Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5705 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Vladus9
13.07.2017 4 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, kreslila jsem si k tomu schéma: kdo kde s kým proč..., občas jsem se ztrácela. Příště si vezmu větší papír. Otevřený konec bych potřebovala nějak uzavřít.

natty101
12.07.2017 3 z 5

Začátek byl dobrý, ke konci už to bylo slabší . Ale celkově bych knihu doporučila.

wiolca
11.07.2017 4 z 5

Výborně se mi četla. Příjemně strávené odpoledne na pláži s Babovkami. Líbilo se mi vzájemné prolínání příběhů. U každé z těch postav jsem cítila jakési pochopení. Je tam hezky vidět, ze není nikomu co závidět, protože každý máme to svý, co si životem vláčíme. Nakonec mi ale nejsmutnější přišel život paní Dobrovolné. Nebo mi ji aspoň bylo nejvíc líto. Její příběh byl zvláštně zakončený, ale v mých představách se z toho dostala a teď někde v knižním světě randí se Zdeňkem ☺

patroklos
10.07.2017 2 z 5

Já mám po přečtení rozporuplné pocity. Shodnu se zde s ostatními - chybí mi konec. Také se mi moc nelíbilo, že pokud je knížka psaná v "ich" formě, sloh se postavu od postavy prakticky nemění. Pak si můžete připadat jakoby jste četli o stejné osobě různé příběhy.

Bláža9
09.07.2017 3 z 5

Čekala jsem dvanáct alespoň lehce ironických příběhů, ale dostala jsem jen dvanáct pro mě naprosto smutných osudů žen...Styl psaní byl zajímavý a jednotlivé příběhy se v nich zajímavě prolínaly, ale absolutně mi tam chyběla ta ironie a humor, zůstala jen bolest...Čím déle jsem četla, tím více se tato kniha pro mě stávala depresivní a tento pocit její konec ještě umocnil...Nemůžu říct, že by byla špatná, ale pro mě musí kniha zanechat buď příjemné nebo smutné pocity, což se tady nestalo...proto ode mě za 3*

petra.vavru
09.07.2017 4 z 5

Po pročtení komentářů jsem se trochu bála množství postav, ale bylo to v pohodě. Nic se mi nepletlo, nemusela jsem se vracet. Kniha byla zajímavá a dobře se mi četla. Jen mi tam chybělo nějaké vyvrcholení, pointa.

Lil30
08.07.2017 4 z 5

Po přečtení si říkám: co? Kde je konec? Knihu jsem přečetla za 2 dny a myslím si, že pokud bych ji četla déle, měla bych v tolika postavách větší hokej. Příběhy se vzájemně prolínají, což se mi líbilo. Ale komediální žánr to rozhodně nebyl, spíše 12 smutných příběhů o tom, co se může v životě stát...Jinak se četla dobře a nedokázala jsem se odtrhnout. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

Penelope99
08.07.2017 3 z 5

Kniha mi připadala tak komplikovaná, až mi nepatrně připadala neuvěřitelná. Jinak se ale četla hezky.

Schary
07.07.2017 5 z 5

Výborné počteníčko. V knize je několik příběhů, každý zaměřený na jednu ženu a jejich osudy se postuně prolínají:)) Zajímavé pojetí knihy, i když chvílemi jsem měla problém se zorientovat kdo je kdo. Jinak osudy hlavních hrdinech nejsou moc optimistické...Od autorky mám v plánu si ještě něco přečíst.

Jessie26
03.07.2017 3 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, nejdřív ze strachu z přečtených komentářů, abych se neztratila mezi postavami, ale nakonec prostě protože mě ten příběh zajímal. Nebude patřit mezi nejoblíbenější,ale k přečtení doporučuju.

Veru1982
02.07.2017 odpad!

Jako touhle myslel někdo vážně, jako vážně se takhle potkají lidi v Praze??kdyby se to zakomponovalo někam na Moravu pochopim, ale tohle není hlavní problém te knihy...tak hloupý dej, tak předvídatelný, tak hloupé monology...jedine co mě uklidňuje je to, ze za par let po tom neštěkne ani pes, pokud si náš národ zachoval alespoň trochu inteligence.smutné ze toto je v dnešní době považováno za bestseller....

Mikako
28.06.2017 4 z 5

Nejsem tak úplně fanoušek českých autorů. Ale čtenářská výzva je daná a já musela zvolit.
Volba padla na Bábovky. Je to celkem propagovaná a vychvalovaná kniha a tím pádem jsem moc neočekávala.
Překvapivě se mi ale kniha opravdu líbila. Je originálně pojatá. Příběhy vyprávěné dvanácti postavami byly super. Střídání minulosti s přítomností. Celé to dávalo smysl, neztrácela jsem se.
Ale je tu ale. Ale kde je ten humor? Spíše bych to nazvala psychologickým dramatem. Dvanáct hořkých osudů. Kdo nakonec byl šťastný? A co vůbec v knize šťastně skončilo? Celé je to spíš smutné...

jahlina
27.06.2017 4 z 5

Četlo se mi dobře, téměř jedním dechem. Občas jsem se musela zorientovat, kdo je kdo. Jednotlivé příběhy jsou tak provázané, že jsem se v tom trochu ztrácela. A konec mohl být trochu optimističtější.

Jessybelle
26.06.2017 4 z 5

Přečteno opravdu rychle, zajímavé zpracování, hodně realistické...za přečtení stojí, ale není z těch, které bych nutně musela mít doma...

4xab
24.06.2017 3 z 5

Divny to bylo. Prilis mnoho postav, chaos v case. Aspon pro me. Nez jsem pochopila, jakym systemem je kniha psana, rozcilovalo me, o kom se zase pise a v jake casove dimenzi to jsem. Na zaver se tedy kruh uzavre, aspon tedy to. Pokud clovek nema moznost precist v kuse, dost chaos.

AlenaZelova
23.06.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Líbí se mi, jak jsou jednotlivé příběhy navzájem propojeny. Možná doporučuji nedělat moc velké pauzy, pak hrozí, že ztratíte nitku. Každopádně já jsem z knihy nadšená!

ChSleepwalker
22.06.2017

Je mi z téhle knihy nějak smutno.

Alíša236
22.06.2017 3 z 5

Po přečtení knížky vám zůstane nepříjemná pachuť v ústech. Nevěřím tomu, že všichni lidé žijí tak, jak je v knize popsáno, věřím že existují i lidé, kteří jsou ve svém životě a partnerství šťastní a věřím, že i to by se ostatním četlo dobře, čtivé není jen to, co je ušmudlané, ošklivé a depresivní. Jestli měl být v knize humor, tak ten jsem nepoznala. Knížka by také mohla být o třetinu kratší a nic by se nestalo, naopak by ji to prospělo. Přemýšlím, jakou myšlenku chtěla autorka knihou sdělit a nic mě nenapadá...Každopádně je napsaná svižně a nemusíte u ní přemýšlet. Ti co toto hledají, nebudou zklamáni.

kackajh
22.06.2017 3 z 5

Nějak nevím co si o knize myslet, na můj pokojný maloměstský život to bylo trochu moc komplikované a já si chci u knihy odpočinout a vypnout, né přemýšlet jestli to autorka jako fakt myslí vážně.

LajkaVonSputnik
21.06.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Postav sice bylo jak na orloji, ale ani jsem se v nich neztrácela, přestože jsem nečetla každý den. Bylo zajímavé sledovat osudy rozdílných žen, do každé jsem se vždy svým způsobem vcítila a pak se těšila na další kapitolu. Ke konci mi ty propletence přišly až příliš "propletené", přesto dávám nejvyšší hodnocení.