Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40667/bmid_andele-a-demoni-sdG-40667.jpeg 4 5427 559

Robert Langdon série

Autor Dan Brown v knize líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód (známou také pod titulem Šifra mistra Leonarda). Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Angels & Demons , 2000

willy9203
27.11.2021 3 z 5

Nemohu říci, že by ta knížka nebyla napínavá a zajímavá. Ale v poslední čtvrtině jako by autor neukočíroval svou vzletnou představivost a dostal se do úrovně, které mi dělá potíž uvěřit.

MocPísmenek
12.11.2021 4 z 5

Knížka je první v sérii, ale já ji četla jako druhou a zařadila bych ji pro mě až za DaVinciho kód a Inferno. Asi to bylo tématem, nejspíš mě ovlivnil i film, ačkoliv pohled na průběh konkláve byl velmi zajímavý. Každopádně mám tento druh knížek s tajemstvím a odhalováním všemožných záhad ráda.

roman9276
11.10.2021 5 z 5

Kniha mě pohltila hned od počátku, byl jsem trochu skeptickej, ale čím dál jsem se dostal, tím víc jsem byl napnutej. Kombinace historie, skvělých postav a současnosti mi absolutně sedla. Neříkám, že to nebylo místy přitažený za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, ba naopak. Je to úplně něco jinýho než běžně čtu a jsem rád, že jsem sáhl po této sérii, protože autor je skvělej vypravěč a tady atmosféra neustále gradovala, v podstatě jsem většinu knihy skoro ani nedýchal, můžu doporučit.

kahoma
28.09.2021 2 z 5

Docela souhlasím s komentářem od Metla. Divná kniha. Moc divná. Vyprávění dobré, ale obsahově... Takové poloscifi, napsané pro film... Jako ostatně všechny knihy od tohoto autora... Zrovna moc ji nedoporučuji, o moc se nepřijde...

VendaS20
13.07.2021 4 z 5

Příběh i styl vyprávění super. Občas jsem se ztrácela v popisu města a uměleckých děl ale bavilo mě vysvětlování jejich původu a účelu. Ale musím říct, že sled událostí ve filmu se mi líbil víc, zdál se mi uvěřitelnější než předstírání božího vnuknutí a zázraku. Stejně je ale kniha skvělá, ráda si jí někdy přečtu znovu.

jakub2418
08.07.2021 5 z 5

Tady není o čem. To je absolutní "majstrštyk"!

666Jitka
07.07.2021 5 z 5

Andělé a démoni - další danbrownovina, která mě úplně pohltila. Skvělá zápletka, akční děj, historie, tajemno a samozřejmě nutná dávka konspirace - to vše, co ke knihám Dana Browna patří, co způsobí, že i když čtete bichli, jste, ani nevíte jak, na konci.

Maevie
14.06.2021 4 z 5

Dan Brown je mistr náboženských konspiračních příběhů. Hraje si s fakty, symboly a historií, spojuje je do nových a neuvěřitelných souvislostí a umí čtenáře strhnout vypravěčským talentem, tajuplnou atmosférou i přesvědčivostí, se kterou své příběhy předkládá. Andělé a démoni nedosahují takové kvality jako následující Da Vinciho kód, přesto jsou zdařilým thrillerem, kterým mě zabavil na několik večerů.

playada
09.06.2021 3 z 5

Má to vysoké hodnocení, ale komentáře tomu příliš neodpovídají. Někdo zde poznamenal, že hlavní protagonisté jsou " pán a paní dokonalí ". Je to pravda. Vlastně kvůli tomu nejsou ani moc sympatičtí... Poslouchala jsem jako audioknihu. Mám ráda pana Táborského, takže se už kvůli němu zdržím krtitiky...

lucie2371
27.05.2021 4 z 5

Kniha mě nezaujala tak jak jsem od ní očekávala. Nebyla špatná ale na mě to byla trochu složitější četba. Další díly si ale určitě přečtu.

littlestar
18.05.2021 5 z 5

Brown prostě vyprávět umí. Dej chytí a nepustí. Popis míst mě tentokrát nechal o něco chladnějším než tomu bylo u Inferna či Ztraceného symbolu /u nich jsem měl nutkání si hned objednat letenku a místa si zažít na vlastní kůži/, ale příběh měl tempo, byl bez zbytečnosti, s dobře zvolené téma, vychytane návaznosti. Až na ten závěr, ten mi úplně nechutnal. Celkový dojem vychází na 90 %.

