Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

helkol
31.08.2017 3 z 5

První polovina knihy se celkem táhla a ne a ne mě začít bavit, jen jsem ji chtěla mít už přečtenou. Asi až od dvousté strany mě začala celkem už i bavit, nicméně styl vypravování se mi nelíbil a taky jsem měla dost zmatek ve jménech, takže mi ty příběhy do sebe až tak moc nezapadaly jak měla autorka v plánu :-D ale to byl spíš můj problém si pamatovat tolik jmen ..

Junjun
31.08.2017 5 z 5

Krásně napsáno, ale místy hodně smutné a hořké.

necky
29.08.2017 4 z 5

Velké překvapení. Moc jsem od knihy nečekala a jsem nadšená. Ideální čtení na léto.

Atalera
28.08.2017 4 z 5

Takové lehké fajn čtení. Doporučuji.

surikati
28.08.2017 2 z 5

Tady bohužel došlo k nepřímé úměře. Čím větší reklama, tím horší kniha.

JankaV80
28.08.2017 3 z 5

Asi jako převážná většina jsem podlehla mediální masáži. Těší mě, že jsem si knihu nekoupila, ale půjčila v knihovně, protože víckrát ji číst rozhodně nebudu. Kniha není ve své podstatě špatná - příběh 12 žen, jejichž osudy, aniž by to třeba věděly, se navzájem proplétají. Z příběhu každé ženy je možné dozvědět se něco z její minulosti, současnosti a s kým má vazbu. Nejsmutnější byl pro mě příběh Nikoly.
Na knize mi vadil způsob vyprávění. I když vyprávění je asi silné slovo. Šlo o popis života každé jednotlivé osoby. Možná kdyby autorka zvolila jiný způsob psaní, chytla by mě kniha víc.

buitenlander
25.08.2017 1 z 5

Podlehla jsem mediální masáži a hezké obálce a knihu koupila. Naštěstí jsem ji přečetla rychle při jedné cestě vlakem, bohužel jsem u ní tak prskala, že jsem musela vypadat jako duševně narušená. Líbila se mi forma zpracování, jak se jednotlivé příběhy prolínaly, ale to na knize bylo jediné zajímavé, hrdinky byly naprosto ploché podle těch nejzažitějších stereotypů, chovaly se jako naprosté bábovky.

Elisa220
24.08.2017

Tady jsem se naprosto minula výběrem. Čekala jsem víc propracovanou psychologii postav, ale vesměs zalidňuje knížku panoptikum lidí, ke kterým jsem sympatie nepocítila. Vlastně mě ani moc nezajímalo, jak dopadnou a trochu jsem se ztrácela v tom propletenci. Podlehla jsem prostě reklamě na knihu.

Renatecka
24.08.2017 4 z 5

Napřed jsem chtěla dát 5 hvězd, v půlce knihy zase jen 3, pak 5 a nakonec dávám 4*. 1 hvězdu ubírám za to, že autorka knihu do nakladatelství dala nedodělanou :-D - to ukončení tam prostě není, ale budiž. Kniha je velmi čtivý propletenec lidských osudů, možná je v ní až moc okatých náhod naráz, ale vše se může stát. Příjemná oddychovka, lehce smutná až ironická. Kupodivu jsem se v postavách neztrácela, i když jich tam bylo tolik a s tak propletenými osudy.

barbora.kr
24.08.2017 4 z 5

Dávám nakonec 4*, protože málokdy se stane, že knížku přečtu za jeden den. Byla velmi čtivá a oddechová. Co mi ale vadilo, byla ta spousta náhod. Opravdu mi to občas přišlo už moc, ale někdy mi to právě naopak dávalo smysl :D Každopádně se mi líbilo, jak se v celé knížce rozvíjel děj jednotlivých postav, že i v posledním příběhu je zmínka o slečně z prvního. Někdy mi však spletitost všech příběhů vadila, musela jsem si hledat, kdo se jak jmenuje atd.. Taky mi vadily samotné postavy, přišlo mi to jako velký extrém, k tomu ty náhody... a že každá druhá byla svobodná matka, a nebo neplánovaně otěhotněla. No celkově ve mně kniha nechala zvláštní pocit. Některé příběhy byly hezké, propracované, některé zase nereálné. Ale od čtení jsem se nemohla odtrhnout, to je pravda :)

Janiny
23.08.2017 4 z 5

Četla jsem po poměrně náročném závěru školy a potřebovala jsem nutně nějakou "vymejvárnu" což se mi podařilo. Nečekala jsem nic a byla jsem překvapená, že to není z nejhorších. Jasně, beru trochu s nadsázkou všechny ty propletence a náhody. Ale...není vlastně v tom životě fakt možné všechno? Jediné co mi vadilo-nebyla jsem se schopna zorientovat v postavách úplně ihned a měla jsem v tom trochu zmatek. Často jsem se vracela, abych se ujistila, že chápu, co mi má být sděleno. Sečteno podtrženo-oddechovka ano, nepohoršuje, neuráží a navíc se mi fakt líbí, jak je zpracovaný přebal.

