Až na konec všech dní

Až na konec všech dní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42214/bmid_az-na-konec-vsech-dni-1j1-42214.PNG 4 386 118

Manželé Goldovi a Harteovi žijí v sousedních domech a jsou těmi nejlepšími přáteli. Mají skoro stejně staré děti: Chris a Emily spolu vyrůstají od nejútlejšího dětství a velmi k sobě přilnou. Jejich důvěrné kamarádství přeroste na střední škole v milenecký vztah. Najednou však přijde šok - rodiče jsou přivoláni o půlnoci do nemocnice, kam sanitka přivezla Chrise a Emily - Emily s prostřelenou hlavou, Chrise s menší tržnou ranou. Proč Chris přinesl na jejich schůzku revolver? Šlo o zamýšlenou dvojitou sebevraždu? Nebo snad o vraždu? Co se mezi Chrisem a Emily stalo?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Pact , 1998

mirunda
18.03.2018 5 z 5

Za den a půl přečtená knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a na úkor spánku jsem ji dočetla až do konce. Nádherný příběh lásky, kdy pro milovanou osobu uděláte cokoliv na světě, i kdyby Vám to mělo ublížit nadosmrti.

skableska
28.02.2018 5 z 5

Do knihy jsem se začetla poměrně rychle, nemá složitý příběh. Líbilo se mi, že v knize je popisována minulost i současnost - vždy jsem byla napnutá, těšila jsem se na pokračování minulosti. Konec jsem doslova hltala. Hlavně výpovědi ke konci knihy byly hodně psychicky náročné :) Člověk až do konce nevěděl, jak to vlastně dopadne.
Kniha mi asi dlouho zůstane v paměti. Objevilo se tam spousta věcí, situací, o kterých člověk může přemýšlet dál... spousta věcí tam nebyla řečena.

Bella09
10.02.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha. Lehce se četla, nemusela jsem přemýšlet kdo je kdo nebo se vracet v textu. Táhlo mě to číst stále dál a dál. Chvílemi se mi tajil dech. Mít v krvi po vypití trochy piva 2 promile? A limit za volantem 8 promile? To mě docela rozesmálo.

Melaanie
05.02.2018 4 z 5

Další zajímavá kniha od této autorky a musím říct, že ten konec mě celkem překvapil. Své tušení jsem měla, ale nepředpokládala jsem, že by to mohlo takto být. Opět se tu prolínají dvě časové linie a pomalu se nám tímto odkrývají myšlenky hlavních hrdinů. Kniha se mi líbila a mohu doporučit.

knihovnička007
12.01.2018 4 z 5

Dočteno a upřímně... docela mazec. Moje třetí kniha od této autorky a musím říct, skvělé čtení, které člověka nepustí a musí číst dál a dál.
Bylo mi hrozně líto Chrise, který se provinil jen tím, že moc miloval. Byla jsem naštvaná na Emily-na její sobeckou lásku. Pořád se oháněla tím, že Chrise miluje atd., ale vůbec jí nenapadlo, jaké to bude mít pro něj následky? O co jednodušší by bylo, kdyby nechala dopis...
O Emilině matce... těžko říct, jak může jedinec reagovat... Každý se s událostí popere jinak, z Melanie se stal úplně jiný člověk...
Děkuji za tuto knihu, byla opravdu skvělá. I když jsem ráda, že už ji mám za sebou a teď zase něco veselejšího a méně depresivního :)

Richisa
30.12.2017 3 z 5

Kniha je psána velmi svižným a čtivým jazykem, který vás rozhodně nenechá knihu odložit. Celou dobu jsem chtěla vědět, jak to teda dopadne. A myslím, že to je pro paní spisovatelku typické.

Co mi ovšem vadilo, stejně jako na jiné knize od paní autorky je závěr. Přijde mi, že ve snaze udělat to co nejneočekávatelnější vytvořila opět těžko uvěřitelnou hloupost, která zavání laciným slaďákem. To je velká škoda, protože jinak byla kniha dle mého názoru moc dobrá.

Další věc co mi na tomto díle nesedí je postava matky oběti. Místo, aby se snažila dopátrat proč se to stalo, svalila vinu na někoho jiného a měla vyřešeno. Při tom díky Emilinu deníku měla nejvíce podkladů pro zjištění nejpravděpodobnější pohnutky.

Jinak kniha dobře popisuje absurditu soudního stání, kdy nejde o vinu nebo nevinu, ale o překroucení objektivních poznatků pro svou tezi, kde se obviněný stává pouze loutkou ve hře mezi žalobcem a obhájcem.

levánoha
30.11.2017 5 z 5

Nádherná a velmi smutná kniha. Zanechala ve mně spoustu pocitů a možná i trochu hněvu.
Stále nechápu, jak mohla být Emily tak sobecká? Proč se nedokázala překonat a otevřít své srdce s tajemstvím buď Chrisovi, matce, nebo ho aspoň nenapsala do deníku? Vždyť takhle zkazila životy úplně všem!
Nejvíc mě mrzí, že se nikdo z nich a obzvlášť Chris nedoví, proč se to všechno opravdu stalo a jaké pocity k němu vlastně někdy měla a naopak neměla.
Myslím, že kdyby se tento příběh odehrál ve skutečnosti, byl by Chris do konce života poznamenaný a nikdy by se už nedokázal zamilovat a žít normálně.

