Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Olous1
21.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od autorky a četla se velice pěkně. Hned od začátku jsem se začetla...mělo to spád...za mě můžu doporučit.

Mayami
14.04.2018 5 z 5

Kniha ma chytila od začiatku, neboli v nej žiadne prázdne a nudné miesta a je písaná sviežim štýlom, stále sa niečo deje. Beatrice som si od začiatku obľúbila, ale aj jej kolegu Florina, s ktorým majú pekný (zatiaľ) pracovný vzťah. Dokonca som vždy dostala chuť na kávu, keď zapli vo svojej kancelárii kávovar. Kto je za tými nechutnými plastovými schránkami mi docvaklo až potom ako to došlo Beatrici, ale presne tak to má v dobrej detektívke byť, a aj keď bol už vrah známy, ešte stále bolo čo objasňovať čitateľovi. Rada siahnem aj po ďalších knihách zo série Beatrice Kasparyovej.

Lenka40
07.04.2018 4 z 5

Opět báječná kniha od Ursuly .Zajímavý námět z prostředí geocachingu. O mrtvolky taky není nouze a kdo je vrah mi došlo jen o malou chvilku než vyšetřovatelce :D . Takže knihu doporučuji =)

Danilla
02.04.2018 5 z 5

Má první kniha od Ursuly Poznanski a rozhodne ne poslední. Líbí se mi autorčin styl psaní a napínavý děj až do konce knihy.

Veve721
20.03.2018 4 z 5

První díl série o Beatrici Kasparyové rozhodně nebyl žádný propadák. Skvělé moderní téma zapracované do krimi zápletky je originálním uchopením žánru a dokáže zaujmout mnohé čtenáře. Navíc z celé knížky vyzařuje autorčin upřímný zájem o hledání "kešek", což je sympatické a příběh je díky tomu zase o něco čtivější.

Proč jsem tedy srazila knížce jednu hvězdičku? Problémem není samotný geocaching, s tím si autorka poradila na výbornou. (Získala si mě hlavně využitím noční keše.) Jde však o ten zbytek příběhu - o ty vycpávky, které už tolik zajímavé nejsou. Místy jsem se kapku nudila, hlavní hrdinka byla občas pěkně otravná, jindy mě přiváděl k šílenství laxní přístup vyšetřovatelů, kteří mají na vše času dost a po vyluštění souřadnic jdou klidně spát, místo toho aby běželi místo činu. Možná jsem už trošku zdegenerovaná koukáním má Kriminálku Miami a New York, ale když vyšetřuju vraždu a získám novou stopu, tak přece nepůjdu v klidu spinkat, no ne? :D

drobja
18.03.2018 5 z 5

Kniha má velmi poutavý děj, mohu ji jen doporučit. Jsem moc rád, že v knize je stále napínavý příběh. Je to taková kriminálka / dobrodružná. Geocaching je zkrátka hra, která píše jen dobré příběhy.

prestiggio
10.03.2018 5 z 5

Dej plynul svizne, stale som bola v napati. Dokonca aj keď som nečítala, premýšlala som kto za tým stojí. Musím priznať že som mala záblesk a podozrievala som aj tuto osobu, ale prišlo mi to nepravdepodobné.

evilunicorn
01.03.2018 4 z 5

Nápad s geocachingem mi přišel opravdu originální,stejně jako rozuzlení celého příběhu.Oceňuji svižné tempo,celkově gradující děj a sympatické "no hero"postavy vyšetřovatelů.

Vik40
01.03.2018 5 z 5

Velmi hezky psané, čtivé.

PetK
22.02.2018 4 z 5

Čtivá, svižná detektivka, které v podstatě nelze nic vytknout, akorát se obávám, že za pár týdnů či měsíců zkrátka nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. I když to je možná spíš způsobenou mou osobní kvantitou než kvalitou. :-) V dalších dílech by mohl být zajímavý osobní vývoj hlavní hrdinky. Myslím, že další díl neodmítnu.

Lisa123
18.02.2018 5 z 5

Tuto knihu mohu zařadit mezi ty nejlepší, které jsem kdy četla. Příběh je od začátku napínavý, text se čte velmi dobře (přečteno ani ne za 2 dny). Vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, hned jsem si oblíbila je i prostředí kolem nich. Autorka dokáže vše tak dobře popsat, že jsem si připadala, jako bych na všech místech v knize byla taky. Líbilo se mi, že vraha (ownera), podle mého názoru, nešlo hned odhalit (asi až po 280 stránce), takže konec byl pro mě překvapením. Knihu bych ohodnotila minimálně 10 hvězdičkami a už se těším, až si přečtu některé z dalších autorčiných děl. Určitě doporučuji :)

I´ll send an SMS to the world
I´ll send an SMS to the world
Message in a bottle.

