Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5705 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Rudolf14
27.12.2020 2 z 5

O životě... některé osudy dost smutné.

Máša33
21.12.2020 3 z 5

Jednotlivé příběhy jsou fajn, vtipné, ale úplně jsem se v těch jménech ztratila ????

ivzu77
20.12.2020 4 z 5

Moje první kniha od této české autorky, do které jsme se chtěla pustit dříve, než se bude moci shlédnout natočený film. Čtivé, jednoduše psané, musela jsme se zamyslet nad propleteností lidských osudů. Pořád jsem čekala, že se to nakonec ještě více proplete, ale každý osud má své naplnění.

kotatkoz
18.12.2020 4 z 5

Za mě asi nejlepší autorky knížka, ale nutno podotknout, že to bude spíš tím, že ostatní se mi příliš nelíbily, než že by tato byla nějak výjimečně skvělá. Příběhy 12 žen jsou místy zajímavé, místy značně nereálné, obzvlášť to propojení mezi nimi - ale na druhou stranu, je to kniha, tak proč ne a vlastně asi i to tomu dává něco na jedinečnosti. Hodil by se i nějaký přehled kdo je kdo a kdo ke komu jak patří, protože jinak se do půlky musí zaučeně každý v těch vazbách ztratit :) Ve výsledku jsem ráda, že jsem dala knížce šanci a už se teším na film.

ywettal
15.12.2020 5 z 5

Má oblíbená kniha. Ráda se k ní vracím.

Martina1725
14.12.2020 4 z 5

Zajímavý námět a zajímavě zpracováno ale jaksi zvláštní konec...

Lukeronka
07.12.2020 4 z 5

Bylo to nečekaně dobré, takové oddechové, každá kapitola je o osudu jedné ženy, jejižch životy jsou úžasně propletené a zamotané, vždycky jsem i musela v hlavě přeříkat kdo je kdo a nejradši bych si nakreslila nějakou mapku k tomu :D Poslouchala jsem jako audioknihu v autě a perfektně načtené, každá postava měla jiného interpreta. Otevřené osudy lidí mě udržely v takovém napětí jako - sakra, co bylo pak??? První knížka autorky a překvapila.

Fiddis
03.12.2020 4 z 5

Zkraje jsem se trochu ztrácela v těch skocích do různých časových období, později už to bylo ale v pohodě. Líbilo se mi a zároveň mě trochu "štvalo", jak propojené to celé bylo. Vždy jsem se ale těšila, až budu mít zase chvíli čas se začíst, takže líbila :-)

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

AUDIOKNIHA
Dvanáct navzájem se prolínajících příběhů, vyprávěných z pohledu dvanácti žen.

Každý příběh je bravurně načten jinou interpretkou a troufám si říct, že Bábovky jsou jeden z audio klenotů posledních pár let.

Dlouho jsem se autorce vyhýbala. Myslela jsem, že je to takový Viewegh v sukních. Hloupé vtipy, příběhy bez hlubšího smyslu a ploché postavy. Ani nevím, kde to vzniklo. Nejspíš kvůli všudy přítomné reklamě, která na mě nepůsobí vůbec dobře a spíše mě odrazuje. Přijde mi, že to tak má většina knihomolů a že tyto obří kampaně cílí především na příležitostné ne/čtenáře.

Nevím, jestli bych hodnotila stejně vysoko, kdybych knihu četla ve fyzické podobě, ale audio mě bavilo víc než dost.

IG: @hanybooks

Sobtulda
30.11.2020 5 z 5

Me se kniha libila. Musela jsem u toho premyslet. Jen ty otevrene konce, ufff. Ja to chci vedet, jak to dopadlo :)

Dejnau
24.11.2020 1 z 5

Vždy jsem si kladla otázku..
,,První knihu anebo film...?”

Chatrč jsem první četla a poté viděla. Kniha průměr, film super.
Takže jsem chtěla zkusit opak..

