Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1196 1196

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

michalka S.
06.04.2017 4 z 5

Detektivky a thilery msm rada ,proto se mi tato kniha cetla dobre ale musela jsem si davat pauzu ve čtení protoze i na me to bylo hodne brutální.

Seiers
01.04.2017 5 z 5

Poutavá a napínavá detektivka, která s přehledem strčí do kapsy mnohé severské autory. Atmosféru umocňuje neotřelé prostředí GC i svižný styl vyprávění. Určitě sáhnu i po další knize.

Sheemas
22.03.2017 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka na motivy světoznámé ,,hry" geocachingu, hledání pokladů se prolíná celou knihou, i když v tomto případě se nejedná o poklady, ale o hledání obětí a především pak vraha. Autorka měla tento příběh velmi dobře vymyšlený, rozehraný a nakonec jej i velmi kvalitně dovedla do konce. Těším se na další její knihy, ať už se stejnou hlavní postavou či úplně jinou.

HaHa11
18.03.2017 2 z 5

O geocachingu jsem se díky této knize dozvěděla hodně zajímavého, ale moc dobrý pocit jsem po jejím přečtení neměla. Oceňuji detektivní linii, dobře vykreslenou psychologii postav, pátrání svým způsobem strhující a rozuzlení pro mě nečekané ...Nicméně autorka překročila moji osobní míru tolerance morbidnosti, zvrácenosti a krutosti. Další její knihu asi nedám ...

HCh
09.03.2017 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četl a zároveň první detektivka, u které jsem správně tipnul pachatele ještě před koncem. Jako aktivní hřáč geocachingu jsem ocenil nápad, jakým způsobem byl do děje zakomponován. Rovněž ústřední dvojce detektivů (pardon detektiva a detektivky), byla podle mě napsána dobře. A při čtení jsem byl vtažen do děje od začátku do konce. Za mě hodnocení 5.

miluvilem
03.03.2017 5 z 5

Já tedy do tohoto žánru zase až tak moc nefušuji, ale tato kniha mě opravdu bavila. Prostě nápad s geocachingem byl skvělý. Kniha se četla jedním dechem, napětí mě drželo až do jejího samého konce a navíc, po velmi dlouhé době, jsem až do posledních chvil nevěděla, kdo je vrahem. Takže zaslouženě pět hvězdiček.

JosefW
01.03.2017 4 z 5

Mno, o této knížce jsem se prvně dozvěděl už před dlouhou dobou, ale pořád se k ní ne a ne dostat. Až teď. Knize hodně pomáhá právě její odkaz na GC, však jakožto aktivní hledač jsem se v jistých chvílích sktečně velmi pobavil. Pět za pět rozhodně není, avšak na čtyři beze všeho. Líbilo se. :-)

oli.rock
01.03.2017 4 z 5

Z prvních stran jsem byla vcelku na rozpacích, protože jsem teď rozmlsaná Adlerem Olsenem, ale dala jsem knize šanci a po pár dalších stranách už mě dokázala vtáhnout. Děj napínavý, zajímavý a člověk chce samozřejmě rychle rychle vědět, co bude dál :)
Obdivuhodní lidé, kteří dokáží vymyslet a propracovat takové zápletky, které čtenáře zaujmou a drží jeho pozornost do poslední strany :)

Lanisa1966
16.02.2017 5 z 5

Kniha má neobyčejný spád hned na začátku a vůbec netušíte až do samého konce, kdo je vrahem. Šikovně vymyšlená a zajímavá zápletka, která vám současně ukazuje nové turistické pojetí geocachingu. Avšak přiznám se, že bych jako takový turista skutečně v keškách nechtěla nalézt uši, nos a podobné věci :). Dávám za pět hvězdiček, protože jsem dlouho nečetla nic napínavějšího. Moc doporučuji.

Elsa14
16.02.2017 5 z 5

Kamarádka Pět četla a byla z ní nadšená. Tak jsem se rozhodla, že si knihu také koupím a nelituji toho. Pět teď patří k mým nejoblíbenějším detektivkám. Do poslední chvíle jsem si nemohla být jistá, kdo je viník a konec mne velmi překvapil. Také jsem si velmi oblíbila Beatrice s Florinem, velmi se k sobě hodili. Zanedlouho začnu číst Slepé ptáky a doufám, že budu opět nadšená.

papajapa
09.02.2017 5 z 5

Při půjčení knihy jsem si myslela, že mě asi moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Děj mě vtáhl a už nepustil. Perfektní téma, i když osobně jsem vytušila, kdo bude vrahem.

martinkaLLL
04.02.2017 5 z 5

Parádní a spojení s realitou z toho dělá, ještě lepší požitek.

RadimWiniarski
02.02.2017 5 z 5

Velmi čtivé. Očekával jsem klasickou pátračku, avšak k mému překvapení jsem dostal velmi příjemnou, místy i poněkud brutální parádičku, která se čte skoro sama. Postavy jsou vám vesměs sympatické..i když? Hlavní hrdinka je zde vykreslena jako parádní maminečka, která si děti udělala nejspíš jen tak na parádu, což místy trošinku vadilo - ubírá to hlavní postavě poněkud sympatie. V celkovém hodnocení jsem však velmi mile překvapen, takže určitě doporučuji!

Tereyciiik
16.01.2017 4 z 5

Parádní a napínavé čtení. Četlo se to snadno a rychle, těším se na další čtivo. Závěr se velice povedl a občas i zamrazil..

qydko
13.01.2017 5 z 5

Už dlouho si na tuto knihu brousím zuby a teď konečně přišla na řadu. Od stejné autorky jsem četla Saeculum a moc se mi líbil její styl. Ani tentokrát mě nezklamala. Jedna z těch knih, které jsem dočítala v noci v posteli, abych zjistila, jak to dopadne.

SarahRoyalAss
11.01.2017 3 z 5

Nejdřve jsem se opravdu nemohla začíst a měla velký problém se ke knize dokopat... Ale jsem ráda, že jsem knihu dočetla :) Když se překousne prvních 100 stran, tak je to pecka :)) Konec mi doslova převapil a dojal.

Daenerys.Tar
07.01.2017 3 z 5

Kniha mi přišla celkem napínavá a četla se dobře. Myslím že se bude líbit hlavně lidem, kteří mají rádi geocaching. Sama jsem se tam o geocachingu dozvěděla nové poznatky.

Ivusa007
05.01.2017 3 z 5

už bylo asi vše řečeno, geocaching super nápad, zápletka taky ....ale nezklamalo vás to zatažení vyšetřující policistky do zločinu ? Mně už to přijde tak strašně omleté ......sms zprávy ok, ale to vysvobození na poslední chvíli tam bylo prostě navíc. Jdu na Slepé ptáky :-)

Fondis
04.01.2017 4 z 5

Jako kacerovi se mi to četlo dobře. Moc dobře. Zajimave téma, zápletka a kvalitní závěr. Kniha mě moc potěšila. Urcite vyzkouším i jine od autorky. Dal bych tři z pěti. Takových kriminalek je spousta a lepších. Ale použít geocaching jako hlavni téma....super. Multina s 320ti stranami. Takže čtyři si zaslouží. Tftb

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Napínavá detektivka se zajímavou zápletkou. Jsem zvědavá na další díl :-)