Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Ivanka0070
31.12.2017 5 z 5

Jako hráčku geocachingu mě kniha opravdu zaujala! Čtivá, napínavá, plná promyšlených vražd a neznalosti pachatele :) autorka mě zaujala a ráda sáhnu po jejich dalších dílech

Lucek
28.12.2017 5 z 5

Bezva! Zajímavé, napínavé. Co nabídne 2. kniha o Beatrice? Jdu na to...

petrarka72
25.12.2017 4 z 5

Vrah odhadnut brzy, ale i tak je to prima čtení. A informace o geocachingu pro ty, kdo ho nikdy nezkusili, přínosem a lákadlem.

Michaeles
13.12.2017 4 z 5

Opravdu dokonale promyšlená kniha plná zvratů, ale některé pasáže mi vadili a proto ubírám jednu hvězdu. Nicméně moc mě potěšilo , že autorka má zálibu v geocashingu a samotné lokace z knihy jsou prý nějaká zajímavá místa.

michaela0810
03.12.2017 4 z 5

První setkání v rámci "výzvy 2017". Kniha z počátku nic moc, ale pak se příběh rozjede. Nakonec jsem to přečetla za dva dny :-)

efka.saf
27.11.2017 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a opět naprosto nezapomenutelný zážitek! Autorka mi byla doporučena bratrem, jemuž zářily oči už při zmínce jejího jména, proto jsem tentokrát přistupovala ke knížce s poměrně velkým očekáváním. A světe div se, nejen, že byla má očekávání naplněna, ale ona byla snad dokonce předčena!

Tak kvalitně sestavený detektivní příběh jsem již dlouho nečetla. Autorka nás už na prvních stránkách vtahuje do víru dění, první mrtvola je už v prologu, pak na začátku první kapitoly a příběh se hned naplno rozjíždí a v podstatě vás nenechává vydechnout. Osobně je pro mě geocaching naprosto nezorané pole a ani po přečtení knihy mě to neláká o nic víc, ale to nic nemění na tom, že vše bylo vylíčeno nesmírně zajímavě a poutavě. Pátrání po souřadnicíh mi přišlo velmi originální, ani na chvíli jsem nebojovala s nudou. Trošku jsem se sice ztrácela ve jménech, ale to bude asi můj problém, protože jsem četla opravdu prakticky všude a to často i ve velmi hlučném prostředí, což mi mohlo mírně trhat nitky. Co se týče rozuzlení záplatky.... NO PÁNIIII!!! Bála jsem se, aby rozuzlení nezabilo celý příběh, který byl našlápnutý naprosto skvěle, ale dámy a pánové, vůbec! Vše do sebe skvěle zapadlo, všechny části strouhanky se složily v dokonalý rohlík a před námi se odkryl velmi uvěřitelný, smutný a originální příběh. Osobně jsem zatím nic podobného nečetla, a proto originalitu zápletky velmi oceňuji!

Knihu rozhodně doporučuji nejen těm, kteří se zabývají geocachingem, ale zároveň všem milovníkům krimi. Přijde mi velmi nepravděpodobné, že by mohl být nějaký čtenář zklamán. Za mě opět 100% zážitek!!

dagsvob
05.11.2017 5 z 5

Super čtení, určitě si přečtu i další knížky od autorky.

Drowned
05.11.2017 4 z 5

Taky lovím keše, takže jsem o této knize slyšel už kdysi na geofóru, od kamaráda na geopivku a dokonce jsem jí od švagrové dostal k vánocům :-) Na počátku knihy jsem byl na pochybách, zda jsem udělal dobře, že jsem se do knihy pustil. Byla taková nemastná neslaná. Jsem asi moc zmlsaný super příběhy Billa Hodgese a Holgera Munche. Po pár desítkách stran jsem se ale do knihy dostal a postavy Beatrice a Florina (pro policistu hrozné jméno) se mi dostali pod kůži. Děj nádherně odsýpal a zachvíli jsem byl na konci knihy. Ke konci příběhu jsem tedy čuměl jak se vše rozmotalo, to jsem opravdu nečekal a byl překvapený. Dokonce přemýšlím jestli si nepořídím i další příběhy obou vyšetřovatelů. Ani bych snad nepohrdnul potkat se na nějaké keši s autorkou, vypadá fakt sympaticky :-)

