Ztracená naděje

Ztracená naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197039/bmid_bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4 1502 288

Bez naděje série

< 2. díl

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Losing Hope , 2013

Terez67
24.05.2017 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jiné hodnocení ale přece jen mě ta knížka zaujala a to co sem se v prvním díle nedozvěděla. Taky se mě líbilo jak to je napsaný z obou pohledů bylo to fajn . Doporučuji si přečíst oba díly sice je to stejnej děj ale je to i tak jiný za me super

Bydzule
21.05.2017 4 z 5

Kniha psaná po prvním dilu je dobře napsána sice je to z pohledu Holdera ale uz to neni tak zajímavé protože vim vše z prvního dílu .

veronika9143
21.03.2017 3 z 5

Stačilo by mi kdyby autorka u prvního dílu udělala bonusovou kapitolu. Kde by uvedla co se dělo rok před tím a potom. Jak jsem se těšila, tak mě to zklamalo. Vadilo mi, že čtu v podstatě totéž, stejné řádky. Jediné co se mi líbilo byl deník, kde si psal se svojí mrtvou sestrou. Netvrdím, že je kniha špatná, ale možná ji číst později ne hned po prvním dílu, potom by to bylo asi lepší. Škoda autorku mám moc ráda a doufám, že další knihy už budou jenom krásné.

Safrika
14.03.2017 3 z 5

První díl byl jako obvykle lepší, ale i tahle část byla zajímavý pohledem z druhé strany :).

Kyta
12.02.2017 5 z 5

Mezi prvním a druhým dílem jsem měla přestávku pouhý den. Po dočtení předchozího dílu jsem často zalétávala myšlenkami k tomuhle silnému a neobyčejnému příběhu, až jsem začínala být zvědavá, jak to bylo s Holderem... Takže jsem se pustila do "Ztracené naděje".
Rozhodně jsem s knihou maximálně spokojená. Holderův pohled na některé události krásně doplňuje už tak úžasný čtenářský zážitek. Také bylo zajímavé porovnávat jeho myšlenky s myšlenkami Sky v určitých situacích, jejich odlišné domněnky, ale zároveň zjistit, proč se Holder v daných chvílích v prvním díle choval tak, jak se choval.
Stejně jako u "Bez naděje" hodnotím i tuto knihu jen pozitivně. I když je to v zásadě totéž co první díl, kniha rozhodně opět nenudí a čte se sama. Čtenář podruhé prožívá ten stejný děj. Při čtení se mi opět vrátily všechny pocity, které jsem cítila u prvního dílu. Ale je pravda, že jsem tu trochu postrádala humor z první knihy, protože takhle je kniha jen smutná a vážná. Líbil se mi její úvod i závěr, zejména proto, že tohle v předchozím díle nebylo. Holderovo občasné vyjadřování pocitů přes dopisy své zesnulé sestře bylo zvláštní, ale v dobrém slova smyslu; určitě to vytvořilo jinou "atmosféru" při čtení. Jeho příběh je stejně emotivní jako ten Skyin, možná ještě emotivnější... Oba si něčím prošli a oba to poznamenalo na celý život.
"Ztracená naděje" podle mě ještě víc vystihuje poselství těchto dvou knih.

Adele02
09.02.2017 3 z 5

Když jsem dočetla Bez naděje, byla jsem z toho docela rozčarovaná. I tak mi ale Holder pil krev natolik, že jsem riskla to zkusit z jeho pohledu. A upřímně? Jsem ráda. Pořád mě neskutečně udivuje, co z něj místy padalo, ale Ztracená naděje dokonale vysvětluje jeho chování v jedničce, kdy se nám přes Sky žádné vysvětlení nedostalo. A autorka ze mě při Lesině dopisu dokonce vyloudila slzičku. Takže hodnocení o trochu lepší než u Bez naděje.

Tery702
21.01.2017

Bylo opravdu úžasné číst tuto knihu z pohledu Holdera. Moc se mi líbila.

kytarka
12.01.2017 3 z 5

Je to dost stejné jako první díl jen z konce je pár věcí co neni v prvním dílu. Stačí si tedy plné přečíst ten první díl. Jinak je to moc pěkně napsaná kniha...

