Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6292 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

Lumíček
18.07.2016 5 z 5

Uzasna kniha k oddechu. Strasne jsem se nasmala. Vrele doporucuji.

zuzik2301
12.07.2016 5 z 5

Knihu mám ráda a často se k ní vracím. Stejně jako ke druhému dílu.
Je to typ knihy u které nemusíte přemýšlet a pokud máte rádi humor, který se v příběhu vyskytuje, tak se i pobavíte. Samozřejmě ne každá věta má být vtipná.

Z postav jsem si prostě musela oblíbit Josefa, kterému se po roce stráveném v zábavním parku ani nedivím, že se choval, tak jak se choval.

Petula19
11.07.2016 5 z 5

Perfektní knížka pro odreagování. Při čtení jsem zapomínala na mé problémy a spíše jsem soucítila s hlavní hrdinkou, jejíž prekérní situace mě ale často rozesmály.

kalinkacz
07.07.2016 3 z 5

Asi na tento žánr nejsem... Mám ráda vtipy a vtipné situace, ale v této knize mi rozhodně nepřišly nijak promyšlené, ale spíše laciné... Sem tam jsem se usmála a nahlas jsem se zasmála jednou... Jako čtení po práci nebo před spaním může tato kniha být dobrou volbou, ale kdo hledá něco s kvalitní zábavou, tak by byl asi spíše zklamán...

Tevik
07.07.2016 5 z 5

Právě dočteno jedním dechem,chvíli jsem i smíchem plakala.

AllyKumari
04.07.2016 5 z 5

Jako dlouholetá průvodkyně po památkových objektech jsem se v mnohém s Marií Kostkovou z Kostky ztotožnila a naprosto ji chápala. Bezostyšně jsem se smála nahlas mnoha situacím, především když došlo na muflony (ano, tak vám, milí návštěvníci, říkáme). Vynikající!

Jizi
04.07.2016 4 z 5

V audioverzi je to díky čtení Venduly Fialové výborný zážitek. Její suchost a lehká naivita jde výborně naproti Bočkovu humoru. Panteon bizarních postav na Kostce (a jiných zámcích) a drobné fórky i hrátky s jazykem fungují a celé je to prostě to, co to má být - knížka, u které se zasmějete a pobavíte. Na léto nebo jako dárek pro někoho, kdo čte málo a směje se hodně zn. Ideál

Deena_
03.07.2016 5 z 5

Rozhodně sáhnu i po dalším dile..odpočinkové čtení u kterého se člověk i zasměje
PS: Neustále mě rozčiloval Josef! :-D

stafbul
02.07.2016 5 z 5

Nejlepší humoristická kniha mého dosavadního života. Stejně jako druhý díl i tento první mne totálně dostal. Smála jsem se téměř pořád, můj manžel také a to je co říct!!!! Knihu si nechávám a věřte mi, že si opravdu nechávám jen ty nejlepší kousky. Fantastické!

OSOBA
01.07.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetl za dva prodloužené večery, asi jsem ne příliš náročný čtenář a humor mám velmi rád, kromě vulgárního humoru nemám jiná omezení, ale smál jsem se velmi, jak už dlouho ne. Protože vím, že dělat humor je poměrně těžké,oceňuji autora, jak se mu to povedlo. Chápu, že ne každý má třeba rád zrovna tento duh humoru, ale za mě jedna mínus.

karelk
29.06.2016 3 z 5

opravdu spíš odpočinkové čtení k vodě na dovolenou. Zasmál jsem se asi 4x. Ale co už...

VeronikaZ
26.06.2016 4 z 5

Odpočinkové čtení. Minimálně 3* patří Josefovi.

IvetB
24.06.2016 2 z 5

Po slibném hodnocení mých přátel jsem se na to tedy také koukla. A říkám si, co na tom všichni vidí? Žáden velký humor. Pár ucházejících vtípků na začátku, zbytek už jen utrpení. Oddechovka k vodě, možná..

brablik
23.06.2016 5 z 5

Odpocinkova kniha, jako delana na letni dovolenou.

Bára...
21.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Hodně jsem se nasmála .... Lepší český humor jsem nečetla.

Andrsen
21.06.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala jako pozornost od zástupce obchodního partnera, a tak jsem neměla v podstatě žádné očekávání. Je to lehký žánr, ale s velkou poklonou vyzvedávám její humor, nadsázku a vtip. I když jsem měla náladu pod psa a nebylo daleko k slzám, i v takové chvíli me knížka rozesmála.... a to přece není málo, právě naopak. Čtivé, dobře napsané, plné suchého humoru, který mám ráda. Trochu mě mrzelo, že vlastně nevím, jak rodinka na Kostce dopadla, ale snad to napraví pokračování. Já bych si dala říct :-)

kdu
21.06.2016 4 z 5

Nenáročná kniha, která pobaví. Ideální dovolenkové čtivo na pláž nebo na prosluněnou zahradu k opalování. Komická aristokratická rodinka s ještě grotesknějším služebnictvem mě dokonale pobavila. Docela ráda bych se některé prohlídky Kostky zúčastnila, nejlépe v podání všech průvodců (možná až na prohlídku vedenou Josefem, to bych musela ještě zvážit :D).

wendulka321
10.06.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo abych se u nějaké knížky smála nahlas, tahle byla naprosto úžasná.

jluky
10.06.2016 5 z 5

Tak dobre som sa už dávno nezasmiala! ...a že to bolo ozaj hlasné a ....od srdca! Tomu sa hovori "řvát smíchy!".....Za mňa skvelé!!

Hany.Honey
08.06.2016 1 z 5

Nezdálo se to moc vtipné, situace by mohly být docela zábavné, ale to by nám je autor nesměl pořád polopatisticky vysvětlovat v závorkách. Celkově stále dokola, takže nedočteno.