Betonová blondýna

Betonová blondýna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435938/bmid_betonova-blondyna-mCh-435938.jpg 5 277 65

Před čtyřmi lety zbavil detektiv Harry Bosch město Los Angeles děsivé noční můry. Dobře mířenou ranou z pistole poslal do horoucích pekel Panenkáře, mnohonásobného sadistického vraha, a spolu s ním i vlastní budoucnost, protože porušování procedurálních formalit při policejním zásahu nadřízení ze zásady nepromíjejí. Když je však nalezena další mrtvola s jasným Panenkářovým rukopisem, začne Harry ztrácet půdu pod nohama a vzápětí je obviněn ze zabití nevinného člověka. Přes den čelí u soudu útokům obávané právničky a po večerech vede válku proti vrahovi, který nepřestává podávat důkazy, že žije a je nebezpečný. Za nocí však přichází nejzákeřnější nepřítel – pochybnosti o sobě samém. Pravidelné střídání scén ze soudní síně a z honby za vrahem graduje až do samého konce, kdy na čtenáře čeká nečekané rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Concrete Blonde , 1994

Ramiel
20.04.2019 4 z 5

Harry zabil Panenkáře a vdova chce odškodnění, takže se tentokráte budeme spolu s Harrym účastnit soudního přelíčení. A aby toho nebylo málo, vkrádá se otázka, zda zabil skutečného vraha, nebo jen nevinnou oběť. Aby toho nebylo málo, rozjíždí se další vyšetřování vražd žen... Zajímavé je, že v roli poručíka je vždy s prominutím blbec. Nejprve Pounds, teď Rollenberger. Jako už je Connellyho zvykem, celkem dost popisuje trasu, kterou postavy projíždějí nebo procházejí. Nejprve jsem si říkal, že by mohl ubrat, nebo je kolikrát úplně vynechat. A pak mi došlo, že to je jen kvůli tomu, že neznám L.A., takže si u těch tras nemám co představit. Ale když třeba Vítězslav Jareš popisuje cestování Karla Krola po Praze, nebo František Niedl jízdu Michaela Daberta v okolí Lipna, tak mi to nevadí, protože přesně vím, o jaká místa se jedná, a naopak mi to pomáhá utvářet atmosféru místa. Takže předpokládám, že čtenáři znající reálie L.A. tuto popisnost uvítají.

švícko
03.04.2019

Jako vlastně vždy, skvělé.

VesmirnaOndatra
09.01.2019 2 z 5

Také to klasické, že detektív naháňa vraha, ale ten je vždy o krok pred ním. Ako však strany ubiehajú, náskok sa skracuje a niekde od polovice začína byť jasné, že páchateľovi dochádza dych, dokonca, v jednom momente na strane 238 celkom dole, detektív toho parchanta už-už má, no jemu sa v poslednej chvíli podarí vyšmyknúť a z neprehľadnej zákruty vybieha ako prvý. Detektív zahreší, do konca mu zostáva už len pár strán a on možno premárnil svoju jedinú šancu. Vrah si spokojne odpľuje. Teraz stačí len vydržať. Zmobilizuje posledné sily a sýpajúc vbieha do cieľovej rovinky. Detektív sa drží v tesnom závese za ním, v očiach ho štípe pot, nohy i pľúca vypovedávajú službu, cigarety a zlá životospráva si vyberajú svoju daň, no on sa odmieta vzdať. Keď však ani nie tri odseky pred sebou zbadá obrovský nápis KONIEC, od bezmocnosti sa mu nahrnú do očí slzy. Vie že zlyhal. A vtedy, istý si svojím víťazstvom, vrah neodolá a obzrie sa. Toto malé vyhodenie z tempa sa mu má stať osudným. Detektív neváha, odhodí cigu a chce schmatnúť páchateľa popod krk, keď vtom obaja zarazene zastanú a utierajúc si z tváre pot a sople neveriaco hľadia na obrovský plot twist v podobe pretrhnutej cieľovej pásky, za ktorou ich už odvčera večera netrpezlivo čaká znudená čitateľka.

March
02.12.2018 5 z 5

Po přečtení upoutavky se mi do knížky moc nechtělo, nemám moc ráda čtení o soudních prelicenich. A jsem ráda, že jsem udělala výjimku:) Knížka neměla chybu, zápletka, napětí a HB zase bezkonkurenční. Zatím všechny knihy od autora jsou skvělým čtením u kterych musim obcas i přemýšlet a je skvěle, že jsou jiné než ty severské.

