Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1196 1196

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

beruska
09.09.2017 5 z 5

Naprostá pecka !!! Nejlepší kniha, jakou jsem za posledního půl roku četla !! Napětí, které graduje, četla jsem dlouho do noci a knihu nemohla odložit !! Doporučuji všemi deseti :-) ....

mautina7
28.08.2017 5 z 5

Výborná detektivka, na kterou jsem narazila při plnění Čtenářské výzvy. Má spád a zajímavě spojuje geocaching se sériovým vrahem. Závěr je možná až moc přepínán, ale stejně jsem napnutá byla :) Rozhodně doporučuji si přečíst.

Martina1805
14.07.2017 5 z 5

Nemohla jsem knihu odložit z ruky, velice čtivá a napínavá do poslední stránky. Doporučuji

Alex.rrr
14.07.2017 5 z 5

Příjemná oddychová detektivka. Rychlý spád, žádné protahování ani přetechnizování. Líbilo se mi, že policie zde pracuje méně předimenzovaně jako v jiných detektivkách. Nápad s geocachingem se mi hrozně líbil a proto jsem si knihu i vybrala, protože sama jsem kačerka :). Určitě doporučuji přečíst.

katka9574
12.07.2017 4 z 5

Jako vášnivá "kačerka" i čtenářka detektivek jsem se na tuto knihu moc těšila. Četla se výborně, ale něco mi tam k těm pěti hvězdám chybělo, nebo přebývalo? ;)

Veronika33
22.06.2017 5 z 5

Veľmi dobre a pútavo napísaná kniha. Dej plynul bez hluchých miest. Už sa teším na ďalšie knihy od autorky. Odporúčam!!!

Dixinka
18.06.2017

Geocaching je skvělá hra a napsat o ni takovou to knihu mě ani ve snu nenapadlo. Dost dobrý. Celý děj byl napínavý. A i když téměř nečtu e-knihy, tuhle jsem celkem rychle zhltla. Děkuji Evičko, za darování této knihy.

Privda
14.06.2017 5 z 5

Tato kniha je fakt super, moc dobře se čte. Příběh je zajímavý a člověka nutí číst dál a dál. Po přečtení této knihy mám dokonce chuť vyzkoušet geocaching, jen tedy s jiným obsahem kešek :). Moc pěkné čtení. :)

sun.from.ibiza
14.06.2017 4 z 5

TFTH !

lachtan77
14.06.2017 4 z 5

To jsem si chtěl ten geocaching taky vyzkoušet. Už nějak nemám zájem :-) Super příběh i zápletka.

Layss
26.05.2017 3 z 5

Kniha s námětem geocachingu? No to se prostě musí prozkoumat. Sama hledám kešky už několik let a tak mě přirozeně zajímalo, jak bude tato záležitost prezentována v literatuře. Prvky geocachingu byly dobře vysvětlené a zápletka byla napínavá. Ale bohužel si nemyslím, že bych se ke knize v horizontu několik let vrátila. Zkusím i další knihy od autorky a doufám, že na mě budou mít o něco lepší účinek.

yvett239
21.05.2017 5 z 5

Výborná detektivka. Začala jsem ji číst z legrace a ze zvědavosti s kamarádkami v rámci našeho projektu o geocachingu. To jsou nejlepší diskuze bavit se o tom, kam se už která dočetla a jak si myslíme, že to bude pokračovat. Téma geocachingu je ojedinělé a originální, geocaching mě baví. Mám moc ráda Beatrici a jsem zvědavá, jak se bude její osobní příběh vyvíjet dál v dalších knihách série. Chystám se od autorky číst dál, má super nápady i styl. Doporučuji, jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. :)

JustWomen
10.05.2017 5 z 5

Krásná obálka a fakt dobré čtení. Originální téma geocachingu, překvapivý a perfektně dotažený závěr. Ursulo Poznanski, rozšířila jsi mi obzory - TFTE.