Jolina
04.11.2017 3 z 5

Půjčeno díky čtenářské výzvě...moc se mi líbilo téma - ale čekala jsem, že z toho autorka vytěží víc. Hledání obětí mi potom přišlo zdlouhavé, stále stejné... čekala jsem nějaké překvapení, závěr rychlý. Kažopádně ještě po nějaké knize této autorky někdy sáhnu...

smatralka008
01.11.2017 5 z 5

Kniha mi byla doporučena kamarádem, který mi ji i půjčil. Byla super. Mám ráda detektivky a tak jsem ji přečetla jedním dechem. Konec byl teda nic moc ale jinak kniha super.

stumpy
26.10.2017 3 z 5

Moc mě to nebavilo

ondras666
23.10.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Možná jsem čekal trochu jiný konec a trochu lepší zápletku. Z knihy jsem měl pocit, že autorka se rozhodla dělat reklamu geocatchingu, což v doslova vysvětlila. To mi možná trochu vadilo.

toni-az
20.10.2017 3 z 5

Tak pro mě jako geokačera povinnost. Zpočátku dost nedospělý styl a pocit, že jde spíš o červenou knihovnu než detektivku mě skoro donutil knihu odložit. To by ovšem byla škoda, protože kolem půlky se to příjemně rozjelo a pak už se kniha četla skoro sama. Závěrečná katarze byla zajímavá, i když zde vidím velkou inspiraci seriálem Most (Bron).

Škoda jen několika věcí - zápletka byla trochu překombinovaná, vadil mi překlad, asi by stálo za to, kdyby požádali o korektury nějakého "kačera". Výrazy jako "kešer" nebo "dóza" se v české komunitě fakt nepoužívají.

veskr
08.10.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Přečteno za dva dny a určitě zůstává v mé knihovně. Příběh má spád, napětí, prostě perfektní detektivka.

luckomar
07.10.2017 4 z 5

Jde o klasickou zajímavou detektivku. Není tolik žhavá jako jina například severska díla ale zabaví.

Standa24
04.10.2017 5 z 5

Originální pátrání po vrahovi inspirované geocachingem. Velmi čtivé a napínavé od začátku až do konce.

iška
29.09.2017 4 z 5

Geocaching je pro mne neznámá veličina, ale musí to být velmi zajímavá záležitost. Matematika propojená s turistikou - bezvadné. Všem jejím provozovatelům přeji, aby se nikdy nepotkali s takovým zlem jako postavy knihy. Navíc otázka viny a trestu. Mně se to četlo velmi dobře.

Dzovicek
29.09.2017 4 z 5

Detektivky sice nejsou můj šálek kávy, ale knihu jsem dostal darem, protože GC občas provozuju, a tak mi bylo líto ji nepřečíst. Nelituju. Přečetl jsem ji rychle, Poznanski má čtivý styl, což jsem poznal u Erebosu (který byl skvělý) a ačkoliv mě průběh vyšetřování v podstatě nebavil, vše vynahradilo konečné rozuzlení. Vše pěkně dopodrobna vysvětleno - tak to mám rád :-) a hlavně celý dějový zvrat byl super. Dobrý počin a pokud máte rádi GC a detektivky, tohle musíte číst :-)

hana2111
28.09.2017 5 z 5

Geocaching? Moje zábava posledních let, proto jsem tuhle knížku nemohla nechat být. :)
Zápletka zajímavá, děj běžel rychle, přehledně. Rozhodně doporučuji si přečíst a přemýšlím, proč taková Dívka ve vlaku má označení Bestselleru a tahle knížka ne, protože zápletka i nápad u téhle knížky je podle mého zajímavější.

Martiiiik
28.09.2017 5 z 5

Jako vášnivý čtenář severské detektivky jsem byla zvědavá, co naleznu při pohledu na jih. Musím uznat, že tato kniha v porovnání se severskými autory není ani o kousíček horší.. Autorka je velmi rovnocenným partnerem. Velmi mě zaujala podstata příběhu, ačkoliv místy byla až moc brutální, v důsledku čehož by se měli méně otrlí čtenáři připravit na drobné náznaky nevolnosti. Vše je vylíčeno velmi barvitě a do podrobností, s okouzlující přírodou a vcítěním se do bolesti a utrpení.. Pět hvězd zasloužených :-)