Mukaa
12.01.2017

Snad silnější kniha než Bez naděje. Velice na mě zapůsobila. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi nečekané příběhy a události v ději.

RoseThrone
04.12.2016 4 z 5

Jedna z knih, která Vám rozbije srdce a zase slepí dohromady. I když jeden malý kousíček mého srdce si tahle kniha vzala a já ji ho mile ráda přenechám, protože se za ním budu ráda vracet.

hanča34
25.11.2016 5 z 5

Když čtu ty předchozí komentáře, nemám co dodat. Kniha mě chytila a pustila až na konci. Přestože člověk zná děj i konec je kniha hrozně krásně napsaná a znovu prožíváte ten známý děj. Málokdy mě něco tak oslovilo.

TaLu
09.11.2016 5 z 5

Výrazně lepší než první díl. Hlubší, propracovanější. Svou roli v tom sehrálo jistě také to, že příběh je nám již znám a jen si ho vychutnáváme z pohledu druhé strany. Ten pohled očima druhého na stejnou situaci mám moc ráda. Teď si vybavím jen knihy Ohnivé dvojče a Ledové dvojče, kde jde o totéž. Ovšem tato kniha není ženským románem, jde o zpracování nelehkého tématu, který znovu prožíváme s větší propracovaností a důrazem na detail. Mezi knihami jsem si udělala mírný odstup, tak nedokáži posoudit, zda jsou všechny věty totožné, ale podle mého názoru jsou velmi přesné.
A přesto to není opakování téhož !
Nejsilněji na mne působily úryvky sdělení pro Les, které jí Holder psal, včetně těch velmi krátkých.

Pozor Spoiler:
I když by se nikdy žádná matka neměla dozvědět to, co se Les stalo ( v tom smyslu, že by se nic podobného žádnému dítěti stát nemělo), já byla opravdu šťastná, že v tom byly spolu a že dokonce věděly i o Sky, protože to mi bylo celé dvě knihy nejvíc líto, že se to Les nedozvěděla včas. A ona se to přece jen dozvěděla, což mi udělalo radost, i když to nezměnilo její rozhodnutí.

tereza_krizova
03.11.2016 5 z 5

Poté co jsem dočetla knihu Bez naděje,říkala jsem si že bude těžké aby se jí něco vyrovnalo. Natož stejný děj jen z pohledu jiné osoby z pohledu Deana Holdra. Ztracená naděje mě uchvátila.Knížka skvěle doplňuje její první díl a opět je velmi emotivní. Četla jsem ji jednim dechem a nedokázala jsem se od ní odpoutat. Knížku určitě doporučuju!!

mirkol
20.10.2016 3 z 5

Celkem dobré.

misulka680
02.10.2016 5 z 5

Kniha z pohledu Deana byla také skvělá. Jen mě mrzí, že ten konec byl tak rychlý....

Lexa123
24.07.2016 5 z 5

Neuvěřitelně úžasné. Jinak ta snad ani nelze popsat. krásně doplňuje 1. díl a při čtení si představujete příběh z druhé strany (ze strany Sky) a při tom už i konečně víte, jaká byla pravda ze strany Holdera.

Doomiiniikaa
23.07.2016 5 z 5

Užasná kniha, která vyplnila nejasnosti z prvního dílu !

Mishel218
14.07.2016 5 z 5

Super kniha. Skvěle doplnila první díl a věci v něm, které nebyly úplně jasné. Doporučuji.

cukrovka
13.07.2016 5 z 5

Pro mě byl příběh z pohled Holdera zajímavý. Bylo to takové doplnění prvního dílu. Nejvíc se mi líbilo jeho psaní dopisů mrtvé sestře, kde jsme se dozvěděli jeho pocity.

mišaša16
25.06.2016 4 z 5

I když příběh byl skoro stejný jako prvni díl, i tak stálo za to knihu přečíst :) Je zajímavé dovědět se, jak všechno vnímal on :) A pokud si někdo myslí, že ho v druhém dílu už nic nepřekvapí, tak je to právě naopak. Doporučuji!