Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

sarka.farka
28.10.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala jako darek,takze jsem netusila, co cekat. Zacatek knihy byl hodne zajimavy a cekala jsem, jak pribeh Rebeky a Karoliny dopadne... Jenze pak to najednou bylo o jinych a jinych jmenech a uprimne uz jsem se v ton ztracela a musela jsem si pripominat, kdo je kdo, hlavne jmena muzskych postav se mi uz motala a taky preskakovani v case v jednotlivych kapitolach - zda je to pritomnost nebo zase uz minulost dane postavy. Nejvic me zklamal konec - otevreny a zadne "dohry" tech pribehu predtim... Jsem zvedava, jaky bude film podle teto predlohy.

Antonie123
24.10.2020

No neco tak prisernyho! Jak muze nekdo neco takoveho cist,davat ji za knihy penize?? Co je to za lidi? Tahle spisovatelka,ze ma tolik ctenaru? Vzdyt je to ta nejpodradnejsi literatura. Nechapu. Hrozne,hrozne. Trestikova,Hartl a podobne... Jeste se nestydi ukazovat v televizi,za takova dila. Dekadence.

pajkahej
23.10.2020 3 z 5

No teda, jsem překvapená, že se mi to líbilo! To prší moře byl brak jak vyšitý. Tohle mělo šťávu a nápad, ach, jen ten konec...

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Tohle je asi jediná kniha, která mě od autorky bavila..

Iva B.
19.10.2020 3 z 5

K Babovkam jsem přistupovala spíše skepticky, protože první knížku od autorky, jsem ani nedocetla.. nicméně Bábovky byly fajn, líbily se mi, ale není to nic z čeho bych si sedla na zadek.

Vlavejs
18.10.2020 2 z 5

Zajímavé příběhy, které působí, jako že jsou přerušené uprostřed. Velké zklamání, že kniha vlastně nekončí.

Patricie235
18.10.2020 3 z 5

Kniha byla zajímavá tím, jak se příběhy navzájem prolínaly a přesto, že každá kapitola byla pokaždé o někom jiném, se příběh vyvíjel. Jinak asi nebyla nijak zvlášť ohromující. Neurazí. Nenadchne.

ferdada
16.10.2020 3 z 5

Kniha o běžných životech, tak, jak se osudy navzájem prolínají. Ať už trapně, nechutně, nahodile nebo cíleně. Jak konání jedince zasahuje ostatním do jejich příběhů.

Knihobolka
16.10.2020 4 z 5

Třeštíkovou jako člověka dvakrát nemusím, ale píše hezky.

Bábovky jsem četla již podruhé a opět musím konstatovat, že bych uvítala méně příběhů, ale více rozepsané.

Jediné, co mi na tomto vydání vadilo, příliš mnoho chyb, jak pravopisných, tak faktických.
Hold psát provázané příběhy, není žádná pr...

Popko
13.10.2020 3 z 5

Pozitivně hodnotím, že se kniha četla dobře, děj se rychle posouval, ale otevřený konec mě bohužel zklamal. Film jsem zatím neviděla.

kikizubik
10.10.2020 2 z 5

Neměla jsem tušení o čem je kniha úplně...Tušila jsem, že se bude jednat o milenky a manželky a měla jsem za to, že to bude odlechčené čtení. S tím čtení na odreagová jsem se trefila těsně vedle...Kniha měla dost smutný podtón. Na knize bylo dobré jen to, že rychle ubíhala a fakt, že osudy všech 12-ti žen byly propleté. Nicméně mi tam chybělo zakončení na konci pro všechny jejich osudy...

Anyzz
09.10.2020 4 z 5

České autory většinou nevyhledávám, proto jsem čtení bábovek dlouho odkládala. Ale když jsem se doslechla, že se chystá filmové zpracování, nebylo na co víc čekat. První knížka, potom film, ne jinak. Knížku jsem nakonec přečetla během pár večerů a než jsem se dostala na konec, byla jsem mile překvapena. Říká se, že uvnitř každého velkého příběhu je spousta těch malých. Tady to platilo dvojnásob. Věřím, že každý čtenář si v knize našel to své. Trochu zklamáním pro mě byl samotný konec, kdy jsem čekala nějaké zakončení jednotlivých příběhů, ale toho se mi nedostalo. Nevadí, vynahradilo to filmové zpracování.

i.stefany
07.10.2020 3 z 5

Asi se nebudu komentářem lišit od ostatních. Se smíšenými pocity jsem ke knize přistupovala a se stejnými pocity ji zavírám. Dvanáct hlavních postav a neméně dramatických propletených osudů, v podobě silných společenských témat, která v konečném výsledku vyznívají velmi smutně až depresivně. Je toho tady na jednu knížku až moc. Méně, je někdy více.

ses3
06.10.2020 3 z 5

V práci se kvůli filmu strhla diskuze k této knize, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. Kniha je velmi čtivá, ale upřímně se mi zdá, že to, jak moc jsou osudy propletené, je neuvěřitelné a vlastně až směšné. Za mě příjemné oddechové čtení, které bych doporučila, ale znovu ji číst nemusím.

