi lehce a pěkně =) za mě určitě mohu doporučit =)

Pihatka888
23.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka.Celou mě pohltila a to i když jsem četla podruhé.Ostatně, jako zatím všechny knihy od Colleen H.

brijana
23.09.2017 5 z 5

Doporučuji. Chci se ke knize znovu vrátit :-)

Market = )
14.09.2017 5 z 5

Za mě krása. Nenechte se děsit komentářema - je to místy strašný, ale na to, o jak závažný téma se jedná, to dobře dopadne :-). Strašně se mi líbily charaktery a dialogy, za to pro mě byla jedna, možná dvě * navíc. Knížka se vážně krásně četla a myslím, že nejedna dívka zatoužila po muži jako je Holder, že :-).

lucie2952
14.09.2017 5 z 5

Tahle kniha snad nejde popsat slovy... No, Colleen by to dokázala, protože ona sakra umí psát! Prostě si knihu přečtěte, to uděláte nejlíp, protože já jsem z knihy tak unesena, že nemám slov. Knihy od Colleen Odvrácená tvář lásky a Možná jednou nasadily tak vysokou laťku, že jsme si myslela, že lepší knihy už nebudou. Jak jsem se mýlila! Můžu říct, že tohle je zatím nejlepší kniha od Colleen!

velunka1269
06.09.2017 5 z 5

Knížka je plná překvapení, snadno a rychle se čte. Hned jsem se do Holdera zamilovala a i Sky je perfektní hlavní hrdinka. Knížka utíkala velmi rychle, teď se jdu pustit do Holderovi verze. :-)

jankaander
02.09.2017 5 z 5

Super knížka,druhý díl jsem odložila, netušila jsem že je to to samé psané z pohledu kluka,to mě zatím nebaví,možná později,doporučuji......

MedvidekS
24.08.2017 5 z 5

Skvělý skvělý skvělý :-)

Kachorra
02.08.2017 4 z 5

V případě takového námětu bych upřednostnila, pokud by tam bylo méně romantiky - na můj vkus jí tam bylo až příliš. Ale knížka se četla rychle. Sice jsem ji napoprvé odložila, ale vůbec nelituji, že jsem se k ní vrátila.

Evule114
22.07.2017 5 z 5

Knížka se moc dobře četla, i když ze začátku se mi moc nechtěla číst. Sky mi bylo líto, co se jí stalo, ale hlavně mi bylo líto Less. Jen mě naštvalo, že se otec Sky zastřelil a nešel do vězení, ale to by se těžko dokazovalo. Každopádně děj měl hloubku a moc se mi líbil. Už čtu druhý díl z pohledu Holdera a taky je to zajímavé, myslím, že je jedno, kterou knihou se začne, lepší by byla jako první ta Holderova.

raven2410
21.07.2017 1 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že je ta knížka úžasná. Později jsem se do čtení nutila a vůbec mě nebavila. Podle mě je dobrá pro někoho kdo má rád zmatené love story. Za mě ale ne.

Pamima
13.07.2017 5 z 5

Poprvé jsem tuto knížku četla asi před dvěma roky. Už v té době mě úplně očarovala svým dějem a neotřelou zápletkou. Nedávno mi padla do ruky zas. Dnes tuto knížku dočítám podruhé s tím, že jsem ráda, že příběh Sky, Lesslie a Karen není opravdový. To čím si musely hlavní hrdinky protrpět, by nechtěla žádná dívka ani žena.
Děj knížky se mi četl sám a celou knihu jsem přečetla za tři dny. Vše je psáno čtivě a tak, že si mohu dokonale představit, jak se daná postava cítí. Ke konci, když už jsem knížku dočítala, jsem měla slzy na krajíčku. Mám prostě ráda happyendy.
Moc se těším na další díl tohoto románu s Deanem Holderem.

Mark.
13.07.2017 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že už jsem na takové typy knih stará a bude to klišé a já budu neustála kroutit hlavou. Ovšem za "spadlýma kalhotkama" jsem se buď pořádně začetla a ponořila do děje, nebo se děj opravdu rozjel. Bylo mi z toho až úzko, že jsem ráda, že se to není podle pravdivé příběhu. Ovšem to šťastné shledání! Dokonce se těším, až nechám knihu uležet a přečtu si to z pohledu Deana Holdera.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Moc pěkné. Kniha se četla sama.

katerina2660
10.07.2017 5 z 5

Moc hezká knížka, ve které nechybí od všeho kousek.... opravdu doporučuji, krásné letní čtení!

Adeline44
08.07.2017 4 z 5

Znáte to pravidlo ,,Nesuď knihu podle obalu"? Tady spíš platí ,,Nesuď knihu podle začátku". Vášnivým romantikům vřele doporučuju a těm jako já, co lásku zas tak nemusej nejspíš taky, protože mě zaujala. Bylo to čtivý, dobře psaný, citlivý a promyšlený. Ještě jednou vřele doporučuji.

ankaras
05.07.2017 5 z 5

Moc pěkné, ale na můj vkus z toho autorka dělala až moc velké drama.

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Cte se to samo,tuhle spsovatelku zboznuju

Edona
25.06.2017 3 z 5

Čekala jsem povrchní romanťárnu pro mladé, ale to co jsem dostala, jsem vůbec nečekala. První polovina je vtipná, neotřelá.. v druhé polovině člověk dostane facku a příběh má najednou hluboké mínění. Bylo to velice čtivé, smutné, ale i úsměvné. Určitě doporučuji i starším čtenářům, nezařadila bych to jen do literatury pro mládež.