Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5705 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

krejcovka76
03.08.2017 3 z 5

Stejně jako ostatní i já byla zvědavá na toto veledílo. Teď po přečtení jsem úplně rozpolcená co k tomu říct - zajímavý příběh, krásně propletené osudy mnoha lidí a najednou konec - otevřený, divný, absolutně se k tomu příběhu nehodil jakoby autorce došla nit a honil jí termín. Je to škoda, protože jednotlivé příběhy jsou opravdu skvělě napsané a reálné, což mi připomnělo knížku od Zdeny Frýbové - Noc jako stvořená pro nevěru. Takže za mě ani nevím, jestli doporučit nebo ne ..... :-)

Veronika33
03.08.2017 5 z 5

Kniha ma neskutočne bavila a preto sa veľmi dobre čítala. Bolo zaujímavé ako boli jednotlivé príbehy poprepletané, ale na môj vkus tam bolo až priveľa postáv, na konci som sa až strácala v deji. Ako letné čítanie vynikajúca voľba, odporúčam.

Jůzlina
02.08.2017 3 z 5

Lehké letní rychlé čtení. Líbilo se mi.

Mermaid
31.07.2017 5 z 5

Ne, tohle se nedá číst před spaním. Lehnu si, zavřu oči a myšlenky mi v hlavě naskakují v dlouhých souvětích, jedna přes druhou, i o banálních věcech najednou přemýšlím, jak kdybych o nich měla psát knihu, ale pak se to zlomí, usnu a druhej den si říkám, že když jsem to dala včera, dám to dnes zase a celý si to masochisticky zopakuju.
Od Bábovek jsem nic nečekala, trendy knihy mě vetšinou neosloví, takže překvapení bylo příjemný. Myslím, že není možný se v některé z těch postav nepoznat, trochu, vlastně to může být i jemná forma psychoterapie, na cizím příkladě špatný konce tolik nebolí.
Mrzí mě jen neuzavřený konec a taky mám pocit, že tam někde měla být vložená mapa, aspoň já si to tak představuju, že R. T. ji určitě měla, když to psala, takovou nástěnku, na kterou rozvěsila na papírcích jména a pak jen připichovala špendlíčkama červenou niť. Jakože tahle je sestra téhle a milenka tohohle no a toto se stalo ještě dřív než se potkali...
Je to masakr se v tom vyznat, je to vlastně taková 4D kniha. Čtivá a zábavná, takže těch pět hvězd dám s klidem. Jen bych teď chvíli potřebovala myšlenkovou mapu i sama pro sebe.

Jana_Hlus
30.07.2017 3 z 5

Po slušné mediální masírce jsem byla na tuto knihu velmi zvědavá a počkala si dva měsíce, než mi vyšla rezervace v knihovně. Moc jsem od ní nečekala, tak jsem si ji nekoupila a jsem ráda. Předpoklad se mi potvrdil, Bábovky jsou sice minimálně o stupeň lepší než Hartlovy Okamžiky štěstí (podobná mediální masírka), ale jinak průměr. Kniha mi svou formou připomněla velmi dobrou Giesbertovu knihu Láska je věčná, dokud trvá. V Bábovkách jsem se ale v osobách ztrácela, v podstatě všechny osoby byly nenápadité a čitelné, snad jen kromě Roberta, který rozřezával svým milenkám stehna, to mne opravdu překvapilo. Zarazila mě neuvěřitelně klišovitá životní schémata a také to, že všechny osoby přemýšlely naprosto stejně, ať už to byla mladá holka nebo důchodkyně. Na druhou stranu kladně hodnotím bohatost jazyka a absenci gramatických chyb.3/5

Edith98
30.07.2017 4 z 5

Páni!Asi jsem na paní Třeštíkovou byla po knize Osm docela nespravedlivá.Tohle byla paráda, v každé z těchto dvanácti žen člověk mohl najít v sobě aspoň kousíček sebe a nemusel se u toho ani moc snažit.Ten kdo tady psal,že Třeštíková je takový Viewegh v sukních a má nejspíš pravdu a já ji to vůbec nezazlívám.Mozna ji dám další sanci a přečtu si i další její knihy.

levac
28.07.2017 5 z 5

Velmi originálně a poutavě napsaná kniha. Zatímco jiné se interních pocitů během příběhu jen dotýkají, tady jsou alfa omega celé knihy. První dva příběhy mi trvalo, než jsem pochopila, oč jde, pak už jsem se nedokázala odtrhnout. Jen tu paní Dobrovolnou autorka nemusela ... ;)

dialed
28.07.2017

Přečteno během dvou večerů. Trochu jsem se bála, protože kniha má velmi mnoho rozporuplných hodnocení. Žádná bomba to tedy nebyla, ale bylo to fajn. Konec mi nepřešel neuzavřený. Během poslední kapitoly se vyřešilo tolik osudů, kolik šlo.

Gabba99
27.07.2017

Četla jsem autorčiny fejetony a tak i když moc českých autorů nečtu, byla jsem zvědavá na knihu. Ta mě mile překvapila, je to krásný a rozličný pohled do ženské duše, myslím že se každá čtenářka v určitých pocitech najde. A otevřený konec mi nevadil čím dál více se mi v knihách takový konec líbí, kdy můžu přemýšlet co kdyby... Za mě lepší, než žili spolu šťastně až...