Film zařazují mezi své oblíbené a kouknu znovu (někdy).. Vše jasné a srozumitelné, bez psaní nějakých taháků kdo je kdo.. Což nemůžu o knize říct, protože se člověk musí soustředit minimálně na 100%, aby pochopil kdo, co a hlavně kdy.. Myslela jsem si, že horší knihu než Sex ve městě už nenajdu, ale stalo se tak.. Za mě slabotka a upřímně i ztráta času (dne)..
Hvězdu dávám za námět k filmovému zpracovávání a pár úsměvných vět..

RyxiraAmyGinger
22.11.2020 odpad!

(SPOILER) Radka Třeštíková si myslí, že píše jako James Joyce. I Prometheus by si však radši nechal klovat játra každý den, než aby byl nucen číst Bábovky. Přikládám malou ukázku jako varování.

Radka Třeštíková je dobrá spisovatelka a nebo taky ne, ale když si vzpomenu na babiččin svetr, tak mi chutnal její koláč, musím umýt schody, chlapi jsou svině, a stejně její knížky stojí za hovno.

mirka0586
12.11.2020 5 z 5

Pro mě zajímavá, musela jsem se na čtení velmi soustředit, abych pochopila děj. Moc hezky napsaná...

VeruHoráková
10.11.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila ale nenadchla. Když je více příběhu dohromady, tak od žádného se ve výsledku nedá čekat nic velkého. Příběhy byly hezky promyšlené ale všechny hlavní hrdinky mi přišli (jak se říká) na stejné brdo.

6889
09.11.2020 4 z 5

Moje prvotina od Třeštíkové a myslím, že jsem neudělala chybu. Doporučila bych pozorně číst a třeba si dělat i poznámky. Velice mě bavilo prolínání se dějových linek a rozuzlení spousty problémů.

denuliiina
06.11.2020 2 z 5

Tohle teda ne! Naprosto překombinovaný a nereálný děj. V postavách už jsem se začínala ztrácet a toužila jsem jen ať už je konec. Méně je někdy více. Tohle se moc nepovedlo.

klaritkaa
01.11.2020 4 z 5

Kniha příběhů několika žen, jejichž životy jsou propletené. Příjemné čtení na odreagování.

Restitua
30.10.2020 3 z 5

Četlo se to hezky, to nemůžu říct. Postavy jsou pěkně popsané, úplně je vidím před sebou a s některými se ztotožňuju. Co kapitola, to nová postava, která se vždy propojí s předchozí a následující, až jsem z toho měla opravdu zmatek who is who a kdo ke komu patří? Celkové pojetí je zajímavé, napínavé ale zbytečně složité. Ale dočetla jsem to do konce a těšila jsem se kam mě děj zase zavane...Dala bych 5 hvězdiček ale musela jsem si 2 nechat za ten stres, který jsem prožívala s každou novou kapitolou :-)

Daenerys
29.10.2020 5 z 5

Přečteno podruhé a opět líbilo. Jen si říkám, jestli je v názvu zvoleno to pravé pečivo... je to takový propletenec, že vánočky by skoro sedly víc :-). A konec té mé vánočky mi někdo sprostě sežral! Ten mi přišel krapet nadrsno ufiknutej, ještě jsem otáčela stránku v očekávání další kapitoly a tam zrada: obsah. Celkově to byl dobroučkej knižní dezert, je fuk, zda bábovka či kobliha, já si pochutnala.

kape97
28.10.2020 3 z 5

Kniha byl ze začátku hodně zajímavá, těšila jsem se jak příběh dopadne, jenže najednou začaly přibývat další a další postavy, příběhy se začaly zamotávat a já se v tom začala ztrácet. Také to, jak se střídá minulost a současnost a člověk neví kde vlastně je... nápad a kniha výborná, jen kdyby alespoň příběhy jednotlivých postav byly psány trochu chronologicky. Musím tedy říct, že snad poprvé jsem nadšená mnohem víc z filmu než z knihy.