Beznádejná

Beznádejná
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/bmid_beznadejna-182776.jpg 4 2676 2676

Bez naděje / Beznádejná série

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Hopeless , 2013

georginaa
27.02.2018 5 z 5

Plno dívek a žen nosí v sobě trauma znásilnění, ač o tom nemluví, bojují o svůj život. Někdo to psychicky nezvládne, někdo to zamkne do pandořiny skříňky, někdo to vykřičí nahlas do světa. Je plno způsobů, se kterým se každý vypořádá jinak. A též záleží na okolnostech a lidí kolem sebe. Tak to bylo i u Sky. Nechtěla si nikoho připustit k tělu, zamkla vše do podvědomí a když začala něco cítit k Holderovi, vše se najednou rozevíralo z minulosti, a aby se oprostila z těchto myšlenek, musí odkrýt své nejhlubší tajemství. Moc pěkně ztvárněné.

Abnička
22.02.2018 5 z 5

Tato kniha ve mně vyvolala takové emoce, které nejdou ani popsat.
Je nádherná.
Není to jen obyčejný román.
Tohle je srdcovka...

Příběh Sky je krásný a hrozivý navzájem. Pustit se do takového tématu chtělo odvahu, a ta Colleen určitě nechybí. S nadsázkou, ale i vážností dokázala pojmout tento příběh, který se tak moc vydařil.
Nechyběla romantická zápletka a ta tomu dodala pořádný šmrnc.

Je rozhodnuto. Colleen je moje nejoblíbenější autorka všech dob.
Je to teprve necelý týden co jsem přečetla poslední knihu od Colleen a úplně jsem zapomněla jaké emoce dokáže její kniha vyvolat.

Za mne nemůžu jinak než doporučit!

brendiska
05.02.2018 5 z 5

některý věci byly jasný od začátku (ikdyž hlavní hrdince co nedocházelo) ale jak je to nakonec všechno vypointovaný, to je mazec. Hodně dobrá knížka

ZNellyZ
28.01.2018 5 z 5

Tohle je srdcovka. Úžasný příběh u kterého nechyběly slzy. Nevídané téma a pro mě několik překvapení. Perfektně popsané myšlenky postav a skvělé charaktery.

Leanis
22.01.2018 5 z 5

Sakra, sakra, sakra? Kam Colleen Hoover na tyhle nápady chodí? Zrovna si člověk říká, že už ho svým talentem víc nepřekvapí, přečte si od ní podobné dílo, jako právě Bez naděje, a ještě pár hodin po přečtení zírá do knihy s pusou dokořán. Donutí to se zamyslet. Prosím, věnujte mi ještě minutku:
A teď přímo ke knížce (může obsahovat spoilery) - pustit se do tak závažného tématu s takovým nadhledem a humorem, ale přesto s takovou hloubkou - to opravdu mohlo dopadnout špatně. Ale nedopadlo. Naopak. Téma knihy fakt upozorní na závažnost zneužívání dětí a na jeho celoživotní následky. Tak, že se to každého musí dotknout.
Kniha se v první polovině zabývá romantickou zápletkou, ale v druhé jde opravdu do tuhého. Najednou se mladí hrdinové musí opřít jeden o druhého a naprosto se na sebe spolehnout a už to není jenom o vzájemné přitažlivosti. Je to o lásce, ne o zamilování se. Člověk by netušil, jak velký mezitím může být rozdíl.
Takže, poučení pro mě z této knihy:
1) Příběh, kterým se kniha zabývá, není bohužel tak neobvyklý, jak si může čtenář myslet. A ne vždy to dopadne tak dobře, jak se Sky. Občas to skončí tak, jako s Lesslie. Lidi, koukejte se kolem sebe a všímejte si, kdo brečí, když se nikdo nedívá. Komu při úsměvu nepřejde radost do očí. Kdo se nachází v takové situaci, že se nechce vracet domů.
2) Nesuďte lidi příliš rychle a nedejte na pomluvy. A když už se setkáte s prudkým chováním, jděte do hloubky a zjistěte, co za tím vězí. Třeba jste nenarazili na idiota, ale prostě na někoho, kdo potřebuje pomoct vyhnat strašidlo zpod postele :-).
3) A to je poslední. Autorka se hodně věnuje rozdílu mezi zamilováním a opravdovou láskou. Láska znamená naprosté spolehnutí se na druhého člověka. A na oplátku se vám pak podaří se společně s ním přenést přes chvíle, které by normálně nikdo neunesl.
Díky, Colleen. Díky.

martina5069
16.01.2018 5 z 5

" Voněl mátou a kolou. Nikdy by mě nenapadlo, jak jdou tyhle dvě vůně dohromady, ale šly...."
Krásný příběh dívky Sky a jejího přítele Holdena. Kniha o tom jak jeden člověk dokáže zapomenout na strašnou minulost a druhý pomůže zase si na minulost rozspomenou s tím, že je teď otázkou jestli láska vydrží vše nebo ne. Autorka se zabívá znásilňováním, což je hodně citlivé téma ale bohužel se to děje i ve skutečném životě. Kniha se četla se strašně rychle a rozhiodně se pustím do druhého mdílu ve kterém vypráví příběh Holden :-)

Arwen329
14.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, pokračování si určitě přečtu...

