Betonová blondýna

Betonová blondýna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435938/bmid_betonova-blondyna-mCh-435938.jpg 5 277 65

Před čtyřmi lety zbavil detektiv Harry Bosch město Los Angeles děsivé noční můry. Dobře mířenou ranou z pistole poslal do horoucích pekel Panenkáře, mnohonásobného sadistického vraha, a spolu s ním i vlastní budoucnost, protože porušování procedurálních formalit při policejním zásahu nadřízení ze zásady nepromíjejí. Když je však nalezena další mrtvola s jasným Panenkářovým rukopisem, začne Harry ztrácet půdu pod nohama a vzápětí je obviněn ze zabití nevinného člověka. Přes den čelí u soudu útokům obávané právničky a po večerech vede válku proti vrahovi, který nepřestává podávat důkazy, že žije a je nebezpečný. Za nocí však přichází nejzákeřnější nepřítel – pochybnosti o sobě samém. Pravidelné střídání scén ze soudní síně a z honby za vrahem graduje až do samého konce, kdy na čtenáře čeká nečekané rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Concrete Blonde , 1994

orinka3
02.12.2020 5 z 5

Perfektní! Inteligentní detektivka bez zbytečné brutality a krve. Přesto jde o zohavené ženské oběti a pátrá se po jejich vrahovi. Detektiv Bosch je v pozici obviněného, protože zabil podezřelého. Celý příběh vlastně probíhá v soudní síni, kde mezi sebou bojuje obžaloba s obhajobou. Obhajoba vede boj nerovný, protože kované žalobkyni se rovnat nemůže. Je to všecko o nervy, do toho vyskakují další informace, že může být všechno i jinak. Knihu jsem si opravdu vychutnala až do poslední stránky. Sice jsem pojala určité podezření, ale nic nenasvědčovalo tomu, jak to všecko dopadne.

astra3
11.11.2020 5 z 5

Tento díl se opravdu povedl. Svižný. Jen mi bylo líto Harryho, jak ho propírali u soudu.

JSmerda
16.10.2020 5 z 5

Trochu víc se mi líbí novější příběhy Harryho Bosche (autor už je "vypsanější a nemá tendence šokovat exhibicionistickými sériovými vrahy). Nicméně i tuto knihu považuji za vynikající detektivku.

Crozz
14.09.2020 4 z 5

První knížka od tohoto autora, čtivá, vtáhne do děje, líbilo.

Killingjoke
08.09.2020 5 z 5

I třetí kniha ze série o detektivu Boschovi je skvělou ukázkou řemeslného umu, který ke všemu po celou svou délku ani na okamžik nenudí. Do života Harryho Bosche se vrací čtyři roky uzavřený případ, do nějž je osobně velmi zatažený, jelikož je s ním v souvislosti se zastřelením vraha Panenkáře vedeno soudní stání… Soudní thrillery mě nikdy, až na výjimky nebavilo číst. Takže jsem měl logicky po pár stránkách strach, že tohle bude první Connelly, který mě nebude bavit. Naštěstí je soudní proces (sám o sobě nakonec velmi zajímavě napsaný) prokládán řešením případu dalšího psychopatického vraha, který napodobuje svého předchůdce. Tady je Connelly opravdu precizní. Nevím, jestli jsem se u někoho setkal s tak detailním vykreslením postav, děje a prostředí. Connelly to má opravdu vymyšlené do posledního detailu. Navíc už u toho dílu začínám oceňovat, že jsem se rozhodl sérii číst chronologicky a neunikají mí tak detaily z předchozích knih, které si umím mnohem lépe zařadit, než kdybych četl na přeskáčku. Michael Connelly prostě umí, hází čtenáři útržky, trousí falešné stopy a do posledních stránek jej drží napjatého. Betonová blondýna je další z jeho skvělých detektivek a série s Harrym Boschem v současné době mou nejoblíbenější, česky vycházející detektivní sérií. Těším se na další případ.