Erummeldë
06.10.2020 4 z 5

Nedávno jsem viděla trailer na film Bábovky, velmi mě zaujal a tak jsem sáhla po knižní předloze. První kapitola mě nadchla, líbil se mi uvolněný styl vyprávění a po druhé kapitole i směr děje. Jenomže jak kapitoly přibývaly, postav bylo čím dál tím více a celé propojení mezi všemi postavami bylo až neuvěřitelné a zmatené.

2mig1
05.10.2020 1 z 5

Je smutné, jaký podprůměr se může stát bestsellerem. Přehled všemožných klišé snad Třeštíková okoukala v telenovelách (její obraz zlé šéfky ve mně vyvolával salvy smíchu), postavy už snad plošší být ani nemůžou. Od třetí kapitoly jsem začal ztrácet v tomhle vynuceném propletenci přehled a letmo načrtnuté osudy aktérů mě absolutně nezajímaly. Jedinou povedenou scénou bylo setkání manželky a milenky a ověřující telefonát. P.S. : Radko, je to Spongebob. Žádný dítě mu neříká Houba, proboha. Spongebob!

VéjaTarabová
04.10.2020 4 z 5

Když jsem poprvé na přebalu knihy viděla, že se zde má objevit dvanáct různých žen, tak jsem se upřímně trochu vyděsila. Tuto knihu jsem si zvolila jako oddechovku a najednou zjistím, že si budu muset zapamatovat více než dvanáct jmen ( jelikož samozřejmě spoustu z nich má manžely a děti), ale nakonec to dopadlo dobře. Nevím, jestli mám dobrou paměť nebo je ta knížka prostě dobře napsaná, nicméně jsem neměla problém rozpomenout se kdo je kdo. Bavilo mě, jak do sebe postupně všechno zapadávalo jako puzzle dílky, které nakonec vytvořily celý obrázek. Zároveň to mělo i lehkou detektivní linku, čímž si u mě zasloužilo jedno malé bezvýznamné plus. Kniha mi určitě i něco předala, jen nedokážu přesně říct co. Bylo příjemné přečíst si zase něco z té naší české tvorby, tím pádem se v příběhu více orientovat. Nápad zmínit v každé kapitole slovo bábovka byl skvělý, jen by se dal lépe využít/zpracovat. Toto je první, ale rozhodné ne poslední kniha, kterou jsem od Třeštíkové četla. Vyhovuje mi její odlehčený styl psaní. Můžu si u toho krásně odpočinout a mám to přečtené během chvilky. Obdivuji, že každá postava z knihy je naprosto odlišná. Trochu mě mrzí ten otevřený konec, ale asi to tak prostě mělo skončit.

,, Cítím se divně, trochu zmateně, jako vězeň, kterého proti jeho vůli vyvedli po letech ven před bránu a on netuší, co si počít. Kam jít, co dělat se vším tím volným časem.

+ různorodost postav
+ proplétající se osudy
+ lehký styl psaní
+ nápad se slovem bábovka
+ lehká detektivní linka
+ nečekané zvraty po celý příběh
- moc jmen
- nic prostě ,,wau"

DámaMáma
04.10.2020 4 z 5

Asi nejlepší kniha Radky Třeštíkové, kterou jsem doposud četla. Kniha plná humoru, životních zkušeností, jisté nadsázky a určitého smíření. Kniha o životě s životem v knize!
Doporučuji a těším se na film...

Tess23
03.10.2020 1 z 5

Příjemné čtení, nicméně mi kniha přišla tak říkajíc "nemastná, neslaná". Velké množství postav, různě zamotané situace, avšak bez jasného konce. Asi jsem čekala víc.

Kobzíci
03.10.2020 2 z 5

Knížka je celkem čtivě napsaná, ale působila na mě hodně smutným dojmem. Jedná se o příběhy žen, které jsou vždy alespoň minimáně propojené, občas mi trvalo než jsem se zorientovala kdo s kým. Co mi však hodně chybělo byl nějaký konec. Moc nechápu, jak mohla tato kniha patřit mezi bestsellery.