Luca94
10.01.2018 3 z 5

Kdybych nebyla natolik přesvědčená z recenzí, jak je knížka krásná, přestala bych číst už na 50. straně. Začátek se mi zdál příliš zdlouhavý a nezáživný. Ale asi bylo nutné ukázat ten "nudný" život a předvést, jak rychle se může zhroutit celý svět. Věřit celý život jedné verzi a během několika hodin mít život vzhůru nohama a ani nevědět, kdo jsem.
Nakonec jsem byla ráda, že jsem knihu dočetla a přiměla mě i k pár slzám - opravdu jsem brečela.

salča
07.01.2018 5 z 5

Páni!!!
Moje první kniha od Colleen a nemám slov.
Úžasný,citlivý a dokonale promyšlený příběh.
Bylo to tak čtivé-přečteno za jeden den.Sky a Holdera jsem zbožňovala od samého začátku.Nejprve se kniha zdá jako klasická romantika ze školního prostředí,postupně se ale dovídáte věci z minulosti,které vám berou dech.Vše co Sky prožila a jak se s tím
vším musí vypořádat.Skvělá kniha,doporučuji.
Většinou knihu psanou z pohledu druhé osoby nečtu,jelikož s malým doplněním je to prakticky to samé.Ale tady s menším časovým odstupem udělám výjimku a knihu Ztracená naděje/pohled Deana Holdera/si určitě přečtu.

Maggie168
05.01.2018 5 z 5

Jedním slovem WOW, strhující příběh! I když během čtení začnete tušit, co se asi v minulosti stalo, tak nakonec vás samotný děj a konec překvapí! Za mě velký palec nahoru! Kniha se skvěle četla, strhující příběh a zápletka, nakonec s dobrým koncem. Ráda se ke knize zase někdy vrátím.

Mišule_11
08.12.2017 5 z 5

Kniha, která mě nadchla už od prvních chvil..! :) Příběh Sky (Hope) a Deana byl neuvěřitelně propojený, trochu i smutný, ale také s trochou naděje a odpuštění..a hlavně ten konec..? :O Nikdy nikomu nepřát prožít, tím čím si Sky prošla, ale ještě že ho měla po celou dobu u sebe..! :)

barbiegirl
08.12.2017 5 z 5

Nejlepší kniha ze všech! :3

KnihomolkD
01.12.2017 5 z 5

Colleen proč mi to děláš? :D
Opět další povedené dílo,Skye a Deana jsem si totálně zamilovala a hodně čtivé to bylo.Prostě typická Colleen.
Hodnocení:4,97*

Schu
11.11.2017 4 z 5

Napínavý a zajímavý příběh, ačkoliv mě nenadchla tolik, jak jsem očekávala. Ale určíte si přečtu i tu z pohledu Deana.

todilka
31.10.2017 4 z 5

Nečekala jsem od této knihy nic a dostala mnoho. Byl to smutný a dojemný příběh, ale i takové se v životě dějí. Nadchl mě ale styl autorky, kniha se četla úplně sama, nelze se od ní odtrhnout. Trochu váhám nad druhým dílem, resp. stejným příběhem z jiného pohledu...ale zvědavost bude nakonec jako vždy silnější než já :-)
*čtenářská výzva: kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů

xindl007
25.10.2017 5 z 5

Po dlouhé době hodnotím knížku tak vysoko. Běhal mi mráz po zádech , měla jsem slzy v očích, dlouho mě žádné knížka tolik nezasáhla, jako právě tato. Nevím, zda bych knihu četla znovu, je na mě moc emotivní, ale určitě doporučuji!

inuska6280
24.10.2017 4 z 5

Pribeh na jednicku :) ale prvni kniha se mi proste cetla lip :)

Markouš
21.10.2017 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala... Vůbec nechápu, že mi mohla ležet tak dlouho v knihovně a já se k ní dostala až po 3 letech. Ale jsem hrozně ráda, že jsem si ji přečetla, protože to fakt stálo za to. A autorku obdivuji. Nádherně píše. Kdo jste ještě nečetli, určitě neváhejte :)

elisa194
13.10.2017 4 z 5

Tahle spisovatelka to umí. Napětí, překvapení, sice jedna věc byla jasná podle vzpomínek, ale člověk pořád čeká co z toho bude. Jednu hvězdičky ale odebiram za dialogy a chování hlavnich hrdinů..

MarKy95
02.10.2017 5 z 5