Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5707 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Alisce
21.08.2020 4 z 5

Musím přiznat, že jsem poměrně skeptická ke knihám, které vídám všude kolem mě. Bábovky mezi tyto ,,mainstream" knihy patří, i když už je nevídám tak často, četlo je opravdu hodně lidí. Rozhodně si tu pozornost zaslouží. Nevím, zda jsem četla stejnou knihu jako ti, co tu píší, že je kniha příjemně oddychová, protože mně osobně přišla spíše smutná. Jsou to příběhy ze života, které autorka skvěle propojila. Bohužel mě zklamal konec, přišlo mi, že poslední kapitola byla celkově slabší a kniha by si zasloužila nějaké rozvinutější závěr.

Kniha se mi líbila, dokonce mě nadchlo to, že bude filmové zpracování. Jsem na něj zvědavá, tak uvidíme v září 2020 (snad), jestli to bude stát za to. Trailer vypadá slibně.

lucifess
21.08.2020 4 z 5

Už dlouho jsem si chtěla knihu přečíst a na dovolené se mi dostala do ruky. Začátek perfektní, strhující, čtivý. Postupem knihy nadšení lehce opadávalo. Čekala jsem nějaké ve finále větší propojení nebo závěr. Končilo to pro mě moc neurčitě a otevřeně, "uprostřed věty". I tak ale hodnotím velmi kladně a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího.

LaCoccinelle
20.08.2020 4 z 5

Taková oddychovka, co se dobře čte. Každá kapitola o jiném člověku, ale vše se prolíná dohromady. Přišlo mi to takové nedokončené.

Surikata369
18.08.2020 3 z 5

No kniha to rozhodně není špatná, když je chuť číst o nějakých osudech, tak je ta pravá, protože těch osudů v knížce je ažaž. Mně ě to tedy nevadilo, neměla jsem problém se v postavách vyznat. Jediné, co můžu vytknout, tak že úplně asi nepobírám styl psaní autorky. Dobře, ty její dlouhé věty a souvětí bych ještě chápala, jen se mi to ne vždy hodilo ke každé té postavě. Protože to pak vypadalo, že mají všechny podobně sarkastické uvažování a to třeba k postavě Milušky ne úplně korespondovalo. Nejvíc hodící se věta k této knize podle mě je- NĚKDY MÉNĚ JE VÍCE. Ale někdy si ji určitě jako oddychovku přečtu znovu ráda.

marie3541
15.08.2020 1 z 5

Na knizku jsem se těšila. Je to má první kniha od této autorky. A byla jsem upřímně trochu zklamaná. Kniha se četla dobře, ale asi v půlce už mne to přestávalo bavit. Nějak jsem se ztrácela v postavách, i když se jednotlivé postavy prolínají celou knihou. A jak tu někteří píši závěr žádný. Čtenář si může jen domyslet... Jsem velmi zvědavá jaké bude filmové zpracování.

Adlinkaa
13.08.2020 5 z 5

Tuhle knihu hodnotím jako nejlepší od této autorky. Přečetla jsem od ní už všechny a tahle stoprocentně vede. Nepůsobí na mě tak, jako všechny ostatní: depresivně a psycho. Čtivo jako stvořené na relaxování, přesně ten typ knihy, nad kterou nemusíte přemýšlet. Dvanáct krátkých příběhů a osudů, které se navzájem proplétají. Skvělý nápad, který je navíc ještě čtivě napsaný.

kamibe
11.08.2020 5 z 5

Jméno autorky znám, ale nic jsem zatím od ní nečetla, až tohle, a to vlastně jen proto, že ležela na stolečku u kamarádky, která ji má rozečtenou, ale nevzala si ji s sebou na výjezd a umožnila mi tak její přečtení.
Styl psaní mi vyhovuje, celé se mi to čte rychle, což oceňuji, protože jinak bych na propojení postav zapomínala a musela se vracet (stejně jsem i tak občas musela) a připomínat si je nebo si vytvořit seznam jejich souvislostí a návazností.
Dobře zvládnutá místy značně obhroublá mluva tomu dodává grády. Zvláště příběh Lindy je skoro na povinnou četbu pro mladé holky, jenže bez propojení s předchozími to samozřejmě nebude ono.
Bavilo mě ono napojování jednotlivých postav a očekávala jsem, jak se nakonec spojí, jak to vyvrcholí a zda tam bude aspoň nějaký, třeba minimální náznak když už ne radostnosti, tak aspoň mírné příjemnosti. Popisované životní příběhy tu nejsou radostné a padá z nich na čtenáře dojem, jako by takové snad ani žádné existovat nemohly! Až ten poslední, třebaže také dost smutný, skýtá naději na pohádkové zakončení, které se však na posledních řádcích stejně nekoná. No, možná ano, ale to by bylo možná jedině v nějakém zbytečném pokračování.
Také však, na rozdíl od několika předchozích komentářů, musím podotknout, že mně osobně tu žádný závěr nechyběl. Beru to jako dvanáct osudů, z rozhodnutí autorky zajímavě propletených, je to dvanáct životů, a kdybych počítala i muže, kteří tam vystupovali, tak ještě víc, jenže tam byly i různé děti... A jaký závěr bychom měli očekávat od života než ten s Miluškou? Spíš to celé od paní Třeštíkové beru jako tak trochu nastavené zrcadlo, abychom se my čtenáři podívali, co z toho se nám nelíbí, a hledali to také u sebe.
Je to sice celé patrně myšleno jako něco jen pro ženy, ale podle mého by mužům prospělo, kdyby si takový román přečetli i oni – bylo by jim jasnější, jak přemýšlíme, co nám vrtá hlavou, čím nás mohou potěšit nebo naopak.
A úplně nakonec by mě ještě bavilo rozklíčovat a přiřadit k jednotlivým příběhům oněch dvanáct znaků z obálky knihy. U některých mi to bylo jasné, ale některé ne. No, nakonec je to asi jedno. Ony by se možná našly všechny znaky v každém příběhu.