putpuda
03.11.2017 5 z 5

Mě se kniha líbila. Trošku jiná, než ostatní, ale Jodi prostě umí :)

Pichoval
04.10.2017 5 z 5

Zajimavy a silne emotivni pribeh. Popsane pocity obou milencu do detailu. Po precteni jsem jeste nekolik dni premyslela o zaveru knihy - sebevrazde Emily duvodech a pocitech

Marika Vanova
06.09.2017 4 z 5

Tato kniha byla jiná, než jsem čekala, přesto se četla dobře. Moje první od J. Picoult, zkusím i její další příběhy.

SPOILER:
co mi tam hodně vadilo, to že oboje rodiče nechali ty dva mít tak intenzivní dětský i milenecký vztah a neustále jim předhazovali, že je jasné, že se vezmou a jinak to nebude. Dle mého je tím strašně zatížili a ublížili jim.

Bruklinka
03.09.2017 3 z 5

Jsem trochu rozpačitá - na konci je trochu hodně nejasností - ale nechci uvádět spoilery, tak nebudu rozvádět. A překlad a absence korektury taky knize nepřidá. Nejvíc mě rozesmálo, že po malém pivu měla Em v krvi dvě promile alkoholu a pro jízdu v autě je povoleno mít v krvi osm promile - to někomu hodně ujelo :)

postrach
27.08.2017 4 z 5

Není to její obvyklí styl,ale kniha se mi líbý.Jsem zvědavá,jak se ten příběh,bude rozvíjet a jaký bude závěr.To,co se stane na začátku,otřese celou rodinou a vztahy v základech.Donutí člověka k zamyšlení a otázce,jak moc.znáte sé děti,rodinu,nejbližší?A donutí vás zamyslet se nad sebou a svým životem.V závěru knihy,se čtenář dozví,že je víc možností a že pravdu,nezná nikdo.Chris a obě rodiny,se s tím vším,musí vyrovnat a žít s tím.Dobrý konec.Knihy-Čas odejít a Je to i můj život,doporučuji.Jsem zvědavá na knihy- Vypravěčka a Vlk samotář.

PetK
24.07.2017 3 z 5

Knihy Picoult mám ráda především pro otevírání nejrůznějších otázek, etických, hodnotových i právních. Ze všech (a myslím, že už jsem přečetla všechny) mi ale tato přišla tak nějak nejvíc přitažená za vlasy. A konec snad... odfláknutý? Hrozně rychlý a bez katarze...?
Nebylo to vůbec špatné čtení. Jen ve srovnání s ostatními pro mě trochu pokulhávala. Nejsilnější zůstává Vypravěčka, otázka etiky jde nejvíce do hloubky asi v Je to i můj život. Nicméně ji řadím mezi své oblíbené autory a těším se na další díla z jejího pera.

K.Lara
18.07.2017

Jodi mě opět nezklamala. Těším se, až si přečtu nějakou její další knížku :)

maličkán
27.05.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, opravdu pěkně psychologicky vypracované. Stránky jenom běžely. Ale samotný příběh je tak málo pravděpodobný, ten konec mě velice zklamal, čekala jsem úplně jiný.

Lucik87
15.04.2017 5 z 5

Tak tohle byla nálož. Nálož emocí při jedný probdělý noci, protože knihu jsem prostě nemohla odložit. Napjatě jsem očekávala, jaký padne verdikt, co se stane a konec mě úplně rozložil. Dlouho jsem musela přemýšlet nad tím, jaké neočekávatelné nástrahy nám někdy osud může přinést.
Děkuji Jodi za takové příběhy, protože tohle má smysl číst!

anibeni
03.03.2017 5 z 5

Kniha mě vtáhla už od první stránky a doslova jsem ji zhltla za velmi krátkou dobu. Knihy Jodi Picoult mě totiž vždycky donutí nad vším přemýšlet... a nejinak tomu bylo i zde...

hanča34
22.02.2017 5 z 5

Příběh těžko uvěřitelný, ale poutavě vyprávěný. Mně to vtáhlo a až do konce nepustilo. Mám objednanou Vypravěčku, tak uvidím.

hrosik3
15.02.2017 3 z 5

Až moc srdceryvné, dost nepravděpodobné, ale čtivé. Chrise mi bylo líto, Emily ani omylem, celkově vztahy obou rodin až nezdravé a na konci nedořešené.

iška
17.01.2017 4 z 5

Autorka mě vždy donutí k zamyšlení. Problémy, které ve svých dílech předkládá, jsou vždy značně specifické. Ale nemyslím si, že by tato kniha patřila k jejím nejsilnějším.

sebevražda sousedé

Jodi Picoult
americká, 1966
2014  92%Vypravěčka
2005  90%Je to i můj život
2015  86%Čas odejít
2011  90%Nejsem jako vy
2017  87%Velké maličkosti

Kniha Až na konec všech dní je v