Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2652 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

Veritty_Off
24.05.2015 4 z 5

Myslela jsem jak to bude další romantická knížka která má stejný scénář jako všechny ostatní knížky stejnýho žánru. Asi do půlky to tak vypadalo a pak...no nechci tady psát nějaký spoilery ale pak to bylo naprosto nepředvídatelný a krásný takže se nakonec z jednoho romantickýho příběhu stalo dost slušný oddechový čtení.

Andvejka
20.05.2015 5 z 5

Když jsem knihu začala číst říkala jsem si, že to bude další romanťárna s tím, že se hlavní dvojice bude stále rozcházet a vracet se k sobě. Takový klasický, lehce předvídatelný scénář. Nicméně to, v co se kniha "zvrtla" mě natolik vtáhlo, že jsem nebyla schopná přestat číst a téměř jsem knihu přečetla najednou. Oblíbila jsem si Sky i Holdera natolik, až mi chvílemi bylo líto toho, co všechno se v jejich tak krátkém životě odehrálo.

Jak už tu někdo v komentářích zmínil, kniha byla napsaná lidsky. Určitě patří mezi knihy, které doporučuji přečíst.

jitka7
19.05.2015 4 z 5

Hezký příběh. Doporučuji, miloučké a sladké, i když pak i hořkosladké

baraka7
19.05.2015 3 z 5

Pěkná oddechovka, která se dobře čte, postavy vás příliš neiritují a občas dojde i na nějaký ten nečekaný vývoj děje.

eve6145
19.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha :-) Krásně se četla, od první stránky mě bavila. Vše dávalo smysl... Velmi dobře napsaná.

Pedruska01
15.05.2015 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Okamžiky jsem ji měla problém vůbec pustit z rukou. Myslela jsem si, že to bude takový ten typický až klišé příběh. Naivní holka, špatný kluk, nějaký problémek, velká láska a už to pojede. Hrozně jsem se zmýlila.
Prvky klišé se tam lehce objevovaly, ale zbytek byl tak naproto úžasně jiný, hezký, citlivý a krutý, šokující zároveň! Děj byl naprosto skvělý. Za žádných okolností bych si nepředstavila takovou problematiku, kterou autorka nastolila. Ještě jsem se s tím v takovém druhu literatury nesetkala a proto úžasný nápad. Opravdu mě zaujala a oslovila - kniha, autorka, vývoj děje.
Holdera jsem si hrozně zamilovala (škoda jen, že se neužívalo více jeho křestní jmého Dean), už od první chvíle jeho vystupovaní. Ať byl jakej byl, s jakoukoliv pověstí - byl perfektní. :) Kamarád Breckin byl taky hrozně fajnový kluk :D. Rozhodně skvěle podanná forma dialogů.
Dokázala mě rozesmát, rozesmutnět, zamyslet se i slzy vyloudila - tohle už o něčem svědčí.
Nemám k tomu více než, že kniha se mi moc líbila a neváhám jí doporučit! :)

Heyhey
11.05.2015 4 z 5

Velmi se mi líbila myšlenka dvou knih ze dvou pohledů. I forma deníku a dopisů mi připadá jako perfektní volba.

Hache
07.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka

KnižníSen
27.04.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a koupit si ji, mě přesvědčilo ukázkové "vydání" v jednom z časopisů (myslím, že to bylo Bravo :D ) Tato kniha je úžasná, prostě kniha s velkým K. Je strhující a nepředvídatelná. Hrozně se mi na této knize líbí, že je psaná tak, jako by nám- puberťačkám rozuměla, autorka se nebojí použít vulgární slova a je prostě psaná tak ....LIDSKY :) . Tato kniha mě velice překvapila a už mám přečtený i druhý díl Ztracená Naděje. Hlavní hrdinka mě dostala a po přečtení druhého dílu jsem si zamilovala i Deana, obdivuji ho, že se dokázal vypořádat se smrtí své sestry a také jsem více pochopila jeho chování v některých situací.

Recenze zde: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3752885/posting/bez-nad%C4%9Bje-colleen-hoover

Schullerka
26.04.2015 4 z 5

Tahle kniha mě velmi překvapila. Na začátku jsem oceňovala vtipné poznámky a celkově povahu hlavní hrdinky, která tak nějak všechno brala s nadhledem. Upřímně jsem čekala nějakou romantiku a nic víc, ale celkový příběh mě docela dostal. Vůbec nešlo o povrchní romantický příběh, ale přišlo mi, že je to naopak dost promyšlené. :)

Kvůli čemu dávám ''jenom'' čtyři hvězdy je to, že vyrovnávání se Sky se všemi těmi věcmi, které byly v knize, mi přišlo divné. Nechápu, jak by se s tím vším mohl někdo srovnat během pár hodin, nebo dní. To mi přišlo hodně nereálné.