1amu
06.09.2020 3 z 5

Po přečtení mám rozpačité pocity. Michael Connelly se snažil, ale proti jeho dřívějším příběhům mě nepřesvědčil. O zklamání nelze hovořit . Polovinu knihy považuji za kvalitní, zejména popis soudního jednání, kde je žalobcem rodina zastřeleného podezřelého Churche.
Za nejlépe napsanou postavu považuji doktora Johna Locke-ho, univerzitního profesora a experta na defektní sexuální chování. Ve své výpovědi svědka-znalce je výtečný, vtipný a na rozdíl od jiných plkajících vědátorů strhne přítomné v soudní síni k zaujatému poslechu a hlubokému tichu k potěšení Jeho Ctihodnosti soudce jménem Keys.
Harry Bosch, obvyklý hlavní postava detektivek M.C. mi vadil svým neustálým "hulením".
Vypadalo to, že když si neví autor rady s tím o čem psát dále, tak mu strčí do úst cigaretu. A těch se čtenář nedopočítá.
Při dočítání knihy jsem si říkal, jak to můj oblíbený autor válí. Přechválil jsem ho. "Furt" naznačuje, že končí, ale ono pořád nic.
V mém případě slabší průměr.

sioux
25.08.2020 4 z 5

Je to prostě kvalitní detektivka/thriller. Dobré hlášky, sympatický ale tak trochu temný hlavní hrdina, znalost policejní problematiky, výborná kombinace s dialogy v soudní síni, přesah do osobního života. Ale není to úplná špička, že bych skoro nedýchal a nedočkavě obracel stránky. Je to taková dobrá poctivá práce, ale ne top kniha

JustWomen
19.08.2020 3 z 5

Nelíbí se mi název, zní tak banálně, nechápu proč se to už nejmenuje Dvanáctá oběť ... ?
Kniha se mi líbila tak do dvou třetin, zajímavý propletený příběh, soud, vztahy, ale pak se to vleklo a opravdu se mi nelíbil konec, kde v podstatě bez důkazů, jen proto, že si to někdo myslel nebo řekl, byl podezřelý skoro každý, kdo se při vyšetřování objevil. Za mě průměr.

AlenaF
02.08.2020 5 z 5

Nevím, jak mám se mám lépe vyjádřit - prostě skvělé!!!!

Lea007
22.07.2020

Teď jsem trochu zmatená. Třetí případ není Dvanáctá oběť? To jsem na to zvědavá :)

Didi15
22.06.2020 5 z 5

A tohle bylo více než dobré. Zatím pro mě nejzajímavější a nejlepší díl, takže se rozhodně vrham na čtyřku.

jprst
28.05.2020 5 z 5

Po trochu volnějším startu se rozjel opět parádní příběh tak, jak to autor umí. K tomu postava sympatického detektiva s jeho klady i zápory a je to opět za pět (hvězd).

mi-380
29.04.2020 5 z 5

Harry Hieronymus Bosch je výrazná postava mezi detektivy. Autor umí přesně popsat prostředí, vztahy a charaktery. Město Andělů, hlavně jeho temnější část, v jeho knihách vystupuje ve srovnatelné roli jako případy nebo samotný Harry. Perfektní je i provázání jednotlivých dílů; zde navazujeme přímo na případ, o kterém je často řeč v obou úvodních částech. Mezi romány o zločinu řadím ty s Boschem k nejpravděpodobnějším a nejzajímavějším, autor musí zázemí vyšetřovatelů, včetně soubojů v soudní síni, perfektně znát.
Vidím na ČSFD, že i seriál se povedl, jdu se po prvním dílu podívat.
90 % (134 hodnocení, průměr 91 %).

Dům volal po nových nátěrech a žaluziích, po vyspravení prasklin ve fasádě a možná i po jiných nájemnících.
Nejvíc ze všeho by mu ale prospěla demolice.

