Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

May
11.09.2017 3 z 5

Plně souhlasím s alnahu. Kniha na mě působila depresivně a další knihy od autorky zkoušet nebudu ..... Bábovky mě zajímaly kvůli svojí popularitě, byla jsem zvědavá ... Úplně mě dostal konec knihy, čekala jsem .... , doufala jsem v něco jiného ...
Pozitivní na knize je, že je napsaná velmi čtivě, čte se snadno a rychle

medlovice
10.09.2017 1 z 5

Ani trochu se mi nelíbila. Pořád jen sex a nevěra a když byl ve mě .Asi příště šáhnu po opravdové knize o bábovkách, nějakou upeču a dám si čaj. A přečtu si pěknou knihu , která má děj. Jiná čtenářka byla zklamaná já taky a odhazuji.

Tereziee
10.09.2017 4 z 5

Bábovky byly první kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla a musím říct, že byla opravdu povedená. Můžu jen doporučit!

kikiodvi
09.09.2017 3 z 5

Oddychovka!
Líbilo se mi, jak byly životy jednotlivých postav propletené. Celkově odlehčený styl psaní, nebylo nutné nad tím nějak dlouze přemýšlet. O to víc jsem si čtení užila.
Osobně bych ocenila méně postav, které by potom byly podrobněji rozebrané, takhle jsme se o nich vlastně nic nedozvěděli.
Celkové hodnocení - nenadchne, ale ani neurazí.

snimcibdim
09.09.2017 2 z 5

Oddechovka na léto. Propojení příběhů postav je sice zajímavé, ale celkově je to banální, nijak to negraduje, nepřekvapí. Chybělo mi nějaké ústřední téma. Bez něj mnou knížka jen tak "protekla" a nic moc po ní nezůstalo.

nefernefer
08.09.2017 2 z 5

Tak tahle knížka je pro mě jedním velkým zklamáním. Tolik náhod na jednom fleku se prostě nedá strávit. Měla jsem pocit, že se celá kniha odehrává na nějakém ostrově, kde je poměrně omezený počet obyvatel, takže se mezi sebou buď dříve anebo později prostě musejí potkat. Stylově mi přišlo, že čtu něco na způsob Okamžiků štěstí od Patrika Hartla, všichni se všemi. Ale i na něj tam bylo těch náhod přece jenom příliš a navíc jsou jeho knihy celkově optimistické. To tahle knížka je jedna velká deprese. Všechny hrdinky jsou nešťastné, žijí v nefunkčních nebo rozpadajících se vztazích, mají špatné svědomí, protože opustily svoje děti, a jakmile se v jejich životě objeví jiskřička naděje, že by se to mohlo zlepšit, tak je někdo bací po hlavě. Všechny příběhy jsou zničehonic v půlce uťaté, abychom se v úplně jiném příběhu dozvěděli střípky jejich pokračování, ovšem zdaleka ne u všech. K Patrikovi Hartlovi a jeho poslední knížce jsem byla, co se týče za vlasy přitažených náhod, shovívavá, protože se to nesnaží tvářit jako hlubokomyslná literatura a celkem nezastírá, že má za cíl primárně pouze pobavit. Ale v případě Bábovek dávám odřené dvě hvězdičky, a to jen proto, že přes všechny výtky je to alespoň napsáno čtivě.

Nosorozec_91
08.09.2017 3 z 5

Velice se mi líbilo, jak byly jednotlivé příběhy propojené. Ale opravdu to nemuselo být až tak strašně zkličující a depresivní. Není tam ani kousek naděje na lepší zítřky, člověk má z knihy pocit, že život snad ani nemůže být nic než strašné utrpení. A až tak utrápené knížky zas ráda nemám.

aleza1
08.09.2017 3 z 5

Letní oddechovka na koupák. Je lepší číst rychle, aby se nepletly postavy. Průměrná četba.

NikyJuri
07.09.2017 3 z 5

kniha nebyla špatná čekala jsem od toho něco jiného, ale příbéhy jednotlivých postav byli dobré jen mě na konci chybělo nějaky uzavření všeho :-(

sd1992
06.09.2017 3 z 5

Mně to bohužel tolik neučarovalo :( Jako je to milé, vtipné, čtivé... hezky promyšlené... osoby se všechny nakonec znají, což je vzhledem k vztahům šokující zjištění.. :) Ale čekala jsem od toho trošku více, protože mi to chválilo nespočet lidí, ale nevadí :-) nehodnotím to záporně, ale třeba To prší moře se mi od autorky líbila mnohem více... :-)

Jelen51
06.09.2017 1 z 5

Za mě dost zmatená kniha. Spousta postav a propletenost, jednotlivý příběhy neukončený, ztrácela jsem se i v rámci časových os a ten konec??? Jako proč tak divný??!! Škoda nápad to nebyl špatný.

Parketa
06.09.2017

Mně osobně tato kniha ,,překombinovaná, až nereálná" nepřijde. Záměr paní autorky byl napsat příběh o lidech (ženách), jejichž osudy spolu nějak souvisely a byly propletené. To je podstata knihy, tak proč na tom hledat chyby? Kdyby chtěla psát o lidech, kteří se neznají a nemají spolu nic společného, mohla napsat o Janě z Ústí a Petře z Ostravy. Takže za mě jedině palec nahoru. Knížka se mi líbí a je velmi čtivá. Paní Třeštíková dokáže úžasně používat různá přirovnání a být úsměvně věcná. Jediné co bych této knize vytkla je naprosto nepochopitelný konec, kdy jsem se nedočkala jediného rozuzlení, což mě trochu zklamalo. A také celkově depresivní atmosféra jednotlivých příběhů, kdy ani jedna žena z příběhu není šťastná. Naopak mi to přijde jako nářek zoufalých žen za zenitem, které nebaví manžel, sex, vaření a snad ani život a děti. Trochu přehnané, řekla bych. Skoro z toho vyznívá, že žádný pár nemůže být po x letech manželství šťastný.

