Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5706 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

hana6145
02.10.2020 5 z 5

Kniha byla čtivá a bavila mě. Jen ten konec byl špatný.

temna.vila
01.10.2020 odpad!

Bábovky mě osobně vůbec neoslovily a jedná se o jednu z mála knih, u kterých lituji, že jsem jim věnovala svůj čas. Autorka použila snad nejčastější motivy české prózy, postavy na mě působily neuvěřitelně ploše a nesympaticky, dějová výstavba byla velmi předvídatelná. Za sebe knihu opravdu nemůžu doporučit.

crazyslunicko
30.09.2020 4 z 5

Nápad dobrý. Konec strašný. Nejvíc se mi líbil příběh Rebecky a Karolíny. Zbytek byl takovej dopočtu a ke konci až nezajímavý - třeba Alena, Magda, dobrovolná babička. Zatím je to první kniha od této české autorky a už chápu, že ji někdo miluje a někdo nenávidí.. Ocenila bych víc příběhu u prvních dvou, třech hlavních postav. S těmi penězi to bylo taky trochu zamotané, ale natolik. Nikola mi byla děsně nesympatické, ale bohužel i takové "děti" jsem poznala, tak chápu její chování, kterým na sebe snaží upoutat pozornost.

EvaApple
29.09.2020 1 z 5

Autorka mi není sympatická, ale dala jsem jí šanci, i tu promrhala. Slaboduché a tak nějak o ničem. V našem malém českém rybníku si ale cílovou skupinu najde a už i za to by měla být ráda.

Lunitka
27.09.2020 4 z 5

I přesto, že jsem se někdy ztrácela v postavách a propletených osudech, kniha mě bavila. Libil se mi styl psani, takovy nenáročný. Několikrát jsem se i nahlas zasmála. Takže svůj účel jako oddychovka určitě splnila.

1predseda
26.09.2020 3 z 5

Asi jsem čekal víc. Ale v zásadě čtivé , oddychovka.

Dada214
23.09.2020 1 z 5

Knihu jsem si koupila na dovolenou.přečetla a odložila.
Asi jsem čekala víc

Burnettka
22.09.2020

Mně teda přišla knížka celkem o ničem. Nevím jeslti jsem jí nepochopila, nebo jsem asi náročnej čtenář (což si nemyslím), ale příběh nějaké ženy na pár stránek a pak další příběh a další.. nevím no ..myslím, že tohle by mohl defakto napsat každý.. :) asi jako oddychovka dobrý, ale nějaký čtenářský požitek sem z toho tedy neměla. Na to jak je kniha propagována, tak teda zklamání :(

TereVy
19.09.2020 5 z 5

Super oddechovka

V_Klarka
19.09.2020 4 z 5

Mozna je to tim, ze jsem nemela zadna ocekavani, ale kniha me nadchla. Mam rada propletene osudy, takze tady jsem si prisla na sve. Zasmala jsem se, jako oddychovku muzu doporucit :)

RadkaV.
13.09.2020 5 z 5

Radku Třeštíkovou jsem neznala (dokud netančila ve Stardance) a nečetla, dokud jsem si nepůjčila Bábovky v naší malé obecní knihovně. A úplně upřímně? Jsem nadšená!

První stránku knížky jsem si musela přečíst asi dvakrát, abych si zvykla na styl. Ale to, co se na začátku zdálo jako překážka - nekonečná souvětí, nebo spíše soubor jednoduchých vět, úvah, výkřiků a hesel, oddělených jen středníky, se mi nakonec tak dostalo pod kůži, že už jsem stránky jen "vdechovala". Touha odlišit se od ostatních spisovatelů, potřeba přinést něco nového, pokus přiblížit literaturu i mladé generaci v dnešní zkartkovité době zpráv na messengeru... Ať už byl účel jakýkoli, splnil svůj smysl. Rozhodně to nebyla moje poslední knížka a Radka Třeštíková mě začala bavit.

medulinka
12.09.2020 2 z 5

Četla se dobře, zajímavé bylo i propleteni životních osudů několika žen, ale upřímně tato kniha me nenadchla. Jednou jsem si ji přečetla a stačilo, ani ve me nic moc nezanechala. Konec byl pro me takový zvlastni, useknuty a to nemam moc ráda. Celkove spis zklamani.