Zuzvil
27.07.2017 4 z 5

Této knížce jsem se nejprve nějak nevědomky pořád vyhýbala a vždy jsem upřednostnila jinou, nakonec jsem se k ní teda dopracovala a mrzí mě, že jsem si ji nepřečetla i dříve. Přečetla jsem ji během 3 dnů a byla jsem absolutně nadšená, hrozně mě oslovila provázanost jednotlivých postav, zároveň bylo dokonalé, jak měla každá ženská postava osud, že v příběhu jiné postavy mohla vyznít nějak a přitom ve skutečnosti člověk pochopil (věděl), proč tomu tak je. Určitě vřele doporučuji, ale spíše ženám kolem 25 let a víc, jen můj osobní subjektivní pocit :-)

Verunka289
26.07.2017 5 z 5

Množství postav ani přechody v čase mi vůbec nevadily, naopak mám tento styl ráda, protože to udržuje moji pozornost. Knížka se mi líbila moc, na léto úplně ideální oddechovka.

mala.katka
25.07.2017 4 z 5

Zajímavý nápad s propletenými osudy žen. Trošku mi vadila ta nedokončenost jednotlivých příběhů, ale chápu to jako záměr, jen tak nakouknout do určité životní fáze hrdinek, jak to s nimi dopadlo, to už je na fantazii čtenáře. V každém příběhu lze najít něco ze života, s každou ženou v podstatě soucítím. Pěkná knížka, doporučuji.

tomas5557
21.07.2017 1 z 5

Řekl bych, že to bylo celkem zklamání, ale to bych musel něco čekat. Záměr, který jsem pojal s touto knihou, bylo pochopit fenomén Třeštíková. Nakonec jsem to asi nepochopil, ale zase nechci na základě jedné knihy odsuzovat celou autorčinu tvorbu. Podle stylu psaní bych si troufal říct, že celistvý text s jednou zápletkou by asi autorce slušel víc. Pozitivní na Bábovkách je to, že Radka Třeštíková umí psát čtivě a jednoduše. To by bylo plus, i kdyby měla svými příběhy v Bábovkách co říct.

Tyna44
19.07.2017 4 z 5

I když je tato kniha v přihrádce "bestseller", kterým se obloukem vyhýbám a dlouho jsem přečtení této knihy odkládala, musí říct, že mě obsah velmi mile potěšil. Od prvních řádků jsem se do knihy intenzivně začetla a četla, dokud nepřečetla. Propojení jednotlivých příběhů a velmi promyšlené napojení postav na sebe mě opravdu fascinovalo. Autorka má vskutku brilantní fantazii

helča5
19.07.2017 5 z 5

Skvělá,rychle přečteno,neuvěřitelná shoda náhod,propletené životy několika žen,nedá se od ní odtrhnout,dokud jí nedočtete,kdo má rád příběhy žen,doporučuji.

MagdalénaD
18.07.2017 3 z 5

Dostala jsem Bábovky jako dárek a udělaly mi velkou radost. Všude jsem je vídala a konečně jsem si je mohla přečíst taky. Po přečtení už ovšem takovou radost nemám. Vlastně je mi celkem líto, že se mi Bábovky moc nelíbily.
Ze začátku to na mě působilo jako taková fajn četba na léto. Přemíra postav mi kupodivu nevadila, propojování jsem si vlastně celkem užívala. Bohužel mi přišlo, že kvantita tady byla na úkor kvality, jednotlivé postavy by si zasloužily víc prostoru, což při 12 ženách na 300 stranách dost dobře nebylo možné.
Nevím, záměr byl asi dobrý, ale přijde mi, že se to mohlo dotáhnout lépe. Spousta situací v knize je prvoplánová a jsou i takové, které působí zoufale nepřesvědčivé. A ať hledám jak hledám, rozuzlenou zápletku ani nějaký závěr nevidím.
Jedna hvězdička za obálku, druhá za čtivost, třetí za dobře zvládnutý marketing, byť v tomhle případě je ta popularita nepřiměřená. Pohodových knih na léto je zkrátka víc než jen tahle.

Ronfi
18.07.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Ale v množstvích postav v různých časových obdobích jsem se někdy ztrácela. Obdivuji vzájemné propojení děje. K zamyšlení, čtivé. Osudy žen jsem často spojovala s osudy svých známých, kamarádek...

Fazolka2017
16.07.2017 3 z 5

Napínavé, přečteno jedním dechem, ale mě osobně vadí ta spousta nakousnutých lidských osudů u kterých bych ráda věděla jak pokračovaly, ale mám smůlu. Jednotlivé příběhy převážně pochmurné, nic se nedaří, všechno je šedivé, bez radosti , bez ničeho pozitivního, ani špetka humoru - i kdyby jen ironického...trochu depresivní. Opravdu je život jen samé utrpení ? Další věcí je konec - proč tak otevřený ? Měla jsem skoro pocit, jakoby mě o něj někdo okradl.

Basasa77
15.07.2017 4 z 5

Dobře se mi četlo. Zajímavé, propojené osudy ale chybí mi konec. :o(

Roberta
13.07.2017

Byla jsem Rebekou, Miluskou, Sasou i Renatou. A s temi, kterymi jsem nebyla, jsem se v zivote potkala. Mozna proto me ta kniha tak bavila?