Zabka27
06.09.2017 3 z 5

Bábovky se četly skoro samy, to je pravda. Ani mi nevadilo, že byl děj a propletenost žen tak okatě propojen... Co mi ale vadilo, je to, že vždy jsem se o ženě něco dozvěděla, začetla jsem se do jejího příběhu, který se rozvíjel a v tu ránu to bylo autorkou utnuto. Nejhorší byla pro mě poslední kapitola o paní Dobrovolné a konec knihy, to se opravdu nepovedlo. Chápu, že to byl do jisté míry záměr autorky, ale podle mě by prospělo dějové lince méně postav a alespoň jednou se ke každé postavě vrátit. Každopádně po tom poprasku kolem Bábovek jsem od toho čekala daleko více.

KaterinaVolhejn
05.09.2017 5 z 5

Super knížka! Malilinko zmatená, vždy jsem začala novou kapitolu, říkala jsem si: "sakra, nové jméno... o koho teď pujde?!", ale důležitý je, že jsem na to postupně (už v té kapitole) přišla :D.. I přes to, že příběhy byly někdy chvilkově zmatené, a někdy jsem si říkala, že jsou až příliš moc (nápadně) propletené, nakonec jsem dospěla k tomu, že by to ve skutečnosti klidně mohlo tak dopadnout... Dávám pětku, protože mě knížka bavila a doporučila bych ji :)

Puntíkatýhrnek
05.09.2017 2 z 5

paní Třeštíková umí psát...umí vymyslet hezký příběh, jen nevím, proč ho má potřebu vždycky tak překombinovat, že působí prostě nereálně...ne že bych měla něco proti náhodám, ale je jich tam prostě moc..

Anna 13
04.09.2017 5 z 5

No, tak tahle kniha mě překvapila asi nejvíc v letošním roce. Přiznám se, že jsem k ní přistupovala příliš skepticky, ale chytlo mne to od první kapitoly a já se přistihla, že kudy chodím, tudy se na Bábovky těším. Nemohla jsem se dočkat na nové postavy a na tu rozptylnost celého příběhu.
Velmi pozitivně hodnotím originální nápad, ze kterého je kniha složena a který mne nadchl. Třeštíková je u nás spisovatelskou superstar právem. Doufám, že i další knihy nezklamou a já se tak stanu její věrnou čtenářkou.
Bábovky mne potěšily, donutily mne přemýšlet a v tom příběhu mi bylo tak dobře, že bych chtěla, aby byl nekonečný.
Už teď se těším na Osm.
Přeji autorce hodně štěstí v dalším psaní a spoustu úspěchů u vášnivých čtenářů. Zachraňuje českou literaturu, kterou jinak vůbec nevyhledávám, protože se mi nelíbí... Třeštíková je však na vyšší úrovni a myslím, že s Bábovkami by zabodovala i u Američanek. :)

Má recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/babovky-radka-trestikova

elliefant
04.09.2017 2 z 5

Uff, no za mne určitě ne. Motiv bábovek je často tak uměle napasovaný na příběh, až je to komické. Postavy plné stereotypů, předvídatelný děj a navíc tak příšerný konec, že od stejné autorky už nic číst nechci - když jsem dočetla, měla jsem pocit, že u mého vydání došlo k tiskové chybě a pár stran chybí. Postavy jsou pospojovány tak prvoplánově a umělě (používám toto slovo již poněkolikáté, ale jinak nejde), že je čtenáři skutečně místy až trapně. Mediální masáž neodpovídala kvalitě. Kdo chce ale něco nenáročného, u čeho nemusí přemýšlet a snažit

mirunka182
03.09.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se musela zacist a končila jsem tak nějak "to uz je konec?" Velmi ctiva, trochu zmatená, ale jinak fajn kniha.

LahoferRose
01.09.2017 1 z 5

Čekala jsem vtip, to je ale moje chyba. 12 žen, které jsou propojené tak nějak pavoukovitě. Ze začátku kapitoly o nevěře a pak to pokračovala šlapkou, patnáctiletou puberťačkou, škudlilkou, ... Pro mě příběhy bez konce, otevřené, bez zamyšlení. Fakt jsem si to protrpěla. Ale jsou i horší, bylo to aspoň čtivý, proto aspoň ta 1*

nikola2817
31.08.2017 5 z 5

Mně se Bábovky moc líbily! Byly to takové obyčejně neobyčejné příběhy ze života, které spolu vzájemně nesouvisely a přitom se ty jejich osudy stejně proplétaly. Děj jednotlivých postav se hezky rozvíjel, byly propracované, každá postava měla svůj osud, který stejně nakonec souvisel s osudem lidí z jiného příběhu. Knížka je vlastně takovou zpovědí osudů žen různého věku a s různými osudy. Bylo to hezké, milé, místy vtipné čtení. I když v knize bylo plno postav, tak jsem se v ní kupodivu neztrácela a věděla jsem, kdo je kdo. Jen mi vadil trošku ten konec, že jsem vlastně nevěděla, jak to s některými dopadlo. Nemám moc ráda otevřené konce...