EliškaHavlová
08.09.2020 2 z 5

Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním. S Radkou Třeštíkovou jsem neměla dosud žádné zkušenosti, ale recenze a velká reklama knížky mě přinutila si ji přečíst. Rozhodně hodnotím pozitivně nápad více postav, ale bylo jich až přehnaně moc. Musela jsem se často vracet, abych si udělala pořádek ve jménech a neztratila se tak v ději a souvislostech.

Booksaddict
06.09.2020 4 z 5

Bábovky určitě hodnotím líp než Veselí. Propojit hlavní hrdinky do jednoho příběhu je skvělý nápad, ale možná bych jich zvolila míň, ke konci knížky už jsem se ve všech těch jménech ztrácela. S knížkou Veselí má přece jen něco společného- nefunkční vztahy dcer s matkami, úmrtí na rakovinu, a hlavně spousta milenců a milenek. Já vám nevím, musí všichni prodávaní čeští autoři psát jen o nevěře? To už čtenáře nezajímají "obyčejné" funkční vztahy?

bara-z5649
31.08.2020 4 z 5

Asi je to moje chyba, ale moc jsem nepochopila konec????, ale úplně jsem byla v šoku, jak je to dokonale promyšlené a všechny ženy jsou tak moc propojeny... neskutečný

JojaMaja
31.08.2020 4 z 5

S touto knihou jsem strávila příjemný víkend. Nenáročné čtení pro odpočinek.

Nelička
27.08.2020 5 z 5

Mně se knížka moc líbila. Bavila mě vlastně obyčejnost všech příběhů. Trochu jsem se obávala těch avizovaných 12ti postav, ale v každém příběhu se objevily vlastně skoro všechny. JEDINÉ, co bych ale vyloženě vytkla byla velká neuzavřenost jednotlivých příběhů. Čtenáři, domysli si....

Každopádně jinak fakt čtivé příběhy, které se běžně odehrávají kolem nás.....

Arkagas
27.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Tento román pro ženy, který válcoval žebříčky prodejnosti a všechny ženy, které z něj byly nadšené a doporučovaly ho mě nakonec přesvědčily k přečtení. Sice až 4 roky od vydání, ale lepší později než nikdy ne? No, v tomto případě bohužel lepší nikdy. Dlouho se mi do ruky nedostala tak klišoidní kniha, která by obsáhla všechno, co se mi absolutně příčí. Snad jediným kladem téhle knihy je za mě vyprávění v 1.osobě každé "hrdinky", což je vlastně ale ve skutečnosti ženská troska, která neustále čeká na to, že se život zlepší sám od sebe, když bude sedět doma na židli a nic nedělat.
Už první příběh zhrzené těhotné milenky, která ví, že její drahý je ženatý a rozvádět se rozhodně nebude. Jeho manželka o tom ví samozřejmě taky a taky je těhotná.. Bože, jako tohle má ženy rozbrečet? Tady mě s prominutím každý příběh tak moc naštval, protože to je vážně jen sepsaná typická česká telenovela na papíře.
Čtu ráda české autory, Veselí si ale asi jen tak nepřečtu a Foukneš do pěny je prý skvělá, kdy konečně Třeštíková vyšla ze své zóny. No nevím, z téhle knihy rozhodně nadšená nejsem.
S Třeštíkovou kamarádky nejspíš nebudeme.
Bohužel.

Nina291
25.08.2020 3 z 5

Knížka se čte dobře, ale na můj vkus je to dost překombinované. Ale jako oddechovka dobrý

Kačí81
21.08.2020 5 z 5