Mini.Baby
13.05.2021 5 z 5

Knihu jsem nečetla, film neviděla, ale audiokniha v podání Mirka Táborského je výtečná! Včetně zvukových podkresů....

Eicherik
09.05.2021 5 z 5

Jeden bláznivý den v životě Roberta Langdona. Den, ve kterém se většina děje odehrává ve věčném městě a Vatikánu, kde ještě navíc právě probíhá konkláve. Já si ten den plný symbolů, iluminátů, kardinálů, švýcarské gardy a sakrálních staveb velmi užíval. Také jsem se tady seznámil s krásou ambigramů a erotickým sousoším Berniniho Vidění svaté Terezie. Ač je příběh dobrodružným thrillerem, tak v závěru skýtá některé morální polemiky mezi vědou a náboženstvím. Za občasné pohádkové pasáže body nestrhávám, to k tomuto žánru prostě patří.
Citát: "Jsme dospělí lidé, Roberte. Neboj se to přiznat. Po něčem toužíš. Vidím ti to na očích. Vidím ti v nich hluboký, animální hlad." Usmála se. "Já to cítím taky. A tuhle touhu co nevidět ukojíme."
"Vážně?" To mu dodalo odvahu. Přistoupil k ní.
"Naprosto beze zbytku." Zvedla jídelní lístek pokojové služby. "Objednala jsem všechno, co tu mají."

JaniMa
03.05.2021 5 z 5

Obvykle se ke knihám nevracím. Udělat v tomto případě výjimku nebyla chyba. Skvělé napínavé čtení, i když už člověk ví, kam ho příběh vede a jak to celé dopadne.

TaNya_
16.04.2021

Dozvěděla jsem se, co je to ambigram, kdo je to vlastně camerlengo, že existuje něco jako antihmota a že i papež nemusí být úplně svatý. Je to perfektní knížka a Dan Brown už nastupuje v plné formě. Můžu mu poděkovat i za pěkný horor z "iluminátů" kdy jsem v noci chodila po baráku jenom s rožnutým světlem.

VeruMalfoy
07.04.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, dokonce víc než kniha Ztracený symbol ze stejné série detektiva Langdona. Je víc akční a lépe srozumitelná. Má v sobě i romantický náboj. Vše je více uvěřitelné než u Ztraceného symbolu. Knihu určitě doporučuji, rozhodně stojí za přečtení. Film jsem ještě neviděla, ale brzy si ho ráda pustím.

Booklice
07.04.2021 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Po přečtení Pavučiny lží a Digitální pevnosti jsem se těšila na Brownovu první knihu s Langdonem, i když už jsem vlastně Počátek četla. A musím říct, že mě kniha moc bavila. Skoro bych řekla, že z těchto čtyř přečtených asi nejvíce. Je originální a líbilo se mi i téma, které zpracovává. Je v ní spousta zvratů a překvapení a kniha je napínavá až do konce. Moc mě bavilo to, jak se vždycky snažili najít další místo činu a líbí se mi, jak do sebe všechno zapadá.

lennyd
03.04.2021 5 z 5

Knihy od Dana Browna mám rád (a asi všechny), a rád je čtu opakovaně - a tím, že to nejsou žádné útlé knížečky, tak mi to každý rok na pár týdnů vystačí.
Anděly a démony jsem ale četl naposledy před více lety, a nějak jsem stihl zapomenout vlastní zápletku, takže mne závěr dost překvapil (poněkolikáté).
Kniha se čte velmi dobře, Dan Brown se s tím nepárá, a oproti jiným autorům se nekoná žádné velké představování, a čtenář je hned na prvních stránkách vržen do děje (asi stejně jako Robert Langdon). Pokud máte možnost si projít v Římě jmenované památky, tak si klidně ještě jednu hvězdičku přidejte...

whiolet
31.03.2021 3 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi kde jí předčítal pan Táborský a nevím jestli to bylo tím, že jsem jí fyzicky nečetla, ale jen poslouchala, každopádně jsem z toho příběhu zklamaná.
Konec mi přišel málo uvěřitelný a chování záporné postavy bylo zvláštní.

a.b.wolf
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak, přesně tuto knihu jsem ještě nečetla :D
Viděla jsem film a byl suprovej a napínavej. Trochu mě ale štve že ve filmu nejde poznat proč zemřel ten se znamením země (možná to v knize napsané je, nevím.) DOPORUČIJI i když sem to ještě nečetla.... :D