Anděl smrti

Anděl smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532996/bmid_andel-smrti-65ddb6ad8ef23.jpg 4 210 210

Proč zmizel zeman Smil z Tubože? Oldřich z Chlumu znovu pátrá v tajemných lesích Kokořínska. Na počátku je zmizení zemana Smila z Tubože. Tím to ale zdaleka nekončí. Jaký smysl má erb s harpyjí, kde se nachází Čertova rokle a proč se zjevuje anděl smrti? S Oldřichem z Chlumu, panošem Otou a Divišem se ocitneme na Bezdězu a v jeho okolí. Neprostupné lesy a skalní strže, které se táhnou od Housky ke Kokořínu, skrývají mnohá tajemství. Pohanství jako by z této pochmurné krajiny nikdy neodešlo, je-li sem přidělen kněz, pak pouze za trest. Jednoho dne se z lesa nevrátí zeman Smil z Tubože. Zdá se, že jde o banální záležitost, nikdo o tom nechce mluvit. Kdyby neměl povinnosti zemana, na Bezdězu by se to snad ani nedozvěděli. Nepochopitelné události se však začnou vršit. Jaký smysl má erb s harpyjí, kde se nachází Čertova rokle a proč se zjevuje anděl smrti?... celý text

mr.Zdenek
08.03.2023 5 z 5

Klasika, dobře se to četlo. Zajímalo by mne, jestli a jak pan Vondruška ukončí sérii příběhů o Oldřichovi z Chlumu. Ota zůstává dál svobodný, takže další příběh by mohl časem následovat :-).

wooloong
28.02.2023 3 z 5

Tak tohle byla slabota. Nepřehledný houf postav (především Přísnoborové a Sulkové se pletli), z nichž některé tam byly do počtu a neposouvaly děj, nepřehledné dějové linky, podivné chování postav, které neodpovídalo jejich charakteristice, především věčné zdůrazňování, jak je Lidka naivní a hloupá a Agáta chytrá a vzdělaná, bylo úplně zbytečné. A Ota byl pro změnu pořád "dobromyslný". Vrah mnoha postav byl sice odhadnutelný, ale přesto těžko uvěřitelný (fyzická síla, pohnutky, provedení). Tři hvězdy z milosti za starou dobrou sestavu - Oldřich, Ota a Diviš.

pujec
16.02.2023 4 z 5

Sérii s Oldřichem z Chlumu mám už léta ráda. Jubilejní příběh mě nadchnul, doslova mě vtáhnul. Tentokrát nechybělo hodně napětí a tajemství z minulosti. Přečteno jedním dechem.
Jen mě trochu mátlo množství vladyků, jejich podobná jména, zpočátku jsem v postavách měla chaos. Ale to je pouze detail u jinak velmi příjemného čtení.

Kanimůra2
14.02.2023 4 z 5

Všechny detektivní příběhy pana Vondrušky jsou pro mě synonymem pohodového klidného a odpočinkového čtení. Tentokrát byl konec trochu moc zamotaný, odebírám jednu hvězdičku, ale to mi nebrání v tom, abych se zase těšila na další příběh.

pami
10.02.2023 4 z 5

"Je to opravdu zamotané a složité" jak ke konci knihy říká Diviš. Nejvíc se mi líbilo prostředí, tak snad mi to vyjde a podívám se tam.

Vojslava
08.02.2023 3 z 5

Rychlá četba, nicméně příběh natolik postrádá dějovou linku, že až do dvacáté stránky od konce jsem měla dojem, že se ještě nic neděje a nic nerozbíhá... a z náznaků se mi ani nechtělo dedukovat případného pachatele, který byl navíc celkem jasný od začátku. Ani reáliemi nebyla kniha zajímavá, a co jsem ocenila velkým úsměvem, bylo autorovo průběžné číslování přikázání Desatera, jak když se tahá tombola... :-) prostě na prvních deset dílů ty nové opravdu už nemají.

Eva398
12.01.2023 5 z 5

Miluji autorovy knihy a všechny. Je to při mne odpočinkové čtení, které nikdy nezklame.

Standa24
07.01.2023 4 z 5

Třicáté pokračování série, neurazilo, ale nijak zvlášť ani nenadchlo. Díly, ve kterých vystupují společně s Oldřichem, Otou a Divišem skutečné historické postavy jsou pro mě čtivější. Vyznat se ve jménech všech těch manů bylo jako proplétat se skalním bludištěm, ve kterém se část příběhu odehrávala.

vladislav6610
05.01.2023 4 z 5

Nezvyklé vyšetřování, každý sám za sebe a najednou se vše vyřeší. Uvidíme příště, tentokrát slabší.

Pavlnka
04.01.2023 3 z 5

Takové zašmodrchané a hodně rychle vyřešené. Pro mě tentokrát zklamání, ale určitě sérii zůstanu věrná a počkám na další díl.

Dae
01.01.2023 3 z 5

K téhle knize by měl existovat přehled postav a jejich provázání (jednak jich je hodně a ještě mají stejná jména). Vůbec by nebyla špatná ani přehledová mapka (hodně se cestuje po kraji mezi mnoha místy). Kdybych to nečetl na jeden zátah, asi bych ji nakonec odložil, protože bych se ztrácel. Byť jinak se to četlo tradičně dobře.

Kami33
01.01.2023 4 z 5

Velmi překombinovaný příběh. Pan Vondruška určitě umí lepší.

Dandulka
31.12.2022 5 z 5

Třicátý díl Oldřicha z Chlumu opět nezklamal. Skvěle postavený příběh.

Dorotka201
03.12.2022 5 z 5

Za mě super čtení!

Česneksmedem
27.11.2022 4 z 5

Těch jmen je v knize fakt háfo, takže agenti s povolením upíjet budou mít roztočený guláš.
A taky to věčné opakování na úvod! Pozorný čtenář najde v knize i dva stejné odstavce. S přivřením obou očí a prstu do dveří dávám za 4.

jarda007
19.11.2022 2 z 5

Překombinované, moc mě to nebavilo.

ivoiro
17.11.2022 5 z 5

Další krásný příběh s našimi hrdiny. Vyšetřování byli složité, ale konec úspěšný.

Petrrr
08.11.2022 1 z 5

Kladu si otázku, proč vlastně byla tato kniha napsaná. Za mě překombinovaný příběh, zdlouhavý, měl jsem zmatek ve jménech i v událostech. A co je nejhorší, je nudný, dočetl jsem s jen velkým sebezapřením. Při srovnání s Husitskou epopejí to vypadá, jako by to napsal někdo jiný. Snad má pan Vondruška na psaní dílnu a psal to nějaký učeň. Hvězdičku dávám za to, že se to odehrává v místech, která mám rád a která dobře znám.

Planin
05.11.2022 3 z 5

Az prilis komplikovane

PREBURDA
03.11.2022 4 z 5

Třicátý díl a naprosto souhlasím s Alex.rrr. Příběh fajn, příliš mnoho jmen i stejných, čtenář musí být velmi bystrý, aby věděl kdo je kdo. Rozuzlení příběhu jsem četla dvakrát, abych měla jasno, jak se to vše semlelo..........i když? Ale přesto, toto Vodruškovo kratochvílné čtení, nemůžu si pomoci, mám ráda.