Schullerka
07.05.2017 5 z 5

Ursula Poznanski prostě psát umí a všechny její v češtině vydané knihy jsou úžasné. Pět nebylo výjimkou. Čtivé a hlavně s překvapujícím rozuzlením jako u všech jejích ostatních knih.

Nejsem zrovna sečtělá v detektivkách, ale i tak podle mě není vrah někdo, koho uhodne čtenář v půlce knihy. Téma geocachingu bylo super, a i když v knize byly někdy trochu gore scény, tak se objevovaly i místa, kde se člověk mohl pobavit. Vtipná a zajímavá hrdinka, kolega, newbie i patolog. Prostě skvělá vyšetřovací parta a já už se nemůžu dočkat, až si o nich přečtu další díl. :)

NikaMirka
26.04.2017

Knihu jsem nedočetla. Nevím proč, ale něco mi na ni úplně nesedělo. Možná jsem ji také nečetla ve správnou dobu. Zatím ji odkládám na neurčito :), a nehodnotím, protože pro většinu lidí tady byla dobrou volbou. Nerada bych kazila průměr.

mazlak
22.04.2017 4 z 5

Když jsem tuto knihu poprvé spatřil u své dcery, okamžitě mne zaujal symbol geocachingu na obalu. A přes to, že detektivní žánr nepatří mezi mé oblíbené, rozhodl jsem se tuto knihu přečíst. Hned na začátku mne kniha zaujala. Hra geocaching je zde také velice pěkně uvedena a moc jsem se touto knihou bavil. Pachatel byl do poslední chvíle velice nejasný a tak i napětí přetrvávalo do poslední chvíle. Dalším dílem sice pokračovat nebudu, ale tuto knihu si určitě přečtu ještě jednou. Pěkné čtení.

petjanca
17.04.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem přišla na chuť detektivce Beatrice a stejně tak než jsem se zorientovala v používaných pojmech z oblasti geocachingu. Ale s každou další vraždou jsme byla víc a víc fascinovaná a zvědavá, kdo je vlastně pachatel. Závěr mě velmi překvapil. Nicméně byl velmi dobře vysvětlen. Nezůstaly tak žádné nezodpovězené otázky.

15Kate
17.04.2017 5 z 5

Za mě výborná kniha. Je napsána tak, že Vás děj pohltí a chcete se naráz dozvědět, kam to všechno míří. A závěrečné rozklíčování perfektně doladí mezery, které občas mohou v průběhu vyšetřování zůstat.

Poppík
08.04.2017 4 z 5

Geocaching je pro spoustu lidí (včetně mě) velkým koníčkem. Přečíst si thriller s tématem spojeným jsem považoval za osobní nutnost. Příběh se četl poměrně rychle, má příjemné popisy a děj se ideálně rychle posouvá kupředu. S postavami se čtenář sžije velice rychle a rozuzlení i odhalený systém je vcelku originální. Trošku mě osobně mrzelo, což neberu ani trochu jako výtku - přeci jen knihu čtou i čtenáři geocachingu neznalí, že seznamování s touto aktivitou působí pro lidi znalé až trošku zábavně - možná by chtělo popisovat pravidla tak, že by více smazal rozdíl mezi geocacherem a neznalým mudlou. Každopádně je velice zajímavé se při čtení koukat do googlemaps a podle souřadnic shlížet místa, kde se děj odehrává, včetně popisovaných keší na geocachingovém portálu. Je to příjemná detektivka, která mi mírně skočila do severské nálady Kepleru, Nesbou a Larssonu...

Hell_Rihova
06.04.2017 4 z 5

Obálka knihy je skvělá, námět je taky výborný. Nevím proč, ale takhle kniha se mi líbila méně než jiné detektivky, ale ne zase tak málo, abych jí dala méně než 4 hvězdičky, protože si je zaslouží už jen kvůli propracovanosti a precizními popisu vražd a vyšetřování. Určitě si přečtu i druhý díl.