Lmslaver
01.12.2018 5 z 5

Třetí kniha s detektivem Harrym Boschem začíná jako občanskoprávní soudní proces týkající se zastřelení mnohonásobného sadistického vraha zvaného jako Panenkář. První stránky ze soudní síně mě zrovna moc nebrali, ale po předchozích zkušenostech z jiných knih o HB jsem se nenechal odradit právnickými kecy a tohle moje rozhodnutí bylo po zásluze odměněno. Pozvolný rozjezd se po sto stranách textu spustí do bravurní jízdy policejního pátrání až do závěrečného finále. V Dvanácté oběti vidíme druhou stranu mince demokracie a humanizace, kdy se „lidská práva“ brutálního vraha staví nad právem zavražděné oběti.

Babo
23.05.2018 4 z 5

Nejsem milovník detektivek a čtu je jen vyjímečně .
Ani u této jsem nevěděla , jestli odhalím vraha spolu s autorem ,ale asi po sto stránkách se kniha rozjela a začala jsem být zvědavá na rozuzlení .
Tentokrát jsem ji tedy dočetla . Je mi jasné,že při tak vysokém hodnocení na Databázi není potřeba milovníkům detektivek doporučovat ,ale možná těm , kteří dávají přednost jiným žánrům , ano , tak těm dopručuji .

moudivlacek
07.04.2018 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, i když začátek příběhu se mi zdál trošku zdlouhavý, ale jamile se rozjede soud s Harrym, začne i děj nabírat spád.
Každopádně to bylo velice poučné, i když na druhou stranu smutné. Z toho mi vyplývá jediný smutný závěr - je vůbec v našem okolí někdo, komu můžeme věřit na sto procent? Je každý dotyčný opravdu ten, za koho jsme ho měli? Nemá nějakou cizí tvář, kterou neznáme?
I Harry zjistí, že se v některých lidech mýlil. Je to skvělá detektivka.
V sérii rozhodně pokračuji dál.

Demonlover
20.02.2018 5 z 5

Napínavá detektivka. Příběh se odehrává na počátku 90. let minulého století:jen vysílačky, kartotéky a poctivá policejní práce.
Ve srovnání s překombinovanými "Keplerovkami" a "Nesbovkami" mně to přijde jako voda z čisté studánky. Čtení byl opravdu požitek.

lifeoptimist
05.01.2018 3 z 5

dala bych tak 3 a půl*, zase mě to tolik nebavilo jako předchozí díl, ta soudní mašinerie mi nepřišla tak dobrá jako když Harry řeší případy v terénu :-), nicméně nelituji, Connellyho knihy jsou pro mě prozatím sázka na jistotu :-)

Finn69
31.10.2017 4 z 5

Zatím asi nejlepší kousek z této série, dobré, napínavé čtení. Jasně, Steve Carella to není, ale ty čtyři hvězdičky si zaslouží.

konicekbily
11.10.2017 4 z 5

Propletená zápletka vícenásobných vražd se soudním pojednáváním, rozvětveným vyšetřováním a neočekávaným závěrem. Sága o Harrym je dobře napsaná - vyšetřování se prolíná se soudním jednáním a závěr opět přinese překvapení.

ivoiro
29.09.2017 4 z 5

Z mé strany šlo o velice příjemné čtení. Těším se na další díly této série.

Lolila
30.07.2017 5 z 5

Výborná detektívka. Vyšetrovanie vraždy sa strieda so súdnym procesom, čo vôbec neuberá na napätí. A záver úplne prekvapil. Super.

KaiShun
13.05.2017 5 z 5

Vynikajici

minirock
05.05.2017 5 z 5

Zjišťuji, že mám problém s komentováním Connellyho knížek. Chválit ? Doporučovat ? To je nošení dříví do lesa a musel bych to dělat u každé, protože jsou opravdu parádní. Takže nesu pořádnou kupu dřeva do toho našeho čtenářského lesíka a těším se na další případy Harryho Bosche.

Bar16
08.04.2017 4 z 5

Asi jsem se na knihu vrhla ve špatném období, protože jsem Connellyho tak dlouho ještě nečetla. Hlavní zápletka plus chvíle strávené u soudu byly opravdu skvěle vymyšlené a poslední třetinu knihy jsem zvládla za jeden den, nevím, proč mi zbytek knihy trval tak dlouho. I přes to dávám čtyři hvězdy, protože Bosch je tak trochu má srdcovka (je to prostě Harry).

DickBach
18.07.2016 5 z 5

Perfektní. Rychlé, akční, dějové... Velmi dobře čtoucí. Sice jsem vraha odhalila celkem brzy, ale o to více mně zajímalo a napínalo jak k němu pan Connelly "dojde".

Šárka345
22.06.2016 5 z 5

Zdařile a velmi čtivě napsané. Děj má rychlý spád a jednoduchou zápletku, ale to rozuzlení.... :0))

vangog
08.02.2016 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře.Jednoduchý poměrně rychlý děj.V žádném případě mě nezklamala

ŽanKaa
22.11.2015 5 z 5

Wow.Aj napriek tomu,že časť deja sa odohráva v súdnej sieni,kniha je neskutočná.Ostatne ako všetky od MC.