Simikik
23.08.2017 3 z 5

Moje první kniha od Radky T. Musím říci, že mě okamžitě chytl styl psaní a celkový děj byl tak trochu strhující. Zaujalo mě, jak se jednotlivé děje prolínají a v každé kapitole jsem se dostala blíže k celkovému kontextu. Časové osy, které se prolínají je třeba sledovat, ale jsou důležitou součástí k pochopení celého děje. Musím říci, že tento styl zvládla Radka T. na výbornou a získala si mě. Ke konci knihy jsem ji ale už chtěla mít za sebou. Z těch asi 12ti životních linií, které se v knize potkávají mě vlastně nejvíce zaujal ten poslední. Žena, hlídací babička, která se v knize vlastně moc neobjevuje, její role je tam jen jako hlídací babičky má v poslední kapitole své místo a knihu uzavírá s dost otevřeným konce, což není zrovna můj šálek kávu. Zemřela nebo nezemřela? Dají se dohromady s dědečkem Kryštofa nebo nedají? A co ta Rebeka tam a Martin a jeho žena Karolína? Vlastně celý příběh zůstal otevřený a nic neříkající..

evis_ka
21.08.2017 2 z 5

Moc povyku pro nic. Do čtení jsem se musela nutit, nezajímavé, celkem nudné a ten konec? Mrzí mě, že jsem za knihu utratila peníze.

Danago
21.08.2017 4 z 5

Bábovky jsou příběhy 12 domácností, 12 osudů žen. A to žen různých věkových kategorií, různého postavení ve společnosti , postavení v rodině i zdravotního stavu. Všech 12 povídek se určitým způsobem propojuje a to právě přes ty typické moučníky bábovky.
Knížka je upřímnou zpovědí hrdinek objevuje se zde humor, ironie, bolest, napětí, nenávist a v neposlední řadě i láska. Velmi emotivní příběhy se vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému , Dochází k různým zajímavých rozuzlením. A příběhy nadále pokračují někdy jsou šťastné , někdy nešťastné .
Knížka pro mě spíše průměrná . Příběhy jsou krátké, některé se mi jevili jak nedokončené ušité rychlou nití. Některé mě dokonce ani nebavily. Tato knížka nebyla moje gusto.

sarekaslukova
20.08.2017 4 z 5

Knížka mě zaujalo v propletenosti příběhů, až jsem začala přemýšlet i o životech lidí kolem mě. I soustředit se na časové osy bylo užitečné, aspoň jsem byla pořád ve střehu. Ale občas jsem si nemohla rychle přiřadit jednotlivý jména k příběhům. Jediná věc která mi vadila docela hodně bylo useknutí příběhu. U některých bych strašně ráda věděla jak dopadnou.

TeraOkula
20.08.2017 3 z 5

Ze začátku mě příběh moc neoslovil, už jsem chtěla knihu odložit na neurčito. Ale jak se začali propojovat jednotlivé ženské příběhy , začala mě kniha bavit a dočetla jsem ji s uspokojením.

kopretitinka
20.08.2017 3 z 5

Nechala jsem se strhnout tím, že jsou Bábovky bestsellerem... Z čistě subjektivního pohledu, kniha je pro mě moc "složitá". Občas jsem se ztrácela ve jménech postav i propletenosti jejich životů. Párkrát jsem se musela v knize i vrátit, abych si uvědomila návaznosti... Jeden klad pro mě ovšem Bábovky mají. Shledala jsem, že patrně trpím poruchou soustředění :-)

Popis pocitů hlavních postav průběhů působí naprosto upřímně, surově a tím pádem dokonale uvěřitelně. Právě kvůli tomuto způsobu psaní dávám o dvě hvězdy více.

deniha
19.08.2017 1 z 5

Na Bábovkách se mi líbilo snad jen propletení osudů jednotlivých postav jenž se lehce navzájem ovlivňovaly a bavilo mě utnutí dějové linky v tom nejzajímavějším a jeho pokračování v některé další kapitole. Ale co se týče obsahu, tak všechny hlavní hrdinky mi přišly nesympatické, samolibé a sobecké (vyjímkou byla snad jen Miluška). Ačkoliv se mnohým kniha zdá až moc depresivní, tak dle mého hlavní postavy nedostaly ani z daleka po zásluze potrestáno.

martina5281
18.08.2017 4 z 5

Knihu jsem četla dvakrát - poprvé loni, když vyšla, podruhé letos. Neměla jsem totiž co číst, tak jsem po ní sáhla.
Upřímně musím říct, že při prvním přečtení jsem byla z Bábovek mnohem víc nadšená, protože jak je mým zvykem jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah, tudíž jsem měla postavy v knize pořád jakžtakž v povědomí, i když jsem musela občas mrknout o pár stran zpátky, abych se ujistila, že je zrovna řeč o té postavě, o které si myslím.
Teď podruhé jsem četla asi dva nebo tři dny a ač nemám problémy se šptanými konci, v této knize jich je až moc, takže po dočtení jsem měla akorát depku.
Styl vypravování někomu nemusí vyhovovat, protože každý příběh obsahuje vždycky vyprávění jak z přítomnosti, tak i z minulosti. Věřím, že se v tom spousta lidí lehce ztratí, a proto doporučuju po knize sáhnout ve chvíli, kdy víte, že máte na čtení dost času. :-)

ElizabethK
18.08.2017 3 z 5

Mezi nesporné klady patří čtivost knihy. Dalším plusem je dokonalá propletenost všech 12 příběhů. (Velmi doporučuji, dělat si již od první kapitoly soupis postav a schéma vztahů mezi lidmi. Na konci se Vám to bude hodit!) Jediné, co mi vadilo, byly příběhy samotné. Děj mě nedokázal strhnout - a upřímně, slovo "děj" bych raději nepoužila a nahradila ho slovy "popis životů různých lidí".
Daleko více se mi líbila autorčina další kniha Osm, ta rozhodně stojí za přečtení.