Až na konec všech dní

Až na konec všech dní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42214/bmid_az-na-konec-vsech-dni-1j1-42214.PNG 4 386 118

Manželé Goldovi a Harteovi žijí v sousedních domech a jsou těmi nejlepšími přáteli. Mají skoro stejně staré děti: Chris a Emily spolu vyrůstají od nejútlejšího dětství a velmi k sobě přilnou. Jejich důvěrné kamarádství přeroste na střední škole v milenecký vztah. Najednou však přijde šok - rodiče jsou přivoláni o půlnoci do nemocnice, kam sanitka přivezla Chrise a Emily - Emily s prostřelenou hlavou, Chrise s menší tržnou ranou. Proč Chris přinesl na jejich schůzku revolver? Šlo o zamýšlenou dvojitou sebevraždu? Nebo snad o vraždu? Co se mezi Chrisem a Emily stalo?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Pact , 1998

Artep25
18.11.2016 3 z 5

Četla jsem od Jodi většinu jejich knih ,ale tato se mi asi líbila nejméně.Napsaná byla moc hezky a i když mně držela v napětí až do konce,protože jsem čekala na rozuzlení ,trošku jsem byla zklamaná tím ,jak to dopadlo .Nějak jsem se nedokázala vcítit do kůže Emily a jejího důvodu pro sebevraždu .Prostě jsem tomu nerozuměla.Proč se chtěla zabít ,vždyť ta situace nebyla neřešitelná .

DasaN
09.11.2016 5 z 5

Tento příběh tragické lásky je pěkný i když možná chvilkami trochu přeslazený. Celkově byl příběh chytlavý a stále mě držel v napětí, jak to nakonec všechno skončí.

Gabrinela
02.11.2016 3 z 5

No nevím. Příběh by se mi i líbil, ale na mě to bylo moc takové sentimentální, uplácané, stokrát omílané stejné věci, jak byli jedno tělo jedna duše. Až mě to ani nebavilo. Všimla jsem si ale jedné zajímavé věci, která se v knize objeví málokdy. Čtenář ví něco, co se do konce příběhu nikdo jiný v knize nedozví. Pak jsem si uvědomila, že to byla asi hlavní věc, která mě držela u čtení až do konce této knihy. Zvědavost, kdy to vyplave na veřejnost. Vyplavaly jen náznaky, konkrétní epizoda nikoli.

barusak1
19.10.2016 3 z 5

Kniha měla moc pěkný přiběh. čtivě napsaná, ale pro mě zbytečně zdlouhavělé.

kudrdlinka
24.09.2016 4 z 5

Byl to silný psychologický a tragický příběh hluboké lásky, která vlastně zničila dvě rodiny. Já jsem jen ke konci čekala, jestli taky promluví matka Emily, i když samozřejmě chápu, že se s tím co se stalo nemohla smířit. Ale trochu mi to tam chybělo.

martiline
17.08.2016 5 z 5

Ten příběh se hezky čte. Vlastně vše hraničí až s nadpřirozeností. Svázanost dvou životů, ne-li celých rodin. Měla jsem ji přečtenou za tři dny.

Bee
15.07.2016 5 z 5

Jodi Picoult jsem si v poslední době dost oblíbila a líbí se mi od ní prakticky všechno, ale tohle je pro mě zatím její nejlepší kniha. Líbí se mi střídání pohledů a flashbacky, ve kterých postupně rozkrýváme pravdu o tom, co se skutečně stalo a co k tomu vedlo. Zároveň chválím práci s postavami, protože jsem jim to prostě věřila - např. reakce Melanie Goldové byla perfektní, bavil mě i vztah Emily s Chrisem. Dějově to pro mě bylo zajímavé, knihu jsem doslova nebyla schopná odložit a dnešek přežívám v práci jako zombie. Takže za mě určitě pět hvězd.

ještěrka38
12.07.2016 3 z 5

Knihy Jodi Picoult miluji, ale tahle byla ta nejslabší, kterou jsem četla...trošku jsem byla zklamaná..:-(

Janeee
01.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale úplný top od Jodi to není... ;-)

Lenka.Vílka
17.02.2016 4 z 5

Až na konec všech dní...příběh jedné lásky...citlivě napsaný příběh, který mě dojal...od Jodi jsem už ale četla i jiné knihy a snažím se neporovnávat. Takže: dobře napsané, hezký příběh, ale něco mi chybělo (stejně jako u všech ostatních starších knih autorky). Jinak spokojenost.

kam-pak
13.02.2016 5 z 5

Věděla jsem, že to nebude lehké čtení. Tedy lehce se knížka četla, což o to...emocionálně napjatá knížka od začátku do konce. Úplně fyzicky jsem prožívala, když byl Chris vzat do vazby...,pocity Gus, a samozřejmě soud...., dlouho budu na knížku myslet. (a na Emily jsem se taky zlobila)

krtek6
08.02.2016 4 z 5

Tato autorka mne zaujala při čtení knihy Vypravěčka a ta byla opravdu krásně napsaná,šla hodně do hloubky. Proto jsem si řekla, že pokud možno přečtu od autorky všechny knihy. Mám-li porovnat tuto knihu s Vypravěčkou, nedosahuje takové kvality. Jde sice o zajímavé téma jako ostatně u Picoultové je tak vždy, ale trochu mi vadil konec.

jasmína
04.02.2016 5 z 5

Kniha , ač hodnocena celkem dobře, ale ne tolik jako ostatní knihy, ale měněčím dostala, tak nemůžu hodnotit méně.

