Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6292 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

Petruse21
07.06.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání, druhý díl číst už nebudu. Mohlo se z toho vykřesat mnohem víc.

MTB
03.06.2016 4 z 5

Já jsem možná primitiv, ale mně to bavilo :). Čekal jsem, že se u knihy zasmeji a nic jiného jsem v ní nehledal. A to kniha splnila. Není to nadčasová humoristicka literatura jako třeba Tři muži..., ale já byl spokojen.

simviki
02.06.2016 3 z 5

Knížka byla psaná vtipným humorným stylem s obrovskou nadsázkou. Možná, že jsem jí četla ve špatném rozpoložení, ale nedokázala jsem se neustále smát některým situacím, jak to popisovali jiní čtenáři. Jednak mi bylo vypravěčky a její rodiny líto, byť se jednalo o fikci,
a jednak byla nadsázka skutečně obrovská až neuvěřitelná. Neztotožňuji se např. s autorovým pohledem na návštěvníky, kteří netuší :“ Kde leží středověk,“ nebo “Co je Rembrandt“, i když připouštím, že z pohledu kastelána nemám takové zkušenosti jako on. Nicméně mám dost známých, kteří památky milují, a také zde na DK je vidět, že spousta lidí se o historii a o umění zajímá. Přinejmenším alespoň ti, kteří se vydají dobrovolně sami od sebe navštívit hrad nebo zámek.
Navíc to , co bylo zpočátku vtipné a humorné, působilo při opakování na dalších stránkách poněkud ohraně a vyčpěle. Takže, ačkoliv jsem v úvodu čtení propadala výbuchům smíchu, postupem času, už mi to tak veselé a strhující nepřipadalo. Postavy se vůbec nikam charakterově neposunuly a jednotlivé dny a situace mi připadaly téměř jako podle šablony.
Na druhou stranu se jedná o deník, takže možná v pátém pokračování už celý příběh nějak vygraduje...

Devorah
01.06.2016 3 z 5

Sáhla jsem po knize na základě velmi kladných hodnocení zde. Zasmála jsem se, byly momenty, kdy jsem se smála často, ke konci knížky těchto momentů ubývalo. Celá knížka mi svým humorem a stylem silně připomínala Analfabetku, nebo Staříka, což není zrovna můj šálek. Shrnuto, podtrženo: na léto k vodě naprosto ideální, ale moc od ní nečekejte.

hofulka
28.05.2016 5 z 5

Posledni aristokratka je famozne vtipna :-D pokazde, kdyz ji ctu, se smeji od zacatku do konce. Diiiiiiiky

AlbinaBina
25.05.2016 4 z 5

Vtipná, chytrá, oddechovka. Smála jsem se na celou tramvaj a ne jednou :D!

popeluška
25.05.2016 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná :-) nasmála jsem se u ní a už se moc těším na druhý díl.Moc a moc doporučuji si přečíst, rozhodně kniha nezklame :-)

Danka1975
25.05.2016 4 z 5

Takže asi takhle: nejčastěji čtu večer před spaním (nějak se mi přes den nedostává času :-((((, budu citovat manžela, jak reagoval na mou večerní četbu této knihy, cituji: "Přestaň se už tlemit, já chci spát. . ". . .to samé se ozývalo i z dětského pokoje od dcery :-))). . takže si myslím, že toto vypovídá o všem a není třeba dále komentář rozvádět :-). . jakože fakt dobrý a vtipný, Evžene :-)

kalinka99
22.05.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vzala na čtení na dobré doporučení a jsem za to ráda. Měla jsem ji zhruba přečtenou za jeden den a ještě teď jsem z ní optimisticky naladěná :)

Marisa
16.05.2016 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá. Už delší dobu jsem uvažovala, že si jí koupím a když už jsem jí viděla vystavenou v knihkupectví, neodolala jsem a musela být moje. Pokaždé jsem se těšila, až budu mít opět čas na čtení, naneštěstí ( :D ), kniha je velmi čtivá, takže jsem jí měla přečtenou asi do týdne, ačkoliv jsem se jí snažila šetřit. Jinak vtipná byla hodně, jedním slovem dokonalost :D

vajdulka8833
16.05.2016 5 z 5

Vynikající... když popisovala Marie příjezd na letiště, a že podobali se Eskymákům, tekly mi slzy smíchu.

jenomtak
15.05.2016 4 z 5

Tato kniha přišla právě v čase, když jsem potřebovala přijít na jiné myšlenky. Tato kniha je k tomu jako stvořená - je vtipná, má rychlý spád a dokáže člověka odvést od běžných starostí...prostě oddechovka :)

petra4080
13.05.2016 4 z 5

Kniha pro dobrou náladu. Občas jsem se musela smát v autobuse. Druhá polovina už mi tak vtipná nepřišla, ale zase měla spád a něco se dělo. Je zde pěkně vypíchnuté "čecháčství" :-)

Lusik88
13.05.2016 3 z 5

Taková oddechovka, nejvtipnější byl začátek. Nevím, zda koupit pokračování...

DášaOK4
10.05.2016 5 z 5

Dávám plný počet, souhlasím 100% s [Manyna] - důvodů ke smích není nikdy dost, zvlášť v dnešní negativistické době. Vlastně jsem nejdřív četla Aristokratku ve varu, protože 1. díl byl v dotisku, ale už (asi 2-3 roky) mám obě knížky a nad oběma se směji. Máme doma zvyk, že čas od času čtu nahlas a manžel poslouchá, četli jsme si tak i předloni na dovolené na Moravě a navštívili jsme i zámek Milotice, kde jsem pana kastelána přiměli k podpisu obou knih :-) Byl velmi upřímně překvapen (vlášť z toho čtení nahlas :-) ) a napsal nám pěkné věnování, i když jsme ho vytrhli z jakéhosi úředního jednání. Knížka není náročná, ale právě proto přesně zapadne do určitého rozpoložení, kdy právě náročné knížky odkládáme, protože pro ně momentálně nemáme dispozici. Pro čtení nahlas není ale moc praktická, protože předčítající často četbu přerušuje pro hlasitý smích :-)

Manyna
10.05.2016 4 z 5

Přesně takovou pozitivní knížku jsem potřebovala, aby mi zvedla náladu. Není to veledílo, ale pobavila jsem se dobře a při některých pasážích až nadprůměrně. Neprskala jsem smíchy na veřejnosti, ale zachovala jsem si stálý úsměv na rtech, který mám pitomě i teď, co píšu hodnocení. :)

Hanous
10.05.2016 5 z 5

Souhlasím s předchozím hodnocením, výtečný humor a vtip, neskutečná oddechovka se slzami smíchu v očích.

kkk9
09.05.2016 5 z 5

Prostě skvělé, smíchem mi tekly slzy.

Šárka_D
07.05.2016 5 z 5

Od knížky jsem požadovala humor a toho se mi dostalo, tudíž jsem spokojená. Je pravda, že ke konci už byly vtípky trochu předvídatelné, na druhou stranu čistě humoristických knih moc není, za mě plný počet.

Jaruce
29.04.2016 5 z 5

Moc pěkná a humorná oddychovka.