JointlieKat94
16.02.2018 5 z 5

Teda v geocachingu jsem už zběhlá, a tak když jsem našla knihu o něm, bylo snad 100% jisté, že si přečtu ještě tuhle knihu. :) kriminálky, nebo spíš detektivky nečtu, ani moc nesleduju tedy.. ale tohle! Jsem maximálně nadšená, knihu jsem zhltla za den. Naprosto mě to vtáhlo do děje. Snažila jsem se taky pátrat.. :D no skvělá kniha, vážně! Určitě přečtu i zbytek. :)

Devilly
11.02.2018 5 z 5

Nejsem vášnivý čtenář detektivek a thrillerů, ale tohle... Musím poděkovat češtinářce že jsme museli povinně v kroužku číst Saeculum, jinak bych nikdy knihy od Ursuly Poznanski do ruky nevzala... A teď když jsem si přečetla Pět jsem si na 100% jistá že neskončím jen u těchto dvou.
Opravdu je to velice čtivá, napínavá a místy trochu i děsivá kniha, ale jak se jednou začtete už nemůžete přestat! Už se těším až se začtu - respektive 'zažeru' - do pokračovaní Beatrice Kasparyové. TFTR (Thanks for the read)!

carodejka_s.r.o
09.02.2018 3 z 5

Jako aktivní "kačerce" mi byla kniha již několikrát předhazována s tím, že přečíst ji je pro mě takřka povinnost. Kniha má zcela jistě své silné stránky a nelze ji upřít originalita. Zasazení děje do skutečných reálií spojených s geocachingem je skutečně něco, s čím se člověk nesetkává v knihách dnes a denně. Zároveň rozplétání celého příběhu mě velice bavilo a oslovilo. Za slabší stránku knížky považuji hlavní hrdinku. Ta žena mě absolutně nijak nezaujala a vlastně mi přišla i dost nereálná. O dalších postavách se člověk bohužel nic moc nedozví. Svým způsobem pro mě bylo zklamání i samotné vyvrcholení díla a odkrytí vraha. Nějak mi to všechno k němu nesedělo.
Celkově je knížka ale velice slušná a četby rozhodně nelituju.

Gaeberys
04.02.2018 3 z 5

4/5 knihy celkem nuda, klasický krimi příběh za max.3* ... Poslední pětinou a finálním rozuzlením, které mi přišlo celkem originální, a tématem geocachingu tedy lepší 3* ... Každopádně hlavní hrdinka si mě nějak nezískala ..

Jablotro
02.02.2018 4 z 5

Tak co k tomu napsat? Knížka má velmi dobré hodnocení, takže jsem měla asi moc vysoké očekávání, které se nepovedlo zcela naplnit. Nápad dobrý, mám ráda detektivky s hádankami stylu Sběratel kostí atd., ale chvílemi se mi knížka zdála poněkud nudná. Sem tam se to jaksi zaseklo na ničem a dlouhou trvalo než se to posunulo dál. Ke konci už to mělo trochu rychlejší spád, tak se četlo líp. Konec dobrý, zajímavé a celkem nečekané rozuzlení, já na něj přišla až téměř před koncem :-)

HankaHail
28.01.2018 3 z 5

Pro mě jako milovnici geocachingu to bylo skoro povinnosti si to přečíst. Dokonce mi tuto knihu a několik lidí doporučovalo. Avšak dočkala jsem se akorát zklamání. Líbilo se mi zapojení geocachingu do příběhu, bylo to velmi originální. Ale něco tomu chybělo.
Dál v sérii pokračovat nebudu. Ani jedna z postav pro mě nebyla natolik sympatická a zajímavá, abych četla i zbytek.

malkina11
14.01.2018 5 z 5

Tato kniha si právem zaslouží hodnocení, které nese ve svém názvu. Od stage 5 jsem četla dál se zatajeným dechem. Detektivní zápletka s geocachingem mi přišla naprosto geniální i v napojení na událost, kterou prožila sama vyšetřovatelka. Od této chvíle se začnu více zajímat o rakouské autory a o U. Poznanski obzvlášť !!!

intelektuálka
11.01.2018 4 z 5

Pět aktérů v boji o život - téma geocachingu je pro mne nové a zajímavé.
Ale další knihy této autorky mne více zaujaly.

miri.f
10.01.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Začátek sice nebyl tak poutavý, nicméně velmi brzy jsem byla vtažena do děje a to nejen proto, že pro mne samotnou je geocaching velkou vášní. Jak jsem zjistila, líbí se mi i detektivní příběhy, které jsem doposud nikterak nevyhledávala. Příběh byl skvěle napsaný a vůbec mi nevadilo, že jsem velice brzy prokoukla, kdo se za záhadným "ownerem" skrývá. Už se velice těším, až ochutnám další příběhy z dílničky této autorky a začtu se do nových případů Beatrice a Florina.