Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5705 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Gabusza
20.02.2021 4 z 5

Autorku nemusím řadu let, nicméně jsem se ke knize nakonec odvážila:)
Musím říct, že mě bavila, je jednoduše napsaná, postavy z kapitol mají spojitost, ale co mě zarazilo, byl ten konec. To jsem teda nečekala :(
Co ale vím, určitě nesáhnu po další knize od autorky...

Maky33
20.02.2021 2 z 5

Svět je malý...
Nejsme v tom sami...každý má své tajemství...a někdo má rád bábovky :D

PetrCepek
19.02.2021 3 z 5

Obávám se, že počínaje právě touto knihou se nadějná výborná vypravěčka pozoruhodných příběhů o NĚČEM začala měnit v autorku ekonomicky úspěšných vyprávěnek o NIČEM. Obrovská škoda.

vercas945
17.02.2021 3 z 5

Já jsem s orientací v osobách a časech zásadní problém neměla, naopak právě tu výstavbu knihy hodně oceňuji, bavilo mě odhalovat vztahy, souvislosti... Kniha byla pro mě hodně čtivá, zvládla jsem ji za dva dny. Ale hodně mi vadilo spíš negativní ladění všech dějových linek a vlastně v celé knize nebyl prakticky jediný funkční vztah nebo běžná rodina. A pokud se nad tím víc zamyslím, s výjimkou odlehlého venkova by takové propojení postav asi ani nebylo možné. Navíc jsem čekala nějaké výraznější ukončení a to bohužel nepřišlo.

pogmanka
17.02.2021 3 z 5

Kniha je takové oddechové čtení, četla se celkem rychle, ale musím říct, že jsem se občas v těch liniích ztrácela. A čekala jsem nějaké velké zakončení, ale to se nekonalo. Takže prostě taková oddechovka, na volnou chvíli.

luckavarg
14.02.2021 3 z 5

Četla se mi moc dobře. Propletení příběhů se mi moc líbilo, i když každý příběh končí depresivně. Hodila se mi do čtenářské výzvy.

tomsokar
12.02.2021 1 z 5

Preferuji příběhy psané také srdcem.

Teruberu
12.02.2021 odpad!

Knihu jsem po pár stránkách odložila a vím, že od této autorky číst nikdy nic nebudu. Proč psát a číst bulvár...

YellowQueen
10.02.2021 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha, která čtenáře vtáhne do děje svou zamotanou, propojenou zápletkou. Přečteno jedním dechem!

lea735
06.02.2021

Právě dočteno. Mísí se ve mně pocity . Svět vidím jinak. Má mnoho tváří . Mnohdy si neuvědomuje, že každý má nějaké starosti, problémy . Občas jsem se zasmála, občas zamyslela . Čtivé a někdy s tragickým koncem ..jako život.

Julayka
04.02.2021 2 z 5

O knize jsem již několikrát slyšela od přátel byla jsem na ni opravdu zvědavá, ale vlastně mě nějak zvlášť nezaujala. Propleteni postav bylo zajímavé ale některé příběhy mi přišly nezajímavé. Každý máme ale jiný vkus takže určitě neříkám že je kniha špatná.

maca_t
03.02.2021 2 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou skoro rok. Dočetla jsem v rámci výzvy,protože jinak bych se ní už nevrátila.

elyonka9643
31.01.2021 3 z 5

Moc se mi líbilo propletení příběhů. Zajímavé náměty a svižně ubíhající děj. Vadila mi, ale přemíra depresivních témat a nakonec jsem měla z knihy dost hořkosladký pocit.

Majkyna
31.01.2021 3 z 5

Oddychové čtení, ale musela jsem knihu pořád odkládat, neuchvátila mě natolik, abych ji přečetla naráz.
Na druhou stranu se mi líbilo, jak se jednotlivé postavy prolínaly příběhy, nikdy to nebylo dopředu zřejmé.

VFD
30.01.2021

Kniha šla hodně po povrchu, jednotlivé postavy nebyly důkladně vykreslené, bylo jich příliš hodně, a to vedlo k tomu, že mi v podstatě jejich osudy byli jedno. Viděla jsem i film, ten je příliš velký happy end, ale vlastně dával postavám další v knize chybějící rovinu.

brosofa
29.01.2021 3 z 5

V časových rovinách jsem se poměrně ztrácela, ale pokaždý jsem se těšila jaké bude další propojení postav. Některé osudy mi přišly nedostatečně ukončené a to mě na knížce mrzí nejvíc.

deedulka
28.01.2021 4 z 5

Na knihu Bábovky jsem se popravdě moc netěšila a negativní komentáře na databázi mne utvrdili, abych si raději nedělala velké naděje. Od autorky se mělo navíc jednat o moji prvotinu. Zvolila jsem formu audioknihy a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Jestli k tomu přispěly známé české herečky, které jednotlivým příběhům dodávaly svou mluvou šmrnc a i z ponurejších témat vykřesaly odlehčené počtení (poslechnutí). Možná na tom něco bude... Jednotlivé kapitoly se vzájemně prolínaly a nedělalo mi sebemenší problém se orientovat ve jménech. Možná proto, že jsem se na to s ohledem na některé komentáře tady víc soustředila. Každá kapitola byla věnována jedné ženské postavě a řešila některé z dnešních palčivých a depresivních témat. Popravdě bych byla radši za odlehčenější čtení s vtipným nádechem, ale jednou za čas mi tahle vážnější tematika nevadí, když je na ni nálada. Takže Bábovky za mne průměr a nebudu se vyhýbat ani dalším knihám od autorky, když se mi připletou do cesty. Jo a možná upeču o víkendu tu bábovku. ;-)

maja397
26.01.2021 1 z 5

Velké zklamání!

lucie8854
24.01.2021 3 z 5

Mě se kniha líbila a dobře se mi četla. Občas jsem se jen ztrácela v tolika příbězích a propojenich.

papaja07
21.01.2021 3 z 5

Ty kritické a odsuzující komentáře mě překvapují. Kniha se četla moc dobře, zajímavá témata, která jsou až moc ze života. Smutné, ale pravdivé . Co žena, to jiný problém. A ano...hodne postav, někdy mozna trochu zamotane, ale pokud člověk knihu vnímá a soustředí se, nemůže se ztratit.