Bylo ještě světlo a Bosch na úseku dvou domovních bloků napočítal čtyři mladé ženy v minimálních topech a nejkratších možných šortkách. Na projíždějící auta mávaly zdviženým palcem jako stopařky. Nedalo se ale přehlédnout, že se chtěly svézt nanejvýš za roh na nejbližší parkoviště, kde se mohly dát do práce.

parxel
20.01.2020 5 z 5

Dvanáctá obět v sobě spojuje boj v soudní síni a probíhající vyšetřování. Obě témata jsou sama o sobě atraktivní, ale jejich kombinace je doslova čtenářskou lahůdkou. Zkrátka třetí Bosch se mi moc líbil. Nejvíc mě pobavila jedna z jeho hlášek v závěru knihy: "Jsem v pohodě. Já tomu říkám nirvána a umění na všechno srát." Tohle by si někteří lidé měli vzít k srdci.

mysce
07.01.2020 5 z 5

Jazzový labužník, detektiv Harry Bosch, je pro mě jednou z nejvěrohodnějších a nejzajímavějších postav současného detektivního thrilleru a každý další Connellyho příběh s Boschem v hlavní roli je prostě požitek!
Případ sadistického masového vraha a nestandardní Boschův postup při zatčení ho dostane k soudu a navíc se ve stejnou dobu objeví další oběť, která je zavražděná stejným způsobem jako ty předchozí. Jak je to možné?
„Když člověk nahlédne do temnoty propasti, současně s tím propast nahlédne do něj.“

VendulaB
04.01.2020 5 z 5

Výborná klasická detektivka - jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla. Nemá žádné slabé místo a je v ní vše - napínavá, zajímavá zápletka, pohled do minulosti hlavního hrdiny, jeho osobní život, překvapivé vyústění, logické vysvětlení. I když předchozí dva díly série byly dobré, tentokrát autor vážně "zaválel".

Icequeen
12.10.2019 4 z 5

Skvelé čítanie. Pasáže zo súdnej siene aj mimo nej sú rovnako pútavé. Harry je správny chlap, priamočiary, odhodlaný, poctivý vo svojej práci a svoj odznak nosí s hrdosťou. Občas sa nechá unášať unáhlenými závermi, ale čo sa mu nepodarí vyriešiť hlavou, doženie nohami. Connelly je výborný remeselník, no musím reklamovať Boschovu priateľku, veľmi nezaujímavá postava a až na jednu výnimku v deji úplne zbytočná. Nečakajte žiadne sarkastické bonmoty alebo šialenú akciu, "len" kvalitnú detektívku.

Hugomil
26.06.2019 5 z 5

Třetí setkání s Harrym opět dopadlo skvěle a hlavně doplnilo informace "naťuknuté" v předchozích dvou dílech. Za mě naprostá spokojenost a otevírám čtvrtý příběh, na který se opět těším...

pavka88
12.05.2019 5 z 5

Autor píše velice čtivě a zajímavě, řadím si ho mezi oblíbené a plánuji si přečíst celou sérii.

harena
26.04.2019 5 z 5

Mezi nejslavnější postavy Michaela Connellyho patří Hieronymus Bosch, losangeleský detektiv, který se už blíží k padesátce. Díky šťastné náhodě se mu podařilo zabít Panenkáře, vraha mnohých žen. Jenže to by nebyl ani HB, aby to tím skončilo. Rodina po vrahovi se s Boschem soudí a navíc začíná být zřejmé, že všechny opravdu nezavraždil Panenkář, ale někdo další, kdo vraždy kopíruje, tzv. Imitátor. Díky skvělému psaní nás Connelly vtáhne do děje a připoutá k soudní lavici a v mezičase HB hledá i druhého vraha. Detektivka se povedla, je skvělá a napínavá , dobře čte a já mám radost, že je v sérii dalších asi 18 dílů.