Ačkoli Emily se měla dávno dostat do péče psychiatrů, a vše mohlo dopadnout úplně jinak....Jo a wooloong - máte volbu - nečíst knihy od J. Picoult, když Vás neoslovují !!

škwor
18.01.2016 5 z 5

Kniha byla hodně dobrá, dostala mě, pořád přemýšlím nad tou obrovskou láskou Chrise a Emily. Ale konec mě dostal... Trochu scifi... Nějak se s ním nemůžu ztotožnit..

Katka81
17.01.2016 5 z 5

opět velmi zdařilá kniha

barbora.kr
07.01.2016 5 z 5

Tuhle knížku mohu jedině doporučit. Podle mě je Jodi Picoult výborná autorka, u které nelze předvídat, jak kniha dopadne. Až na konec všech dní je čtivá knížka, má velmi zajímavý děj, takže určitě stojí za přečtení

Ivabel
03.01.2016 3 z 5

Moje druhá kniha od Jodi Picoult (po Nejsem jako vy). Psychologické romány mám ráda, ale téhle autorce nějak nemůžu příjít na chuť. Přijde mi, že píše tak, jako když herec přehrává... Já ji to prostě nevěřím.... Na knihách je vidět, že si téma hodně nastudovává z odborného hlediska a pak nás celou knížku tím "krmí".
Tady v té knížce mi byla hodně nesympatická hlavní hrdinka Emily. A víc prozrazovat nebudu :-). Děj mi nepřipadal moc smysluplný. Ale teoreticky se všechno může stát :-)

markéta23
02.01.2016 5 z 5

Dle mého, výborný psychologický román, silný příběh, který mi nejde z hlavy. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Plútarchos
27.12.2015 2 z 5

Ohodnotit tuto knihu je pro mne značně složité a rozporuplné. Po přečtení dvou třetin jsem si říkal: tak tomuhle dám maximálně dvě hvězdičky, jestli to vůbec dočtu! Závěr knihy - soudní přelíčení - však dojem značně vylepšil. Dát tři hvězdičky však nechci - ta kniha není průměrná! Buď se vám bude maximálně líbit, nebo ji v půlce odložíte. Takže o čem to vlastně je? Psychologický příběh lásky dvou mladých lidí - Chrise a Emily. Hlavní nedostatky? První dvě části knihy jsou neuvěřitelně nudným vyprávěním a popisem života obou mladých lidí a jejich rodin, nekonečným popisem a vykreslením vztahů, povah a pozadí obrovské tragedie všech. PROČ? V knize mi chybí nějaké vysvětlení příčiny problémů (nebo mi možná uniklo?), které k celé tragedii vedly a proč Emily s Chrisem nemohli najít řešení jejich (mně neznámé) komplikované situace. Na druhou stranu kniha má neuvěřitelně mocné a strhující finále. Rovněž mě upoutaly obě časové linky příběhu: Tehdy a Nyní. Časová osa Tehdy končí na konci knihy v době, kdy Nyní začíná na začátku knihy. Navíc se na konci knihy obě osy protnou v soudní síni. Je to jako ty trojrozměrné kresby na papíře, pracující s optickým klamem - nakreslený předmět nelze reálně vyrobit! Jestli se vám to zdá komplikované, tak tato kniha JE komplikovaná!
Dám tedy na první dojem a dávám jen dvě hvězdičky. Nenapínavý psychologický příběh tragédie dvou šťastných mladých lidí se slibnou budoucností. Konstrukce a závěr příběhu je však excelentní a je vidět, že Jodi Picoultová studovala tvůrčí psaní na Princetonu. Něco má tato kniha určitě společné s vynikající Vypravěčkou - autorku, vztahy, psychologie postav. Jenže toho, v čem se obě knihy liší je prostě víc!
"Jordan se otočil k porotcům a začal se svou řečí. "Něco vám povím. Před třemi hodinami jsem ještě vůbec netušil, o čem tu před vámi budu mluvit. Teď to vím. A chci vám poblahopřát. Dnes jste se totiž všichni stali svědky něčeho velice vzácného, co se jinak u soudu nevyskytuje. Dámy a pánové, slyšeli jste tady zaznít pravdu."

keselylenka
15.12.2015 4 z 5

Libilo se mi, i když si říkám, že místy byl příběh dost patetický. Každopádně až do konce jsem čekala, že přijde jiný konec, než, který je předem jasný. Škoda

sebevražda sousedé

Jodi Picoult
americká, 1966
2014  92%Vypravěčka
2005  90%Je to i můj život
2015  86%Čas odejít
2011  90%Nejsem jako vy
2017  87%Velké maličkosti

Kniha Až na konec všech dní je v