Ale počítám s tím, že i další díl vezmu do ruky a ráda si ho přečtu. :) Rozhodně budu doporučovat dál. :)

little.chemik
17.04.2015 5 z 5

Spisovatelka mě dokonale omámila a vtáhla do děje tak, že jsem vše prožívala jako bych tam byla. Příběh, láska a to vše okolo bylo moc pěkné, hlavní představitelé sympatičtí (jj důlky ve tváři mě dostaly taky). Co se týče míry sladkosti - mě to tak vyhovuje. Život je takový jaký je a já mám prostě někdy chuť si ho pořádně osladit tak proč ne takovým způsobem... (hořčí je pak návrat do reality).

Malíček
12.04.2015 5 z 5

S touto knihou jsem strávila překrásné dva dny. Nehla jsem se od ní na krok. Bez naděje mi dala nový pohled na určité věci. Navíc jsem se naprosto zamiovala do hlavní dvojice. Sky byla milá, sympatická, občas přecitlivělá a výbušná, zatímco Holder má divné jméno, na začátku mi přišel neskutečně divný sám o sobě a potom jsem si dokonce myslela, že je stalker (za tohle se ti Deane omlouvám). Vždycky mi dokázal ale vykouzlit úsměv na tváří, dostal mě do kolen svými textovkami a rozkošnými dolíčky.
Trochu pošahaná kámoška Six (vlastním jménem Seven, haha) mi přišla neskutečně... pohodová. Navíc mi přátelství těchto dvou hrdinek připomnělo mě a mou nejlepší kámošku, což jsem ocenila hlavně na začátku, kdy jsem se do knihy potřebovala pořádně dostat.
Colleen a její Bez naděje tak ode mě získávají plný počet hvězdiček a kdybych mohla, klidně bych ještě jednu navíc přihodila za koníček, který Sky milovala- běhání.

Beerushka
04.04.2015 5 z 5

dobra knizka

barbora5507
31.03.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, nemohla jsem se odtrhnout – přečteno za 24 hodin :D Krásný příběh s nečekanými zvraty. Holdera jsem si zamilovala, ale občas to bylo opravdu až moc...jak to říct... "přicukrované" ? Rozhodně jsem si knihu užila, mohu jen doporučit.

Acinore
30.03.2015 4 z 5

Dala bych i 5*, ale občas to už bylo fakt přehnaný :D slaďárna s tragédií.. Klasika. Styl psaní supr. 85%

Radka_p
18.03.2015 5 z 5

Ďalšia romantická kniha .....no vybočuje z radu iných romantických kníh spôsobom akým je napísaná. Zaujímavé postavy, zaujímavá zápletka a nenormálne ideálny hlavný hrdina. Keďže som človek ženského rodu, trošku viac sa zameriavam na mužské postavy a Colleen ich píše extrémne nereálne....ale ak by existoval niekto ako Holder, prosím si jeho telefónne číslo :)

DariDerek
16.03.2015 5 z 5

recenze: darameganknihy.blogspot.cz nebo tady v podzáložce :)

Karolína18
15.03.2015 4 z 5

Vážně dobře napsaná kniha. Moc jsem se u ní bavila. Příběh mě od začátku strhl a nemohla jsem přestat číst. Akorát posledních tak 70 bylo poměrně zdlouhavých. Jinak stojí za věnovaný čas.

jana1306
14.03.2015 5 z 5

Velmi pěkná knížka, od které je problém se odtrhnout, takže jsem jí s výjimkou 6tihodinového spánku přečetla na jeden zátah ;) Není to jen romantika, má to spád, překvapení a opravdu se čte jedním dechem.

Bee
04.03.2015 5 z 5

Jednou za čas narazím hned za sebou na několik kvalitních knih tohoto žánru, což je opravdová vzácnost. Většinou je to splácaná ptákovina s melodramatickými scénami a psycho postavami, ale tady ne.
Do příběhu se začtete ani nevíte jak. Postavy jsou sympatické a docela jsem jim to i věřila. Má to humor, který mi vyloženě sedl a několikrát jsem se u toho fakt nasmála. Samozřejmě je to příběh opředený záhadou, které čtenář postupně přichází na kloub a to mě prostě baví. Ač jde o klasiku - emocionálně narušená postava + záhadný svalnatec, baví mě to, stejně jako Krásná katastrofa nebo Překroč svůj stín.
Co se zápletky týče, musím říct, že i když jsem tak nějak tušila, kam to směřuje, nakonec mě to překvapilo, takže paráda.
Jediné, co musím vytknout - a myslím, že to je problém většiny dospělých autorek píšících a teenagerech - je vyspělost hlavních postav, což jim ubírá na věrohodnosti. Chápu, že postavy zrovna v téhle knížce toho zažili požehnaně, ale jsem přesvědčená, že v sedmnácti letech by těžko došli k takové citové vyzrálosti nebo k některým dospělým rozhodnutím. Dokonce si nejsem jistá, že by se takhle dokázal rozhodnout třicetiletý člověk. Ale to je tak jediné, co mi tady vadilo a jelikož na to narážím takřka všude, nechávám to být a hodnotím plným počtem.