klara.franta
11.08.2020 4 z 5

Tohle je hodně čtivá kniha. Celou dobu mě fascinovalo propojení všech příběhů. Očekávala jsem nějaký zvratný konec, ale ten se nekonal, proto strhávám jednu hvězdu.

MikyMrky
07.08.2020 2 z 5

Knížku jsem si pořídila, možná kvůli přebalu, ani nevím, až poté jsem nějak zaregistrovala paní Třeštíkovou, tedy jsem knihu založila hluboko do knihovny. Teď jsem si řekla, že je čas na nějakou oddechovku a neměla bych odsoudit dílo jen podle vystupování autora. Vcelku mě propletenec životů bavil, četlo se to samo a když jste se začetli a zorientovali v postavách... pak přišlo velké ALE. Závěr - žádný. Kniha prostě skončí, zprvu jsem si myslela, že jsem koupila nějaký podvrh, nekoupila... závěr, zakončení, není, prostě chybí, najednou konec

Ivetinka
06.08.2020 2 z 5

Pěkné čtení. Jak je ten svět malý, propletený.. Zajímalo mě, jak to s nimi skončí... ALE... to tam prostě je. Chtělo to nějaký pořádný konec.

bononi
04.08.2020 2 z 5

Kniha je velmi pěkně psaná, celou knihu jsem čekala na rozuzlovani příběhů.. bohužel jsem se nedočkala.. kniha není úplně marná, ale už se k ní nevrátím...

sahha
01.08.2020 1 z 5

Čtení na dovolenou. Čte se dobře, ale celkově není kniha dotažená. Možná méně příběhů a větší uzavřenost by byla lepší.

knihovna1
28.07.2020

Začala jsem knihu číst kvůli natočenému filmu, abych byla v obraze. Opravdu jsem se občas ztrácela v postavách. Knihu jsem dočetla předevčírem a zpola nevím o čem byla. Styl psaní mi připomíná Patrika Hartla ( ale on je lepšííí). Zdá se, že jsem knihu skoro odsoudila k zániku, to prosím né, samozřejmě je k zamyšlení nad chováním jednotlivých postav! Teď jsem začala číst román Osm od R. Třeštíkové a to vypadá slibněji.

Raada
27.07.2020 3 z 5

Kniha se četla příjemně, alee celkový dojem je takový rozpačitý. Chvílemi jsem se ztrácela v množství postav, jejich příběh byl vždy naťuknutý a nedoťuknutý. Asi bych uvítala méně dějových linek a propracovanější příběh. Jednotlivé příběhy zněly slibně :)

petra3597
26.07.2020 3 z 5

Velmi oddechová četba k vodě ????

_Divočák_
26.07.2020 4 z 5

Kniha mě dost pobavila, přestože romány pro ženy moc nečtu. Ale odreagování fakt dobré a doporučím ji přečíst i mužům :)

Nela2
22.07.2020 3 z 5

Knihu jsem si koupila, protože byla prodávaná na charitativní účely. Jinak bych po ní asi nesáhla.
Obálka zajímavá, knížka čtivá.... ale hrozně depresivní. Copak ani jedna z těch žen nebyla spokojená? Ke konci jsem si dělala neděje na happy end, ale bohužel...

ivana4940
19.07.2020

Když mě v ději zaujala nějaká situace, v dalším dějství byla rozvedena /osvětlena jednou větou nebo vůbec. Příliš mnoho postav (stačila by polovina) a ve výsledku pak žádný z osudů emočně nezaujme. Pointa chybí.

Olava
17.07.2020 4 z 5

No už jsem se chvílemi bála, že si to budu muset nakreslit, jak je to zamotané :-D ale kniha se četla hezky, taková super oddychovka na léto. O hvězdičku méně, protože jsem očekávala nějaký konec, který se nějak nedostavil.

Zelený.úval
10.07.2020 5 z 5

Trochu mě zklamal závěr. Myslím, že u některých knih se autorce povedly konce lépe. Ale jinak zajímavý nápad na příběh, který se mi četl moc hezky.